literatura końska

Hej 🙂 Mam do wyboru dwie książki Równowagę w ruchu S.Diezte i Harmonię jeźdźca i konie S.Swifft i nie wiem na którą się zdecydować. Która jest bardziej warta przeczytania?
Równowagi w ruchu czytałam tylko fragment, ale bardzo mnie zainteresował 😉 przydatne informacje, jasno opisane. podoba mi się język w tej książce. Natomiast Harmonię moim zdaniem ciężko się czyta i ja osobiście ani nie skończyłam, ani zbyt wiele z niej nie wywnioskowałam. Ale to moje zdanie😉
najlepiej przeczytać obie 😉
Buffalo Równowaga w ruchu jest świetną książką. Gdybym była na Twoim miejscu brałabym Równowagę w ruchu.
Ja polecam obydwie 😀

Właśnie skończyłam czytać Moje konie, moi nauczyciele - Alois Podhajsky. Jestem zachwycona
Dziękuję za odpowiedzi 🙂 Niestety na obydwie mnie nie stać, dlatego muszę którąś wybrać. I cały czas się waham 😉
Buffalo, gdybym musiała wybrać tylko jedną wybrałabym Równowagę... (bardziej zaawansowana) ale Harmonia... też jest super, są w niej bardzo dobre opisy działające na wyobraźnię. Bardzo często korzystam z "cwiczeń" w niej zawartych przy prowadzeniu jazd szczególnie początkującym osobom, ale również przy naprawianiu osób już mocno zaawansowanych.

książkę Podhajskyego powinien przeczytać każdy 🙂 a instruktor koniecznie

Czy jest tu ktoś kto miał przynajmniej w łapach Świadomą jazdę konną - Mary Wanless? jak wrażenia? warto?
Jak dla mnie Harmonia mało odkrywcza, Równowaga w ruchu dużo lepsza.
A ja na odwrót 🙂
Ale obie są warte uwagi.
hej, czy ma ktoś może książkę Dressage with Kyra w wersji wirtualnej? 😉
pilotek@autograf.pl
czy posiada ktos 101 cwiczen ujezdzeniowcyh w wersji pdf? do podesłania?
lizzy   Bo ja na hubertusie gonię stajnie a nie lisa :)
14 lipca 2012 18:06
podłączam się anil22
Czy ktoś wie gdzie można kupić "wszechstronne szkolenie koni" Jane Savoie - chodzi mi o nową książkę  ......
www.ksiegarniawarszawa.pl  przynajmniej ostatnio można było ją tam dostać
niestety nie ma ale dzięki bo nie znałam tej księgarni.
Szkoda trochę że nie ma już tej książki w sprzedaży bo IMO była godna polecenia i chciałam ją w prezencie kupić  🤔


Dziewczyny jakie książki poświęcone głównie dosiadowi polecacie?
mam równowagę w ruchu, ćwiczenia w siodle i harmonię
Może "Świadoma jazda konna" Wanless do kompletu?
To może ja się "wepchnę" z moim pytaniem. Mam kilka książek do wyboru na prezent i nie wiem którą wybrać  👀 Może wy mi coś podpowiecie? Książka ma być dla mnie, ale ja już sama nie wie którą wybrać.  🤔

- Jak dbać o konie i kuce? Chcesz wiedzieć więcej?      Wydawnictwo: Olesiejuk 2008
- Wilhelm Museler Nauka jazdy konnej ,                    Wilhelm Museler
- Nauka jazdy konnej w weekend                              M. Gordon Watson
- Harmonia konia i jeźdźca                                        Sally Swift                                                 
- 101 ćwiczeń ujeżdżeniowych dla konia i jeźdźca
Matuzaalem,  napisz coś wiecej,  chcesz książkę z rasami, maściami koni, chcesz poświęconą dosiadowi czy pracy z koniem? jeździsz z kimś czy sama, czy masz swojego konia? itp...
Wolałabym książke, w której jest opisane jak poprawić dosiad i pracę z koniem. Niestety swojego konia nie posiadam. Kilka razy w tyg. chodzę do szkółki jeździeckiej. Niestety sama jazd nie mam na ujeżdżalni, prawie zawsze są tam jacyś inni uczestnicy - często mniej doświadczeni i w tedy instruktorka nie zwraca na mnie dużo uwagi. Za każdym razem kiedy robię coś nowego ona twierdzi że jestem już na tyle doświadczona że powinnam już robić to na "wyczucie" itp.  🤔wirek: Czasami też jeżdżę na koniu znajomej, ale bez instruktora.
Może "Świadoma jazda konna" Wanless do kompletu?

Dzięki, na pewno kupię 🙂
matuzaalem: absolutnie nie nauka jazdy konnej w weekend. Nauka jzady konnej Muselera jest całkiem fajna, wybierałabym na Twoim miejscu między nią a Harmonia jeźdźca i konia.
Matuzaalem, JSBach, dobrze prawi 🙂

Museler jest bardziej techniczny z tego co pamiętam, czyli co zrobić by koń zagalopował, skręcił itp
Harmonia jest bardziej o odczuciach, jak i co jeździec powinien czuć w trakcie zagalopowania, skrętu itp

Moim zdaniem, jeśli już znasz techniczne podstawy, to lepszym wyborem (jeśli musisz wybrać tylko jedną) będzie Harmonia jeźdźca i konia.

ostatnia pozycja (101 ćwiczeń...) dotyczy głównie konia i pracy z nim na placu(od prościutkich rzeczy do łopatek, ciągów i nie pamiętam co tam jeszcze), więc jeśli nie masz konia na którym jeździsz z instruktorem lub nie masz dużego doświadczenia jeździeckiego to przejrzysz raz i odłożysz na półkę 🙂
Jednej nie muszę wybrać. Jednak na więcej niż 2 nie mam co liczyć. Z tego co się orientuje to część prezentu jest już zakupiona - czyli nie ma to jak buszowanie po szafie  😁
Jest może jakaś książka o pracy z ziemi? Chodzi mi tu zdecydowanie o klasykę, natural mnie nie interesuje. Nie chodzi mi też o książki typowo o lonżowaniu. Raczej jakie można robić ćwiczenia i jak je wykonywać. Najlepiej jak by było coś po polsku, ewentualnie niemiecku lub angielsku :kwiatek:
Jest może jakaś książka o pracy z ziemi? Chodzi mi tu zdecydowanie o klasykę, natural mnie nie interesuje. Nie chodzi mi też o książki typowo o lonżowaniu. Raczej jakie można robić ćwiczenia i jak je wykonywać. Najlepiej jak by było coś po polsku, ewentualnie niemiecku lub angielsku :kwiatek:

Praca z końmi od podstaw. Kerstin Diacont (o ile się nie mylę)
Dziękuje :kwiatek:
Ma ktoś może do odsprzedania książke Carla Hestera fantastic elastic masterclass ?
Czy ktoś zna może fajną książkę dla dorosłej osoby bardzo początkującej? Szukam czegoś na prezent, najlepiej, żeby było trochę teorii, sporo fajnych obrazków, może trochę też o zachowaniach koni i prawidłowych zachowań ludzi przy koniach. Tak żeby nie zanudzić, ale w przyjemny sposób łyknąć trochę teorii.
Przeglądam różne tytuły ale bez zaglądania do środka to ciężko powiedzieć... 
http://www.granice.pl/recenzja.php?id=59&id3=210432
może takie coś? co prawda książka dość "kolorowa", ale zawiera sporo informacji, o koniach jako zwierzętach, o ich zachowaniach, o maściach, odmianach, budowie konia, potem najważniejsze podstawy z jazdy, opisane chody i co jeździec powinien robić, o jeździe w terenie, o pielęgnacji konia i sprzętu, o dyscyplinach sportowych, trochę o żywieniu i chorobach. dużo zdjęć i rysunków. napisane przystępnym językiem 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się