pensjonaty w okolicach trójmiasta

deborah   koń by się uśmiał...
25 sierpnia 2012 16:34
czy gdzieś w trójmieście poza decathlonem jest o tej porze  otwarty sklep jeździecki?
Miszewo masz do 19. Okser jest chyba do 17.30

Nie wiem jak ten nowo otwarty sklep w Chwaszczynie

edit:

A no i Go Sport 😉
deborah   koń by się uśmiał...
25 sierpnia 2012 17:00
xxagaxx, własnie do miszewa nie mogłam się dodzwonić 🙁 poratowałam się decathlonem. dziękuję bardzo!
Jeśli chodzi o ten w Chwaszczynie nowy to na ulotkach piszą, że poza godzinami też można, tylko trzeba dzwonić wtedy domofonem czy coś  🙂
Mam takie pytanie i prośbę kto w stajni ma w boksach drzwi przesuwane i zaprosił by mnie z teściem żeby on mógł zobaczyć jak są one skonstruowane bo niedługo zaczniemy budować nasze boksy w nowej stajni a teściu chce wykonać okratowanie ale musi zobaczyć jak to działa. Znajdzie się dobra dusza która nas zaprosi.
aszka, w dajaku są przesuwane i dość zgrabnie działające. Można tam wpaść bez zaproszenia 😉
anai, a nie wywalą mnie jak sobie tak wejdę do stajni boksy oglądać ?
Nie sądzę, a jak masz obawy, najpierw zjedz sobie u nich w barze obiadek, a potem idź obejrzeć stajnię 😉 możesz do nich zadzwonić i się ewentualnie zapowiedzieć.  Zresztą w stajni większość koni jest szkółkowych więc stajnia nie jest hermetycznie zamknięta.
Ile kosztuje teraz Owczarnia?
Od pazdziernika bedzie w Damaszce boks wolny!😉
Ile kosztuje teraz Owczarnia?


750zł
Witam wszystkich 🙂

PILNIE szukam taniego pensjonatu dla konia na emeryturze najlepiej w okolicach Pruszcza Gdańskiego lub całego trójmiasta. Najważniejsze jest by koń miał czysto w boksie i codziennie był wyprowadzany na pastwisko. Czy możecie polecić jakieś miejsce? Może być przydomowa, prywatna stajnia. Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam
Figlarka u mnie  😉 Do Pruszcza mam max 15 km i jeden boks wolny
Moon   #kulistyzajebisty
21 września 2012 15:54
Ja z innej beczki, pytanie typowo ala blondzia - Czy dojeżdżał ktoś do Owczarni ul. Kościerską, zamiast Spacerową (tą za zoo oliwskim jakby)? Da się tamtędy przejechać samochodem, czy to typowe leśne wertepy dla czołgów? Google mi pokazuje całkiem fajną alternatywę, ale mieszkając od urodzenia w Trójmieście tej ulicy nie zwiedzałam nigdy.  🤣  😡
deborah   koń by się uśmiał...
21 września 2012 16:53
Figlarka, Zdecydowanie polecam stajnię Louisy, Byłam widziałam. dobra opieka, czyste ładne boksy i duże pastwiska.
Moon nie wydaje mi się że to jest normalna droga. To chyba jest typowo leśna, dla leśników. Szlabany są itp. I jeśli to jest ta droga o której myśle to chyba tylko czołg by dał rade przejechać.
Moon   #kulistyzajebisty
21 września 2012 18:38
Buu, tak podejrzewałam, bo inaczej to by to był raczej często uczęszczany skrót, i na bank bym go już znała ;-)
Dzięki za info.
kiedyś podjęłam bardzo nierówną walkę przedostania się tym skrótem. Generalnie mocno kiepsko 🙁
A czy ktoś z was wie co to za stajenka w Gdyni kawałek za Pustkami Cisowskimi po prawej stronie? Widzę małe stadko koni na trawiastych padoczkach, jakiś maneż z przeszkodami też jest. Ale jakoś nie mogę tam zajechać, żeby sprawdzić co i jak.
apsik tu masz nieco wiecej o tym miejscu:
http://stajniakoniczynka.zabookuj.eu/o_nas
Wild Horses, dziękuję za linka  :kwiatek:
proszę, zajrzyjcie do wątku  http://www.voltopiry.pl/forum/index.php/topic,89379.90.html
o zaginionych koniach, ostatni ślad po mojej klaczy urywa się właśnie w okolicach Trójmiasta - konkretnego adresu nie mam, jedynie informację, iż trafiła do adopcji w okolicach władysławowa, w tamtym wątku są zdjęcia i kontakt do mnie. Błagam o pomoc w imieniu moim i innych ofiar tego oszusta!
Hej!

Prawdopodobnie za jakieś pół roku - rok będę się przeprowadzać z rodzicami na stałe do Gdańska. Ponieważ koń "przeprowadza się z nami" szukam jakiejś fajnej stajni w miarę blisko Gda. Najlepiej żeby było jak najwięcej pastwisk i hala. Z tego co do tej pory przeczytałam to sensowne wydają mi się Tabun i Swojak w Otominie, La Scalla w Przodkowie , Sakowcówka w Łapinie i to chyba wszystko z takich najbliższych. Czy ktoś mógłby mnie oświecić jak to wszystko wygląda w tych ośrodkach np. wymiary hali (takie orientacyjne), cena za miesiąc oraz czy jest jakiś trener na miejscu i jakie ma stawki (tak orientacyjnie).

Będę na prawdę wdzięczna za udzielenie powyższych informacji jak również za informacje o jakichś innych okolicznych stajniach. Osobiście będę w Gdańsku (i to też nie na długo) dopiero za jakiś miesiąc a wolałabym wiedzieć coś więcej zanim przyjadę.

Z góry dziękuję =)
Za rok może się jeszcze wszystko zmienić😉

Z tych co wymieniłaś to nie polecałabym Tabuna jeżeli zależy Ci na pastwiskach. Tam ich zwyczajnie brak. Swojak nie ma hali. Co do reszty to opinie są rózne, poczytaj ten wątek😉
niestety Pomorze to jeździeckie zadupie, gdzie wstawienie konia do dowolnej stajni jest duuuużym kompromisem z rzeczywistością!...na dobrą sprawę w promieniu 120 km od Gdańska nie ma stajni, w której można by było zostawić dowolnie wysoką kwotę, ale za to mieć wszystko...kultura kaszubska nie przewiduje jeździectwa białego człowieka w swoim spektrum 🤔
na dobrą sprawę jest to kultura zbieracko-łowiecka z akcentem na łowiecką...głównie na jelenie  😤
Polecam stajnie w Sulminie u Richerta- duże pastwiska, hala. Koszt 700zł . Stajnia nastawiona zdecydowanie na pensjonat, szkółka jeździ max 2 razy w tyg. No i średnia wieku bywalców raczej 25 +.

Aktualnie brak wolnych miejsc ale za pół roku to kto wie 😉
martkagd to jest ta stajnia przy drodze co się jedzie z Niestępowa do Otomina?
Tak 🙂
Z tym, że stajnia raczej dla zmotoryzowanych, z autobusu trzeba przejść ok 1km przez wąwóz w lesie- który po zmroku nie jest raczej idealnym miejscem na spacery 😉
a jakiej wielkości macie tam halę?  Ja zawsze jak tam przejeżdżam to sobie obserwuję.
Mnie tylko trochę odstrasza mały plac i do tego jeszcze dość "pochyły".
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się