ABC formalności OZJ/PZJ i startów na zawodach

dziękuje wszystkim za pomoc! 😉 a tak jeszcze z innej beczki polecacie jakieś konkretne ubezpieczenie na zawody ?

Zwykłe NNW ze strony PZJ, masz link na stronie głównej. Szybko i klarownie, w 5 minut jesteś ubezpieczona, bez kontaktów z doradcą i negocjacji, że Ty chcesz jeździeckie. PZJ współpracuje z firmą ubezpieczeniową po prostu i oni od razu wiedzą, o co Ci chodzi.
[quote author=natixoon link=topic=9999.msg2938712#msg2938712 date=1595015118]
dziękuje wszystkim za pomoc! 😉 a tak jeszcze z innej beczki polecacie jakieś konkretne ubezpieczenie na zawody ?

Zwykłe NNW ze strony PZJ, masz link na stronie głównej. Szybko i klarownie, w 5 minut jesteś ubezpieczona, bez kontaktów z doradcą i negocjacji, że Ty chcesz jeździeckie. PZJ współpracuje z firmą ubezpieczeniową po prostu i oni od razu wiedzą, o co Ci chodzi.
[/quote]

dzięki wielkie!
czy w tym roku coś sie zmieniło w przepisach w temacie chowania włosów pod kask czy tam w siateczke ? na zawodach skokowych.
blucha, nadal trzeba chować.
to chyba są równi i równiejsi bo wczoraj w Drzonkowie na CSI startowały 2 dziewczyny w długich , rozwianych, włosach. na zwykłych regionalkach ścigają a na tych wyższych ranga widać juz nie.
blucha, to chyba też zależy jakiej rangi są zawody jak międzynarodowe to obowiązują przepisy FEI, a tam chyba nie ma nic o włosach... spięte włosy wymyślił sobie PZJ, więc jak masz zawody regionalne, albo ogólnopolskie to wtedy te włosy powinny być spięte.
Przynajmniej tak mi się to wydaje funkcjonuje 😉
ok, czyli to na ,,rodzimy,, wymysł.
blucha, podobnie z kamizelkami, to przepis dotyczący zawodów polskich, nie międzynarodowych.
Hej ☺ czy ktoś byłby w stanie mi pomoc i powiedzieć co potrzeba, żeby wystartować w takich zawodach?
Mistrzostwa  w skokach kat. AMATORZY 238.1.1 I półfinał dokładności - wysokość 90cm finał 95 cm, w porpozycjach nie mogę znaleźć informacji, czy to ma charakter towarzyski czy regionalny. Czy wystarczą badania i ubezpieczenie? Czy musi być licencja wojewódzkiego zj?
karaka, Zależy czy to ZT czy ZR, musi być w propozycjach podane to. Bez tej informacji nie sa się odpowiedzieć.
W propozycjach dopiska "towarzyskie" Jest tylko prsy klasie LL, czyli pozostałe to na pewno regionalne?
karaka, na Mistrzostwach Polski Południowej kategoria Amator to osoby niezarejestrowane w WJZ/PZJ lub zarejestrowane posiadające jedynie licencję wstępną. Więc obyłoby się bez rejestracji w tym przypadku.
Powinien być zamieszczony jeszcze gdzieś regulamin z dokładną rozpiską. 
Gdzieś mi mignęło, że od tego roku obowiązkowo na zawodach (również regionalkach) obowiązuje noszenie numerka startowego. Ktoś coś wie - jak to z tym jest?? Niby częściej widziałam w tym roku ten numerek ale większość ludzi nadal bez, plus nikt nie zwraca na to szczególnie uwagi..
numer startowy jest przypisany do konia, nie do jeźdźca. I to, że koń miał go mieć na terenie zawodów cały czas na sobie poza boksem też było raczej w większości propozycji napisane.
a.kaminska, ale to zawsze było obowiązkowe. To że ktoś tego nie pilnuje to inna sprawa.
Tak samo jak np. galopowanie po parkurze w trakcie przejazdu innego zawodnika, powiedzieli na zawodach tydzień temu, że teraz nie wolno, a jestem pewna że nigdy nie można było galopować w trakcie czyjegoś parkuru.
numer startowy jest przypisany do konia, nie do jeźdźca. I to, że koń miał go mieć na terenie zawodów cały czas na sobie poza boksem też było raczej w większości propozycji napisane.


No wiadomo, że do konia, ale przypina go człowiek przecież  🤣
😵  O kurczę, całe życie w błędzie  🤣 a nawet byłam uczona przy pierwszych startach, że mam rozgalopować sobie konia na parkurze jak jeszcze ktoś inny jedzie  😂.

No nic, to ja żeby nikt nie miał prawa się uczepić - lepiej późno niż wcale - sobie ten numerek zakupię  😁
1. Numery koni od ZR od bieżącego roku. Wcześniej obowiązywały od ZO
2. Po parkurze można galopować i kłusować. Żaden przepis nie określa ani liczby koni na raz na parkurze ani chodów.
_Gaga, Z tego co mówił sędzia to nie można galopować,  tylko kłusować i stępować.
Perlica, możesz proszę podać przepis który to reguluje?
agull   Dążąc do celu
31 lipca 2020 10:08
Na towarzyskich jak jechałam niedawno to też krzyczeli o numerek, że ma być.
_Gaga, nie mogę, bo raz że nie pamiętam ( ale mówili to też na kursie komisarzy), a dwa mówił to sędzie przez mikrofon na ZR, to nie podawał przecież który artykuł itp.
Obstawiam, że nie powoływał się na przepis ogólny tylko panował jakiś rozgardiasz wywołany przez osoby mało świadomie poruszające sie po parkurze w czasie przejazdu kogos innego itd. i dla ogólnego bezpieczeństwa rzucił takie hasło.
Mnie osobiście czasem irytują osoby które przy konkursach gdzie się człowiek ściga wędrują między przeszkodami zamiast po obwodzie a jednocześnie średnio przewidują, że nie każdy i nie zawsze jedzie wkoło podstawowa trasą. Zdarza się to i na wyższych konkursach w ZR i nawet na ZO czasem w małej rundzie. 
Miałam już raz takie "o włos" zderzenie. Dziewczyna sie totalnie nie spodziewała, że nie pogalopuję prosto tylko zawinę zaraz za lądowaniem żeby przecisnąć się luką między stojakami. Żeby, jak zapewne sądziła, usunąć mi się z drogi skierowała się dokładnie tam gdzie ja i chyba tylko refleks mojego konia uratował nas od zderzenia.
Klami, konkretnie powiedział, że to się zmieniło w tym roku.
A ja o tym słyszałam wcześniej już na kursie(jakieś 6 lat temu).
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
01 sierpnia 2020 12:02
Artykuł 282 PASZPORT I NUMER IDENTYFIKACYJNY KONIA
1. Koń biorący udział w zawodach musi posiadać paszport, w którym
podano właściciela konia.
2. Na zawodach rangi ogólnopolskiej konie muszą posiadać paszporty
wystawione lub autoryzowane przez Polski Związek Jeździecki.
3. Na zawodach rangi regionalnej konie muszą posiadać oficjalny paszport
urzędowy konia wystawiony przez PZHK/PZJ lub innej narodowej
federacji jeździeckiej..
4. W dokumentach koni przedstawianych na zawodach muszą być wpisane
aktualne szczepienia przeciwko grypie koni.
5. Przez czas trwania zawodów konie noszą ten sam numer
identyfikacyjny, przydzielony przez organizatora, po przybyciu na teren
zawodów.

Numer ten koń musi mieć założony zawsze kiedy opuszcza stajnię, aby
było możliwe jego zidentyfikowanie przez wszystkie osoby oficjalne wraz
z komisarzami. Nieumieszczenie tego numeru na koniu w sposób
widoczny spowoduje najpierw udzielenie upomnienia, a w przypadku
powtarzającego się wykroczenia nałożenie kary finansowej na
zawodnika przez komisję sędziowską lub komisję odwoławczą (patrz art.
240.2.8).


Dotyczy to wszystkich zawodów niezależnie od ich rangi od minimum dwóch lat.
1. Koń biorący udział w zawodach musi posiadać paszport, w którym
podano właściciela konia.


Musi być podany obecny właściciel? Ja jeszcze w związku nie byłam przepisać konia na siebie..
[quote author=Constantia link=topic=9999.msg2940120#msg2940120 date=1596279775]
1. Koń biorący udział w zawodach musi posiadać paszport, w którym
podano właściciela konia.


Musi być podany obecny właściciel? Ja jeszcze w związku nie byłam przepisać konia na siebie..
[/quote]
Nie musisz być właścicielem konia, żeby na nim startować. Dowodem własności jest umowa kupna konia, a nie paszport.
Licencja goscinna konia jest na jeden start czy sezon? W jakiej randze umożliwia starty? Czy to zależy jaka się wykupi?
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
02 sierpnia 2020 11:49
Sivrite owszem prawnie to umowa kupna sprzedaży jest prawnym dowodem własności, ale powinno się to zmieniać, żeby w razie wątpliwości nie trzeba było nosić przy tyłku tej umowy. To można porównać trochę z samochodem i wpisaniem nowego właściciela do dowodu rejestracyjnego. Poza tym są zawody podczas których hodowca i właściciel konia (to odczytuje się z paszportu konia) dostają dodatkowe nagrody i wtedy ten wpis jest ważny, bo nie trzeba potem latać z umowami i udowadniać kto jest właścicielem.
Sivrite owszem prawnie to umowa kupna sprzedaży jest prawnym dowodem własności, ale powinno się to zmieniać, żeby w razie wątpliwości nie trzeba było nosić przy tyłku tej umowy. To można porównać trochę z samochodem i wpisaniem nowego właściciela do dowodu rejestracyjnego. Poza tym są zawody podczas których hodowca i właściciel konia (to odczytuje się z paszportu konia) dostają dodatkowe nagrody i wtedy ten wpis jest ważny, bo nie trzeba potem latać z umowami i udowadniać kto jest właścicielem.

No tak, tylko przepisać samochód na siebie masz obowiązek prawnie. Konia nie (czytaj: teoretycznie masz obowiązek, ale nie ma żadnych sankcji za niezrobienie tego). Niby powinno się mieć tę umowę wtedy przy sobie, ale nikt tego nie respektuje. Jedyny raz, jak ktoś mi zajrzał do paszportu, czy jestem właścicielem, to jak chciałam mieć za darmo licencję dla konia (w Łodzi konie osób zrzeszonych w ŁKJ mają licencje za darmo). A widywałam startujące konie, mające niezmienionego właściciela po 2-3 razy.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się