Forum konie »

Wcierki rozgrzewające i przeciwzapalne.

Co obecnie jest dostępne na rynku z dużą ilością heparyny? Kiedyś Compagel, teraz chyba już go nie ma?

Mam wrażenie że coraz mniej mamy dostępnych leków ;/
xxagaxx, na przykład heparin al gel, do sprowadzenia z niemieckiej apteki:
TU
_Gaga, danke, już gdzies chyba czytałam ze stronka legitna (nie wiem nawet czy nie ty pisałaś)
Możliwe, że ja, bo czasem tam kupuję i polecam
Jak dorzucisz jakiś kosmetyk, to wyślą za darmo 🙂 a można złapać fajne promki na Vichy czy La Roche
_Gaga, oo super, już obczajam 😀
Dziewczyny czy ma sens nakładanie wcierki rozgrzewającej na nogi rano, kiedy koń wychodzi na padok i bez zawijania? Czy raczej wskazane na noc z owijkami?
Narazie testujemy Warm it od Jump it. Przyjemnie rozgrzewa ręce ale nie pali, chyba że się przesadzi z iloscią. Obrzęk zszedł po 7 dniach codziennego wcierania i zawijania na noc. Na dzień Lympho Aid. Zostały nam jeszcze twarde obrzęki ale czekamy dopiero na wizytę weta żeby zrobić USG.

A stosował ktoś może Mio Aid?
Sylwiko, zależy jaka jest przyczyna obrzęku. Jeśli kontuzja i to w miarę świeża, to nie jest dobry pomysł...
xxagaxx, Jest jeszcze Dolobene sport gel, tez 50tys jednostek ma, plus dmso.
zembria, a gdzie można dostać? U weta? Czy to ludzkie?
xxagaxx, To ludzkie, w Niemczech i Austrii można kupić, zamawiałam ostatnio kilka opakować z apteki w Austrii bez problemu. U weta też można... jakieś 3-4 x drożej 😉
zembria, haha oki, dzięki 😀
_Gaga, hmm jeszcze tego nie wiemy czekamy na usg, ale wcierki rozgrzewające są zaleceniem weta po konsultacjach tel. Obrzęki na wszystkich 4 nogach (tyły mnie nie martwią bo zdarza się po braku ruchu), ale nigdy nie miała opuchlizny na przodach. Nogi nie grzeją, nie ma bolesności przy dotyku, koń nie kuleje w żadnym chodzie. Miękka opuchlizna zeszła, natomiast został twardy fragment i na jednej i na drugiej nodze.
Jakie wcierki na zmeczone konskie nogi polecacie? Slyszalam ze Absorbine weterynarze odradzaja
KoniomanQa, co znaczą "zmęczone końskie nogi"?
Nogi po treningu chłodzimy, później na noc można rozgrzewać i tyle. Jeśli koń jest w ciężkim treningu sportowym - mrozimy nogi po mocnych treningach a na noc zakładamy owijki. Itd itp...
Sylwiko -znałam konia, któremu puchły wszystkie nogi z powodu problemów z krążeniem i sercem.
Jakie wcierki teraz są polecane? Jakieś nowości?? Tak czytałam ze jump IT rub IT polecają? Czy coś innego, dobrze rozgrzewającego.
Mój Klamocik wyłożył się na lodzie i stłukł nadgarstek. Od razu spuchł. Nie że cały staw tylko taki modzel chce się formować. Twarda na nim skóra. Nie kuleje, rtg ok. Od razu weszłam z wcierką i zamiennie stosuję Lymphatic, Lymph Aid i Sunlitan pomieszane z DMSO. Miał też robiony drenaż limfatyczny, po którym obrzęk się ładnie zmniejszył. No ale wciąż jest, a minęło dobre 2 tygodnie. Nie chcę, żeby przerosło tkanką łączną. Jakieś nowości we wcierkach, coś co to rozpuści i pomoże wklęsnąć?
espana, A Dolobene (sport gel, w czerwonym opakowaniu) masz możliwość gdzieś dostać? To super mazidło na takie sprawy.
zembria, mój ojciec jest w Niemczech, poproszę żeby przywiózł. Wielkie dzięki 👌

Edit: chociaż teraz widzę, że to w austriackich aptekach jest. No nic, może tam też znajdzie.
espana, No ja właśnie z Austrii zawsze zamawiam. Po kilka tubek, na zapas biorę i bardzo sobie ten żel chwalę.
zembria, to jest cudwona maść, Właśnie też musze zamówić bo skończyła mi się tubka
zembria,
A podrzucicie linka do sprawdzonej austriackiej apteki, która wysyła do PL
trzeszczki, xxagaxx wrzuciła pomyłkowo w wątku o wrzodach linka 😉
ja zamawiam zawsze z tej:

https://www.apo-shop.net/search?q=dolbene

zembria, dzięki. Ja robiłam nawet ultradżwięki na Dolbene, na opój który sie nam pojawił i powiem wam ze efekt totalne wow, pożeganliśmy się z opojem juz ponad 6 miesiecy temu 🙂
Własnie zamówiłam, wzięłam 3 opakowania to wysyłka free
xxagaxx, wysyłaja do pl?
elita17, no tak, o to właśnie pytala trzeszczki,. I tak jak pisze, wysylka za free od jakiejś kwoty, przy 3x dolbene 100g juz mi wskoczyło.

I juz dostałam info, ze etykieta utworzona. Takze bardzo sprawnie działają.
xxagaxx, Ja też pod ultradźwięki używałam przy drobnym uszkodzeniu ścięgna/ościęgnej z bardzo dobrym efektem 👌 Po zabiegu przecięcia więzadła pierścieniowego też i fanie pomagało.
50 g wychodzi taniej niż 100 g z tej strony 🤔
Kilku sztuk nie potrzebuję - może ktoś byłby chętny na wspólne zamówienie?
elita17, w sumie ja, tylko czy przesyłanie tego między sobą ma sens i da jakąś oszczędność. Jestem z Wrocławia w razie wu.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się