Nasza-Klasa, photoblogi itp. - "kwiatki" ;)

karusioowa-niestety, ale koniowi wyciągnięcie pyska kojarzy się z bólem + ma tak mięśnie wyrobione, że łatwiej mu trzymać głowę tak jak teraz, niż wyciągniętą do prozdu 😉


no wlasnie wiem 😀 dlatego nieogarniam jej postepowania😀
wątek zamknięty
Hipp   Hipster Hippoland
03 sierpnia 2012 15:13
Próbuje mu pokazać, że to nic złego 😉 W dziwny sposób, fakt, ale lepiej tak niż wcale 😉
wątek zamknięty
http://www.photoblog.pl/yadira/128435562/giulia.html
fotka super ale czy mi sie wydaje czy uszka ma sklejone tasmą??



Zdjęcie powyżej pochodzi z mojego fotobloga.
Nie mam hodowli, robię po prostu zdjęcia rasowych (i nie tylko) psów. Na hodowlę swoją własną poczekam jeszcze ładnych kilka lat - genetyka nie jest łatwa. Prywatnie - mam swoją suczkę w typie labradora.

Co do klejenia uszu - robi się to specjalnymi plastrami przepuszczającymi powietrze. Poprawnie sklejone uszy nie mają prawa krzywdzić psa. Klei się je na 3 do 5 dni. Po co? Żeby stały. Psy w okresie dorastania, a szczególnie wymiany zębów mają problemy z chrząstkami w uszach - są one miękkie.  Wszystkie składniki odżywcze idą w kości, mięśnie i inne 'ważniejsze' organy. Jeśli chrząstka 'zastygnie' w nieprawidłowej pozycji to już uszy będzie bardzo ciężko ruszyć. Klei się na różne sposoby uszy, żeby stały i żeby w odpowiedni sposób klapały. U owczarków niemieckich, australijskich, rhodesian ridgebacków, większości raz z dużymi, stojącymi uszami.

Kopiować uszu i ogonów w Polsce nie wolno od 1 stycznia 2012. Psy z kopiowanymi uszami mogą być wystawiane, tylko jeśli urodziły się przed 1 stycznia 2012.

Co do owczarków - wierzcie mi, że na wystawie mieć ring obok owczarków to kompletna porażka. Double handling i inne cuda niewidy. Same psy obecnie psychicznie i fizycznie nie prezentują się najlepiej. Zrobiłam nawet takiego kwejka.. http://kwejk.pl/obrazek/1257071/german-shepherd-wtf.html
Zdjęcie owczarka współcześnie jest sprzed jakiegoś tam czasu a Ameryki, oni lubią skrajności.
wątek zamknięty
yadira, fajnie, ze sie pojawilas i wyjasnilas, zamiast sie rzucac. dzieki, to ciekawe co piszesz :kwiatek:
co to jest Double handling?
wątek zamknięty
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
03 sierpnia 2012 22:49
Dlaczego wszyscy nie mogą z takim spokojem i tak ciekawie wytłumaczyć niektórych rzeczy? 🙄
wątek zamknięty
PumCass   zachowaj zimną krew!
03 sierpnia 2012 23:05
katija double handling, czyli prezentacja psa za pomocą osoby trzeciej  😉


wątek zamknięty
Dostałam cynka od znajomej, że link do mnie się tu pojawił więc poczuwam się do odpowiedzialności żeby to wytłumaczyć. A to, że ja znam temat i mam większe lub mniejsze pojęcie o psach nie znaczy, że wszyscy je mają. Więc jak tylko mogę to wyjaśniam. Chociaż czasem na głupich właścicieli psów nie mam siły. 🙂 W razie jakiś pytań co do wyjaśnienia tego co jest na moich zdjęciach piszcie :P

Double handling, jak napisała PumCass to prezentacja za pomocą osoby trzeciej. Np. Ty z psem na ringu a znajomy/ktoś z rodziny biega naokoło (jak wy biegacie), skacze, krzyczy, gwiżdże, macha zabawką itp. Zdarzały się przypadki machania.. królikiem. Żywym. Jest to teoretycznie  zabronione, ale w ringu owczarków niemieckich nadal się tego nie dyskwalifikuje.
wątek zamknięty
yadira, jeszcze raz dzieki za spokojne i rzeczowe wyjasnienia. to WNOSI COS DO FORUM. :kwiatek:
w psach nie siedze, nie wiedzialam,ze takie rzeczy sa praktykowane. dlaczego teoretycznie zabronione, a w ringu ON sie tego nie dyskwalifikuje? przymyka sie oko, czy jest jakis przepis?
wątek zamknięty
Przymyka się oko, bo tak 'było zawsze'. W ogóle wystawianie ONków to jakaś tragedia, wystawia się je zupełnie inaczej niż wszystkie rasy.
wątek zamknięty
Przymyka się oko, bo tak 'było zawsze'. W ogóle wystawianie ONków to jakaś tragedia, wystawia się je zupełnie inaczej niż wszystkie rasy.

Widziałam i potwierdzam ! U innych ras - spokojnie, troche biegania w kółko, żeby zaprezentować pieska... a ONki ? Darcie mordy (wybaczcie za słownictwo !), psy podrażnione... masakra. Nie oglądało się to przyjemnie, szczególnie, że mam owczarka niemieckiego. Robienie z tych psów bestii.
wątek zamknięty
Ja nawet do ringu ONków nie podchodzę... Nie ma sensu, chaos, bieganie naokoło, krzyki.
wątek zamknięty
Ok, koniec  🚫
jest wątek o psach (o ile dobrze się orientuję 😉 )
wątek zamknięty
LatentPony   Pretty Little Pony :)
05 sierpnia 2012 23:08
Dziewczyny, nie wiem gdzie to wrzucić. Ale mnie osobiście rozbroiło ;D Zagrajcie - http://www.cda.pl/gry-online/19127ed/CLOP-jazda-konna 🙂
wątek zamknięty
LatentPony , hahah , nieźle wygimnastykowany ten koń  😂
wątek zamknięty
klapcio89   Walczący z cieniem...
06 sierpnia 2012 09:07
LatentPony dobre! Wywija nóżkami, że aż wywalił mi się na plecy :P
wątek zamknięty
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
06 sierpnia 2012 09:17
Padłam 😁 Siedzimy z K. i gramy na zmianę 😁
wątek zamknięty
PumCass   zachowaj zimną krew!
06 sierpnia 2012 10:07
Najlepsze galopy na rogu!  😂
wątek zamknięty
Miyako   聞こえる昨日の叫びが。
06 sierpnia 2012 10:17
I po co ja tam zajrzałam  😁
Nie wiedziałam, że konie potrafią tańczyć break dance.  😁
wątek zamknięty
Hahahha ja się odrazu wywróciłam z tym koniem
wątek zamknięty
Miyako   聞こえる昨日の叫びが。
06 sierpnia 2012 10:22
Nie tylko ty,  😁 do celu nie dotarłam, nie wytrzymuje ze śmiechu.  😂
To jest takie głupie, a chce się grać  😁
wątek zamknięty
Facella   Dawna re-volto wróć!
06 sierpnia 2012 11:58
ja nie mogę pokonać górki, genialne to jest. ogarnęłam stęp i powoli ogarniam kłus, ale poruszam się inochodem  😂 a galop mnie przerasta  😂
wątek zamknięty
Matko jedyna co to jest. Mój koń głośno protestuje na to, co z nim robię. I lubi stawać na przednich nogach. 😂
wątek zamknięty
Najlepsze galopy na rogu!  😂


zdecydowanie popieram  🤣 🤣
wątek zamknięty
Hahahhah
mój koń wywalił się na plecy 🙁
wątek zamknięty
Jak wy galopujecie? Ja ledwo kłusuje. 🤣
wątek zamknięty
Hipp   Hipster Hippoland
06 sierpnia 2012 12:31
wątek zamknięty
AtlantykowaPanna   "Jeśli idziesz przez piekło- nie zatrzymuj się!"
06 sierpnia 2012 12:39
Bardziej do przodu się nie dało ? 🤔
wątek zamknięty
Hipp   Hipster Hippoland
06 sierpnia 2012 12:43
To jest kn, często tak siodło jedzie do przodu. Bardziej przeraża mnie AŻ TAK odstający tylny łęk  🤔 Drugi koń tej dziewczyny też ma nie lepsze siodło. A wiecie co jest najgorsze ? Że mimo uwag itp. dziewczyna twierdzi, że siodło jest jak najbardziej OK  😵

edit: z jej nk:




,,Siodło jest dopasowane". Jasne.

(wstawiam link, gdyby komuś się nie wyświetlało zdjęcie 😉 )
wątek zamknięty
Facella   Dawna re-volto wróć!
06 sierpnia 2012 12:46
a futerko na naczółku?  🤣

nie mogę przejść górki  👿
wątek zamknięty
AtlantykowaPanna   "Jeśli idziesz przez piekło- nie zatrzymuj się!"
06 sierpnia 2012 13:00
Nie ma to jak skoki na gumach .
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.