Siodło skokowe

Ktoś   Dum pugnas, victor es...
27 kwietnia 2012 10:44
Orzeszkowa, Tak jak halo pisze,ja do koni wpinam sprzaczka na dole,a nie przy zamku ;-) skokowe to takie normalne :-)
Orzeszkowa, Ktoś pisała o klamrze w ujeżdżeniowych, więc trudno dopatrywać się problemu w głębokości zamków 🙂, tym mniej w nowoczesnym siodle. Wymiary nóg: długości, kąty ułożenia, rozmiar stopy - mogą mieć wpływ na komfort "zetknięcia" z klamrą przy stopie.

Tak to jest, jak się czyta forum przed pierwszą kawą, zupełnie inaczej zrozumiałam 😁
[quote author=Ktoś]
Orzeszkowa, Tak jak halo pisze,ja do koni wpinam sprzaczka na dole,a nie przy zamku ;-) skokowe to takie normalne :-)[/quote]
A, znaczy wszechstronne. Myślałam ze wymyślili jakąś fifarafa wersję jeszcze do skoków :kwiatek:
Cedryk mi leciały łydki do przodu, siedziałam fotelowo. Oczywiście dało się usiąść jak człowiek ale wymagało to sporo pracy 😉 tutaj widać co się działo jak się zapomniałam:


Mój koń wrażliwcem nie jest, więc nie wiem czy zobaczę różnicę pracy. Na pewno liczę na lepsze umięśnienie na plecach 😉
Na fotce widać że pupa opada na tylny łęk. Tak myśle że może dlatego że tybinka była za krótka? Ja tego nie mam  🤔
Dramka to jest tybinka XL, więc nie ma mowy zeby była za krótka.
Dlaczego?? To bardzo możliwe.  😉

Według mnie nie mieścisz się w tym siodle. Ja w meredith siedzę tak.
jak to dlaczego? Bo to nie jest standardowa tybinka tylko przedłużana czy tam większa, nie wiem jak powinnam napisać.

Możesz mi pokazać gdzie się nie mieszczę?

To że tybinka jest XL to nie znaczy że jest wystarczająco duża dla ciebie. Meredith wypada mała w porównaniu do innych prestige i według mnie to siodło jest dla ciebie za małe dlatego cie usadza na tylnym łęku. Ale to tylko moje skromne zdanie, nie musisz się unosić  😉

To jest 17 na zdjęciach?
Z tego co pamiętam to xxagaxx ma 18.
meredith 18" nie wypada jak typowa 18 😉

Meredith mnie nie usadza fotelowo a w poprzednich siodłach miałam ten problem więc nie wiem.. 🤔

Dobrze że masz teraz siodło od Bogdana w którym dobrze siedzisz  😉
Dramko ale ja się nie unoszę, tylko się pytam gdzie uważasz się nie mieszczę? Bo siedzisko jest ok, kolano ma miejsce, sporo mam poduszki z przodu. Więc gdzie według ciebie nie ma miejsca? Poprosze strzałką w paintcie.


Siodło HBC mam mniejsze jeśli chodzi o siedzisko.
ok
No to i ja się pochwale moim nowym hbc w wersji dla długonogich  😍. Dziś je dostałam więc jeszcze w nim nie siedziałam ale zamierzam dziś pojeździć.

zmniejsz zdjecie
Piękne  😍 prawdziwe dzieło sztuki  😎
jett   success is the best revenge
29 kwietnia 2012 19:17
Co sądzicie o siodle Euroriding Jade?
I co lepsze: Euroriding Jade czy Daw Mag GP?  :kwiatek:
Dramko nie wiem czy ta dyskusja ogólnie ma sens, bo ciężko się będzie dogadać, zwłaszcza na podstawie zdjęć, ale nie wiem jak miałabym mieć więcej siodła w miejscu w którym zaznaczyłaś. Zwłaszcza ze wybrałaś akurat to zdjęcie gdzie właśnie siedzę jak na fotelu.

Ja malutka nie jestem, no i właśnie dlatego miałam siodło 18calowe z przedłużaną tybinką. Więc rozmiar na pewno nie był problemem.

devila wygląda bosko!!
No to nie wiem dlaczego w tym siodle siedziałaś jak na fotelu, Ja tego problemu w moim nie mam.
ale czy ja pisałam gdzieś że ty masz? czy źle siedzisz? Ja tylko napisałam jakie mam odczucia w porównaniu do mojego poprzedniego siodła. Według mnie sporo siodeł Prestige usadza fotelowo. To że da się usiaść poprawnie to inna kwestia.
a czy ja pisałam że ty tak pisałaś?

Meredith nie usadza fotelowo.
Ja mam inną teorię. Sporo ludzi jeździ dosiadem fotelowym a znakomita większość z nich wybiera siodła Prestige bo nadal jest to wiodąca firma na rynku.
Może wystosujmy jakaś notkę do producenta - "róbcie testy nie siodłom a przyszłym użytownikom, nie psujcie sobie interesu"?  😁

Wybaczcie, mam jakiś dziki humor dzisiaj.
chyba dawno nie próbowałaś sprzedać Prestiga...choćby na Allegro- to już nie jest firma wiodąca.
salto piccolo

Myślę że osoby które nie jeżdżą fotelowo w prestige nie siedzą fotelowo 😉

A ja wczoraj odbyłam pierwsze skoki w moim HBC i jestem bardzo zadowolona.
Mimo że to siodło cc to nie latało mi nic i fajnie mi się siedziało.  😅 Mimo że nie umiem jeździć to mi łydka nie lata 😜
Polecam  😉
salto to na pewno też prawda. Prestige jest ogólnodostępny, bardzo dużo jest używek, , możliwość zmiany rozstawu łęku również sprawia ze wiele osób wybiera właśnie tą firmę.  No i moja własna teoria że 80% tych siodeł nie jest dopasowanych do koni i leci na tył. Co automatycznie pomaga w dosiadzie fotelowym.

U mnie w stajni jest sporo siodeł tej firmy, różne modele, jeźdźcy na różnym poziomie i wiem ze da się usiąść w tym siodle normalnie, poprawnie. Ale według mnie, siodło absolutnie w tym nie pomaga.

Ja poprawnie siedzę bez zbędnego w wysiłku jeszcze w jednym naszym siodle CWD i Devocaux no i teraz w HBC. Prestige wymaga ode mnie sporo skupienia.
wrotki przyzaje się. Ostatniego prestiga sprzedałam jakieś... 7 lat temu?  😁
Dramko ja tego absolutnie nie neguję. W sumie cały "mój nowy team" jeździ w Prestige. I chyba im dobrze  😉
xxagaxx możliwe, że tak jest. Nie powiem - nie jeżdżę w Prestige, zdecydowanie wygodniej mi w moich Zaldi. To był taki żarcik wtrącony zupełnie bezsensu w dyskusję z mojej strony. Mieszkam ostatnio sama i brakuje mi towarzystwa  😁
salto to na pewno też prawda. Prestige jest ogólnodostępny, bardzo dużo jest używek, , możliwość zmiany rozstawu łęku również sprawia ze wiele osób wybiera właśnie tą firmę.  No i moja własna teoria że 80% tych siodeł nie jest dopasowanych do koni i leci na tył. Co automatycznie pomaga w dosiadzie fotelowym.

Mam podobną teorie 😉 Chociaż o "możliwości" zmiany rozstawu mam inne zdanie niestety.

Ci co jeżdżą wyżej i więcej koni nie chcą Prestige. A rekreacyjnie tylko prestige  😎
no tak skrzyczek, ludwik, lemanski i jeszcze paru innych to rekreacja i jezdza po jednym koniku raz w tygodniu ....
no tak skrzyczek, ludwik, lemanski i jeszcze paru innych to rekreacja i jezdza po jednym koniku raz w tygodniu ....

O ile pamięć mnie nie zawodzi to w KR, Bogdan podał, że J. Skrzyczyński jeździ w HBC
podal, ze korzysta z jego uslug. co nie oznacza, ze jezdzi w siodle hbc, a np mogl miec naprawiane siodlo innej firmy przez hbc.
Gallien   Un poco di zucchero
30 kwietnia 2012 13:06
Dramka ile masz wzrostu i jaki rozmiar siodła Prestige Meredith? Zanoszę się z kupnem, ale jestem właśnie długonożna (170 cm wzrostu). Byłam już w Eqioshopie na przymiarkach, i mi Pan doradził '17. W tej chwili mam '17 Golden Star i kolano mi wystaje poza poduszkę kolanową przy normalnej długości strzemion skokowych. Nie chcę czuć w kolejnym siodle tego dyskomfortu. Mamy jeszcze mierzyć konia i ostatecznie podjąć decyzję co do rozmiarów. Chcę aby to był trafny wybór dla mnie i konia.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się