Opis ogłoszenia:
Nowo powstająca Fundacja, której głównym celem statutowym bedzie prowadzenie terapii ze zwierzętami oraz lokalnego klubu hippicznego promujacego etyczne podejście do jeździectwa i koni poszukuje zwierząt do:
• adopcji
• dzierżawy
• dzierżawy z opcją wykupu po czasie dzierżawy
Szukamy zwierząt (koni, osiołków, alpak) spokojnych, z doświadczeniem lub predyspozycjami do pracy z ludźmi.
Naszą misją jest pomoc:
• ofiarom przemocy
• osobom z niepełnosprawnościami
• osobom neuroatypowym
• osobom dotkniętym wykluczeniem społecznym
Tworzymy bezpieczną przestrzeń, w której kontakt ze zwierzęciem pomaga wracać do równowagi, zaufania i sprawczości. Zwierzęta nie są u nas „sprzętem” — są partnerami w terapii. Praca, którą będą wykonywać konie to 1-2h dziennie i minimum 2 dni wolne w tygodniu.
Zapewniamy:
• spokojne, naturalne warunki - chów wolnowybiegowy z dostępem do otwartej stajni w której znajdą ciepłe, bezpieczne schronienie lub zamykanie na noc w stajni
• stały dostęp do paszy objętościowej
• codzienną opiekę doświadczonej kadry
• szacunek do granic zwierząt
• możliwość stałego kontaktu i odwiedzin (jeśli właściciel sobie tego życzy)
• opiekę weterynaryjna, fizjoterapeutyczna i kowalską
• przygotowanie koni do pracy (od zajazdki po hipoterapię)więc w grę wchodzą nawet surowe konie
• spacery w teren (w ręce lub z siodła) dla relaksu i wyciszenia głowy
Rozważymy różne formy współpracy — zależy nam na dobrym dopasowaniu. Jeśli masz zwierzę, które mogłoby odnaleźć się w roli terapeuty - albo znasz kogoś, kto szuka dla swojego podopiecznego dobrego, spokojnego miejsca - odezwij się do nas w wiadomości prywatnej.
Oferty proszę kierować na fundacjaequima@gmail.com