nie_lada

Konto zarejstrowane: 26 kwietnia 2011

Najnowsze posty użytkownika:

paszport konia- co i jak?
autor: nie_lada dnia 27 kwietnia 2011 o 16:32
dzięki 🙂 wydaje mi się, że już coś mam. spróbuję też popytać w naszym związku.

Może być tak, że klacz jest po prostu znana w OZHK.
A może ona po prostu paszportu nie miała, skoro ma juz 15 lat?


paszport miała na 100%, sądzę, że inaczej nie mogłaby zawodów chodzić, a i żaden klub by takiego konia nie trzymał. to, że teraz stoi u rolnika, to tylko nieszczęśliwe zrządzenie losu 🙁 a paszport może sobie żyć dalej... tylko już z innym koniem :P
paszport konia- co i jak?
autor: nie_lada dnia 26 kwietnia 2011 o 13:55
witam!

Mam mały problem z klaczą i jej paszportem, mam nadzieję, że ktoś mógłby mi w tym temacie pomóc.

Otóż chciałabym odkupić ze znajomej stajni (małej, prywatnej) klacz, na której jeżdżę - i tu pojawia się kilka niejasności:

- klacz startowała przez jakiś czas wkkw na zawodach ogólnopolskich, pewne jest więc, że paszport miała.
- po zmianie właściciela paszport przepadł - nie wiem, czy ktoś go zgubił czy wykorzystał do jakiegoś szwindlu (ważne, że podobno w zbyt dobrych rękach koń się nie znajdował  🙁 )
- teraz znajduję się u trzeciego czy dalej właściciela z kolei, któremu paszport do szczęścia nie był potrzebny.
- żeby nie było zbyt prosto, nie znana jest dokładna data urodzenia konia (szacuje się ją na ok. 15 lat), którego podobno sprowadzono z Rosji.

czy istnieje w związku z tym jakakolwiek szansa na ustalenie jej pochodzenia i wydanie odpowiedniego paszportu?

(nie pytajcie tylko proszę jak doszło do takiego zamieszania, bo sama mnie to przeraża - co nie umniejsza faktu, że kobyłka wygląda całkiem szlachetnie a o jej umiejętnościach świadczy to, że tańczy przed żłobem piaffy  :respect🙂