Włosomaniaczki, czyli walka o piękną grzywę (świadoma pielęgnacja)

Bardzo ładnie proszę o sprawdzanie analizy na wizażu. Wiele produktów już jest przeanalizowanych, wystarczy poszukać 🙂

Horsiaa,
2. http://wizaz.pl/forum/showpost.php?p=23912031&postcount=1605


Aqua, Cetearyl Alcohol, Behetrimonium Chloride, Trimethylsilylalamodimethicone, C11-15 Pareth-5, C11-15 Pareth-9, Hydrolized Wheat Protein, Hydrolized Keratin, Lineseed Seed Extrract, Cetrimonium Chloride, Hydroxyethylcelulose, Macadamia Ternifola Seed Oil, Panthenol, Parfum, Benzophenone-3, Methylaparaben, Propylparaben, Lactic Acid

Emolienty tworzą film na włosie zapobiegając przed ucieczką wody (olej makadamia dodatkowo zregeneruje włosy). Okluzję zapewni także silikon. Antystatyki ułatwią rozczesywanie, dzięki temu, że jeden z nich jest wysoko w składzie, można spróbować umyć włosy tą odżywką. Na plus obecność protein hydrolizowanych: pszenicznych, które nawilżą i zadziałają antystatycznie oraz keratyny, która wniknie we włos odbudowując go. Nawilżająco i łagodząco zadziałają ekstrakt z nasion lnu oraz pantenol.

maska: Aqua, Cetearyl Alcohol, Behentrimonium Chloride, Cocamide MEA, Glycerin, Simmondisa Chinesis (Jojoba) Seed Oil, Hydroxyethylcellulose, Hydroxypropyltrimonium, Honey, Parfume, Aqua/Gossypium Herbaceum (Cotton) Seed Oil/Glyceryl Stearate/ PEG-60/ Hydrogenated Castor Oil, Propylene Glycol/Prunus Persics (Peach) Fruit Extract, Lactic Acid, Arginine, Amodimethicone/ Cetrimonium Chloride/Trideceth-10, Methylparaben, Panthenol, Propylparaben, Limonene, Hexyl Cinnamal, Benzyl Salicylate, Citronellol, Butylphenyl Methylpropional, Linalool, CI 15985.

Skład nie powala - wszelakie dobroci (olej z nasion bawełny, ekstrakt z moreli, arganina, silikon, antystatyk, pantenol) dopiero po zapachu. Co będzie miało bezpośredni wpływ na włosy? Antystatyk, nawilżająca gliceryna i miód, utrzymujące nawilżenie emolienty (w tym olej jojoba, który odżywi włosy).
Aaa, ślepa byłam...
kupiłam właśnie Kompres Babuni z Joanny nie patrząc na skład. W domu zobaczyłam, że jest tam ten quaternium, na wizażu niby w analizie nic złego nie piszą, ale z tego co się zorientowałam to zły oblepiacz.

Skład: aqua, cetaryl alcohol, quaternium-91, dimethicone, glycerin, paraffinum liquidum, cetrimonium methosulfate, mel extract, hydrolyzed milk protein, propylene glycol, panthenol, triethanolimine, parfum, coumarin, dmdm hyndatoin, methylchloroisothiazolino le, methylisothiazolinole.


Zużyć go jakoś na włosy, oddać mamie czy sobie darować i wyrzucić?
Averis   Czarny charakter
17 września 2012 18:25
szlachta, o kompresie już tu było.
Czyli dobrze kojarzyłam, że jest tu polecany, ale jak ma się do tego ten quaternium, który to podobno nie jest dobry?
szlachta, to jak z fast-foodami. Są dobre i smaczne, ale niekoniecznie odżywcze.
Quaternium-91 zadziała na włosy kondycjonująco, dając złudne wrażenie zdrowych włosów.
O jezusie, jak ja mam teraz edytować ten post z poprzedniej strony! 🤔 🤔 Nawet nie widzę ikony "edytuj". Help!
Jej, przepraszam 😡 😡
bianca   At first I'm shy but then comes wine.
17 września 2012 18:56
Kurde, mam 3 słoiczki tego Kompresu, raz na jakis czas chyba nie zaszkodzi, co?
cavaletti, dzięki za odpowiedz. Właśnie wiem, że silikony i inne takie "maskują" kiepskie włosy i nic poza tym, i tego chcę uniknąć (chyba, że silikony które można usunąć czymś łagodnym). W sklepie jakoś nie spojrzałam na skład pamiętając, że kompres był polecany i wrzuciłam do koszyka.
Mam jeszcze pytanie, czy ten quaternium jakoś przeszkadza we wnikaniu substancji odżywczych z innych odżywek? Jak długo może się spierać z włosów?  (szukałam odpowiedzi na wcześniejszych stronach ale nie znalazłam)
Cavaletti, czy mogę prosić Cię o krótką opinię na temat składów odżywek z mojego poprzedniego nieszczęsnego posta? :kwiatek: Szczególnie czy dwie pierwsze nadają się do obu "O" i jak się ma skład tej trzeciej (w sprayu) do naturalnej pielęgnacji?
Obie są zgodne  CG? Nadadzą się do mycia jak i po myciu? Można je trzymać dłużej np. pod folią i ręcznikiem w ramach piewszego O?

zgodne z CG, nadają się jako drugie O, a także pod folię. takie Alterrowe siostry.

ta b/s też zgodna

Mam jeszcze pytanie, czy ten quaternium jakoś przeszkadza we wnikaniu substancji odżywczych z innych odżywek? Jak długo może się spierać z włosów?  (szukałam odpowiedzi na wcześniejszych stronach ale nie znalazłam)

Nadbudowany może utrudniać wnikanie. Jak długo? Kwestia niezbadana... Dlatego też wystrzegam(y) się quatów i polyquatów w odżywkach
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
17 września 2012 19:51
Rany, dostałam od koleżanki maskę Pilomax henna wax, z apteki, niby napisane, że przeznaczona dla osób o wrażliwej skórze słowy i co? Na 3 miejscu ma SLS! Trochę mnie to dziwi, po co SLS w masce? Na wizażu nie znalazłam nic na ten temat  🙄 Trochę boję się jej używać  😉

edit: Dorzucam skład: Aqua, Cetearyl Alcohol, Sodium Lauryl Sulfate, Methylpa­raben, Lawsonia Inermis Extract, Parfum, Propylparaben, Citric Acid, Benzyl Alcohol, Methylchloroisothiazolinone, Methylisothiazolinone, Magnesium Nitrate, Magnesium Chloride, CI 15510, CI 17200, CI42090, CI 73015.
Cavaletti, ślicznie dziękuję :kwiatek:
A czy z Baleą jest podobnie jak z Alverde (też marka z niemieckiego DM)? Skład przykładowej odżywki, którą trzymam w łapkach- z figą i ekstraktem z pereł (na KWC na wizażu nie ma, ale szukam nie tam gdzie trzeba):

AQUA · CETEARYL ALCOHOL · BEHENTRIMONIUM CHLORIDE · ISOPROPYL PALMITATE · PARFUM · PANTHENOL · DICAPRYLYL ETHER · LAURYL ALCOHOL · ISOPROPYL ALCOHOL · SODIUM BENZOATE · CITRIC ACID · POTASSIUM SORBATE · NIACINAMIDE · HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL · GLYCERIN · FICUS CARICA FRUIT EXTRACT · HYDROLYZED PEARL · MARIS SAL · TOCOPHEROL · PHENOXYETHANOL

A teraz mam pytani specjalne. Zanim jeszcze rzuciłam prostowanie włosów, dostałam takie oto coś (spray chroniący przed wysoką temperaturą):
Balea Trend it up spray
AQUA · ALCOHOL · VP/VA COPOLYMER · PROPYLENE GLYCOL · CETRIMONIUM CHLORIDE · PEG-40 HYDROGENATED CASTOR OIL · PARFUM · PEG-14 DIMETHICONE · SILICONE QUATERNIUM-22 · PPG-3 MYRISTYL ETHER · PENTAERYTHRITYL TETRA-DI-t-BUTYL HYDROXYHYDROCINNAMATE.

Pewnie same straszne substancje, ale zastanawia mnie czy rzeczywiście dałoby to jakąś ochronę włosów kiedy np. zajdzie konieczność wyprostowania czy to pic na wodę? Cavaletti bodajże zasugerowała nałożenie jedwabiu i ewentualnie odżywkę (np. Nivea Long Repair). Czy to może być używane w zastępstwie?
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
17 września 2012 20:13
Smarcik, mam tę maskę- bardzo ją lubię, ale trzeba uważać coby nie przeproteinować włosów. SLS ma pomóc we wnikaniu składników aktywnych w skórę głowy i włosy. Mnie nie podrażnia, a ostatnio mam z tym problem, także nie masz co się bać za bardzo.
z racji braku delikatnych szamponów w domu po raz klejny myłam żółtkami. Efekt super, włosy domyte, a wcześniej nałożyłam olej z pestek winogron  💘
wendetta, ta Balea jest trochę uboga. Jako zwykła odżywka d/s ok, ale szału nie robi. Przed zapachem 2 emolienty i antystatyk.
Na produktach kondycjonujących się nie znam, więc nie pomogę. Razi alkohol na początku. Potem trochę substancji powłokotwórczych, antystatyk, subst. nawilżająca... Pic na wodę to to nie jest, ale jako zabezpieczenie wybrałabym coś bez alkoholu.
Odżywka z silikonami + jedwab powinny dać podobny efekt.
arivle, w jaki sposób ta odżywka może przeproteinować włosy skoro nie ma tam ani grama protein? 😉
smarcik, podstawą tej odżywki jest emolient, który stworzy okluzyjny film i utrzyma nawilżenie, potem SLS i już konserwant... Trochę ekstraktu z henny, kolejne konserwanty...
Wg. mnie pic na wodę, fotomontaż. Ale może to taki polski odpowiednik angielskiego WAXu, który jest jakimś fenomenem, bo mimo beznadziejnego składu, działa świetnie
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
17 września 2012 20:30
Produkowana w Wielkiej Brytanii więc może to to samo  😉 Chociaż już sam zapach mnie odpycha  🙄
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
17 września 2012 20:45
Cavaletti, a henna nie działa jak proteiny przypadkiem, bo tak wyczytałam już jakiś czas temu i w takim przeświadczeniu żyłam do tej pory.
a ja sobie dzisiaj poeksperymentowałam 🏇 nie miałam zbyt wiele produktów, nic nie miałam, ale wykombinowałam troszkę 🤣
papka z brzoskwini, trochę soku z cytryny i odrobina oliwy. Trzymałam na włosach jakieś 10 minut, niestety nie miałam więcej czasu. Włosy mam już suche, więc mogę powiedzieć tyle, że nabrały fajnego blasku, ładnie się pofalowały i zakręciły pod spodem, no i nie są napuszone z czym mam dość spory problem 🙂

także polecam eksperymenty odżywkowo-maskowe 🙂 tylko ostrzegam, że brzoskwinia uparcie się włosów trzyma i ciężko spłukać 🤣
olej z malin+ garnier kokos+masło kakaowe+alverde szampon kofeinowy+alverde cytryna i morela= WŁOSY JAK MARZENIE
arivle, a gdzie to wyczytałaś?
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
17 września 2012 21:12
Cavaletti, wizaż albo jakieś blogi. Zaraz poszukam.
Horciakowa   "Jesteś lekiem na całe zło..."
17 września 2012 21:16
Ja wczoraj nałożyłam tę malinową odżywkę. Włosy całkiem fajne, sypkie i miłe w dotyku. Po dwóch dniach nadal dość świeże. Nie czułam jednak żadnego powalającego zapachu  👀 Nie wiem, może ja mam coś nie tak z nosem, bo Joanny mleko i miód też nie czuję na swoich włosach.

Powiedzcie mi włosomaniaczki dlaczego farbowanie zwykłymi farbami po hennie jest utrudnione? No i czy henna przyjmie mi na włosy w miarę równo jeśli od góry mam z 6cm odrost - włosy szare, potem pozostałości po farbowaniu - odcień brązu, a końcówki rozjaśnione przez słońce  👀

I jeszcze gdzieś przewinął się krem do rąk z Biedronki, tylko teraz nie mogę znaleźć do czego go używacie?
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=45990

Powiedzcie, że maska ma dobry skład 🙁 Coś mi się ubzdurało, że gdzieś była polecana, ale nie jestem już pewna.

A co do kremu z biedronki to można nim wzbogacać maski i zabezpieczać końcówki. Zawiera m.in. olej kokosowy, masło shea🙂
Ma Polyquaternium-10 więc nie jest zgodna
dla mnie mrs. potters ma lepszą konsystencję do mycia i mniej mi go schodzi i przy tym ma większą butlę a włosy też mam długie i dużo ich. i jakoś bardziej go lubie też za efekty i zapach 🙂
honey, ja się z jedwabiem chyba nie spotkałam ale można dostać np. serum z wit. a+e z biowaxu
edit: [quote author=wiedźma link=topic=88123.msg1525996#msg1525996 date=1347911901]
olej z malin+ garnier kokos+masło kakaowe+alverde szampon kofeinowy+alverde cytryna i morela= WŁOSY JAK MARZENIE
[/quote]
co to jest za specyfik garniera? 😡
Dziewczyny które maski z Kallosa i Bingo Spa są takie super hiper. Bo trafiłam dziś w sklepach obie firmy ale zwariowałam ile tego jest 😉
Za to w 2 Rossmanach nie było Isany z babasu 🙁

Dokupiłam drugą Facellę i potrzebuję jakiejś maski... Bo mam "tylko" 2  😎
Właśnie zaolejowałam włosy (całe) na noc tym olejkiem do ciała z paczulą i czarną porzeczką: http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=53633
A na końcówki olejek do włosów migdałowo- arganowy Alverde

Na razie mogę powiedzieć: nieziemsko pachnie 😜 (szczególnie ten pierwszy). O efektach będę się mogła wypowiedzieć najwcześniej jutro 😉 Ale patrząc na skład, powinno być ok (mam tylko nadzieję, że się nie będą puszyć).

BTW ten magiczny składnik Tocopherol to jakiś konserwant?
Averis   Czarny charakter
17 września 2012 21:59
Daję dzisiaj drugą szansę Isanie- trzymajcie kciuki 😉
wendetta, z tego co się orientuję to jest przeciwutleniacz 🙂

edit: o, tutaj 🙂 w ogóle ciekawa ta strona, spora baza danych o wszelkich składnikach itd., tylko nie wiem na ile wierzyć w wiarygodność 😁
a co on może zrobić włosom (złego czy dobrego)? 😁

edit. maiiaF, była to pierwsza strona, na którą weszłam po wygooglaniu słowa Tocopherol. Tylko, że to dla mnie takie trochę "bla bla", które może zrozumiałabym w odniesieniu do działania na skórę, ale na włosy niet 😉 To co jest napisane w "Funkcji w kosmetyku" pasuje mi bardziej jako opis konserwantu, który wspomaga głównie właściwości tegoż. Ale czy on w jakikolwiek działa na włosy, negatywnie czy pozytywnie to ja nie panimaju 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się