Końskie fryzury, przerywanie czy podcinanie ?

Dziewczyny gdzie  można kupic mocne nożyczki, nadające się do podcianania grzyw?
stalo sie. obcielam wczoraj na zero grzywke mlodej. wyglada paskudnie. oby ten drastyczny krok przyniosl oczekiwany efekt.
Donia Aleksandra, mi bardzo dobrze sprawują się takie profesjonalne fryzjerskie 😉
Donia Aleksandra, u mnie w sklepie wszystkie nozyczki dla psow kupily koniary 😉 kosztowaly nieduzo nawet, a byly wlasnie takie zabkowane. porzadne dosc.
kurcze ,ja też się zastanawiam czy nie obciąc grzywki, bo taka licha jest. Grzywę obcięłam na zero i odrosła piękna i gęsta...
katijaa w jakiej cenie i co to za sklep?
ekuss   Töltem przez życie
16 stycznia 2012 21:26
Na ten sezon dostałam w trening pewnego wałaszka-grzywa obłędna,ale poskręcana i dredowata nieco (koń ma czasem schizy na jeździe więc grzywa lata w każdą stronę) i pytanie- jak to rozplatać (czym) by nie wyrwać połowy ? Czym pielęgnować taką długą? Nieco słabe zdjęcie-ma grzywę do kolan

ekuss, na moje oko, to wlasnie nalezaloby wyrwac polowe. albo i wiecej.
Donia Aleksandra, http://www.sklep-grene.pl/product_info.php/products_id/166803
Czy może mi ktoś podpowiedzieć jak zacząć takiego dobierańca, ale przy samej nasadzie włosów?
ekuss   Töltem przez życie
16 stycznia 2012 21:41
Czemu wyrwać? To nie jest mój koń,a poza tym szkoda grzywy-i tak trzeba połowę na drugą stronę przerzucić,bo łeb zaczyna krzywo nosić ( z jednej strony przy tej grzywie ma ciężej) ... spróbuję sprayem i szczotką do grzywy,a potem grzebieniem i zobaczymy co będzie...na jazdę musi być dobieraniec,bo idzie szału dostać jak ci to podłazi pod palce...
Amarotsa Tak przy samej nasadzie i najlepiej przekładasz od wewnątrz, czyli tak jak ludzkie koszyczki. Ważne aby miał zgiętą szyję inaczej szybko się rozleci.

ekussJak dla mnie: spryskaj jakimś czymś do rozczesywania, ja czasami używam nawet takiego dla dzieci, jak już nie mam czego innego. Zaczynaj od dołu wyrwiesz mniej włosów, ale jak nie był czesany pół może odpaść. Obetnij końcówki zniszczone. Ja ostatnio ucichałam jakieś 5cm grzywy i 15cm ogona(co by się po błocie nie plątał).
Grzywę spleć w drobne warkoczyki. Takie szerokie po max 5 cm szyi bo inaczej szybko się rozwalają. Mi się trzymają już chyba 4 dzień... a normalnie pozbywał się ich po jakiś 12h.
Ja zaplatam tak żeby sobie grzywa w spokoju na zimę rosła i miał czym się od much odsłaniać.
Jeździć jeszcze nie nie jeżdżę bo za młode. Ale wtedy tez jakoś się nie plączą (próbowałam na innych koniach) bądź zapleć w dobierany mocno ściągnięty, na jazdę, te szybko się rozpadają.
Tutaj masz zdjęcie niezbyt ostre ale robiłam komuś innemu on się napatoczył
cieciorka   kocioł bałkański
17 stycznia 2012 09:40
ekuss, wyrwać, żeby było równo- by sądzę, że nawet w stylistyce "na dziko" powinno być schludnie. bo te końcówki widać, że są zniszczone, nierówne. będzie mu lżej, będzie się ładniej układać i wyglądać świeżej. nie bedzie przeszkadzać w jeździe. no i tych dredów wypadałoby się pozbyć, a potem zaplatać.
grzywa do kolana? 🤣
wrzucam dwie z kilku doprowadzonych do porządku grzyw w ciągu ostatnich dni. Moja ulubiona długość robiona w niespełna 10 min (zanim doszłam do wprawy zajmowało mi blisko 30min  😁 )





galopada- lubię tak!

galopada_, klasycznie przerywasz czy jak to robisz? bardzo fajnie bo grzywa nie jest sianowata i gruba, tylko jest jej w sam raz 🙂
Kasix1997   My little Princess
17 stycznia 2012 12:56
Hmm... No to ja wrzucę fotki mojego puszka XD
No więc kiedyś po przerywaniu i skróceniu(nie moja robota) :
http://www.photoblog.pl/gadok/93179586/pepa.html
i obecnie(fotka sprzed miesiąca jakoś)
http://www.photoblog.pl/trawersowa/111148677/pepita.html
Grzywke podcinam co 2/3 tygodnie, nie przerywam, nie przerzedzam tylko podcinam i taki jest efekt 🙂

*Zdj. po przerywaniu zaporzyczone z gadok photoblog.
Perlica odpisałam ci w Młodych Koniach  😉 a tutaj tez jakis czas temu pisałam jak robię  😉
galopada_ dla kn super ta fryzurka 😉 bardzo elegancko!
Kasix1997, przerwany wyglada super, zapuszczony okropnie. i jeszcze ta ucieta grzywka.
jutro biorę nożyczki- mam już w torebce.
Ciąć czy nie ?
2 pierwsze zdjęcia-przerobione tak, jak planuję ściąć
ostatnie tak, jak jest obecnie.
Jeśli ciąć, to normalnie nożyczkami ?  🤔
normalnie nożyczkami, na koniec trochę wycieniuj końcówki od spodu głównie, a tam gdzie będzie więcej grzywy troszkę przerwij.
Kasix1997   My little Princess
17 stycznia 2012 22:09
a jak myślicie co ja mogę wykąbinować z tą grzywka tylko żeby nie ścinać ;(
Bo na tym dot przed przerwaniem wyszła jako tako ale tak naprawdę wyglądała dziwnie jakby miała wielką głowę ;<
Przecieniować, czy zapuścić grzywkę(bo ta rzeczywiści okropna jest ale nie bardzo wiem co z nią zrobić, pod spodem jest krótka a z wierzchy gruba i się rozdziela).
Poradźcie coś 🙂
moim zdaniem irokez dla wszystkich  🏇
jakbym mogła to wszystkim koniom ciach! obcięłabym na irokeza grzywki
A ja się nie zgadzam na irokeza dla wszystkich. Mój wyglądałby jak sama szyja i dalej już nic... 👀

A tak to chociaż z jednej strony , wygląda nieco lepiej... 😁


🤣
ekuss   Töltem przez życie
19 stycznia 2012 20:14
Psikać-zawsze psikam jak czeszę... nożyczek do łap nie wezmę,bo jak mnie właścicielka zobaczy to epilepsji dostanie  😜
Na razie mu zrobiłam warkocza na grzywce,bo na ślepia nic nie widział,a jutro porobię mu warkoczyki,albo jednego dobierańca...
ja mam pytanie czym pielęgnujecie gzrywke? w sensie odżywek. ja codziennie szczotką ostera lub/i grzebykiem. o psikaczach jakich stosuje do ogona i grzywy nie ma mowy, więc czy znacie jakieś żele, wcierki? bo siwemu się nudziło i zastałam taką oto niespodzianke:



dwa kłaczki na krzyż, zciąć szkoda bo będize łyso, a z nimi wygląda.. delikatnie mówiąc kiepskoo.
Mazia   wolność przede wszystkim
23 stycznia 2012 12:59
mała mi nie obraź się, ale .... pedalsko  🤣
ale chyba już lepiej zostawić i zaczesywać w jeden kosmyk....
Mialam kiedys kobyłke która nie miała włosów na grzywie. Ogoliłam jej ta grzywke do zera i odrosła potem całkiem fajna.
Kasix1997   My little Princess
23 stycznia 2012 19:14
No to ja się odkopię 🙂
Proszę o radę co polecacie na grzywkę mojej małej? Ścięcie nie wchodzi w grę...jakieś pomysły? 🤔
Podam link bo fot nie wejdzie.
: http://www.photoblog.pl/trawersowa/111148677/pepita.html
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się