Osierocone przez Fundacje - jak wylano dziecko z kąpielą


I tak wygląda pomoc .....
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
29 marca 2017 21:29
To ta stajnia gdzie konie łaziły wszędzie a właściciel brał za nie dopłaty? Źrebaki rozumiem mają mniej niż pół roku tak? Filmik nic nie pokazuje tak naprawdę, wet równie dobrze mógł uznać że transport tej klaczy jest zbyt ryzykowny. Proszę o konkrety nie smutne filmiki z dużymi smutnymi napisami i widok zabiedzonych koni, którymi śmiały się zainteresować fundacje to taka sama manipulacja jak smutne teksty fundacji o młodym ziemniaczku tęskniącym za matką.
desire   Druhu nieoceniony...
29 marca 2017 21:33
ja tam nie widze zabiedzonych koni. są w kondycji koni niepracujących, bez mięśni itp., ale nie jest to kondycja głodowa.. również proszę o konkrety - co się stało? 

ps. tak btw. to 'fundacja molosy' powinna wziąć się za ratowanie piesków (po to została stworzona), a nie wpychać się laickimi rękoma w konie..
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
29 marca 2017 21:44
Jeśli to jest ta "hodowla" klik to owszem są tam zabiedzone konie, temat tej interwencji był poruszony w wątku Skaryszewskim.
desire   Druhu nieoceniony...
29 marca 2017 21:55
Biczowa, odniosłam się tylko do koni widzianych na filmiku. 🙂
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
29 marca 2017 22:12
Rozumiem 🙂, na filmiku faktycznie konie szału nie robią ale tragedii nie ma ale ewidentnie filmik naciągany jest a ja nawet fundacji nie lubię.
Teraz próbują się bronić  😜  a sprawa ciągnie się od lat http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,56019.0.html 
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
29 marca 2017 23:35
Strasznie naciągane te próby odwrócenia kota ogonem. Farmerka fundacje często robią więcej złego niż dobrego ale czasem chyba na zasadzie wyjątku potwierdzającego regułę, zdarzy im się zrobić coś co ma ręce i nogi i to chyba właśnie taki przypadek.
desire   Druhu nieoceniony...
29 marca 2017 23:57
monia, o matko!!  😲 😲  czyli to te same konie, które opisywałaś.. śledziłam kiedyś ten wątek. masakra.  😵


a jak się skończyła sprawa z Twojego wątku z uciekającymi końmi, Twoim poranionym ogierem? Żeby nie robić offa, możesz na pw.
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
30 marca 2017 00:04
Ja też jestem ciekawa, bo zdjęcia wyglądały strasznie.
Ja tez fundacji nie lubie ale na filmiku nie ma koni zabranych- te zabrane mimo mojej "niecheci" do fundacji swoim wygladem potwierdzaja slusznosc interwencji. A filmik właściciela tak samo propagandowy jak fundacji.
Tak to wyglądało:
monia, o matko!!  😲 😲   czyli to te same konie, które opisywałaś.. śledziłam kiedyś ten wątek. masakra.  😵


a jak się skończyła sprawa z Twojego wątku z uciekającymi końmi, Twoim poranionym ogierem? Żeby nie robić offa, możesz na pw.

Tak to te same konie.  Hmmm sprawa ciągnie się do dziś  😵

Co do konie to czysta prawda, konie zdychają, nie mają co jeść, nie są leczone, nie są odrobaczane. Pisałam to już w 2011 roku, ludzie zgłaszali od lat, policja była często tam.
Wkurzyłam się tylko, że teraz jak fundacje nazbierały kasy i wyczuły, że można to wzięli się za niego. Gdzie oni byli przez te lata ?
Jedyny plus to stado koni co było koło nas zmniejszyło się do 6 sztuk, reszta zdechła i jest spokój. 
Zgadzam się, że konie są bardzo zaniedbane, na filmach mówią że są zarobaczone, zawszone i pewnie nie szczepione. Ale wkurza mnie, że trąbią o tym, że wychów bez stajenny przez cały rok to coś niedopuszczalnego. Ja mam konie w takim wychowie i mają się świetnie a już mi jedna baba zarzuciła znęcanie się nad końmi, gdzie sama, trzyma swoje konie w stajni zimą, w ogóle ich nie wypuszcza, konie z gnoju trzeba golić bo tak zaschnięty i kto ja się pytam nie ma podstawowej wiedzy o wychowie koni??? Nie bronię tego pana, prawdopodobnie ma taką wiedzę o koniach jak ta baba która nie wypuszcza swoich koni przez całą zimę, dwie skrajności, brak podstawowej wiedzy. Facet pewnie myślał, że łatwo kasę zdobędzie, bo przecież konie na wolności sobie radzą, nic nie będzie musiał robić, tak radzą sobie jak mają możliwość znaleźć pożywienie, te szukały akurat u sąsiadów  😵 
Ładna manipulacja faktami Farmerka  😤
desire   Druhu nieoceniony...
30 marca 2017 11:07
wkurza mnie to, monia też powiadamiała policje, to to olewali, pojawiły się fundacje to policja magicznie bierze sprawy w swoje ręce..  😜
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
30 marca 2017 11:34
ansc weterynarz mów że niedopuszczalne jest trzymanie koni na dworze cały rak w momencie kiedy nie mają się gdzie schować, i że o tej porze roku powinny mieć dodatkowo siano bo ta trawa co jest to za mało. Nie ma słowa o tym że taki sposób utrzymania to zło.
Dla nie których może to być zrozumiane jednoznaczne, konie-zima-stajnia, ja mam wiatkę nie są zamykane. A konie korzystają, z zadaszenia tylko latem kiedy upały są niemiłosierne i owady dokuczają. Chodzi mi o to, że taka informacja puszczona w eter: radio, TV stawia na nogi przypadkowe osoby które widzą, że konie nie są chowane. Desire słuszna uwaga, minęło parę lat i na raz teraz jest afera. O co chodzi  🤔wirek:
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
30 marca 2017 11:49
Już nie popadajmy w skrajności, weterynarz powiedziała prawdę, nawet jak koń nie korzysta powinien mieć gdzie się schować i powinien mieć siano.
vissenna   Turecki niewolnik
30 marca 2017 11:57
No dobra teraz się wkurzyłam!
Farmerko!
1. Niemoralnym jest próbowanie teraz obwiniania fundacji o zabranie koni! Skoro konie zostały odebrane, to nie na mocy decyzji fundacji, tylko policji i weterynarzy! Ludzi do tego uprawnionych, którzy zwierzęta odbierają w ostateczności, stwierdzając zagrożenie dla ich zdrowia lub życia. Wytłumacz mi jak w Twej hodowli w ogóle doszło do sytuacji by dać tym organom pretekst do odebrania? Może jednak przemilczane zaniedbania?
2.Skoro otrzymujesz dopłaty z UE i to w znacznej kwocie jakim cudem Twoje konie nie mają szczepień i odrobaczeń. Na co idą te pieniądze? Czy jest to niemoralna próba wyłudzenia pieniędzy kosztem dobrostanu i życia koni? Czy może niewystarczająca wiedza hodowlana, która znowu jest argumentem do odebrania koni?
3.Żadne ze źrebiąt na filmie nie jest zbyt małe, by je rozsadzać. Szukają matek tak samo jak psy/koty czy inne zwierzęta po odsadzeniu od matki. Robisz z tego dramat, by poruszyć serduszka nieświadomych i łatwych w twym mniemaniu do manipulacji nastolatek, czy faktycznie nie masz na tyle wiedzy, by wiedzieć, że nic tym koniom nie będzie?
4. Klacz, która podobno jest w najcięższym stanie a według Ciebie wygląda dobrze - patrząc na sam powycierany ogon można wywnioskować, że ten koń jest poważnie zarobaczony. Jednym ze skutków takiego zaniedbania jest kolka - często kończąca się powolną i niesamowicie bolesną śmiercią.  Znowu - brak wiedzy czy próba manipulacji faktami?
Dokładnie w punkt! Świetnie podsumowane. :emota200609316:
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
30 marca 2017 12:13
Rozumiem że Farmerka jest powiązana z tą "hodowlą" tak?
Nie wiem czy to ona, czy inna osoba na fb zaczepila mnie i napisala, ze zrebieta aktualnie maja 8 miesiecy i gdy konie dostaja siano są od niego odpychane.

Jak można nie oddzielic slabszych jednostek mając tayle hektarów?
No dobra teraz się wkurzyłam!
Farmerko!
1. Niemoralnym jest próbowanie teraz obwiniania fundacji o zabranie koni! Skoro konie zostały odebrane, to nie na mocy decyzji fundacji, tylko policji i weterynarzy! Ludzi do tego uprawnionych, którzy zwierzęta odbierają w ostateczności, stwierdzając zagrożenie dla ich zdrowia lub życia. Wytłumacz mi jak w Twej hodowli w ogóle doszło do sytuacji by dać tym organom pretekst do odebrania? Może jednak przemilczane zaniedbania?
2.Skoro otrzymujesz dopłaty z UE i to w znacznej kwocie jakim cudem Twoje konie nie mają szczepień i odrobaczeń. Na co idą te pieniądze? Czy jest to niemoralna próba wyłudzenia pieniędzy kosztem dobrostanu i życia koni? Czy może niewystarczająca wiedza hodowlana, która znowu jest argumentem do odebrania koni?
3.Żadne ze źrebiąt na filmie nie jest zbyt małe, by je rozsadzać. Szukają matek tak samo jak psy/koty czy inne zwierzęta po odsadzeniu od matki. Robisz z tego dramat, by poruszyć serduszka nieświadomych i łatwych w twym mniemaniu do manipulacji nastolatek, czy faktycznie nie masz na tyle wiedzy, by wiedzieć, że nic tym koniom nie będzie?
4. Klacz, która podobno jest w najcięższym stanie a według Ciebie wygląda dobrze - patrząc na sam powycierany ogon można wywnioskować, że ten koń jest poważnie zarobaczony. Jednym ze skutków takiego zaniedbania jest kolka - często kończąca się powolną i niesamowicie bolesną śmiercią.  Znowu - brak wiedzy czy próba manipulacji faktami?


Ja też 🙂 bo nie zauważylam nigdzie siebie ...ale mogę sie mylić i zmieniłam płeć tak na początek
btw - nie rozsadzam koni 🙂 nie otrzymuję dopłat, nie mam hektarów i po prostu zadałam pytanie 🙂 jak dotąd mam konstytucyjne prawo .... choć jak widać juz niedługo 🙂

Rozumiem że Farmerka jest powiązana z tą "hodowlą" tak?

Nie 🙂

Edytuj posty!
Jak napisałam w komentarzach, że tak zrobi to jedna pani naskoczyła na mnie, żeby dać dowody, bo fundacja się tym chętnie zajmie ( bla bla bla). No to ma dowody.
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
08 kwietnia 2017 22:30
Ktoś ma jakieś sprawdzone info w sprawie bo od czytania komentarzy z linku od Cień na śniegu można zgłupieć.
Najlepiej w sytuacji jest chyba zorientowana Monia, bo to jej sąsiedzi. Ja wiem, że jest tam b.dużo koni. Jest stado, które żyje na pastwiskach i konie wyglądają jak pączki w maśle i jest część koni zabiedzonych. Na pewno konie są odrobaczane rzadko, pozostawione same sobie. Silne osobniki sobie radzą, te słabsze nie.
Ktoś "życzliwy" zrobił donos do fundacji i zrobiła się awantura...
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
09 kwietnia 2017 21:37
Nie no tę cześć ogarniam, wiem że koni około 200, że zaniedbane, po zdjęciach kupożycia można stwierdzić że niezły ekosystem w jelitach jest, nie ogarniam tego ile w końcu te konie mają lat, czy faktycznie tam jakieś konie (oczywiście nie niedawno kupione ale już tam długo będące) wyglądają jak pączki w maśle, czy dopiero teraz poszedł donos czy walka o dobrostan koni trwa dłużej (to że konie wchodziły mocno w szkodę wiem, czytałam) a dopiero teraz fundacje spięły poślady, kto ma i czy ma w związku z tym sprawę w sądzie no i jakie działania zostały podjęte wobec pozostałych koni tudzież właściciela.
Ogłoszenie ze zdjęciami i cenami zniknęło z fb SK Sieroszowice
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się