Stajnie w Warszawie i okolicach

ElaPe, konia mam. Tak się składa, że za jakiś czas wybywam do Warszawy w związku z czym chciałabym przenieść konia i przez jakiś czas regularnie trenować. Mając na myśli "możliwie jak najtaniej" nie miałam na myśli max. 500zł/msc za treningi + pensjonat. Zdaję sobie sprawę, że w Warszawie i okolicach nie jest tanio i jestem na to nastawiona i przygotowana.
MeLady, jaka stajnia - co oferująca - interesuje Ciebie?
cieciorka   kocioł bałkański
11 grudnia 2011 21:05
kejti, szafirowa,
kejti, elytarna i 'owczarnie' (stajenke wlasciciela Lidera) - sa prawie vis a vis siebie

ale żadnej z tych stajni nie widać od siebie. jeśli już to z padoku liderówki widać sławhorse czyli "elytarna"
a jeśli owczarnia to to co myśle to była przez lider dzierżawiona, nie należy i nie należała do nich.
jeszcze raz odsylam do mapki: http://c.wrzuta.pl/wi10251/152b3653001ee5b24ee4c821/kepa
Grace-początki, a nawet podstawy ujeżdżenia. Gdzie najlepiej zacząć i ważne aby dojazd autobusem lub czymkolwiek innym był. Aha-niech cena zejdzie na bok. 😉
MeLady, jeszcze ważne - która strona od W-wy Cię interesuje?  Co do ceny, to wiesz rozpiętość jest między 600 a 2000, więc dobrze abyś podała swoje możliwości.
Co do strony Warszawy - dostosuję się 😉 Dlatego na prawdę jest mi to obojętne. Jeśli chodzi o cenę-wliczając pensjonat i treningi od ok. 1300 do ok. 2300.
cieciorka   kocioł bałkański
11 grudnia 2011 21:43
MeLady, o rety, ale nie wiemy jak czesto chcesz trenować, ile razy w tygodniu, czy z osobą która bierze 70zł raz w tygodniu czy trzy razy z taką która bierze 150.
mysle że powinnaś rozdzielić wymagania cenowe dotyczace pensjonatu i treningów nawet jesli trener jest na miejscu i jest włascicielem stajni.
MeLady, poszło PW
cieciorka, ale to chyba mało istotne ile razy w tygodniu i za jaką cenę. Pytałam o pensjonat/miejsce godne polecenia-po prostu 😉 Nie zaznaczyłam w pierwszym poście, że mam konia z którym chciałabym trenować przez co mogłam być źle zrozumiana, ale później to nadrobiłam.

Ok,uzyskałam niezbędne informację. Dziękuję za wszystkie PW  :kwiatek:
cieciorka   kocioł bałkański
13 grudnia 2011 12:36
przepraszam, ale źle mnie zrozumiałaś 🙂
nie pytam absolutnie ile zamierzasz płacić za treningi, to byłoby nie na miejscu. chodzi mi o to, że podałaś cenę zawierającą pensjonat i treningi razem, a uważam, że jesli prosisz o rady na forum, dużo łatwiej byłoby nam pomóc gdybyś te dwie rzeczy rozdzieliła, bo pensjonat jest w miare stałą ceną w jednej stajni, ale ile treningów bierzesz już nie przewidzimy, więc ciężko rozszyfrować jakie są twoje rzeczywiste oczekiwania.
po drugie łatwiej dlatego, że łatwiej wyznaczyć kilka stajni na interesującym cię poziomie i potem szukać trenera który by tam dojeżdżał- a więc w drugiej kolejności. inaczej by było oczywiście, gdybyś miała konkretną osobę z którą chciałabyś jeździć i szukała miejsca w  jej "zasięgu". co prędzej czy później jak już poznasz trenerów pewnie cię czeka 🙂
No to rzeczywiście-źle zrozumiałam  😉
czy jakaś dobra dusza podałaby mi namiar na weta z W-wy (okolice Piaseczna)  :kwiatek:
nie jestem stąd, a chodzi mi o podstawowe badanie konia przed kupnem przez weterynarza, który nie puści mnie z torbami :/

trzeszczki   kto nie miał rudego, ten nie miał najlepszego
15 grudnia 2011 06:51
A powiedz jakie chcesz zrobić badania: np. prześwietlenia nóg, endoskopia czy tylko "na oko"? no i licz się z tym, że dobry wet ze sprzętem to raczej opcja "z torbami" 😉

Osobiście proponuję kogoś z klinik SGGW albo z wyścigów.

Ja jestem "fanem" SGGW gdzie uratowali mi konia od emerytury a obsługa i opieka były na bdb poziomie. Na klinice masz:
1. (niezmiennie uwielbiany) Bernard Turek - aparat ruchu
2. Andrzej Bereznowski - aparat ruchu
3. Mateusz Hecold - aparat ruchu (dużo jeździ do kupna koni), spokojny i dokładny
4. Przemek Dziekan - ukł. oddechowy
5. Blanka Wysocka - ukł. oddechowy

Ze Służewca może Jan Samsel.
chodzi mi o badanie "macankowowo-oglądowe" czyli  słuch, wzrok, serce i nogi, ale bez zdjeć
poszukuje konia rekreacyjnego (który nie będzie nadto obciążany pracą) więc zdjęcia niestety wyniosłyby pewnie 1/3 wartości :/

jestem z zaściankowej Lubelszczyzny gdzie podstawowe badanie to koszt 200-350 zł, a tu nie wiem na co się przygotować


edit: zapomniałam podziękować za info  :kwiatek:
trzeszczki   kto nie miał rudego, ten nie miał najlepszego
15 grudnia 2011 07:09
Skontaktuj się z Mateuszem Hecoldem 🙂 Bardzo dobry, bardzo dokładny lekarz.

a tel może jeszcze Ci się przyda 🙂  602631684
Jeżeli chodzi o takie badanie "macankowo-oglądowe" to polecam jeszcze Olgę Kalisiak. Moja koleżanka ją wzywała do takiego badania jak chciała kupić konia i bardzo mi się podobało jak to wyglądało 🙂
Tel. do niej: 508-158-008
Również polecam dr Hecolda do badań kupna-sprzedaż. Z nim robiłam 2 tego typu badania (przy czym ja decydowałam się na full opcję ze zdjęciami) i za każdym razem były super dokładnie wykonane. Podstawowe badanie, na którym Ci zależy było również rzetelnie zrobione. Każda pierdoła była brana na warsztat 😉

Na tyle sobie cenię doktora Hecolda, że "zabierałam" go też za Warszawę 😉 Trzeba jednak pamiętać, że przez to, iż badania robi w całej Polsce, jest często w rozjazdach i ma napięte terminy.
trzeszczki   kto nie miał rudego, ten nie miał najlepszego
15 grudnia 2011 07:50
Napięte terminy ale warto poczekać - wszak konia się kupuje raczej na dłużej niż krócej 😉
dziękuję wszystkim a odp. oba nr zanotowałam 🙂

przy okazji zaatakuje jeszcze jednym pytaniem:

czy ktoś z forum stoi w stajni Przyleśna, o tej: http://www.pierwszy.net/przylesna/index.php?p=1

bardzo prosiłabym o kontakt na prv  :kwiatek:
Azawa czyżbyś skorzystała z mojego PW  😀 ?
Jeśli tak odezwij się na PW proszę.  :kwiatek:

Ja jestem "fanem" SGGW gdzie uratowali mi konia od emerytury a obsługa i opieka były na bdb poziomie.


A mi wysłali konia na emeryture  😁 Chociaż Dr. Bereznowski był bardzo sympatyczny  😎
Podłączam się do pytania azzawy o stajni Przyleśna 🙂
Witam🙂
czy ktos z re voltowiczów stoi  w  stajni Czernidła??🙂
Karina7
moje znajome stoją, ja oglądałam. Bardzo ładna stajnia tylko przeraża mnie fakt, że żeby mi konia na wybieg wypuszczali trzeba płacić 200zł. Podobno kiedyś był tak syf i w ogóle i jak pół stajni im się wyniosło to coś dopiero z tym zrobili. Od tamtej pory są te pakiety ale czy mają płytę obornikową teraz to nie jestem w stanie powiedzieć. Miałam tam stać ale dosyć długa kolejka jest teraz na boks🙂
A czy wiecie ile w stajni Przyleśna kosztuje pensjonat??
AgaEl, wygooglałam, że około 1000zl.
Karina 7 ja stałam baaardzo długo w czernidłach, byłam w tej (ponad) połowie, co się na raz wyniosła, na pw udzielę informacji 🙂
druzalkowa znam nawet tą połowe,połowy.
chciałam konia wstawic teraz ale nie ma wolego 🙁
Dokładnie tak🙂
Jest beznadziejny!
Drogie Re voltowiczki🙂
jest jakaś stajnia z  dobrym dojazdem od Wilanowa,Konstancina  z halą,dobrymi warunkami,padokami do 1000zł? 🙁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się