Opis ogłoszenia:
Wyhodowany we Francji Louison Manciais wnosi wyjątkowe i unikalne geny sportowe do holenderskiej hodowli. Ten rzucający się w oczy kasztanowaty ogier w doskonały sposób uzyskał licencję hodowlaną w Selle Français. Jego ojciec, Armitages Boy, był niezwykle przekonującym ogierem na najwyższym poziomie sportowym, najpierw pod Aymerikiem de Ponnat, a później pod Lorenzo de Lucą.
Armitages Boy odnosił sukcesy nie tylko na najwyższym poziomie sportowym, ale również jego potomstwo wzbudzało ogromne zainteresowanie. Obecnie jego najbardziej znanym potomkiem jest Foxy de la Roque. W wieku dziewięciu lat, pod Victorem Bettendorfem, Foxy de la Roque wygrał Grand Prix CSI4* w La Coruña, Grand Prix CSI5* Global Champions Tour w Rzymie, Grand Prix CSI5* w Lyonie oraz Super Grand Prix CSI5* w Rijadzie. Te spektakularne wyniki doprowadziły do jego sprzedaży Amerykaninowi Karlowi Cookowi – jak się mówi, za rekordową sumę. Louison Manciais jest więc utalentowanym półbratem Foxy de la Roque.
Również linia żeńska Louison Manciais ma niezwykle interesujące pochodzenie. Jego ojciec matki, Vigo Cece, wnosi cenne geny Quaprice Bois Margot, wzmacniając je dodatkowo liniami Diamant de Semilly oraz Galoubet A. Jego pradziadek, Apache d’Adriers, ma doskonałą reputację zarówno w sporcie, jak i w hodowli. Ponadto Le Condeen przekazuje wybitne geny Grand Veneur. W połączeniu z innymi wybitnymi francuskimi liniami, takimi jak Muguet du Manoir, Double Espoir oraz pełnej krwi Fra Diavolo, Louison Manciais stanowi prawdziwą gratkę dla miłośników francuskiej hodowli koni skokowych.
https://www.team-nijhof.nl/de/paarden/louison-manciais/?term=neue-pferde
https://www.facebook.com/SKSRW