Jakie pasze dajecie swoim koniom?

Raven   Dragon Heart & Shadow Hunter
28 maja 2012 22:17
Co do Max-E-Glo - u nas nadal bezszał i efekty marne... 😉
U mnie też tak niestety było, Skwar straszne fochy robił z jedzeniem (potrafił w ogóle zostawić całe żarcie, jak zostało skażone Max-E-Glo), no i efekty zerowe. Na którymś tam kolejnym worku doszliśmy jedynie do tego, że mymłam powoli i z obrzydzeniem swoje jedzenie z otrębami - ale tylko graunlowanymi, tych w proszku do podawania na mokro nie chciał w ogóle tknąć, żadna siła by go nie zmusiła.

Ja teraz z energetyczno-kalorycznych dopalaczy daję Outshine. Jak skończę worek, przez jakiś czas zamierzam podorzucać Cooked Cereal Meal. Na razie tylko testowałam pojedyncze zadawania i konie uwielbiają, wszystkie. No i postać fajna, taki mesz na mokro, bez gotowania czy zaparzania. Żłoby wylizane, kraty przy żłobie wylizane, pół boksu przy żłobach też 😉 A pszenica powinna fajnie podtuczać.
u nas otreby z moim czystym hmb pieknie dzialaja,wprowadzane powoli , dzis mija 3ci tydzien i kon oprocz tego, ze ladnie nabiera, to 350km w upale po probie dzielnosci zniosl kapitalnie-zero sztywnosci miesni,zero zakwasow,a profil miesniowy wyborny..no ale to hmb  daje a nie gamma oryzanol
aa i z kazdymi otrebami nalezy uwazac i wprowadzac stopniowo
Zaczęłam podawać Max e Glo pare dni temu. Bardzo liczę na efekty, chociaż moje nadzieje osłabły po tym co napisałyście. Mogłam nie wchodzić w ten wątek :/ Jak te otręby nie pomogą, to już nie wiem co.  😲 Kończą mi się pomysły.

Karla🙂 mogłabyś coś więcej napisać o tych otrębach?  :kwiatek:
Karla, jakiej firmy podajesz to hmb? Nie wiem czy przy zwykłej pracy tak jak u mnie trzeba aż tak wspierać konia. Twoje konisko chyba sporo pracuje?
U mnie też tak niestety było, Skwar straszne fochy robił z jedzeniem (potrafił w ogóle zostawić całe żarcie, jak zostało skażone Max-E-Glo), no i efekty zerowe. Na którymś tam kolejnym worku doszliśmy jedynie do tego, że mymłam powoli i z obrzydzeniem swoje jedzenie z otrębami - ale tylko graunlowanymi, tych w proszku do podawania na mokro nie chciał w ogóle tknąć, żadna siła by go nie zmusiła.

Mirek wypiął się na dzień dobry na otręby MaxEGlo, aczkolwiek dałam mu pare razy z Kubusiem i teraz je normalnie.

ashtray, ja efekty widziałam duże (aczkolwiek wtedy dostawał też inne rzeczy, więc myślę, że to wpływ wszystkiego jest).

Teraz Mireczek dostaje jedynie wysłodki buraczane, MSM, HMB ( to od Karli, Beta Advantage) i olej sojowy, a dziś jadę po otręby i zapewne coś jeszcze.
ashtray, don't worry, ja podaję drugi tydzień i efekty są 😀 A pochłania tak, że po kolacji nawet na uszach ma resztki jedzenia 😁 Wszystko zależy od konia
Quanta, napisz coś więcej o tym Outshine. Co to za firma?
U mnie super efekt byl po e-glo juz na 3 koniach po pierwszym worku, zwlaszcza wage przybierali, miesnie wolniej oczywiscie.
Ale fakt ze dwojka na poczatku wybrzydzala lekko, ale tylko na poczatku, pozniej zloby wylizywali.

zonk
Wiesz rozne konie maja rozne przewody pokarmowe, kolezanka mogla polmiareczki na pierwszy raz sypnac, a to mega duzo na pierwszy raz, zaczynac trzeba doslownie najwiecej 100 gr.
Pola pracuje lekko ostatni miesiac byla w intensywnym treningu i czekal ja transport 350km a hmb u nas tylko jako ochrona miesni i wzmacnianie dzialania gammaoryzanolu podaje beta advantage gdyz to jedyny czysty,sprawdzony hmb bez toksycznych dodatkow.
Mi Pan z Max e Glo napisał, żeby zaczynać podawanie od 50g i stopniowo zwiększać przez 7-10 dni.
ashtray
o tym bardziej - dzieki za sprostowanie  :kwiatek:, ja mierzylam takimi malymy miareczkami, albo wczesniej dawalam bardzo malutko na dnie miarki, tak mi wychodzilo w przedziale od 50 do 100 na poczatkach.
Kika   introwertyczny burak i aspołeczna psychopatka
29 maja 2012 09:46
ja max e glo też bardzo sobie chwalę - na mokro z owsem tak pachnie że sama bym zjadła - max możesz podawać 1kg dziennie - ja to rozkładam na dwa posiłki, łoś jedzie na otrębach już 4 miesiąc, i właśnie zamówiłam kolejne dwa worki - trzeba wykorzystać że prawie za darmo rozdają. U nas efekt jest w muskulaturze na pewno  - pięknie plecy się podniosły ale na utuczenie nie działa - koń trudno przyswaja pasze i z tendencją szczupaczą a nie pączkową - zamówiłam więc dodatkowo eponę musli power light - z opisu wynika że powinna nam pomóc na podtuczenie - zobaczymy - dam znać o efektach
Dzięki dziewczyny, trochę mnie podbudowałyście  :kwiatek:
Kika 1 kg dla rekreanta to trochę dużo. Tu jest dawkowanie http://animalia.pl/produkt,15630,max-e-glo-stabilizowane-otreby-ryzowe-proszek-18kg.html 1 kg to dla sportowców tylko 😉
Kika   introwertyczny burak i aspołeczna psychopatka
29 maja 2012 09:59
napisałam że to max - a dasz tyle ile wam wystarczy - mój ma 16 lat i jak na jego możliwości wymagam od niego dużo - sport/rekreacja rzecz względna - jeśli koń PRACUJE 5-6 dni w tygodniu po 1,5-2h w tym 2 x intensywny trening uj (intensywny jak na jego możliwości) to mimo, że nie jesteśmy sportowcami daję mu max dawkę bo w jego wypadku mniejsza nie przynosiła efektu;
Dla mnie możesz dawać swojemu o 3 kg na raz. Jednak ze względów, które opisała Arimona

Ryzowe otreby mocno obciazaja przewod pokarmowy i tak naprawde ryz nienaturalnie szybko tuczy konie niestety - nie jest to najlepsza pasza dla koni na pewno.


raczej trzymałabym się zalecanego dawkowania, a najlepiej skonsultowała z żywieniowcem, a nie "dasz tyle ile wystarczy".
Kika   introwertyczny burak i aspołeczna psychopatka
29 maja 2012 10:11
Ashtray wydawało mi się że napisałam wyraźnie że max to 1kg a "dasz ile wystarczy" odnosi się do zalecanych widełek - czyli tyle ile wystarczy w granicach zalecanych przez producenta - tak to miało brzmieć. Do głowy by mi nie przyszło podawać a jeszcze polecać innym podawanie dawki wg uznania - jeśli napisane do 1kg to to jest górna granica a dolna - właśnie tyle ile wystarczy by efekt był u danego konia;
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
29 maja 2012 10:52
Ja tez daję maxeglo i jestem zadowola z efektów a daję malutko, bo ok. 250 g.
W zeszłym roku jak potrzebowałam podtuczyć szybko chudzielca to doszłam do dawki
500 g dziennie i to było max, bo wystarczyło 100 g więcej i już widać było przebiałczenie na
nóżkach (koń jest bardzo suchy i pojawiła się limfatyczność).
W ciągu miesiąca chudzielec wówczas przytył z 50 kg.
A ogólnie, z obserwacji moich, wynika, że konie uwielbiają otręby ryżowe 🙂
Na stronie producenta Marstalla napisane jest ze produkt Force podawać tylko przy karmieniu ziarnami zboża . Czy podając inna paszę tej firmy mogę stosować również ten dodatek ?
Dostałam właśnie info. że mój niejadek wsuwa Marstalla Vito aż huczy  🏇 Ostatnio dostawał Build Upa w granulacie i może problemem było to, że pasza była granulowana, wcześniej w formie muesli nie było tego problemu, że zostawiał...

Otręby ryżowe maxeglo też daję, ale nie codziennie, tak 4-5 razy w tygodniu zawsze na mokro i zwykle z jakimś dodatkiem, trochę muesli albo glut z siemienia, międli to długo, ale zjada i efekt jest taki, że bardzo wesołym konikiem się stał  😵
BASZNIA   mleczna i deserowa
03 czerwca 2012 22:06
Uprzejmie donosze, ze Panna "wszystko jem jak wlasne cialo" wcina probki roznych pasz Epona, wybieralam raczej strukturalne, niskoenergetyczne, i KON SIE PO 12 LATACH ZACZAL ZARCIA DOMAGAC NATARCZYWIE...
W sumie to chyba wada, kon mi sie narowi ;-) ;-) ;-) ;-)
Basznia no właśnie ciekawie oferta Epony wygląda, nawet się ostatnio zastanawiałam, czy nie zamówić worka z odbiorem u Ciebie- w końcu bym musiała przyjechać  😁
U mnie teraz koń w najgorszej kondycji (takiej nadającej się do TOZu  😎 ) wcina teraz Baileysa seniora, jak dla mnie bardzo porównywalnego do Marstalla Seniora - widać efekty bardzo szybko.
Czy ktoś kto próbował-próbuje Eponę może polecić coś dla niejadka chudzielca?  👀
Mój koń będzie na stałe jechać na epona comfort ze względu na małą ilość białka i dodatek z wit E

http://horsefeed.pl/index.php?route=product/product&path=36&product_id=55
BASZNIA   mleczna i deserowa
04 czerwca 2012 11:19
Kopyciak, pewnie, pewnie, plan masz doskonaly 🙂!! Jak dla mnie pasze naprawde fajne, a w korelacji z cenami to juz wyglada naprawde zachecajaco...Zwlaszcza, ze moje baby juz nie mlodnieja, powoli zaczynam im podmaslac wiecej niz za mlodu. A co dla niejadka...skontaktuj sie z Julie, doradzi doskonale, moze bedzie mogla wyslac probki.
Dramka, comfort to jeden z moich faworytów-malo bialka, sporo energii i cenowo mocno fajnie.
dla starszych koni Epona poleca musli Fiber Balance plus Golden Oldie (sieczkomusli)

natomiast w ofercie Epony jest również musli Golden Oldie - specjalnie dla koni starszych...ale nie ma go w tej chwili w ofercie PL dystrybutora...myślę, że trzeba się tam podobijać to sprowadzą na zamówienie 😉
Dzięki dziewczyny  :kwiatek: , jeszcze sobie doczytam na ich stronie, choć sieczko-musli wygląda interesująco.
incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
04 czerwca 2012 14:52
Pomocy...mój koń dostaje besterly basic od jakiegoś czasu, na początku niby był spokojniejszy i trochę przytył, ale od jakiegoś czasu jest strasznie nadpobudliwy, ciągle bryka, wierzga, świruje i potrafi pół godziny ganiać galopem...prócz granulatu stoi na pastwisku i nic więcej, znów schudł i jest nie do opanowania, czy może to być kwestia paszy w dalszym ciągu? 🤔
może ktoś polecic jakies zrodlo pasz nutreny w okolicach warszawy/lublina?
piglet: Nie trzeba się dobijać, trzymam rękę na pulsie 😉
Wszystko będzie już niedługo, po prostu nie zmieścił nam się cały asortyment w jednym tirze.
W razie pytań zapraszam na PW 🙂
incognito, besterly basic to nie jest mocno energetyczna pasza, ona ma 11kJ i obecnie jest bez owsa. Nie wiem może spróbuj coś uspokajającego?
Julie a dostałaś moje pw?? 😀😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się