buty dla koni

Potrzebowałabym kupić buty dla konia, natomiast jestem kompletnie zielona w tym temacie... czy jest tutaj ktoś, kto potrafiłby nam doradzić jaki model butów wybrać? 🙏
Koń z syndromem trzeszczkowym
Patrycja95, napisz do koń w butach albo hoofbeats, doradzą Ci.

Czy ktoś użytkuje Scooty? Koń mi wyrósł wszerz z Flexów, nie bardzo łapie się w inny rozmiar. Pasują nam Scooty 7R, ale czytałam parę opinii, że potrafią obcierać, a mój to delikates. Od Flexów nic mu nie było, ale one są miękkie i mają neoprenowy gaiter, więc nie ma tam za bardzo co obcierać.
Kopyta są w miarę prawidłowe, normalnej wysokości piętki itp, nie żadne płaskie płetwy.
Buty użytkuję w tereny.

A może ktoś używa Equine Fusion? Z tabeli wygląda jakby rozmiar 15 z Active Jogging miał nam pasować, ale nie wiem jak użytkowanie takiego pełnego buta w terenach? Jak piach jakiś się nasypie od góry?
Fokusowa, mam te Equine Fusion dla ochwatowej kucki i dla nas są świetne. Porusza się w tym po różnych nawierzchniach, nigdy nie otarły nawet przy wysokich temperaturach. Wyściółka cały czas jest miękka i elastyczna, mimo mycia po każdym użyciu. Ściśle przylegają do pęciny i raczej ciężko, żeby coś tam wpadło.
Konik też je lubi, bo pozwala sobie zakładać, a nie wszystko przy kopytach toleruje po tym, co przeszła😉
Evka, a macie właśnie te active jogging czy jakiś inny model? Na instagramie jest jedna dziewczyna, która ma all terrain ultra i zasuwa w butach na 4 nogach po lesie w każdym chodzie, skacze przez powalone drzewa itp i nie spadają, bardzo mnie zachęciły te filmiki, a Twoja opinia to potwierdza.
Fokusowa, mamy all terrain (bez ultra😉), zapinają się całe na rzepy, to nie boję się że coś urwę albo zgubię 😅
Co fajne, nie obcierały nawet przy kiepskim dopasowaniu, bo ochwatowe kopytka przepoczwarzały się w sobie znanym rytmie i formie, tak, że czasem but był na styk, czasem rozmiar za duży.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
13 maja 2024 11:07
Fokusowa, Scooty też mają neoprenowy geiter, taki na same piętki. Bez tego to faktycznie mogłyby obetrzeć. Ja używam ich u obu chłopaków z geiterami i nigdy nie obtarły. Jeździmy po wszystkich podłożach i chaszczach, po piachu i błocie, nic się tam nie dzieje.
zembria, chcialam właśnie uniknąć tych neoprenowych gaiterów, bo są upierdliwe, przy Flexach po każdym użyciu musiałam buta rozkładać na części pierwsze i wszystko myć, potem suszyć, to nie zawsze zdążyło wyschnąć do następnego dnia, więc od jesieni do wiosny zabierałam całość do domu itp. Myślałam, że Scooty sobie opłuczę, powieszę i z bani, a widzę, że to jednak nie taki prosty temat 😓
Fokusowa, dzięki. Z tym, że ja najpierw chciałabym spróbować z używanymi czy w ogóle u konia zdadzą egzamin... to nie wiem czy doradzą skoro nie będę chciała od nich kupić? 🤔
Patrycja95, nie muszą wiedzieć, że nie chcesz kupić przecież 😅 na start musisz zrobić dobre zdjęcia - z poziomu ziemi kopyto na wprost, od boku i od podeszwy, a także zmierzyć długość i szerokość kopyta. Na obu stronach, które podałam Ci wyżej masz instrukcje razem ze zdjęciami przykładowymi.
Ale na własnej skórze się przekonałam, że wymiary z tabeli mają się różnie do rzeczywistości. Wg tabeli powinniśmy mieć Scooty 9R, a pasują 7R. We Flexach tabela już więcej ma wspólnego z prawdą 😂
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
13 maja 2024 11:58
Fokusowa, Ja swoich od kupna chyba jeszcze ani razu nie zdejmowałam z butów 🤐😅Jak są mocno ubłocone płuczę z węża i tyle, albo na sucho szczotką przejadę. Tam od strony konia to takie małe paseczki tylko są, to się nie brudzi jakoś mocno, bo co wpadnie pod spód, to zaraz wylatuje, nie zatrzyma się tam piach/błoto.
Fokusowa ja mam 9R dla mojego, a go znasz 😉 chociaż ja wybierałam sobie rozmiar wg tabeli i trafiłam. Mój się potrafi obetrzeć jak mam gaiter, jak nie to nic się nie dzieje, dwa inne użytkują z giterami i im jest ok. Ciężko będzie stwierdzić jak będzie u was.
Rudzielc_23, no właśnie tak się cykam, znalazłam jedne używki w bardzo fajnym stanie, ale się sprzedały błyskawicznie, jeszcze chwilę poobserwuję czy nic się nie trafi.
Spróbuję te Equine Fusion też przymierzyć i któreś kupię.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się