TheBloodMary

Konto zarejstrowane: 12 września 2014
Ostatnio online: 22 czerwca 2026 o 19:47

Najnowsze posty użytkownika:

Kupno konia
autor: TheBloodMary dnia 02 kwietnia 2026 o 17:16
Cześć, piszę z prośbą pomoc, z tym że nie potrzebuję pieniędzy.
Mam klacz, kupiłam ja do hodowli. Skomplikowało mi się życie (jestem w zagrożonej ciąży) plus okazało się że dawna alergia tej klaczy to jednak astma. Klacz potomstwu nie przekazuje tej astmy, przynajmniej jej dzieci do tej pory nie mają objawów ale ona sama potrzebuje opieki. Moczonego siana lub sianokiszonki. Możliwe że na super jakosci sianie będzie ok ale ja takiego jeszcze nie znalazłam. Mam ją rok. Ogólnie grzeczna klacz, podaje nogi, nie gryzie ani nie straszy. Ładnie chodzi na lonży. Ujezdzniowy rodowod, rasy hanowerskiej, nie ma prawego oka. Szukam dla niej domu. Nie jestem w stanie fizycznie się nią opiekować. Pakować siana w siatki moczyć dźwigać. W domu mam jeszcze jedno dziecko, mąż pracuje a ja zostaję sama i muszę ją nakarmić. W zimę to jeszcze nie taki problem ale jak jest taka pogoda koło 10-22 stopni siano moczone szybko kisnie i maz na zaś mi nie naszykuje dla niej jedzenia.
Proszę o wiadomość prywatną osobę która byłaby chętna odkupić taką klacz. Jest wystawiona tutaj na stroniee za 7tys. Zejdę z tej ceny ale za darmo nie oddam. Nie chce żeby zle w życiu trafiła, a za darmo dużo chętnych. Ale nikt nie jest zainteresowany leczeniem jakie miała do tej pory. A to powoduje że nie oddam konia w ręce kogoś takiego.
POTRZEBUJĄCE POMOCY
autor: TheBloodMary dnia 01 kwietnia 2026 o 14:13
Cześć, piszę z prośbą pomoc, z tym że nie potrzebuję pieniędzy.
Mam klacz, kupiłam ja do hodowli. Skomplikowało mi się życie (jestem w zagrożonej ciąży) plus okazało się że dawna alergia tej klaczy to jednak astma. Klacz potomstwu nie przekazuje tej astmy, przynajmniej jej dzieci do tej pory nie mają objawów ale ona sama potrzebuje opieki. Moczonego siana lub sianokiszonki. Możliwe że na super jakosci sianie będzie ok ale ja takiego jeszcze nie znalazłam. Mam ją rok. Ogólnie grzeczna klacz, z ujezdzniowym rodowodem, rasy hanowerskiej, bez jednego oka. Szukam dla niej domu. Nie jestem w stanie fizycznie się nią opiekować. Pakować siana w siatki moczyć dźwigać. W domu mam jeszcze jedno dziecko, mąż pracuje a ja zostaję sama i muszę ją nakarmić. W zimę to jeszcze nie taki problem ale jak jest taka pogoda koło 10-22 stopni siano moczone szybko kisnie i maz na zaś mi nie naszykuje dla niej jedzenia.
Proszę o wiadomość prywatną osobę która byłaby chętna odkupić taką klacz. Jest wystawiona tutaj na stroniee za 7tys. Zejdę z tej ceny ale za darmo nie oddam. Nie c ha e żeby zle w życiu trafiła.
ciąża, wyźrebienie, źrebak
autor: TheBloodMary dnia 04 lipca 2025 o 09:31
Odbiegnę trochę od tematu bo jak tak patrzę na to co piszecie to ciężko mi będzie sprzedać mojego źrebaka z tego roku.
To ogierek więc jakby miał u mnie zostać dłużej to musiałabym go wykastrować. Kiedy najwcześniej kastrowaliście?
Wyczekaj wet wspomniała, ze coraz częściej kastrują roczniaki. Co myślicie?
ciąża, wyźrebienie, źrebak
autor: TheBloodMary dnia 03 lipca 2025 o 21:29
karolina_, no kwoty są straszne. Jak nasienie 1000 euro, do tego transport wet, utrzymanie w tym dobra pasza i suple no i oczywiście praca włożona to sprzedaż za 4000 euro to żart.
Kiepski moment sobie wybrałam za rozpoczęcie hodowli…
ciąża, wyźrebienie, źrebak
autor: TheBloodMary dnia 03 lipca 2025 o 08:37
karolina_, widzę, że masz spore doświadczenie. Ja dorobiłam się pierwszego źrebaka ujezdzeniowego. Chciałabym go sprzedać… co mogę zrobić prócz wystawienia go na różnych portalach? Mogłabyś coś doradzić?
Zrezygnowałam z Kunowa bo klacz miała zapalenie jelit po porodzie i mi schudła. I wstyd z chudym koniem jechać…
ciąża, wyźrebienie, źrebak
autor: TheBloodMary dnia 02 lipca 2025 o 23:53
No w tym roku czempionaty w lipcu. Więc źrebak czerwcowy będzie mały w porownaniu z lutowym. Chociaż też widziałam post Pani Katarzyny Wiszowaty, która wspomniała że starsze źrebięta nie wypadają najlepiej bo zaczynają intensywnie i nieproporcjonalnie rosnąć co wpływa na równowagę i jakość prezentacji źrebaka.
Nie mam w tym doświadczenia ale też mam zniżki po poprzednim sezonie których zal nie wykorzystać. I tak już 20tys w plecy…
Ale na koniach się nie zarabia nie? 😅
ciąża, wyźrebienie, źrebak
autor: TheBloodMary dnia 01 lipca 2025 o 13:45
U mnie spóźnili się z wysyłką nasienia i inseminowalam dwie klacze po owulacji. Nie zaszły. Czekałam teraz na kolejną ruje i klacz miała być jutro pod zamówienie, a pękła dzisiaj z pęcherzyka 36… mam trzy klacze i żadna źrebna a każda już raz inseminowana. Kryjecie do końca sierpnia czy odpuszczacie wcześniej? Jakoś źrebak urodzony w lipcu to mocno późny źrebak…
strzyżenie / golenie koni
autor: TheBloodMary dnia 19 października 2019 o 21:53
W jakich derkach środa wasze konie? Mój mamut jutro będzie golony, stajnia nie jest jakis ciepła. Jakie zakładacie na taką pogodę? Jestem nowa w tym temacie.