U nas golone miały w zeszłym roku lycre na klacie, żeby się nie obtarły. Blondyn ma derkę przystosowaną do karuzeli, czyli z wycięciami na bokach klaty.
Podbijam pytanie o koszt użytkowania karuzeli. Przede wszystkim pod kątem zużycia prądu. Znalazlam też firmę oferującą podłączenie elektryzatora http://www.karuzela.ppp.pl/?elektryzator-do-karuzeli,25 Mieliście do czynienia z takim rozwiązaniem?
Ascaia- ja mam karuzelę tej firmy, na 5 koni, z elektryzatorem. Super sprawa, zwłaszcza jak hucułki wyczają, ze jak oprą pupcie o kraty to karuzela znaaaaacznie zwalnia i można nie pracować 😉 A wtedy włączam im elektryzator i nie ma przeproś🙂2-3 razy dostaną po nosie jak się pchają lub po tyłku jak się ociągają i wystarcza-potem już nie trzeba właściwie używać. Co do zużycia prądu to jakoś specjalnie nie odczuliśmy na rachunku. Ale za to jakie oszczędności w czasie. Teraz mam partię ogierków po kastracji. Chodzą już 2 tygodnie codziennie po godzinie i super się wygoiły. Nawet nie chcę myśleć ile czasu zajęłoby nam lonżowanie każdego z nich codziennie...Polecam.
@g@, potrzebuję konkretu dla naszego dyrektora. U nas karuzela jest (konstrukcja), brakuje do niej układu sterowniczego. I może nawet byłabym gotowa go stajni zafundować, ale występuje opór w postaci "ale ile ja będą płacić za używanie takiej karuzeli". Byłabyś w stanie okreslić ile może kosztować godzina pracy?
Wszystko zależy od mocy silnika który napędza karuzelę. W uproszczonym rozumowaniu: silnik 1kW, kilowatogodzina kosztuje chyba ok 50 gr. Więc koszt godziny pracy to około 50 gr. Jeżeli silnik ma mniejszą moc , to koszta są mniejsze. U nas własnie zadaszyliśmy karuzelę i wiem jaki to koszt 🙂. Zadaszenia znaczy.
u nas jeśli idą na stępa przed/po treningu to w polarówkach, a jeśli po prostu żeby się poruszały to raczej w tych, w których stoją. Prąd w karuzeli jest świetną sprawą, zwłaszcza przy ogierach.
A i polecam jak najwyższe ogrodzenie wewnątrz karuzeli!
[quote author=D+A link=topic=7572.msg1604596#msg1604596 date=1354651723] Jeśli to nie problem to możesz napisać jaki? Robiła Wam jakaś firma czy własnymi siłami? [/quote]
Przy dużym udziale własnym, zamknęło się w 10 tys PLN z wymianą podłoża. Jak wyszło - mogę wstawić fotki 🙂
[quote author=D+A link=topic=7572.msg1604596#msg1604596 date=1354651723] Jeśli to nie problem to możesz napisać jaki? Robiła Wam jakaś firma czy własnymi siłami?
Przy dużym udziale własnym, zamknęło się w 10 tys PLN z wymianą podłoża. Jak wyszło - mogę wstawić fotki 🙂 [/quote] Ja bardzo poproszę, jeśli można o fotki ;-) zadaszenia. :kwiatek:
U nas się właśnie buduje karuzela, właściciele stajni ściągnęli mechanizm z boksami z Holandii, podobno dużo taniej niż w De. Nigdy nie miałam okazji korzystać z takiego cuda, na razie opłakuje kryty lonżownik, który został przerobiony na maszynę. Mam nadzieję, że w zamian drugi lonżownik otrzyma w prezencie gwiazdkowym dach 😁
Ascaia-moc całkowita układu w zależności od wielkości karuzeli wynosi 0,75 kW lub 1,1 kW. Zatem tak jak napisał rider- przemnóż sobie przez cenę energii u Was. Nie są to jakieś powalające wydatki w skali roku.
A kierunki zmienia karuzela? Wydaje mi sie ze lepiej jak dwa razy na karuzele pojdzie, niz ma w boksie stac. Jakis kompromis musisz znalesc, bo karuzela tez obciaza mocno nogi, moze 40 + 40 min?
[quote author=rider1 link=topic=7572.msg1604837#msg1604837 date=1354683891] [quote author=D+A link=topic=7572.msg1604596#msg1604596 date=1354651723] Jeśli to nie problem to możesz napisać jaki? Robiła Wam jakaś firma czy własnymi siłami?
Przy dużym udziale własnym, zamknęło się w 10 tys PLN z wymianą podłoża. Jak wyszło - mogę wstawić fotki 🙂 [/quote] Ja bardzo poproszę, jeśli można o fotki ;-) zadaszenia. :kwiatek: [/quote]
Wszystko zależy od miejsca , w którym stoi karuzela. U nas jest ona oslłonieta praktycznie ze wszystkich stron i narazie problemu nie widzę. W "odwodzie" mam naciągnięcie na ścianę siatki zabezpieczającej przed zawiewaniem, ale to się okaże.
Amarotsa, jak docenisz zalety karuzeli, to przestaniesz oplakiwac lonzownik 😉
Wracam po czasie zameldować, że doceniam zalety karuzeli. Fajnie jest wrzucić konia na spacerek przed treningiem, jednak porządne rozstępowanie to fundament. Teraz opłakuje 35 euro podwyżki za pensjonat z powodu karuzeli...