Końska Rewia Mody XVIII (2024)

Szczęśliwego Nowego Roku, życzę nam samych ekstra kolekcji i żeby ten wątek był zawsze na pierwszej stronie forum 😉
To żeby wątek nie spadł, to wrzucę naszą najnowszą szmatkę 😅 Co prawda zdjęcie jeszcze z 2023, ale z 29 grudnia, więc można przymknąć oko.

Januszek w Eskadronie Racing Green, bo ostatnio żeśmy się przerzucili na butelkowe zielenie 😋
IMG_6783.jpeg IMG_6783.jpeg
Czy mieliście może czapraki marki Horss?
Jak z jakością i funkcjonalnością? 😊
Ja co prawda miałam zanim to był horss, bo to bodajże lata temu była okunka chyba, ale naprawdę bez zastrzeżeń. Jeden mam do dziś, jakieś 6? lat już, reszta poszła w świat.
infantil, Januszek świetnie się prezentuje. Ja ostatnio stałam się wręcz fanem butelkowej zieleni...ale co ciekawe, w pace brak szmatek z tego koloru. Czas nadrobić!
Zastanawiam się nad winderenem 🤔
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
10 stycznia 2024 16:59
Kucyk Książę w swoich nowych szatach, jeszcze jedną musimy zaprezentować, bo w tym roku Mikołaj był dla kucyka szczodry
infantil, - zieleń do brązowego sprzętu klasa 😎

Grubciu w musztardce, miałam czuja do tego koloru 😍
20240113_171642.jpg 20240113_171642.jpg
dawno nic nie kupowałam, ale skusiłam się na anemone od ES 🦄
IMG_2704.jpeg IMG_2704.jpeg
IMG_2705.jpeg IMG_2705.jpeg
keirashara, piękna musztarda kusi mnie bardzo... ale tyle szmat leży i czeka a kobył na macierzyńskim ..
dairoxroxi, mam piękny jest ..😍
Od razu poleciałam założyć na konia. Dawno nic kolorowego tak mi się nie podobało 😅
F0379F4D-6480-414F-BAAC-DDB928B6A4EC.jpeg F0379F4D-6480-414F-BAAC-DDB928B6A4EC.jpeg
IMG_2877.jpeg IMG_2877.jpeg
Kucynie w nim pięknie!
Też go mam i baaaardzo lubię 🦄
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
17 stycznia 2024 17:23
dairoxroxi, ale pięknie jej w tym kolorze
W ogóle on gniadych super wygląda 😍
patkahm,
Kupiłam jeden czaprak w zeszłym roku. Źle zrobiłam ,że wzięłam w rozmiarze cob i chyba przez to odstaje mi po bokach jak nie wyciągnę czapraka mocno do przodu 🙁 uszyty jest bardzo ładnie.
Nie podoba mi się spodni materiał. Teraz, zima, na ogolonego konia jest ok ,ale latem taki sztuczny, nie wchłaniający potu nie zdaje niestety egzaminu...
Może głupie pytanie ale jak myślicie czy w związku z nowymi przepisami odnośnie owijek producenci raczej przestaną/ogranicza ich produkcje i wejdzie dużo modeli ochraniaczy ujeżdżeniowych?
Masz na myśli holenderski zakaz?
Nie sądzę.
Większość produkcji to polarowe kolorki, które i tak na zawodach nigdy nie były używane.
Kuniaa, - ja bym się nie do końca obraziła na większy wybór ochraniaczy, szczególnie jak będą robić też na inne konie, niż te ze szczupłą i długą nogą 🙄 ale pewnie nie będą. Kto musiał kupić na grubszą i krótszą ten wie jaki to problem.

No i bawi mnie to, bo z jednej strony są głosy, że owijki lepsiejsze w kontekście trzymania ścięgien, że lepiej na transport, bo łatwiej dopasować, że lepiej w boksie itd. a tu nagle holendrzy, że nieeee i owijki złe.
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
18 stycznia 2024 08:57
Ja to bym chciała zobaczyć porównanie jeśli chodzi o wzrost temperatury nóg. Porównanie do różnych innych ochrów używanych w ujeżdżeniu jak np. futerkowe, albo neoprenowe czy inne takie szmatkowe. Wiem że chodzi o ochronę ale jak czasem patrzę na niektóre ochry to mam wrażenie że też g... chronią i jeszcze są grubsze bo z neoprenem np. właśnie.

Jak ktoś kiedyś surfował w lecie w neoprenowym kombinezonie to skuma od razu o co mi chodzi 🤣 już wolałabym polar
donkeyboy, - no w tych ze sztucznym futrem to mocno wątpię w oddychalność i spoko temperatury :P Akurat tu mega robi eskadron te mesh, że one są dziurkowane i futro tylko na brzegach, są fajnie mięsiste i dobrze układają się na nodze.
Mam takie ze sztucznym futrem po całości i w ciepłe dni ich nie ubieram, bo jednak mam opory.
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
18 stycznia 2024 09:12
keirashara, no mam podobne odczucia dlatego chciałabym zobaczyć owijki vs. takie ochry, jaki jest benefit ich zakładania i czy faktycznie są lepsze. No bo skoro zakazują to jednocześnie skazują na używanie takich czy innych ochraniaczy.

Swoją drogą na razie nie muszę jeszcze kupować ale za rok będę łazić po sklepach jeździeckich i pewnie wam tu marudzić że nie mogę znaleźć żadnych w miarę przewiewnych i takich co spełniają swoją nazwę tj. ochraniają. A mam opory żeby młodziak się uczył bez żadnych ochrów chociaż na przodzie.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
18 stycznia 2024 22:06
Nie dodały się zdjęcia do mojego poprzedniego postu.

Ja lubię owijki i w porównaniu do ochraniaczy takich jak Eskadron Allround są dużo bardziej oddychające.
1 Equito Peppermint.jpg 1 Equito Peppermint.jpg
1 ES Raven Black.jpg 1 ES Raven Black.jpg
Gdzieś była informacja że ich zakaz jest oparty na badaniach które pokazują w owijkach jest większe przegrzanie - ktoś widział ten artykół?
No ja jestem TEAM owijki. Ochraniaczy tych miękkich i twardych mam dużo i szczerze np. te z PSoS to żart są tak sztywne i badziewne że masakra.
Kuniaa, - o, a mi PSoS całkiem pasują, bo jestem w stanie je zapiąć na ślązaku 😂 i całkiem dobrze spisują się w użytku, stosunek jakość-cena mają moim zdaniem uczciwą. Sztywne to są BR.
Ochraniacze mają dla mnie ten plus, że na codzień są wygodniejsze w użytku, szybciej się je obsługuje jednak. Jednak owijki też lubię i jednak szmaciarsko-estetycznie wyglądają imo najlepiej.

lusia722, - Księciu to we wszystkim ładnie 😍
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
19 stycznia 2024 20:29
keirashara, dziękujemy

Swoją drogą mój kucyk ma podobny problem krótkie i szerokie nogi. Ciężko znaleźć pasujące ochraniacze w ogóle, a jeszcze żeby były ładne czy oddychające to już kosmos
lusia722, ślicznie w tym fiolecie! Też o nim myślałam, ale taka śliwka średnio mi się podoba na gniadym na dłuższą metę 😅
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
30 stycznia 2024 18:14
dairoxroxi, ja absolutnie jestem zakochana w tym miętowym
BECE0EFE-FF2A-407B-9E97-D2FAB4150624.jpeg BECE0EFE-FF2A-407B-9E97-D2FAB4150624.jpeg
Ktoś ma wieści, jakie kolory będą w tym roku na topie w kolekcjach? 😀
martrix, - niby kolorem roku jest cherry red, ja bym się nie obraziła 👀
keirashara, a nie Peach Fuzz?
dairoxroxi, - pewnie zależy wg. kogo 😂 widziałam artykuły o cherry red, a że bardzo lubię ten kolor to po cichutku liczę na rzeczy w nim.
keirashara, no tak 🤣 ja zawsze opieram się na Pantone, jakoś często pokrywają się kolory kolekcji z tym co tam ogłaszają. Osobiście też wolałabym bordo niż kolejne pastele 😅
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się