Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

Ja bym też chętnie nad morze.. A ten ośrodek faktycznie fajny się wydaje 😀
Poki ponoć przez Niemcy można ciąć, jak wybieraliśmy się do Świnoujścia to mi taką trasę pokazywało jako najszybszą 😀
Ana śliczne fotografie i chłopaki-przystojniaki
Jakim nowym projekcie? Tym że mają o rok przedłużyć możliwość wyboru?
gwash - 6-cio latki urodzone w 1-szej połowie roku mają iść do szkół w następnym roku szkolnym (2012/2013), a urodzone w 2-giej połowie roku dopiero za rok(2013/2014)
Czy jakoś tak 😉 Moim zdaniem zrobi się straszny bałagan...
Udorka, masz rację - urodzone do 31.08 mają iść do szkoły, a te po 31.08 powinny zostać - i to jest dla mnie dramat - połowa grupy przedszkolnej pójdzie do szkoły, a połowa zostanie. Dla 6-latka pójście do szkoły to nobilitacja - jak się poczują te, które powinny zostać? Po co tak to komplikować?!
Nagle się okazało, że szkoly nie są przygotowane na przyjęcie w jednym roku wszystkich 6 i 7 latków...

A Igor jest prawie z końca listopada...  🙁

Dla mnie to wszystko jest totalna glupota....i ta wczesniejsza I klasa i gimnazja.....
Witam wszystkich.

Na wstępie przepraszam, że tak długo ale dopiero przed godziną wypisali nas ze szpitala. Pobyt się przedłużył ponieważ zaczął się stan zapalny w miejscu cięcia cesarskiego. Liliana rośnie jak na drożdżach.Najedzona przesypia od 20 do 5 rano lub od 22 do 7-8 rano 🙂 Spokojny typ dziecka, mało płacze, nie używam smoczka.

Zdjęcia ze szpitala wstawię jak odpocznę i ogarnę pokój - znając mój zapał to dopiero jutro  🤬
A to nie jest tak, ze dzieci urodzone po 31.08 maja wybor, scislej mowiac, rodzice maja wybor, czy poslac, czy nie? Swoja droga tyle nauczyciele narzekaja na niz demograficzny, a tu nagle logistyczny problem, zeby dzieci do szkoly wszystkie poszly, no nie wiem, moze to roczniki to akurat jakis boom demograficzny jest.
Straszne jest to, co piszecie o tej szkole dla 6-cio latków  😲
I co, te dzieciaki będą miały jakby taką zerówkę, czy od razu do nauki???
Natchniuza - tylko w tym roku był wybór. Za rok już wszystkie 6-cio latki pójdą do szkoły.
Szepcik - zerówkę mają teraz 5-cio i 6-cio latki, potem w szkole od razu do 1-szej klasy.
Dziewczyny 🙂 bardzo dziękuję za życzenia (przekazałam  😀)
ja sama jakoś nie potrafię myśleć o tym fakcie, że jestem matką dorosłego już człowieka, czyli.....starą matką  🙁

Biała, bardzo byśmy chcieli, serio i dziękujemy za zaproszenie 🙂 na wakacje nawet krótkie nie możemy sobie teraz pozwolić,za dużo się dzieje.....
Unicorna -witaj z nami 🙂
oj bidulko to się należałaś w tym szpitalu
i czekam na fotki, mała pewnie coraz piękniejsza 🙂
Witam ponownie!
Czytam, czytam i nadazyc nie moge.
Wszystkie Wasze dzieciaczki piekne, gratuluje tym juz rozpakowanym jak i tym zafasolkowanym :kwiatek:
U nas duuuzo zmian.
Jestem juz po rozwodzie (nigdy wiecej meza :mad🙂
Razem z Pijanka, konmi zjechalysmy do Pl; nie wiem jednak czy na stale...
Czas zaczac nowe zycie...
Jak tylko zgram zdjecia corci tam komputer to wrzuce tak dla przypomnienia 😉
ps. ana ja juz od 7 lat rok rocznie do Mrzezyna jezdze, w tym roku z Pijanka tez bylam. Chwale sobie to miasteczko bardzo!
maleństwo   I'll love you till the end of time...
19 września 2011 17:54
Aniu - dobrze, że masz to już za sobą. Tak jak piszesz - zaczynasz nowe życie i teraz już tylko od Ciebie zależy, jakie ono będzie.

I koniecznie zdjęcia Pijanki, bo pewnie wyrosła 🙂
unicorna jeszcze raz gratulejszyn! Powitac powitac na forum  :kwiatek:
aketter fajnie że jesteś. Ostatnio myślałam o Tobie i Pijance. Czekam na fotki.
maleństwo   I'll love you till the end of time...
19 września 2011 18:29
Muffinka, a mnie się dziś śniłaś ty z Filipkiem :p
w uwaga teraz o tej matce co pobiła 2,5 letniego synka - masakraa

ehh.. przykro się ogląda takie rzeczy, jeszcze tak niedaleko mnie i byłam w tej miejscowości kilka razy
A raczej maltretowała- bo to przez dłuższy okres czasu było jak zrozumiałam...
maleństwo fajnie i co 😉??
aketter - no to koniecznie musimy się tam spotkać 😅 Też bardzo lubię Mrzeżyno (choć jeszcze bardziej Rogowo) i byłam tam wielokrotnie...

Unicorna
- karmisz piersią Malutką? Jeśli tak, to nie powinna tak długo przesypiać bez jedzenia - powinnaś ją wybudzić do jedzenia po 4, max 5 godzinach. Jest to bardzo ważne w pierwszych dniach, tygodniach życia, bo u takiego malucha bardzo szybko spada cukier i może "świadomie" nie czuć głodu. A stąd do spadku wagi już blisko.....No i czekamy na foty! 😀

Zobaczymy, czy dzieci ur.po 31.08 będą miały wybór....może tak, choć to pociecha żadna. Jestem po prostu wkuta, że Igor nie mając 6 lat będzie zakuwał po 45 minut w klasie......paranoja!
Horciakowa   "Jesteś lekiem na całe zło..."
19 września 2011 21:05
ana, tak, tak, ja pisałam o zębach. Napisz na czym polega takie lakierowanie, kiedy robiłaś no i mniej więcej jaki to koszt?
A odnośnie Mrzeżyna to my często wakacjujemy w pobliżu - w Pogorzelicy 🙂 W tym roku w końcu otworzyli przejazd dla rowerów przez jednostkę, ale nie daliśmy rady dojechać, bo córki kuzynki nie miały już sił.
Euforia_80, jaki śmiechowy pyzol 🙂
ona cały czas biega (czy pozna co to znaczy chodzić?  :hihi🙂

Gdzieś, kiedyś przeczytałam, że dziecko nie może nie biegać, ono wręcz musi biegać 😀

iga07, ja również polecam wapno. Zdrówka życzę 🙂
Bogdan, oj tam zaraz starą 🙂 co najwyżej dojrzałą 😉 Poza tym popatrz na Bogusia 🙂
aketter, dobrze, że masz to już za sobą i życzymy udanego tego nowego życia.

A ja wstawię foty Adasiowego pokoju, nie wiem dlaczego nie zrobiłam tego wczoraj po załadowaniu do galerii  🤔






BASZNIA   mleczna i deserowa
19 września 2011 21:33
Jestem po prostu wkuta, że Igor nie mając 6 lat będzie zakuwał po 45 minut w klasie......paranoja!



nie bedzie. Pierwszaki juz od jakiegos czasu nie maja normalnych lekcji, ucza sie tyle czasu, ile uzna nauczyciel za stosowne, przerwy maja wtedy, kiedy uznaja za potrzebne, u nas sala pierwszakow to ogromny dywan i male stoliczki naokolo, wyglada to jak w przedszkolu.
Nie mam zdania na temat 6-latkow w szkole, ale umowmy sie: dzieciaki teraz duzo wiecej umieja niz my w ich wieku. Marta w wieku lat 4 podpisywala sie, teraz zaczyna pisac, liczy przynajmniej w obrebie do 10 rozne zadania, ja w zerowce to szlaczki rysowalam ( i do dzis pamietam, jak strasznie mnie to nudzilo, bo w domu liczylam zadania-slupki). Nie warto demonizowac. Jak bedzie zle zawsze mozna zalatwic jakies zaswiadczenie, ze dziecko niegotowe i poslac rok pozniej. Ciekawe czasy nas trafily, jak w chinskim zdaje sie przeklenstwie, ale co poczac...
RaDag - to prawda 🙁



Horciakowa - mówisz, że musi biegać 🙂 ciekawe kiedy ten etap mija 🙂
jak na razie mamy wielką śliwę na czole... wczoraj biegła, upadła i uderzyła w ścianę  😵
a najlepsze - kąpiemy z mężem Julkę a mój mąż do mnie "umyj jej kolana, bo ma brudne", ja do niego "to siniaki"  😁

Pokój śliczny 🙂
też jestem na etapie kupowania i robienia jej pokoju

tak wygląda kawałek jej pokoju 🙂
kupiłam delikatne białe zasłonki do jej pokoju i motyle do upięcia ich więc trochę się zmieni 🙂
kupię 2 kosze wiklinowe na 2 dole półki w regale i wsadzę tam zabawki
[quote author=ana link=topic=74.msg1135508#msg1135508 date=1316461592]
Jestem po prostu wkuta, że Igor nie mając 6 lat będzie zakuwał po 45 minut w klasie......paranoja!



nie bedzie. Pierwszaki juz od jakiegos czasu nie maja normalnych lekcji, ucza sie tyle czasu, ile uzna nauczyciel za stosowne, przerwy maja wtedy, kiedy uznaja za potrzebne, u nas sala pierwszakow to ogromny dywan i male stoliczki naokolo, wyglada to jak w przedszkolu.[/quote]

Basznia - to jest zaletą maleńkich miasteczek - gdzie Marta idzie do szkoły? Macie u siebie?
U nas niestety jest wielka, typowa podstawówka, gdzie klas pierwszych jest do G-H. I nie wierzę, że będą krótsze lekcje - no może przez miesiąc, dwa, ale potem 45min.
I nie chodzi o to, że Igor sobie nie poradzi - zna wszystkie litery, liczy z luzem do 30, dodaje odejmuje w zakresie 10 - ale uwielbia się bawić i głupkować, więc po co zabierać dzieciom ich dzieciństwo? Jeszcze w szkole zdążą posiedzieć... 😤

Laski - boskie pokoje 😅
maleństwo   I'll love you till the end of time...
20 września 2011 07:44
Muffinka - i nic w sumie, po prostu w tym śnie weszła babka z dzieckiem i jakoś wiedziałam, że to Ty 😉
Horciakowa dziękujemy,ale niestety obudziłyśmy się z zapchanym noskiem 🙁
Mam jeszcze jedno pytanie do tych po cc,czy to normalne,że po 8 miesiącach odczuwam ciągle dziwny ból w lewej części gdzie było cięcie?Boli mnie ciągle pod blizną,czasami dziwnie piecze jakby ktoś podpalał mnie zapalniczką.
Śliczne pokoiki  😍

Ja znowu o szkole  😉
Basznia może w niektórych szkoła będą takie warunki ale na pewno nie wszystkie.U nas już z moja Karoliną chodzi kilka 6cio latków i lekcje są normalnie po 45 min ,w salach tylko ławki i nie ma mowy żeby tam było jeszcze jakieś miejsce do zabawy.
I już wiem,że w przyszłym roku nic się nie zmieni-a raczej zmieni na gorsze.Bo teraz są 4 klasy pierwsze a w przyszłym roku (jeżeli nie uda się wycofać tego obowiązku) to będzie u nas w podstawówce 8 pierwszych klas.Także takie maluchy już będą musiały chodzić na zmiany a o krótszych lekcjach czy miejscach do zabawy nawet nie ma co marzyć.
Moja Zuzia właśnie jest w zerówce (jako 5cio latek) i zgadzam się,że na pewno umie dużo więcej niż jej rówieśnicy kilka lat temu (choćby przez to,że ma starsza siostrę). Umie się podpisać,napisać niektóre słowa i nie ma problemu z czytaniem takich 5,6-cio literowych słów.I jeśli o to chodzi uważam,że spokojnie nadaje się do I kl. ale nie wyobrażam sobie tego,że ma 5 godzin siedzieć po 45 min w ławce.Usiedzieć i być skupioną.
I cały problem nie w tym,że te dzieci będą miały problem z nauką tylko szkoły (choć jak piszesz,są wyjątki) są na to nieprzygotowane.
Oczywiście mogę je wozić do Krakowa czy Trzebini ale dlaczego,skoro szkoła u nas jest-tylko nie gotowa,przecież to nie moja wina.
U nas,nie dość,ze nie ma miejsca w klasach to nawet nie ma miejsca na książki i wszystko te pierwszaki muszą nosić ze sobą.
Mam nadzieję,że plany zmiany w tej ustawie to nie tylko przedwyborcze obiecanki i,że chociaż te dzieci ur. od września będą mogły iść później.A wybór i tak ma pozostać,więc zawsze wcześniej można by było posłać.
iga07 "czucie" blizny po cc nawet po 8 miesiącach jest normalne, ale boleć/piec i to stale, to chyba już nie powinna. Zapytałabym lekarza przy okazji (o mało nie napisałam "weta"  😀). Chociaż ja jestem 2,5 roku po cc i jak zrobię za dużo brzuszków to zaczyna mnie boleć pod blizną 🙁.
No właśnie Zuza - masz rację, u nas tak jak u Was, zero miejsca na zabawę, jedynie świetlica...I na pewno szkoła dwuzmianowa, więc w jakimś półroczu będzie mieć popołudniówki. I jakieś podręczniki też noszą, bo widzę te biedne dzieciaki z grubymi tornistrami na kółkach 🙁 ech...szkoda gadać, pożyjemy, zobaczymy...

iga07 skontrolowałabym to jak najszybciej - chociaż jeśli to pojedyncze ukłucia, chwilowe, to mogą być zrosty, ale jeśli boli dłużej to koniecznie to sprawdź. U mnie niecałe 3 miesiące po trzeciej cc i odpukać nie boli zupełnie nic.

Horciakowa - to może za rok Mrzeżyno?
Chcieliśmy jechać do Włoch - tak się zakochałam w eurocampie Union Lido (może ktoś był?) ogromny, typowy dla dzieciaków, zauroczył mnie basen o głębokości 0,5m i wielkości 800mkw 🤔. Oprócz tego jest jeszcze 7, czy 8 innych basenów, ale stwierdziłam, że z rocznym Leosiem nie dałabym tam rady - więc zostanie Mrzeżyno 🏇
Mnie najbardziej boli jak coś podzwigam,ale są też takie dni że bez przyczyny mnie rwie,a co gorsza to mało przytyłam w ciąży miałam mały brzuszek a za nic w świecie nie mogę go teraz zgubić,chociaż dużo się ruszam,jem dużo mniej i zdrowo w porównaniu do czasu sprzed ciąży a brzuch mam taki sam jak kilka dni po ciąży 😕
maleństwo - to miałaś sen 🙂😉 chyba musicie się spotkać 🙂 to znak 😀
Basznia ale Martu chodzi do zerówki? Tam do sióstr (czyli w przedszkolu)?

Ana, Zuza niestety podzielam wasze obawy.. Te dostosowane sale itd to chyba pobożne życzenia.
W małych miejscowościach może być faktycznie lepiej. Ja mieszkam na granicy dużego miasta Rzeszowa i małego miasteczka Tyczyna i w sumie zastanawiam się nad szkołą w tym małym. Niby jak będzie starszy to może chodzić sam ale pierwsze dwa/trzy lata trzeba będzie zawozić nie w tą stronę i odbierać na samym końcu wracając po pracy z Rzeszowa. Stosował ktoś takie rozwiązanie?

U nas w przedszkolu było zebranie i pani, która ma prowadzić zerówkę była niezbyt zadowolona z dzieci, po ich dwutygodniowej obserwacji. Wg niej umieją za mało rysować, skupiać się itd. Powinny? 5-cio latki (niektóre niespełna)?

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się