Opis ogłoszenia:
Na sprzedaż
świetnie zapowiadający się, malowany ogierek, ur. 17.05.2025
-Wybryk, to duży świetnie zapowiadający się ogierek. Jest malowanym kasztanem o niespotykanym wyjątkowo spokojnym charakterze. Przyszłościowo z perspektywą do dużego sportu, ale ze względu na charakter myślę że po kastracji idealnie odnajdzie sie także w roli konia rodzinnego. Jest bardzo wysoki jak na swój wiek, docelowo ok. 175cm. W trakcie nauki podawania nóg i chodzenia na kantarku (bardzo szybko się uczy) jeździł również przyczepą (czempionat źrebiąt, gdzie dostal dobre oceny) Nowe miejsce nie zrobiło na nim żadnego wrażenia. Zna boks, potrafi korzystać z poidła automatycznego, u nas stoi głównie wolnowybiego w niewielkim stadzie (5 koni)
-Pełna siostra, z zeszłego roku do obejrzenia na miejscu. Poprawnie zbudowana, odważna i ciekawa wszystkiego, brat zdecydowanie idzie w jej ślady.
-Matką została klacz Wiwiana (po Almanzor L i Wiera) Bardzo dobra linia skokowa, zwłaszcza z strony ojca. Jest klaczą bardzo odważną, zawsze po drugiej stronie przeszkody, świetnie odnajduje się również jako koń czołowy w terenach czy też na samotne przejażdżki. W domu użytkowana głównie rekreacyjnie, wystartowała na zawodach 2 razy jako młodziak, aktualnie od 3 lat roztrenowana przez kontuzję właścicielki (,,chwilowo" została klaczą hodowlaną) Brała też udział w kilku hubertusach oraz paradzie konnej.
- Ojciec na 2 zdjęciach, jego opis z strony hodowcy:
Rosły, kalibrowy Karramba Z to syn nieodżałowanego og. Kannan (Voltaire x Nimmerdor), który nie dość, że sam odnosił sukcesy na międzynarodowej arenie, to bardzo silnie przekazywał potomstwu talent skokowy i waleczność. W 2012, podczas IO Londyn jego syn – wał. Nino de Buissonnets wywalczył złoty medal, a dwa lata później jego córka, kl. Molly Malone V była najlepszym koniem konkursu otwarcia WEG Caen. W 2014 roku Kannan wygrał ranking ojców koni skokowych WBFSH. Karramba Z poprzez swojego ojca kontynuuje ród og. Furioso xx, z którego pochodził również wspaniały og. For Pleasure.
Matka og. Karramba Z to Goldika II (Lambado x Gracioso). Jej ojciec – Lambado (Levantos II x Cantus) z powodzeniem startował w międzynarodowych konkursach skokowych. Dał też utalentowane skokowo potomstwo kl. Cortina (145 cm), czy wał. Faworyt (130-145 cm) Goldika II regularnie, z powodzeniem startowała w krajowych konkursach na poziomie 120-130 cm (z pojedynczymi startami do 140 cm). Później doskonale sprawdziła się w hodowli – jej córka kl. Georgia (Bajou du Rouet) w 2016 wygrała Grand Prix CSI1* w Ciekocinku (135 cm), a jej wnuczka, kl. Greace (Falbrus) w lutym 2020 roku była 2. w Grand Prix Leszna (140 cm).
W 2019 roku Karramba Z rozpoczął starty w konkurencji skoków, w styczniu 2020 roku uzyskał licencję AES. Bertrand Demets, przewodniczący komisji AES uzasadniając decyzję o uznaniu og. Karramba, podkreślił, że jest to bardzo elastyczny, dysponujący bardzo dobrym galopem koń.
W sezonie 2020 Karramba Z zadebiutował w konkursach 135 cm, plasując się m.in. w finale CSIYH1* Drzonków, jest też finalistą Sportowego Czempionatu Polski Młodych Koni (SCPMK) w kategorii 6-latków. W 2021 roku Karramba Z kontynuował karierę sportową, startując do poziomu 140 cm i notując bezbłędne przejazdy m.in. w zawodach CSI4* Warsaw Jumping
Cena do negocjacji dla zdecydowanego kupca