Ślązaki - kącik oddanych miłośników rasy :)

Makrejsza, prezent dla Ciebie od Facelli. Też będzie w Jaroszówce i też będzie focić  😀
Makrejsza   POZYTYWNIE do przodu :)
27 sierpnia 2012 22:01
[quote author=kare_szczescie link=topic=99.msg1506256#msg1506256 date=1346095767]
Może nie doczytałam, ale kto to jest kamikadze? 😉
[/quote]
Kamikadze, to doświadczona osoba, która ma przeprowadzić Darkę przez trzy próby bez błędów, które ja bym popełniła 😉
Ciep1enie, Klaudia ma jechać, z resztą jest też na zdjęciu wstawionym przez Cień na Śniegu (proszę podziękować ode mnie Facelli  :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: )
Nowelisa, dzięki 🙂
Dorobiłam się ostatnio nawet zdjęć ze skoków. Proszę o wyrozumiałość bo to dopiero nasze trzecie skoki w tym roku 😉







Makrejsza   POZYTYWNIE do przodu :)
01 września 2012 13:54
Fajnie to wygląda 🙂 Może zaczniecie jeździć też skoki? 😉
Melduję, że Darka pod Klaudia poszła dobrze ujeżdżenie, parkur na czysto 🙂
Kare_szczescie  Fanka Karego melduje się w wątku 😅 Karuś to wielozadaniowy koń i we wszystkim sprawdza się świetnie!!! 😍
Makrejsza, są takie plany, żeby jakieś towarzyskie halówki skoczyć. Tylko, że to taki plan bardzo swobodny, bo skoki w naszym przypadku są po prostu czystą rozrywką, służącą tylko i wyłącznie urozmaiceniu. Gratuluje wyników 🙂 jak poszło w próbie krosowej?
Amasza, dzięki, dzięki 🙂 będziesz kiedyś w Opolu przy okazji jakiś pokazów? 🙂
Makrejsza   POZYTYWNIE do przodu :)
02 września 2012 20:35
W krosie miały stopę na jedynce, a resztę czysto 🙂 Trema mi konia zeżarła 😉
Facella   Dawna re-volto wróć!
02 września 2012 20:42
nie widziałam ich na crossie )-: parę fotek (może 3  😁 ) z rozprężalni przed parcurem mam.
Makrejsza   POZYTYWNIE do przodu :)
02 września 2012 20:43
to ja je poproszę 🙂  :kwiatek: :kwiatek:
Amasza zgadzam się z tobą koń wielozadaniowy jestem jego Fanką też 🙂
Averis   Czarny charakter
06 września 2012 09:13
kare_szczescie, ale fajnie. Ostroga zawsze przywołuje u mnie ciepłe uczucia 🙂

Ja uruchamiłam mojego konia w wersji leśno-terenowej


Averis, żałuję, że się "minęłyśmy" i nie miałyśmy szansy poznać w Opolu 🙁
Makrejsza, możemy liczyć na jakieś zdjęcia Twojego konia z zawodów? 🙂
Nowelisa, jeszcze raz dzięki!
Makrejsza   POZYTYWNIE do przodu :)
09 września 2012 14:11
Powiem szczerze, że sama chciałabym je zobaczyć... Mam nadzieję, że coś mi się uda zdobyć...

Averis, kary jak zwykle zachwyca 🙂
Averis   Czarny charakter
09 września 2012 14:14
kare_szczescie, też żałuję. Wpadnę kiedyś jak będę u rodziny 😉
Makrejsza, dziękujemy 🙂

Karsonik dorósł i wraca do robotania



Podbijam, bo ktoś tutaj prosił mnie o napisanie rodziny mojego konia. Oto przykład jak durnym 'hodowcą' można być:
Matka Karsona:


Ojciec wpisany oczywiście jako NN, ale w sumie jego matka jest taka sama jak Jaluny (sic!) a ojciec to jakiś folbluci ogier Moris, o którym wiadomo obecnie tyle, że jest ślepy na jedno oko i przebywa gdzieś na Pomorzu i jest generalnie b. przeciętny.
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Brak edycji - post pod postem
Aversis, tak czy siak dziecko im wyszło piękne 😉
Averis - wyładniał bardzo Karsonik
Mój łogr też mężnieje, a pańcia puchnie z dumy  😀. Pierwsze kucie zaliczone wzorowo. I mieliśmy pierwszy wyjazd w miasto w charakterze eskorty powozu ślubnego . Ja trochę spanikowana, tym jak to młody przyjmie ,  jak się zachowa , jak zareaguje na samochody i cały ten szum ,a młody na to jak na lato- zero problemu  😀. Normalnie kocham tego konia
Przy okazji dorobiliśmy  się dwóch fot .Zdjęcia kiepskie (kom.), i sceneria kiepska na drugim , ale wrzucam Arsena dla przypomnienia.

ceffyl   Niektórzy ludzie są taktowni. Inni mówią prawdę.
23 września 2012 22:55
figaro2046 wkońcu zaczyna wyglądać 😀  no i gratuluje pierwszej eskorty  :kwiatek: powinniście do puchnących się wrzucić 😉

a żeby było zadość może byś tak koyłki foto jakieś wrzuciła :P dawno jej nie widziałam..
Miałam dopisać wieczorem, ale przeprowadzka, nowa praca i dopiero dzisiaj mogę skończyć epistołę o kwalifikacjach ogierów do ZT  😉

Odczucia są subiektywne, moje własne, wielbicielki starego ciężkiego typu  😀iabeł: I opisuję to co widziałam, więc proszę się nie bulwersować jak kogoś niechcący urażę. Naprawdę nie robię nikomu na złość. Dany koń w domu może nogi za uszy zakładać, ale ja widziałam go na kółku z innymi końmi i w trakcie krótkiej prezentacji, na dodatek robiąc zdjęcia i do tego zapisując uwagi w katalogu  😎

Opisuję wg nr w katalogu: nr 1-8 ród og. Edelman
1. ZAKWALIFIKOWANY Ramzes (Burgund x Dastin xx) 163-197-22,25, 79 pkt. Niski, lekki, szlachetny, mało śląski, w stępie dokraczał tylko, kłus z nadgarstka, drobi w kłusie.
2. nie dojechał
3. NIE ZAKW. Szarf (Lapis x Turkus) ur. 2008 167-197-21,5. Sztywny, kulawy, kroczki stawiał 20 cm. Wielki łeb i grzywa, bez mięśni. Po co właściciel przywiózł ogiera kulawego w pień nie mam pojęcia, zaniki mięśniowe wskazują na długą kontuzję. A potem komisja ble niedobra bo takiego konia nie zakwalifikowała  🤔
4. NIE ZAKW. Elox (Basior x Lapis) 169-195-23,5 obszerny stęp, fajny kłus, niestety od wystawy w Pajęcznie stawy mu opuchły, może za dużo białka w paszy? Takie mocno limfatyczne, skokowe z pipakami. Bardzo źrebięcy. Mam nadzieję, że właściciele dadzą mu dorosnąć i zaprezentują za rok  :kwiatek:
5. ZAKW. Eter (Basior x Domingo xx) 167-203-23, 80 pkt. Źrebięcy, mało śląski łeb, fajny lekki i obszerny kłus. Nie widać po nim kalibru, a wzrost jest, obwód w klatce też. Półbrat og. Eden, który w 2010 wygrał ZT z wynikiem wybitnym.
6. ZAKW Patrol (Santos x Literat) ur.2009, 163,5-212-23,23, 78 pkt. Kalibrowy ze świetnym kłusem. Trochę zaplata przednimi nogami.
7. ZAKW Łuk (Nefryt x Hutor) 169-203-24,25, 78 pkt. Niby szyja jelenia, ale taki ma otłuszczony grzebień, że wydaje się prosta  🤣 Miękki górą, co przy poziomym zadzie mocno widać.
8. ZAKW Alger (Nefryt x Hutor) siwy, 169-202-23,5, 81 pkt. Jest to pierwszy koń po Nefrycie który mi się podoba, masywny, ze świetną głową, szyją, ruchem.

9-22 ogiery z rodu Gambo
9. ZAKW Jałtan (Pikolo x Eidam) 167-206-23,5, 82 pkt. Tłusty. Kłus z nadgarstka, taki kareciany. Ja bym mu 82 pkt  nie dała.
10. ZAKW Imbred (Pikolo x Izyda) 170-205-23,5, 80 pkt. Fajny łeb, szyja, kłus. Ogólnie kawał konia. Trochę strome kopyta.
11. NIE ZAKW. Inwest 174-200-25, wysoki podkasany długi ,wysokonożny, wąski.
co to znaczy podkasany?i co sadzisz o og. Epilog??
Small Bridge dzięki za epistołę 😀 masz może do niej ilustrację?
No to my może też się w końcu pokażemy.. Bo do tej pory to tylko oglądamy 🙂
Santiago śl - po Aron od Sankcja po Eliot
Jagódka ale maszynka, a maść ! 💘 to ten Santiago co wygrał ZT ? 😉
Makrejsza   POZYTYWNIE do przodu :)
02 października 2012 18:09
Jagódka, super maszyna, pokaż więcej zdjęć!
Vive Mistrz Polski Koni 4-letnich w ujeżdżeniu:



Bastion ( Iluk x Liton ) ur. 2008r
Makrejsza   POZYTYWNIE do przodu :)
02 października 2012 21:49
Cukierek  😍 😍 Wiadomo, czy właściciele będą się starać o lickę dla niego??
cieciorka   kocioł bałkański
02 października 2012 21:53
ale piękny :]
faraa, mnie fascynuje jedno - jakby mi ktoś mógł to wyjaśnić 😉 - jak koń, który dostaje 6,5 za stęp -i faktycznie tego stępa nie ma (nawet na luźnej wodzy) - jak ten koń może mieć 8,5 za przydatność do ujeżdżenia?? Bo o ile dobrze pamiętam to takie były oceny.
Jagódka ale maszynka, a maść ! 💘 to ten Santiago co wygrał ZT ? 😉


Tak to ten dokładnie..
Dziękujemy.
Ogier Bastion ma licencję, zdał ZT w 2010 na 4 miejscu z oceną db. Za stęp w zaprzęgu od kierownika zakładu miał najniższą ocenę w stawce. Nawet ogiery, które nie zdały miały lepsze oceny pod tym względem  😉

oj tam, karuzela na wysokich obrotach i stepowac bedzie jak zly. co nie epk, ? 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się