Kącik Ujeżdżenia

Piaffy faktycznie 3 poziomy niżej niż reszty koni 🙁


Bez przesady,nie byl taki zły jak na Ekwadora, parę koni wcześniej też takich, które byly kiepskie w tym elemencie., ale za to jaki galop i stęp. 👍
DSQ
Disqualified
EL
Eliminated
NS
Not started
RT
Retired
WD
Withdrawn
Q
Qualified
q
Will qualify pending declaration of starters
R
Reserve
T
Team Member
#
Points do not count in team total
T/Pen
Time Penalty
J/Pen
Jumping Penalty

I dla tych co pytali kto jedzie GP Special:

After the first phase, the Grand Prix, the best seven teams (including any teams tied for seventh place) and the best 11 individuals (including any tied for 11th place) who are not already qualified as team members, progress to the next phase, the Grand Prix Special.

The Team event medals are decided by the total of the scores in the Grand Prix and the Grand Prix Special.

After the Grand Prix Special, the best 18 individuals (including any tied for 18th place) go through to the Grand Prix Freestyle. Riders are selected to go through on the basis of their performance in the Grand Prix Special only.

Performance in the Grand Prix Freestyle determines the medals in the Individual event.


Armara, kopiuję jeszcze raz sprzed 2 stron 🙂
Przejazd moim zdaniem bardzo przyjemny dla oka, podobał mi się najbardziej z przejazdów Polaków. Myślę że możemy być dumni zarówno z Pań, jak i z p. Rapcewicza 😀
A sędziowie jakiej nacji są? Mogą być z kraju gospodarzy czy nie?
No dobra. Już drużynowo miejsce 6, a jeszcze nie ukończyli niemcy i holendrzy, więc raczej pożegnanie z olimpiadą.
Drużynowo 6te, no i chwilowo jeszcze w klasyfikacji nie ujęte Niemcy i Holandia, więc niestety musieliby jechać tyłem, żebyśmy spadli w drużynowej klasyfikacji niżej. No to naszych w GP Special nie ma? 🙁
moze jeszcze trafia w te 11 lepszych, bo jesli teamy sie nie licza to jakas drobniutka szansa jest.
quantanamera, chyba żebyśmy utrzymali, po spaść i tak spadniemy  😉
I Tak  Wielkie Brawa, dla naszych, to był pierwszy występ całej drużyny w tej konkurencji  😅, miejmy nadzieję, że za 4 lata będzie lepiej.
flygirl:

Sędziowie:

K ERNES Wim (FEI) HOLANDIA
E ROUDIER Jean-Michel (FEI) FRANCJA
H TORNBLAD Leif (FEI) DANIA
C ROCKWELL Gary (FEI) (President) USA
M CLARKE Stephen (FEI) GB
B ALONSO Maribel (FEI) MEXICO
F EISENHARDT Evi (FEI) NIEMCY



Poland’s Wojtek Markowski is FEI Technical Delegate for Dressage and the members of the Judges Supervisory Panel are David Hunt (GBR), Dieter Schule (GER) and Jan Peeters (NED).
Arimona, wychodzi mi na to, że Beata jest na razie 12...
czyli po zabawie...
a nie na 32? nic nie kumam 👿
a nie 35
ja cos albo kiepsko licze, ale mi na razie obie wchodza do GP Special. zaraz jeszcze przejrze
Perlica, akaamaa dziewczyny liczą odrzucając z klasyfikacji wszystkich, którzy zakwalifikowali się drużynowo, bo tak liczy się wejście do GPS.
MMVG dzięki 🙂
okej to wtedy się zgada  😀
Bardzo przyjemny dla oka przejazd Niemki 😀
Aaa juz wiem czemu tak policzylam 🙁( Do bani, jednego miejsca zabraklo  😕 😕
mtl   I M Equestrian
03 sierpnia 2012 15:35
Bardzo przyjemny dla oka przejazd Niemki 😀


zgadzam sie!  🙂
No, mógłby być przejazd Ekwadora oceniony wyżej, dużo plusów było tego przejazdu, ale chyba nie dużo wyżej, bo rozwarty pysk mocno obniża ocenę, nie może być inaczej, są wyraźne wytyczne oceniania, i braki w impulsie były wyraźne widoczne. Obawiam się także, że amazonka "oberwała po całości", bo... w takim ocenianiu ogromnie liczy się... sympatia dla zawodnika, w pewnym sensie - opinia, jaką ma zawodnik. Obawiam się, że ta nieszczęsna eliminacja (na ME?) za rozkrwawiony bok konia mogła wpłynąć na postrzeganie pary. B.S. raczej pojechała tym razem gorzej niż K.M., ale widocznie sędziowie czują do niej więcej sympatii 🙂 (bo taki wynik po takim błędzie w zmianach co tempo oznacza, że bez tego błędu byłoby duuużo wyżej).
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
03 sierpnia 2012 15:47
bez przesady z tymi sympatiami lub antypatiami.

To są takie szczegóły których w stanie nie jesteśmy wyłapać, szczególnie patrząc na przekaz internetowy szczególnie nie będąc sędziami międzynarodowymi szczególnie nie siedząc przy czworoboku w 7 różnych miejscach naraz.

Szczegóły te niestety pozbierane do kupy ważą o całości. Piruety np x 2 się liczą
mtl   I M Equestrian
03 sierpnia 2012 15:53
ocenia 7 sedziów, nie 1-3 wiec mysle ze wyniki sa w miare adekwatne do tego co poszczegolni widzieli ze swojego miejsca wokol czworoboku... jednakze pozostaje niedosyt...
ElaPe, teoretycznie - tak. Wieloletnia obserwacja praktyki sędziowania wskazuje jednak na co innego także. Sędzia jest tylko człowiekiem - to słyszy każdy sędzia na każdym szkoleniu.
Jedyne co może zrobić, to dokładać starań, żeby być maksymalnie obiektywnym, oceniając "tu i teraz".
Pozwoliłam sobie na takie przypuszczenie, bo tylko w tym przypadku ocena mnie trochę zaskoczyła (wcześniej pisałam, że sędziowanie akurat na IO bardzo mi się podoba).
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
03 sierpnia 2012 16:00
Myślę że dokładają wszelkich starań, ale owszem, to tylko ludzie a nie roboty.
ekuss   Töltem przez życie
03 sierpnia 2012 16:21
Czyli jednak koniec jazd Polaków na IO?
Tak Polacy odpadli z IO
Nie wiecie, gdzie mogłabym w necie znaleźć jakieś powtórki przejazdów z Londynu?? Please dopiero wróciłam z pracy, a na youtube nic nie mogę znaleźć  :kwiatek:
Bylo juz o tym million razy we wszystkich watkach zwiazanych z Igrzyskami.
Dziękuję Arimona za Twój wysiłek. Ktoś jeszcze chce mi pomóc? 😉
trzynastka   In love with the ordinary
03 sierpnia 2012 16:53
A Tobie się nie chce przejrzeć ostatnich kilku stron wątku?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się