Króliki oraz gryzonie

subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
07 lutego 2012 21:44
tunrida spoko, biorę na siebie ! Napiszę usprawiedliwienie  😁
A tak na poważnie, to czepiają się teraz jak są końce pogryzione, a nie cały zeszyt ?
To ja może zrobię jutro zdjęcie tego zeszytu.  😉
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
07 lutego 2012 21:51
Aż tak źle?  😲 Ok , zrób z ciekawości jak te Twoje buszowały 😉
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
08 lutego 2012 00:36
A ja wczoraj przygarnęłam takich o to tymczasowiczów 🙂 Prosiaki wyciągnięte z laboratorium w nie najlepszym stanie, ale powoli wracają do zdrowia.
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
08 lutego 2012 08:37
Jak fajnie, że udało się je stamtąd wyciągnąć ... Super 🙂 Szykuje się lepsze życie, a ja za 1 h 30 min mam spotkanie  😜
nie moge trafic dobrej karmy dla szynszyli  👿
Dramka- ja swoim kupuję różne karmy i mieszam.
Zwykle biorę takie:
- Vitakraft- Beauty emotion
- Vitapol- Premium ( w woreczku) lub zwykła w tekturowym pudełku ( ta zwykła jest najgorsza, moje nie chcą jej jeść)
- Versele-Laga- Nature re-balance

Wrzucam je do jednego pojemnika, mieszam i tak podaję.
dla szczurów polecam Vitapol (w torebce) 😀

dla szynszyla sprobuje jeszcze vitakraft. Granulatu nie chce ruszać  😵
W tych paczkach, które podałam są różnego rodzaju granulaty. Nie tylko takie suche, ciemne jak w najtańszym Vitapolu z kartonika. Są różnokolorowe granulki, z różnych składników, o różnej konsystencji, o różnych smakach- próbowałam. 😉  Oprócz granulek jest tam dużo różnych ziarenek, suszone warzywa ( groszek, marchewka, pietruszka) owoce ( banany jabłka0, suszone rośliny. Tak, że zwierzaki mają możliwość wyboru co chcą jeść.

Do tych granulatów daję co drugi dzień zioła dla szynszyli. Czasami topinambur. Czasami suszone owoce kupowane w malych woreczkach, specjalnie dla szynszyli. Co dzień siano. Staram się by miały patyki z brzozy lub drzew owocowych. Czasami dam suszony chleb ( bardzo lubią)
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
08 lutego 2012 11:14
Udało się ! 🙂
W piątek jadę po kicajca  🏇
Mój nie lubi suszony chleb  🤔
Gratulacje subaru2009  :kwiatek:
Mam nadzieję, że już niedługo pochwalisz się zdjęciami ucholka  😀
subaru- no to czekamy na fotki.  🙂
Dramka- każdy z moich szynszyli woli coś innego. Młody lubi prażony ryż i suszone jabłka. Stary tego nie jada, za to kocha suchy chleb, który znów młody po kilku gryzach wywala na dno klatki.
Obaj lubią słonecznika. Pestki dyni je tylko młody. Obaj lubią topinambur. Młody chętniej je sianko, stary nie. Za to żaden z nich nie jada zielonych granulek z takiej jednej karmy. Zawsze w misce zostają zielone granulki, które muszę wywalić. Orzechem laskowym zaś nie pogardzi żaden.

subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
08 lutego 2012 11:22
Oj tak, tak 😀 Jutro idę porobić brakujące zakupy 😀 a w piątek pierwsze fotki 😀
czy swinke mozna trzymac w jednej klatce z szynszylem?
Nie jestem pewna. Znajoma chciała połączyć szynszyle i koszatniczkę, co skończyło się dość niemiło. I to w sumie wina szynszyli, bo strasznie terytorialna była i napastowała klatkę sąsiada itd.

Jeżeli chodzi o granulat dla szynszyli to ja podaję Vitapol. Ten w wiaderkach 2l. One wybierają kolorowe gąbeczki, kawałki drewna, nasiona, a te podłużne granule zostawiają. Jedzą tylko w sytuacji, kiedy naprawdę są głodne i aktualnie nic innego nie ma.
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
08 lutego 2012 14:29
Wydaje mi się, że świnka i szynszyla, to nie najlepsze połączenie. Chyba lepiej połączyć królika ze świnką.
Ja znalazlam vitapol premium dla szynszyla i zamowie  😀
Napisz później jak im smakowało. Sama jestem ciekawa czy warto byłoby to kupić.  😉
Karmy Vitapola ogólnie nie są karmami dobrej jakości.
Lepszy jest już Vitakraft

Kurczak, ale fajne. Szkoda, że daleko mieszkam, bo chętnie dałabym któremuś DS.
Mam jednego chłopca i myślę o towarzystwie dla niego.
Karmy Vitapola ogólnie nie są karmami dobrej jakości.
Lepszy jest już Vitakraft

Tylko nie chcą jeść.  🙄
Byc - wybredne stworzonka.
vitakraft ma same granulaty, które mój szynszyl nie je.
Dramka A Versele Laga? np.Chinchilla Nature albo Re-Balance ?
Ewentualnie Vitakraft Emotion Beauty albo Beaphar Xtra Vital. To są wszystko mieszanki dobrej jakości 🙂
Vitapol jako karma podstawowa jest w mojej opinii nic nie warty... Kupuję czasem mieszanki suszonych warzyw,owoców czy ziół, ale karmy bym nie dawała.

Moje uwielbiają Beaphara 🙂 mieszam z granulatem VL Chinchilla Complete.
Puszek wyjada ładnie wszystko, Michelle jest bardziej wybredna, ale w końcu i granulat znika.
Byc - wybredne stworzonka.

Potwierdzam.

One uwielbiają urozmaicenie. Wg ich gustu to właśnie Vitapol jest taką karmą. Ja już próbowałam z 3/4 firmy i zawsze wracałam do tej jednej.
Zeszyty synka po nocnej eskapadzie szynszyli.

Tunrida nie jest tak źle.
Takie vintage  😁
.
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
09 lutego 2012 21:14
myslalam, ze bardziej pogryly  🤣


Klausiu pozdrawia  🙂



Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się