Włosomaniaczki, czyli walka o piękną grzywę (świadoma pielęgnacja)

maracuja, z ciekawości, czemu nie chcesz zafarbować henną? 😉
[quote author=wiedźma link=topic=88123.msg1524987#msg1524987 date=1347821885]
Napisz do blogspotowej Mysi, myślę, że pomoże ci ona w doborze farby i nie tylko 🙂.
[/quote]
Właśnie ona mi doradzała 😁

Florcik - próbowałam 🙁 Khadi orzechowy brąz. Chwyciło mi tyle co nic, zmiana była ledwie zauważalna, a wypłukało się po paru myciach. Wszystko zrobiłam dobrze, woda którą zalewałam hennę miała idealnie 50stopni, włosy były oczyszczone, po farbowaniu 48h nie widziały odżywki ani szamponu
Tłumaczę sobie to tym, że włosy mam tak zdrowe że nie dopuszczają do swojego środka barwnika 😂
Averis   Czarny charakter
16 września 2012 20:07
Florcik, kupując farbę drogeryjną wiem dokładnie jaki odcień otrzymam (poza smutną przygodą z ciemnym brązem, który stał się czernią 😉). Z resztą po hennie jest problem z powrotem do  farb ze sklepów.
Ja teraz też będę farbować lorealem, a na 'co dzień' używam fryzjerskiej genezy, następnym razem zaopatrzę się w wersję bez amoniaku. Hennę wykluczam, bo mam włosy farbowane od trzech lat, a sama farba nie pogarsza ich stanu. Z koloryzacji też nie zrezygnuję, bo kocham moją rudość  😎
Averis   Czarny charakter
16 września 2012 20:29
honey, no widzisz- moje włosy nie łapią farb bez amoniaku 😉
Ja jeszcze nie wiem 😉 Jaką masz porowatość włosa?
jeśli artiste różową trzeba używać w towarzystwie emolientowej odżywki to znaczy, że trzeba je ze sobą zmieszać? 😡
Ja najzwyczajniej zmieszałam z różową isaną i moje włosy to pokochały. Ale może jest jakiś lepszy sposób?
fruity_jelly, dokładnie, zmieszać. Albo nałożyć jedną na drugą (w sensie najpierw proteiny, potem emolient)
ale tu nie ma podanego składu🙂
Nie mogę go nigdzie sprawdzić🙁
wasia   Goniąc marzenia!
17 września 2012 12:31
Czy wiadomo coś więcej na temat wycofania z Rossmana odżywki Isana z Babassu?? 
Nie rozumiem czemu oni mi to robią... 🙄
Pewnie zmienią opakowanie, nie sądze żeby wycofali 🙂
Co sądzicie o maskach/szamponach w pudrze? Kalpi Tone, Amla, itp? Stosowała któraś?
Dołączam do włosomaniaczek!

Zakupiłam facellę, odżywkę z rossmana i calcium panthotenicum - tanbletki. Myłam przedwczoraj tymi preparatami włosy, dziś planuję zrobić sobie maskę na wieczór. Kosmyk zmierzony - 22cm, zobaczymy po miesiącu! 😀

Aha! Dziś rano na działce u rodziców chciałam umyś włosy czymś bez SLS, znalazłam tylko... szampon dla psów!  😁 i ...umyłam nim włosy. Na szczęście był bezzapachowy, bo bałam się, że będę pachniała jak suczka  😵
Pinesska, a myłaś kilka dni włosy szamponem z SLS bez silikonów? 😉
Czy tylko u mnie glut lniany sprawia, że moje włosy są matowe? Są cudnie mięciutkie, pofalowanie długo się trzyma. Ale w ogóle nie błyszczą... A bez gluta lnianego całkiem ładnie się błyszczą, za to falowanie jest gorsze...
Czy zamiast balsamu Joanny miód+mleko jako b/s mogę kupić taką Joannę?

http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=19975
Skład:
aqua, cetyl alcohol, cetearyl alcohol, stearalkonium chloride, peg-20 stearate, cetrimonium chloride, isipropyl alcohol, peg-40 hydrogenated castrol oil, polyquaternium-28, rosmarinus officinalis extract, equisetum arvense extract, propylene glycol, alcohol denat, panthenol, triethanolamine, parfum, hexyl cinnamal, dmdm hydantoin, methylchloroisothiazolino le, methylisothiazolinole.

I co z maskami Alterry? Są lepsze niż odżywki? Może w ogóle nie są zgodne z CG?
Bay, w składzie jest chociażby polyquaternium, i przede wszystkim tym różni się od wersji miód i mleko 😉 nie jest zgodna z naturalną pielęgnacją z takim składnikiem...
Właśnie to polyquaternium mi wadziło, dlatego nie wzięłam (z 1h temu bylam w Rossmannie) i stwierdziłam, że spytam. Dzięki :kwiatek:
Różową Artiste dostane tylko w Naturze?
tak, artiste tylko w naturze 🙂
dzięki dziewczyny, na początku wyobrażałam sobie to tak że najpierw artiste, spłukać, i potem jakąś emolientową odżywkę. ale jak tak to dobrze, mam w zapasie isanę różową, bo ostatnio jakoś lepiej mi się myje balsamem mrs.potters 🙂
Właśnie spędziłam prawie 2 godziny na robieniu notatek włosowych i zaraz zbieram się na wycieczkę do superpharm (muszę się pocieszyć po egzaminie).
fruity_jelly też używam mrs. Potters jako odżywki do mycia. U mnie dobrze się sprawdza i jest dość wydajna jak na umycie odżywką moich długich kłaków.
o, kolejna włosomaniaczka z Brzydgoszczy! 😀

co do szamponów dla psów, ja po przejściu na włosomaniactwo wyrzuciłam szampon mojej Arsi - SLS w składzie, potem sól, żadnych substancji łagodzących... i dziwiłam się, że po kąpieli miała mocny łupież.
teraz jak ręką odjął 🙂 nie drapie się, nie sypie się z niej. polecam sprawdzenie kosmetyków swoich zwierzaków
Averis   Czarny charakter
17 września 2012 16:05
cavaletti, dlatego mój koń z końskich kosmetyków ma ten 😁 Chociaż ma sylikony w składzie, to nie ma parabenów, SLS i innych takich.

http://www.absorbine.com/products/grooming/showsheen-2-in-1-shampoo-conditioner
Właśnie dostałam moje kosmetyki z niemiec 😅
Na razie część- wrzucam składy i mam prośbę (Cavaletti :kwiatek🙂 o interpretację:

Alverde odżywka z Aloe Vera i Hibiskusem
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=37955
Skład: Aqua, Alcohol, Cetearyl Alcohol, Stearamidopropyl Dimethylamine, Glycerin, Glycine Soja Oil, Myristyl Alcohol, Sodium Lactate, Caprylic/Capric Triglyceride, Hibiscus Sabdariffa Extract, Aloe Barbadensis Gel, Lauroyl Sarcosine, Hydroxyethylcellulose, Parfum, Linalool, Geraniol, Limonene, Citral, Farnesol

i druga Alverde odżywka z Cytryną i morelą
klik
Aqua, Alcohol*, Cetearyl Alcohol, Stearamidopropyl Dimethylamine, Glycerin, Myristyl Alcohol, Glycine Soja Oil*, Sodium Lactate, Avena Sativa Extrakt*, Citrus Aurantifolia Extract*, Prunus Armeniaca Extract*, Lauroyl Sarcosine, Hydroxyethylcellulose, Parfum**, Citral**, Limonene**, Linalool**, Geraniol**, Eugenol**
* ingredients from certified organic agriculture
**natural essential oils

Obie są zgodne  CG? Nadadzą się do mycia jak i po myciu? Można je trzymać dłużej np. pod folią i ręcznikiem w ramach piewszego O?

Odżywka w sprayu dwufazowa Aloe Vera i Hibiskus
klik
skład: Aqua, Alcohol, Isoamyl Laurate, Coco-Caprylate, Helianthus Annuus Seed Oil*, Dodecane, Levulinic Acid, Glycerin, Sodium Chloride, Sodium Levulinate, Sodium PCA, Parfum**, PCA Glyceryl Oleate, Tocopherol, Aloe Barbadensis Leaf Juice Powder, Maltodextrin, Lactic Acid, Hibiscus Sabdariffa Flower Extract

używała któraś z Was? Jest zgodna z CG?

Wieczorem wrzuciłabym jeszcze olejki do włosów i ciała (których mam zamiar używać do włosów).

edit. skrócone linki 😡
Averis   Czarny charakter
17 września 2012 17:02
wendetta, litości, rozjechałaś całe forum 😁
A jak ze składem odżywek Pollena Eva Natura?

1: Aqua, Cetearyl Alcohol, Behetrimonium Chloride, Trimethylsilylalamodimethicone, C11-15 Pareth-5, C11-15 Pareth-9, Hydrolized Wheat Protein, Hydrolized Keratin, Lineseed Seed Extrract, Cetrimonium Chloride, Hydroxyethylcelulose, Macadamia Ternifola Seed Oil, Panthenol, Parfum, Benzophenone-3, Methylaparaben, Propylparaben, Lactic Acid

2: aqua, cetearyl alcohol, behetrimoniumchloride, lavendula angustifoliaextract, centaurea cynaus flower extract, rosa caninafruit extract, cetrimonium chloride, hydroxyethylcellulose, macadamia ternifolia seed oil, panthenol, methoxy peg/ppg-7-3 aminopropyl dimethicone, parfum, methylparaben, propylparaben, lactic acid.

i maska: Aqua, Cetearyl Alcohol, Behentrimonium Chloride, Cocamide MEA, Glycerin, Simmondisa Chinesis (Jojoba) Seed Oil, Hydroxyethylcellulose, Hydroxypropyltrimonium, Honey, Parfume, Aqua/Gossypium Herbaceum (Cotton) Seed Oil/Glyceryl Stearate/ PEG-60/ Hydrogenated Castor Oil, Propylene Glycol/Prunus Persics (Peach) Fruit Extract, Lactic Acid, Arginine, Amodimethicone/ Cetrimonium Chloride/Trideceth-10, Methylparaben, Panthenol, Propylparaben, Limonene, Hexyl Cinnamal, Benzyl Salicylate, Citronellol, Butylphenyl Methylpropional, Linalool, CI 15985.

Chyba miesiac sie do SH wybieralam i nie ma jak na zlosc jedwabiu biovax... Kupilam maske, olej lniany i ocet jablkowy w almie. Znajde jedwab w aptece?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się