Pensjonaty, ośrodki jeździeckie- Kraków / Małopolska

Busy do Skawiny są na 100%, a tu nawet jeden przez Facimiech jedzie: http://www.skawina24.com/informator-skawina/157-rozklady-jazdy
Stuk, stuk

Czy ktoś może się orientuje czy da się dojechać do Facimiecha bez samochodu? Jakiś bus/ autobus? Jeździ tam coś w ogóle takiego?   🤔

Jest cała masa busów z Krakowa do Brzeźnicy lub Zatoru.
Tylko potem kawałek spory trzeba przejść od głównej drogi.
Jeździ tez podmiejski autobus 223 z łagiewnik.
Jest cała masa busów z Krakowa do Brzeźnicy lub Zatoru.
Tylko potem kawałek spory trzeba przejść od głównej drogi.
Jeździ tez podmiejski autobus 223 z łagiewnik.


Ten "spory kawałek" wynosi 1600m wg wskazań licznika samochodowego  😀
Można też jechać busami z Krakowa do Pozowic przez Zelczynę lub Kopankę, wysiada się pod sklepem w Facimiechu i wtedy to już 5min spacerkiem 😉 Z tego co wiem bus jadący przez Kopankę jedzie spod Galerii a reszta chyba z Dietla.
Niestety nie mam rozkładów i nie wiem dokładnie jak jeżdżą
Myślę, że MZJ z pewnością zareaguje na kolizję terminów, jeśli organizatorzy kolidujących ze sobą zawodów złożą taki wniosek. Nie dalej jak dzisiaj dostałem informację o przesunięciu tych ZO-A na termin zawodów w Facimiechu z informacją, że odbyło się to za POROZUMIENIEM OBU KLUBÓW. Jeśli nie jest to prawda, to bardzo proszę o reakcję i wyjaśnienie i sprawa będzie załatwiona tak, żeby żadna z imprez nie kolidowała.
Nawiasem mówiąc, dziwi mnie przenoszenie terminu zawodów rangi ZO w ostatniej chwili, generalnie przy wpisie do centralnego kalendarza pole manewru nie jest duże, ale widocznie komuś udało się to załatwić  😀iabeł:
Bardzo przykry jest fakt że pomimo niewielu imprez ujeżdżeniowych u nas w regionie organizator zawodów ogólnopolskich przenosi termin swoich zawodów na termin zawodów regionalnych zgłoszonych 26 stycznia 2012r.

Uważam to za działanie przeciwko wszystkim sympatykom ujeżdżenia (bo się przecież nie rozdwoją) oraz przeciwko organizatorom zawodów - bo przecież każdy chciałby mieć dobra frekwencję   👿

Jako organizator zawodów w Facimiechu specjalnie sprawdzałam kalendarz zawodów PZJ planując swój termin tak aby nie kolidował z innymi zgłoszonymi wcześniej imprezami


W pełni się zgadzam i uważam że sprawę trzeba załatwić formalnie. Nie istnieje powód, by KJ Facimiech musiał się zgodzić na taką sytuację.
Pozdrawiam

Mikołaj Rey

prosze edytowac posty!!!
Dziękuję za informacje  :kwiatek:  noo to faktycznie dość spory ten ,,spory kawałek"  😉

Macie słuszną rację, zwłaszcza, że imprez ujeżdżeniowych jak na lekarstwo.
[quote author=fabapi link=topic=196.msg1375276#msg1375276 date=1334665044]
Bardzo przykry jest fakt że pomimo niewielu imprez ujeżdżeniowych u nas w regionie organizator zawodów ogólnopolskich przenosi termin swoich zawodów na termin zawodów regionalnych zgłoszonych 26 stycznia 2012r.

Uważam to za działanie przeciwko wszystkim sympatykom ujeżdżenia (bo się przecież nie rozdwoją) oraz przeciwko organizatorom zawodów - bo przecież każdy chciałby mieć dobra frekwencję   👿

Jako organizator zawodów w Facimiechu specjalnie sprawdzałam kalendarz zawodów PZJ planując swój termin tak aby nie kolidował z innymi zgłoszonymi wcześniej imprezami


W pełni się zgadzam i uważam że sprawę trzeba załatwić formalnie. Nie istnieje powód, by KJ Facimiech musiał się zgodzić na taką sytuację.
Pozdrawiam

Mikołaj Rey
[/quote]

KJ Facimiech może się nie zgadzać: na zawody w tym samym terminie, głód na świecie i deszcze w lipcu.
Na wszystkie te sprawy mamy jednakowy wpływ  😉
Oj tam, oj tam... Mam nadzieję tylko że na przyszłość taka sytuacja się nie wydarzy, choćby dlatego, że stawianie kogoś przed faktem dokonanym jest nie fair. Ostatecznie przecież równie dobrze można by przenieść zawody w Swoszowicach na lipiec czy koniec czerwca, chyba zabrakło ze strony ich organizatorów dobrej woli i myśleniu o całym środowisku, które w takiej sytuacji, jaka zaistniała, ma o jedną imprezę ujeżdżeniową mniej...
żaczkowa   gone with the wind
18 kwietnia 2012 20:28
Doma, jest jeszcze p. Darek z nauki jazdy (L cross), nazwiska niestety nie znam, nas wozi po mocno promocyjnych cenach, tel. 668 304 967, jednak w sezonie kursów ma napięty grafik 😉
Solina   Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy hej hej la la
18 kwietnia 2012 20:49
czy może ktoś mi coś powiedzieć o stajni w Proszówkach? jaka jest cena pensjonatu, jak z opieką, padokami i czy hala jest już gotowa
(może być na PW)
Bez sensu - 19go są też 1 dniowe zawody w Arabce (k/ Mysłowic) więc Ślązacy pewnie pojadą tam 🙁 . Taka bieda z tym ujeżdżeniem a jak już są to tego samego dnia  😵 .
Solina poszło PW 😉
Myślę, że MZJ z pewnością zareaguje na kolizję terminów, jeśli organizatorzy kolidujących ze sobą zawodów złożą taki wniosek. Nie dalej jak dzisiaj dostałem informację o przesunięciu tych ZO-A na termin zawodów w Facimiechu z informacją, że odbyło się to za POROZUMIENIEM OBU KLUBÓW. Jeśli nie jest to prawda, to bardzo proszę o reakcję i wyjaśnienie i sprawa będzie załatwiona tak, żeby żadna z imprez nie kolidowała.
Nawiasem mówiąc, dziwi mnie przenoszenie terminu zawodów rangi ZO w ostatniej chwili, generalnie przy wpisie do centralnego kalendarza pole manewru nie jest duże, ale widocznie komuś udało się to załatwić   😀iabeł:
[quote author=fabapi link=topic=196.msg1375276#msg1375276 date=1334665044]
Bardzo przykry jest fakt że pomimo niewielu imprez ujeżdżeniowych u nas w regionie organizator zawodów ogólnopolskich przenosi termin swoich zawodów na termin zawodów regionalnych zgłoszonych 26 stycznia 2012r.

Uważam to za działanie przeciwko wszystkim sympatykom ujeżdżenia (bo się przecież nie rozdwoją) oraz przeciwko organizatorom zawodów - bo przecież każdy chciałby mieć dobra frekwencję   👿

a jaka jest dowód, który musi stanowić o podstawie POROZUMIENIA OBU KLUBÓW?, jeżeli ktoś się na taki fakt powołuje? Najpierw trzeba zbudować tort, a potem go dzielić. Rozumiem, że porozumienie obu klubów zostało przez obie strony przedstawione w sposób formalny. Jeżeli nie, to chyba jest to dziwne.

Jako organizator zawodów w Facimiechu specjalnie sprawdzałam kalendarz zawodów PZJ planując swój termin tak aby nie kolidował z innymi zgłoszonymi wcześniej imprezami


W pełni się zgadzam i uważam że sprawę trzeba załatwić formalnie. Nie istnieje powód, by KJ Facimiech musiał się zgodzić na taką sytuację.
Pozdrawiam

Mikołaj Rey

prosze edytowac posty!!!
[/quote]
chyba nie opanuję tej zasady edycji.
nie mniej jednak zastanawia mnie pewien fakt:
gdzie jest dowód, który musi stanowić o podstawie POROZUMIENIA OBU KLUBÓW?, jeżeli ktoś się na taki fakt powołuje? Najpierw trzeba zbudować tort, a potem go dzielić. Rozumiem, że porozumienie obu klubów zostało przez obie strony przedstawione w sposób formalny. Jeżeli nie, to chyba jest to dziwne. 

traken klikasz przy swoim poście po prostu ZMIEŃ i możesz wszystko usunąć albo dodać albo zmienić😉
Tak jak teraz zrobiłaś dwa posty pod sobą z czego 1 bez snesu 😉 Powodzenia 😀 Uda się 😀
Widzę, że są już listy na jutro jeśl chodzi o Facmiech zatem powodzenia wszystkim startująćym  🏇 Ja będę z aparatem🙂
ja chyba też wpadnę jutro po południu do facimiecha 🙂 postaram się wziąć aparat
ehh patrząc na listy aż mi się smutno robi bo też tam miałam byc ze swoim rumakiem 🙁
maison   Wiara i wytrwałość to klucz do spełnienia marzeń!
20 kwietnia 2012 20:44
też wezmę jutro (amatorsko) aparat, jakby ktoś chciał zdjęcia od P w górę, to można poprosić 🙂
Kto był dzisiaj, oczywiście poza znanymi mi osobami  😁 ?
Byłam w bordowych spodniach i czarnej koszulce Politechniki, a później w kurtce w kratkę 😉 W okolicy wesołej ekipy z Michałowich, hehe.

Jak ogólnie oceniacie te zawody?
Ośrodek wygląda coraz lepiej, myślę że w niedalekiej przyszłości będzie to świetne miejsce - fabapi  🙇
Mam plany pojawić się w roli zawodnika tym razem 🙂
edit: omyłka  😡
Ja oceniam dzisiejszy Facimiech pozytywnie 🙂 I kocham to podłoże na placu  🏇 
Co do ogólnych wrażeń, widać że jeszcze sporo do zrobienia, krajobraz w sumie mocno budowlany, ale myślę, że za jakiś czas jak się wszytko pobuduje i ogarnie się krajobraz w około to będzie to ośrodek z dużym potencjałem. A no i hala też będzie cudowna  😍
I pozdrawiam wszystkich dzisiejszych pingwinów 😉
Już jest cudownie 🙂
Moje konie pokochały małą halę, uratowała nas od totalnego zmoczenia 🙂
Doma   Folbluciki folbluciki folbluciki :)
22 kwietnia 2012 07:24
czy ktoś zna albo ma namiary na jakiś transport w Krakowie koni, poza Panem Rysiem Gorzałą i Dawidem Foremniakiem? prosiłabym o jakieś osoby z polecenia na pw najlepiej z orientacyjną stawką za km🙂

dzięki za namiary, od razu dopiszę, że z tych dwóch przewoźników zawsze korzystaliśmy, ostatnimi czasy jeździmy z Dawidem, ale niestety w terminie zawodów w sb nie było go w Krakowie, a Pan Rysiu cieszy się również dużym powodzeniem i dlatego szukaliśmy alternatyw, jednak obu bardzo polecam do transportu 🙂

co do zawodów w Facimiechu, było super! Ośrodek rośnie w oczach, perspektywy są piękne, ujeżdżalnia fantastyczna, hala wygląda imponująco, atmosfera domowa, także naprawdę Gratulacje i ukłony do pracy właścicieli!!
fajna koncepcja towarzyskiego pucharu, myślę że w przyszłości warto rozszerzyć koncepcję o wyższe klasy również, przynajmniej żeby były 2 kategorie L i P. całe szczęście że nie pokrywają się terminy z Towarzyskimi w Swoszowicach, więc mam nadzieję że uda nam się zagościć na każdych zawodach w KJ Facimiech 🙂
No właśnie, własnie, też optuję za pucharem w klasie P 🙂.
Doma, a gdzie zdjęcia?

Ja też pana Rysia polecam, zwłaszcza do wożenia po płaskim 😉

Ja także jestem zadowolona z zawodów w Facimiechu 🙂 dobra robota!  :kwiatek:
A ośrodek będzie napewno piękny gdy skończą budowę. Cross- mega 🙂 Hala imponująca 🙂
Tusia   zośkowo - monologowo mi :)
22 kwietnia 2012 14:32

dzięki za namiary, od razu dopiszę, że z tych dwóch przewoźników zawsze korzystaliśmy, ostatnimi czasy jeździmy z Dawidem, ale niestety w terminie zawodów w sb nie było go w Krakowie, a Pan Rysiu cieszy się również dużym powodzeniem i dlatego szukaliśmy alternatyw, jednak obu bardzo polecam do transportu 🙂

Dawid w ten weekend upgrade'ował przyczepę, więc teraz będzie jeszcze lepszy komfort jazdy 🙂
A ja chętnie "przyjmę" zdjęcia Plica i swoje - jeśli ktoś nam je porobił i ma ochotę się podzielić to będę bardzo wdzięczna 🙂
Dziękuję wszystkim za dobre słowa o stajni i zawodach w Facimiechu.

Cieszę się że frekwencja dopisała. Dziękuję wszystkim uczestnikom za sportową atmosferę, wiele uśmiechów i zaprzeczenia tezie że "pingwiny to tylko potrafią marudzić". Dziękuję również sędziom i wolontariuszom bez których ta impreza nie mogłaby się odbyć

Ten rok jest pierwszym rokiem w którym organizujemy zawody ( jednej imprezy w 2011 nie liczę) dlatego kalendarz nie jest może imponujący bo musimy się jeszcze wiele nauczyć. Brakuje nam też jeszcze parkingów, bufetu z prawdziwego zdarzenia i kilka kwestii  organizacyjnych wymaga dopracowania.
W przyszłym roku chcemy zorganizować Puchar Ujeżdżeniowy w kilku kategoriach, Mistrzostwa Małopolski w Ujeżdżeniu i WKKW, ogólnopolskie zawody WKKW oraz regionalne zawody w skokach.
Mam nadzieję że starczy nam sił i środków aby to wszystko osiągnąć
fabapi i że zawodnikom wystarczy sił i środków aby to wszystko osiągnąć  😉 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się