Opis ogłoszenia:
Eldar ponownie szuka spokojnego, kochającego domu
Eldar to 18-letni wałach (Lesotho/ Langraf x klacz arabska),
Zazwyczaj nasze konie trafiają do nas „na zawsze”, ale w trosce o jego dobro podjęliśmy trudną decyzję — szukamy nowego, odpowiedniego miejsca dla Eldara.
To wyjątkowy koń z przeszłością sportową — wcześniej startował w zawodach skokowych, u nas chodził rekreacyjnie głównie w tereny. Jest bardzo kontaktowy, chętnie pracuje z ziemi i pięknie buduje więź z człowiekiem.
Ma żywszy temperament i dużą wrażliwość, które odziedziczył po matce arabce. Dlatego nie sprawdzi się dla dzieci ani do rekreacji szkółkowej. To koń, który potrzebuje spokoju, zrozumienia i partnerstwa, a dynamiczna, ruchliwa stajnia nie jest dla niego odpowiednim środowiskiem.
Pod kątem fizycznym Eldar nie ma żadnych przeciwwskazań do pracy pod siodłem. Po dłuższej przerwie wymaga jednak spokojnego i świadomego wdrożenia na nowo. Naszym priorytetem jest znalezienie dla niego domu, w którym będzie przede wszystkim cenionym towarzyszem, a praca pod siodłem będzie wartościowym dodatkiem, a nie głównym celem.
Ważna informacja:
Eldar miał już wstępnie znaleziony dom, jednak ze względu na zmianę decyzji osoby rezerwującej, ponownie szuka swojego miejsca na ziemi. Zależy nam na znalezieniu stabilnego, świadomego i docelowego opiekuna, dlatego prosimy o kontakt tylko osoby naprawdę zdecydowane.
Jeżeli czujesz, że możesz zaoferować Eldarowi bezpieczny, troskliwy dom na całe życie i chcesz go poznać, zapraszamy po więcej informacji.