Książka skarg i wniosków

cieciorka   kocioł bałkański
07 grudnia 2008 22:41
to i mnie pomozcie, mnie tez!
Quanta i wy drogie moderatorki
pomyślałam, że może będzie Wam łatwiej jeśli się zbierze dotychczasowe postulaty w jednym poście.
to może ułatwić też komunikację, bo możecie przy danym punkciku zaznaczyć swój odzew - czy jest akceptacja, czy że sprawa już załatwiona

Tak, więc lista dotychczasowo pojawiających sie propozycji:

-
- eliminacja czerwonego koloru (Diakon’ka, m0niSk4, Ascaia)
-
- brązowe boki na Re-volcie (Ascaia, m0niSk4, Dorotheah?)
- przewijanie stron tematu, zamiast przeskakiwania do następnego wątku (cieciorka, Moona)
- rozjaśnienie interlinii w poście, na rzecz przyciemnienia linii pomiędzy odrębnymi postami (Dorotheah, Ascaia)
- w „normalnej odpowiedzi” inny kolor nicków w podglądzie poprzednich postów (Dorotheah)
- funkcja „pokaż wszystkie wątki założone przez użytkownika” (abre)
-
-
-
- opcja „cytuj zaznaczone” (ushia, Ascaia)
- opcja „cytowanie wielu postów jednocześnie” (ushia)
- wyboldowanie nieprzeczytanych wiadomości w skrzynce (cieciorka)
-
- kategoryzacja ze względu na ilość postów oraz usprawienie licznika

pokasowałam sprawy załatwione / a.
Dorotheah   मेरी प्यारी घोड़ी
08 grudnia 2008 00:01
Ascaia
Wow, ze Ci sie chciało  👍
Ascaia super!  :kwiatek: 👍 :kwiatek:
m.indira   508... kucyków
08 grudnia 2008 07:55
a co sie stało z licznikiem , mi sie zaciął na 18 ...
[quote="Teo"]quanta sygnalizowała, że liczniki nie działają jeszcze jak należy
ale że po najbliższym naliczaniu statystyk wszystko powinno wrócić do normy
czyli: cierpliwości[/quote]
- przewijanie stron tematu, zamiast przeskakiwania do następnego wątku (cieciorka, Moona)
Przecież, można przewijać sobie strony wątku - lewa strona, na przeciwko "poprzedni, następny" 😉
Nie wiem gdzie to napisać, bo wątek o moderacji został zamknięty, a w nowym wątku nie można niczego w tym stylu pisać pod groźbą usunięcia. A więc:
OPOLANKO, dlaczego tak bardzo identyfikujesz się z całym tym atakiem (wg mnie w 100% uzasadnionym) na aurelię? Napisałaś w nowym wątku:
"Będzie ona (ankieta) obligatoryjnie zawierała dwóch obecnych modów: opolankę i Aurelię, aby jednoznacznie stwierdzić, jak bardzo nie są one pożądane na tych stanowiskach."
Przecież ciebie nikt tu nie krytykuje, nie bierz więc grzeszków aurelii na swoje barki. Przecież tobie, moim zdaniem, bliżej do moderacji Dworciki czy sznurki, po co więc na siłę chcesz pokazać rogi, tam gdzie syuacja tego nie wymaga? Ja traktuję ciebię i aurelię jako dwie zupełnie inne osoby- ty umiesz zadziałać ostro i nie być przy tym wulgarna/chamska/niekulturlana, podczas gdy druga modka, o której tu pisze- nie. Jak najbardziej nadajesz się na moderatora i naprawdę... Więcej wiary w twój własny styl, bo jest jak najbardziej OK!!  😀
opolanka   psychologiem przez przeszkody
08 grudnia 2008 11:28
Dzięki Dzionka za miłe słowa, ale chyba nie jestes na bieżąco, bo ja już też nie jestem taka fajna 😉 Chcemy, aby wybór ten był bezstronny, aby nie pokazywać lepszych i gorszych. Chcemy, aby nas obie zawierała ta ankieta, abyście zdecydowali i wybrali tych, których chcecie. Może się okazać, że zamiast mnie wolicie kogoś innego. Uważam, że tak jest sprawiedliwie i w porządku wobec tej całej sytuacji.
Czytam chyba od pół h forum techniczne i nie widzę żadnych poważnych żalów w twoim kierunku  🙂 Jestem jak najbardziej za tym ,żebyście obie znalazły się w ankiecie, chodzi mi tylko o większe rozgraniczenie między "stylem" aurelii a twoim sposobem moderacji. Powodzenia i nie daj się  😅
opolanka   psychologiem przez przeszkody
08 grudnia 2008 11:41
treść zostanie taka, jaka jest, nie chce mi się poprawiać tego "ogłoszenia" kilka razy. Dzięki za miłe słowa, jeśli jest, tak jak piszesz, zostane wybrana ponownie. Czas pokaze. Jak na razie zgłoszeń nie widzę 😉

Watek znajduje sie na KONIACH.
Przepraszam, że śmiem zapytać...
a Dworcika?
ponadto dlaczego tak krótkie terminy? dzień na zastanowienie czy się chce modem, później trzy dni, żeby wszyscy zagłosowali. Przecież nie każdy ma internet w domu, nie każdy ma codziennie czas żeby zajrzeć.
Starożytni mieli dobrą zasadę - festina lente
ascaia a ja zapytam inaczej
ile czasu trzeba jeszcze by sobie popluć na modów - miesiąc?
niech sie zgłosi 3 chętnych, wygra wybory i po sprawie
to nie wybory prezydenckie 
sznurka ale nikt nie ma pretensji do pozostałych modów! tylko do jednego... z tego co widzę, przynajmniej.
sznurka
powiedz wprost o co Ci chodzi?
żadna moja wypowiedź tutaj nie może się obyć bez Twojego komentarza
coś Ci zrobiłam?
co nie napiszę to źle...
opolanka   psychologiem przez przeszkody
08 grudnia 2008 13:11
Ascaia czy Wy, forumowicze do niczego nie potraficie się dostosować? Wszystko trzeba przegłosowywać? To może zróbmy jeszcze ankietę, jak dużo czasu należy dać chętnym aby się zgłosili?

Po pierwsze: prawie dwie doby uważam za czas wystarczający, jeśli ktoś jest zainteresowany pełnieniem funkcji moderatora, zdąży

Po drugie: moderatorem musi byc osoba, która ma stały dostęp do internetu i może na bieżąco śledzić to, co się dzieje na forum, a nie od przypadku do przypadku (to jest odpowiedź na to, że nie każdy ma czas żeby zajrzeć).

Po trzecie: głosowanie odbędzie się przez dwie doby i uwazam ten czas również za wystarczający. tyle samo czasu wystarczyło Wam na zagłosowanie nad formą moderacji.

Dziękuję za uwagę.   /o
ascaia zwyczajnie brak ci dystansu, wszystko bierzesz personalnie a ja tylko dyskutuję
czy rozumiem żeby zapewnić ci komfort mam przestać dyskutować?
Ascaia czy Wy, forumowicze do niczego nie potraficie się dostosować?
Nie przesadzasz aby?

Ja też uważam, że czas do głosowania jest za krótki. Nie każdy, kto chciałby zagłosować na nowy zespół moderatorski, zagląda na forum codziennie lub co drugi dzień, często z przyczyn niezależnych od siebie.

Gdyby nie to, że tutaj w technicznym zostało o tym wspomniane, to w ogóle nie zauważyłabym tego tematu na Koniach. Dlatego, że zwyczajnie na górę nie patrzę - ogłoszenia, lista wetów i co tam jeszcze jest mnie nie interesuje.
Tak więc grzecznie pytam - czy da się temat jeszcze jakoś dodatkowo wyróżnić czy jest to poza zasięgiem moderatorów?
Przepraszam że się wtrącę ...

Moim zdaniem o losie moderatorów  powinien decydować Admin i tylko on powinien mieć prawo by kogoś przywoływać na daną funkcję lub odwoływać , chyba że sam moderator zrezygnuje z tej funkcji... Nie można być księgą życzeń , albo ludzie godzą się z zasadami już panującymi albo mają drogę wolną czy to ważne kto jest moderatorem ? Rozumiem ze moderator nie może być impulsywny ale każdy zasługuje na cień szansy , nie znam sytuacji z ex volty ani z volty zastępczej gdy mnie volta przestała leżeć na kiszkach odeszłam i ani się z tym nie afiszowałam ani nikogo nie dręczyłam ani nie posądzałam za swój dobry nie przymuszony wybór. Ciężko jest być kimś na takim stanowisku i dogadzać tłumowi który krzyczy z każdej strony domagając się swoich racji , może i dobrze że są tak różni moderatorzy mający różny światopogląd i warto by im zostawić rozstrzyganie problemu kto i co oraz za co komu co dać i dlaczego ... 

opolanka   psychologiem przez przeszkody
08 grudnia 2008 13:22
  Wiem, że to jest problem, że wątek gubi się wśród przyklejonych. Niestety, nie jest w naszej mocy wyróżnienie go w żaden sposób. Możemy go co najwyżej przykleić.

jestem przeciwna wydłużaniu tego czasu, dlatego że impas bedzie trwał w nieskończoność. Atmosfera na forum nie sprzyja moderacji, dlatego chcemy jak najszybciej to zmienić.




A jako użytkownik, a nie moderator, zgadzam się z Presją.
[quote author=opolanka link=topic=232.msg114599#msg114599 date=1228741904]
Ascaia czy Wy, forumowicze do niczego nie potraficie się dostosować?

Nie przesadzasz aby?

Ja też uważam, że czas do głosowania jest za krótki. Nie każdy, kto chciałby zagłosować na nowy zespół moderatorski, zagląda na forum codziennie lub co drugi dzień, często z przyczyn niezależnych od siebie.

Gdyby nie to, że tutaj w technicznym zostało o tym wspomniane, to w ogóle nie zauważyłabym tego tematu na Koniach. Dlatego, że zwyczajnie na górę nie patrzę - ogłoszenia, lista wetów i co tam jeszcze jest mnie nie interesuje.
Tak więc grzecznie pytam - czy da się temat jeszcze jakoś dodatkowo wyróżnić czy jest to poza zasięgiem moderatorów?
[/quote]

Wybacz moona ale wydaje mi się że nawet gdyby czas głosowania wynosił rok to i tak znajdą się tacy którzy uznają ze to za długo albo tacy którzy powiedzą za krótko! A Ci którzy nie widzą przyklejonych tematów to może czas żeby zaczęli je czytać ? Może opolanka powinna stworzyć migający baner wielkości kartki A4 żeby ktoś to zobaczył , ba ! mało tego kandydaci powinni przygotować kampanię reklamową o sobie argumenty Za i przeciw przecwinikowi  😵 litości ludzie przychodzicie tu siać problemy czy sobie podyskutować o koniach?  😎
Eurydyka   tu stać się może coś nowego
08 grudnia 2008 13:43
Ludzie,proszę, nie szukajcie już dziury w całym. Niech wybory odbędą się jak najszybciej wg ustalonych przez Opolankę zasad i będziemy mieli w końcu jasność sytuacji.
opolanka   psychologiem przez przeszkody
08 grudnia 2008 13:45
choćbyście psioczyli cały tydzień, termin się nie zmieni. Widzę, że Wy jesteście zainteresowane, wiecie, że taki wątek istnieje to zapraszam do zgłaszania swoich kandydatur.
/o.



edit: teraz to chyba nikt , kto czyta forum nie jest w stanie przegapić. Pozdrawiam!  /o
Super pomysł opolanka  🙂

Presja, bądź miła nie odwracać kota ogonem.
Jestem miła zawsze , radzę przeczytać co napisałaś i co napisałam ja a potem mówić że kotkom ogonki odwracam  😉
trzynastka   In love with the ordinary
08 grudnia 2008 15:35
zgłosiłam swoją kandydaturę na dowód, że chodzi mi o faktyczną chęć zmiany a nie o "bicie piany" o co niektórzy mnie posądzali.

Mam nadzieje, że zgłosi się więcej osób 🙂
caroline   siwek złotogrzywek :)
08 grudnia 2008 15:44
ja bym się chętnie zgłosiła z powodów podanych przez ninevet (żeby nie było, ze tylko bije pianę), ale jak już pisałam wcześniej - ja się na moda (zwłaszcza i w szczególności!) na volcie po prostu nie nadaje 🙂
ale tu się robi wesoło  🤔wirek:
coś mi się przypomina...

– Stwierdzam, że głosowanie, które tu się odbywa w poważnych instytucjach uważane byłoby za nieważne. Są trzy metody głosowania. Pierwsza przez aplauz. Znaczy, że wszyscy głosują. Druga metoda... Kulkami. Są kulki czarne i czerwone, które otrzymuje każdy głosujący... Yyyy... Przepraszam białe i czarne, które otrzymuje każdy głosujący... Czarna za – lub odwrotnie: czarna za... Yyyy... Czarna przeciw – biała za lub odwrotnie. Jest trzecia metoda przez podniesienie rąk. Ta metoda jest najdoskonalsza.

– No świetnie, ale jaką metodą wybierzemy metodę głosowania?


jak nie wyszedł Pakt O Nieagresji (w sumie prawda, na tym forum wyjść nie mógł, poza sytuacjami Wyższej Konieczności takie rzeczy to nie tu), to faktycznie lepiej działać szybko i nie zwlekać. zbierać kandydatury, głosować, a potem niech administracja mianuje...

ale nad jednym się zastanawiam, jak już będzie ankieta - nie ma chyba opcji wielokrotnego wyboru. za to jest nieograniczona możliwość dodawania kolejnych punktów ankiety. nie wiemy, ile osób się zgłosi, ale może będzie się dało głosować na składy moderatorskie a nie poszczególnych moderatorów? ale to takie luźne rozmyślanie - oczywiście w kontekście podrzuconego cytatu, z czego sobie sprawę zdaję  🤣

no. to zdrówko i luzik
opolanka   psychologiem przez przeszkody
08 grudnia 2008 16:37
Teo rozwieję Twoje wątpliwości - będzie możliwość głosowania na dwie wybrane osoby.
Dorotheah   मेरी प्यारी घोड़ी
08 grudnia 2008 19:48
...Będzie ona obligatoryjnie zawierała TRZECH obecnych modów: opolankę, Aurelię i Dworcikę, ...
Opolanko tu czytamy o trzech obligatoryjnych kandydaturach. A co ze Sznurką?

Sznurka
- jest jakaś szansa, że będziesz kandydować ?

😅
Moze ktoś jeszcze chciałby, by Sznurka tez kandydowała? 
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się