ABC formalności OZJ/PZJ i startów na zawodach

anai, dzięki, jakoś myślałam, że ubezpieczenie nie potrzebne już, nie wiem czemu.
Dobra to sobie nie pojadę na zawody, bo mój klub sie nie spieszy ;-) a zanim mój wniosek przeprocesują to będzie pewnie luty, bo ponoć z 14 dni wydłuzyli czas na 21 w PZJ :-(
Czy ktoś tak jak ja przesłał paszport do PZj ma adres z regulaminu czyli Karola Miarki?
Ponoć trzeba na nowy ... jakoś nie wpadłam zeby sprawdzać czy regulamin mówi prawdę  😵
Czy jeśli mam licencję regionalną dla zawodnika, mogę wykupić jednorazową na ogólnopolskie? Dla konia wiem, że tak. Ale czy dla zawodnika?  🤔
Puma, nie możesz 
Perlica, dzięki, tak myślałam 😉
Czy wie ktoś dlaczego koszula z krótkim rękawem bez białej lamówki jest dopuszczalna do startów, a z długim rękawem już nie? W przepisach jest napisane, że ma być biała lamówka i biały kołnierzyk. Z czego wynikają te podwójne standardy?
mindgame, nie wiem jak jest teraz, dawno nie sprawdzałam, ale co to jest "lamówka"? W przepisach było, że mają być białe mankiety.
Koszulki z krótkim rękawem, jak wiadomo, mankietów nie mają, stąd trudno wymagać białych. Natomiast koszula z długim rękawem mankiety ma.
A dziś mamy do czynienia z "wdziankami", które koszulami nie są, raczej "topami", podkoszulkami - stąd może biała lamówka.
Wdziano imituje koszulę/bluzkę, lamówka - mankiet?
mindgame, w przepisach nic nie ma o lamówkach. Są białe mankiety:
"Koszula może mieć długie lub krótkie rękawy, z białym kołnierzykiem;długie rękawy muszą mieć biały mankiety. Obowiązuje biały krawat lub stójka"
A widzicie, czyli poprawili zapis. Wybaczcie mi. faktycznie jest teraz napisane "Koszula z długimi rękawami musi mieć białe mankiety". Jeszcze jakiś czas temu miałam problematyczną sytuację na zawodach i wtedy zapis mówił, że koszula ma mieć białe wykończenie rękawa. Teraz widać jest to doprecyzowane.
mindgame, jak sędziuję ze 20 lat, tak ten konkretny zapis się nie zmienił...
_Gaga no nie chce mi się teraz szukać w internecie, ale miałam taką sytuację na zawodach i sędzia mi tak wtedy powiedział. Ale jak nie trzeba mieć białych wykończeń na koszulkach to super, bo jest tyle ładnych do kupienia 🙂
Na koszulkach z krótkim rękawem nie trzeba, na koszulkach z długim trzeba, więc sędzia miał w 100% rację o ile mówił o koszuli z długim rękawem.
_Gaga możliwe, że tak wtedy to odebrałam, że tyczy się to i długich i krótkich rękawów. Dobrze, że mnie oświeciłyście, bo cały czas myślałam, że krótki rękaw bez białego wykończenia jest nieprzepisowy.
Wybaczcie jeśli pytania się powtarzają ale przewertowałam już forum, stronę pzj itd. - ciągle mam wątpliwości aż chyba zadzwonię do wzj /pzj gdziekolwiek...
Jednak stwierdziłam, że zapytam jeszcze tutaj

do startu w zawodach regionalnych (z ujeżdzenia max do klasy P, skoków do L1) wystarczy rejestracja + zakup licencji wstępnej. (BOJ nie wymagana. Jeśli się mylę poprawcie mnie)
Ale..

1.  jeśli zrobię w danym roku z ujeżdżenia normy III klasy sportowej, 4xP min.58%, złożę wniosek (tutaj nie do końca wiem jaki, pomóżcie :???🙂 - to mogę dożywotnio startować w N klasie z ujeżdżenia bez odznak a konkretnie bez SOJ?

2. Na skoki regionalne do P włącznie, już BOJ obligatoryjnie?

Jeśli namieszałam konkretnie to przepraszam, ale na prawdę mam mętlik 😜
1. Normy chyba już wzrosły do 62 ? % - sprawdź sobie. Wniosek o nadanie uprawnień do startów III stopnia. I możesz jeździć dożywotnio do C włącznie. Bez odznak.
2. W skokach do P i N konieczny jest zdany egzamin licencyjny i SOJ (tzw.III licencja, czyli uprawnienia III stopnia). L-ki możesz jeździć tylko z licencją wstępną.
Super. Pięknie dziękuję za pomoc  :kwiatek:
edit. zły wątek  😁
A wynik z P klasy z ujeżdżenia bieżącego roku z AMP może być liczony do starania się potem o III st.uprawnień?
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
24 stycznia 2021 21:11
Jak to teraz jest z odznakami? Trzeba brąz żeby wykupić licencję ? Gdzie znajdę konkretne info? Strona pzj zabija
To rozszerzę pytanie o odznaki bo już dostaję hopla.
To plik dostępny na stronie pzj:
https://www.pzj.home.pl/strona_pzj/sites/default/files/przepisy/Warunki_uzyskiwania_uprawnien_sportowych_w_Ujezdzeniu.pdf

Wiem, że nie jest aktualny bo do uprawnień wstępnych wystarczy wykupienie licencji i można startować do P klasy włącznie (przetestowane, działa).
Idąc dalej, mam zawodniczkę która uzyskała III klasę sportową. Nie ma brązowej odznaki, posługując się tą tabelą rozumiem, że może jeździć konkursy do C klasy włącznie? Czy odznaki w ujeżdżeniu w ogóle mają jeszcze jakieś znaczenie?
kare_szczescie, - nie, odznaki w ujeżdżeniu nie mają znaczenia 😉 Tj. można zrobić i mieć dzięki temu uprawnienia, ale to alternatywa do wyjeżdżenia sobie wynikami na zawodach, nie obowiązek.
keirashara, bardzo dziękuję za informację 🙂
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
20 marca 2021 15:20
Gdzie można znaleźć oferty szkoleń PZJ dla osób posiadających uprawnienia ISP?
Mimo że od roku nie pracuję przy koniach, nie chciałabym utracić uprawnień, o które trochę walczyłam...
Dementek, na stronie PZJ w zakładce spot - szkolenia
Czy ktoś ma wiedzę czy w ujeżdżeniu dopuszczone są nauszniki wyciszające ?
W przepisach zakazano jedynie zatyczek do uszu, ale znajomej rok temu "macali" na zawodach właśnie tą część na uszy...

Wspomniano nawet w przepisach, że nauszniki mogą służyć wyciszeniu hałasu, jednak nadal nie pasuje mi to z sytuacją sprzed roku 😲
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
13 kwietnia 2021 06:42
macri, mogą być wyciszające. Sprawdzają czy nie jest tam coś dodatkowo włożone, a nie z jakiego materiału są zrobione.
macri, mogą być wyciszające. Sprawdzają czy nie jest tam coś dodatkowo włożone, a nie z jakiego materiału są zrobione.


Dziękuję 😉
Czy ktoś przerabiał wykreślenie klubu z ewidencji PZJ/WZJ? Jak to zrobić? I czy trzeba coś robić, gdy klubu nie pokazuje Artemor? Sprawa jest dosyć ważna, bo wtedy zawodnik jest zwolniony z opłat za zmianę barw klubowych.
halo, ja po prostu dzwoniłam do kobietki zajmującej się rejestracjami w naszym WZJ i zapytałam się co zrobić, gdy mój klub przestaje istnieć. Powiedziała, że rozumie i wie o zamknięciu klubu - że nie muszę wnosić opłaty i mam tylko przesłać dokumenty na nową licencję z już nowym klubem.

ale to było 2 lata temu i wtedy mieliśmy bardzo pomocnych ludzi w WZJ 🙂
Dziękuję, ale ta odpowiedź mi nie pomaga. Jeśli klub przestaje istnieć - sprawa jest jasna. Ale sporo klubów istnieje nadal - są to proste stowarzyszenia w starostwach, jedynie nie zajmują się już sportem, nie mają zawodników, nie płacą składek do WZJ/MZJ. Nie wiem jak to wygląda w takiej sytuacji. Nie wiem jak to interpretuje PZJ. Dotychczasowy klub miał się dowiedzieć, na razie nie mam info, a warunkuje to moją decyzję, czy występować o licencję regionalną czy ogólnopolską. Może ktoś wie, czy to wykreślenie z ewidencji następuje z automatu, gdy klub znika z bazy? Klub odpowiedział, nie wiem czy do PZJ czy do WZJ, na ich pytanie, że nie chce już opłacać składek. Klub nie jest też dłużnikiem. Po prostu sportowcy wyjechali na studia/zmienili miejsce stacjonowania.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się