Aktualności:

Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Re-volta.pl  |  Forum główne  |  Konie  |  Wątek: ABC formalności OZJ/PZJ i startów na zawodach

poprzednia następna
Strony: 1 ... 122 123 [124] 125 Odpowiedz Drukuj
Autor Wątek: ABC formalności OZJ/PZJ i startów na zawodach  (Przeczytany 692940 razy)
Perlica

Wielki Brat patrzy :)

« #3690 : Maj 24, 2020, 20:46:12 »
Odpowiedz cytując
domiwa, w okolicach Wro to pensjonat bez hali 1000 pln, a z halą i placem to jeszcze więcej.
Po prostu organizator zarabia na boksach stąd cena.
Pewnie, że super jakby było taniej , ale czy zr czy zo koszt boksów taki sam na 3 dni, przynajmniej w mojej okolicy.
#link
keirashara

Moje ogłoszenia
« #3691 : Maj 24, 2020, 22:35:07 »
Odpowiedz cytując
domiwa, - ja to zazdroszczę tak taniego pensjo, dla mnie 300 to nawet nie 1/3. Ba! To nie jest połowa w emeryckiej stajni konia mojej mamci, takiej na zapupiu i z drewnianymi boksami :emot327:

Zawody są drogie, ujeżdżenie droższe od skoków - co też rozumiem, bo przejazdy trwają znacznie dłużej. Ja mam zawsze daleko na ujeżdżenie i wyjazd do Wro w styczniu kosztował około 1000zł. Jeden dzień. Paliwo, transport, startowe, boks. Jedzenia nie liczę, w domu też jem. Bliżej zawodów nie mam. Do każdych 150km to jest minimum. Rozumiem koszt boksów, postawienie namiotowki jest drogie.

Regionalne, okoliczne skoki wychodzą dużo taniej. W mojej okolicy są dość często, ludzie zazwyczaj przyjeżdżają na start, bez boksu i spokojnie zamykają się w 200zł z absolutnie wszystkim. Eh, trzeba było zostać przy tym skakaniu hihi

Ja sama staram się obniżać sobie koszty, np. przez wolontariat. Regularnie pracuje przy zawodach na miejscu i za start płacę połowę, plus odchodzi mi boks. Okazje mam co prawda dwa razy w roku, ale to i tak więcej niż zero, więc nie narzekam wysmiewa
#link
_Gaga

Moje ogłoszenia
« #3692 : Maj 25, 2020, 09:37:09 »
Odpowiedz cytując
domiwa, wypożyczenie mobilnych boksów jest mega drogie. Sporo wcześniej trzeba oszacować ich ilość, najczęściej kilka zostaje wolnych, bo ktoś nie dojedzie i nie zapłaci. W dodatku dochpdzi jeszcze koszt posprzątania po zawodach, jakoś nikt tych boksów przy wyjeździe nie sprząta i nie zabiera obornika. 300 zł to niewiele, nawet na granicy opłacalności...
#link
Lepiej profesjonalnie odstawiać amatorkę, niż amatorsko silić się na profesjonalizm
aleqsandra

Kreujemy swój świat tym w co wierzymy

« #3693 : Czerwiec 01, 2020, 12:38:49 »
Odpowiedz cytując
Perlica, domiwa,

rejestracja konia na rok sportowy jako koń sportowy (konieczna do startów jakichkolwiek) - 270 chf

rejestracja zawodnika na rok sportowy - odznaka - 100chf, lic R 150CHF, lic N 200CHF

W przypadku osoby pochodzącej zza granicy, która tu chce startować dochodzi opłata do PZJ za pozwolenie na starty za granicą (na rok) i za transkrypt dokumentów + tłumaczenie przysięgłe tychże + opłata w związku tutejszym za przyjęcie i rozpatrzenie takiego wniosku i przyznanie adekwatnego ekwiwalentu sportowego. Nie pamiętam dokładnych kwot, ale pamiętam że byłam w szoku. Podobne do ww.

Wpisowe i startowe na zawodach - 10-40chf w zależności od organizatora i poziomu, bezzwrotne

Może będę miała przyjemność się dowiedzieć, czy to naprawdę jest tak, że możesz pojechać i 105 i 135 z marszu, to dam Wam znać.

A w ogóle to skleroza nie boli: http://konnowszwajcarie.blogspot.com/2017/04/system-licencji-jezdzieckich-w.html
#link
Perlica

« #3694 : Czerwiec 01, 2020, 12:51:24 »
Odpowiedz cytując
aleqsandra, wpisowe i startowe jest u nas też bezwrotne, kwoty bardzo podobne.
W zasadzie potrzeba mieć tylko odznakę i jeden rodzaj licencji. Dla przeciętnego Szwajcara to żaden koszty.
Wg mnie nie jest to wcale drogo, ceny jak u nas, bo u nas licka dla niezszeżonych kosztuje tyle samo ile tam, a nie oszukujmy zarobki są tam zgoła inne, a opłaty podobne jak u nas.
Dzięki za wyjaśnienie  wink

#link
aleqsandra

« #3695 : Czerwiec 02, 2020, 17:55:27 »
Odpowiedz cytując
Perlica,
jeśli dobrze paczam to za zawodnika na rok jest 70-100 pln a za konia 50-80 pln (http://www.wmzj.waw.pl/attachments/article/124/cennik%202019.pdf) czyli w sumie z 40chf za konia i jeźdźca co jest 1/10 kwoty opłat związkowych w ch. Nie, tutaj nie zarabia się 10 razy więcej niż w Polsce.
Ale przynajmniej zarobki są dostosowane do kosztów życia bądź koszty życia do zarobków...

#link
Perlica

« #3696 : Czerwiec 02, 2020, 18:02:36 »
Odpowiedz cytując
aleqsandra, zarabia się 4 - 5 razy więcej niż w Polsce, siostra moja mieszka od lat oraz moja szefowa  wink

Wg cennika PZJ:

Opłata rejestracyjna zawodnika - seniora,młodego jeźdźca  ( bez opłaty za licencję roczną) BPK : 400 pln

Licencja roczna zawodnika - seniora,młodego jeźdźca BPK : 800 pln

Wg mnie to sporo jak na polskie warunki.

#link
Puma

Moje ogłoszenia
« #3697 : Czerwiec 02, 2020, 20:22:54 »
Odpowiedz cytując
W PZJ to jest tak:
Koń - rejestracja 150zł, licencja 150zł, autoryzacja paszportu 150zł (fakt, że potem co 4 lata).

Jeździec - rejestracja 400zł, licencja 800zł (BPK)
                              150zł,            150zł  (z przynależnością) + opłaty klubowe.
To tyle na dzień dobry.
OZJy mają swoje cenniki.
#link
Gdyby nie porażki, nie potrafilibyśmy docenić zwycięstwa...
Perlica

« #3698 : Czerwiec 02, 2020, 22:29:09 »
Odpowiedz cytując
Puma, owszem, ale poziom opłat dla niezrzeszonego jest bardzo wysoki vs opłaty w Szwajcarii, które niewiemy czy są dla klubowych czy nie.
#link
aleqsandra

« #3699 : Czerwiec 03, 2020, 19:06:19 »
Odpowiedz cytując
Perlica, Wydaje mi się, że nie ma rozróżnienia w opłatach związkowych od bycia w klubie, Szwajcarzy lubią proste rozwiązania, ale koszt udziału w zawodach jest inny.

Co do zarobków, uśredniając, można powiedzieć że ze 4 razy więcej na podobnym stanowisku. Ale np. wynajem mieszkania też jest 4 krotnie wyższy... Kwestia zarobków i wydatków i siły waluty to osobny temat wink
#link
Perlica

« #3700 : Czerwiec 03, 2020, 19:40:37 »
Odpowiedz cytując
aleqsandra, rozumiem, co do waluty ;-) Wolałabym zarabiać w Chef, bo mam kredyt  hihi

W Pl są rozróżnienia i jak widać mega rozpiętość cenowa. Jak jesteś w klubie to płacisz mniej, bo musisz skłądkę klubową zapłacić jeszcze.
Także w PL porozbijane na różne opcje.

A link przytoczony przez Ciebie to tylko na region , te opłaty są najniższe.

Co do wpisowego i startowego pierwsze zawody w ten weekend : 300 pln ( wpisowe i startowe za 2 dni). Podrożało, rok temu byłoby 200 pln.
#link
mindgame

« #3701 : Czerwiec 07, 2020, 19:11:18 »
Odpowiedz cytując
Które badania do lekarza sportowego ważne są 2 lata, a które rok?
#link
Perlica

« #3702 : Czerwiec 07, 2020, 20:20:38 »
Odpowiedz cytując
mindgame, chyba żadne,  bo wg ustawy żadnych nie ma rok , tak lekarz tłumaczyła i pokazała ustawę. I tego nie kumam, bo niektórzy mają na rok.
#link
mindgame

« #3703 : Czerwiec 07, 2020, 20:39:40 »
Odpowiedz cytując
Ok, źle zadałam pytanie uśmiech zanim pójdzie się do lekarza sportowego po orzeczenie to trzeba przynieść wyniki badań: morfologia, mocz, laryngolog, ekg... No i moje pytanie brzmi które wyniki jak długo są ważne żeby lekarz sportowy mógł na ich podstawie wystawić orzeczenie?
#link
anai

« #3704 : Czerwiec 08, 2020, 07:14:59 »
Odpowiedz cytując
mindgame, zgodnie z najnowszym rozporządzeniem:
1) Ogólne badanie lekarskie wraz z oceną stanu uzębienia i oceną ostrości wzroku przy pomocy tablic Snellena;

2) badanie ortopedyczne;

3) badania elektrokardiograficzne 12-odprowadzeniowe z opisem;

4) pomiary antropometryczne;

5) badanie morfologii krwi obwodowej wraz ze wzorem odsetkowym;

6) oznaczenie stężenia glukozy w surowicy krwi;

7) badanie ogólne moczu;
te badania ważne są 12 miesięcy, badania 1,2 i 4 u zawodników do 16 rż  co 6 miesięcy.
#link

Perlica

« #3705 : Czerwiec 08, 2020, 07:53:59 »
Odpowiedz cytując
A ma ktoś z Was badania przedłużone na rok?
Bo kilka stron temu pisane było, że teraz na rok, a mi lekarz uparcie twierdzi, że niezgodne z prawem jest na rok.

#link
mindgame

« #3706 : Czerwiec 08, 2020, 08:00:41 »
Odpowiedz cytując
mnie też nie chciał dać na rok tylko na pół. Obruszył się i stwierdził, że wie lepiej bo 20 lat jest lekarzem.
tu jest rozporządzenie: http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20160001172/O/D20161172.pdf
#link
Perlica

« #3707 : Czerwiec 08, 2020, 08:04:51 »
Odpowiedz cytując
mindgame, dzięki, ale z tego jednak wynika, że co pół roku, bo kilka badań ważnych jednak tylko 6 miesięcy...
#link
anai

« #3708 : Czerwiec 08, 2020, 08:21:32 »
Odpowiedz cytując
Pytałam dwa dni temu, to zależy od związku sportowego. I pzj uznaje ważność badań 6 miesięcy. A np judo, piłka nożna, gimnastyka 12 miesięcy... A nowe rozporządzenie jest z 2019 http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20190000395
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 08, 2020, 08:24:26 wysłane przez anai » #link

keirashara

Moje ogłoszenia
« #3709 : Czerwiec 08, 2020, 08:34:10 »
Odpowiedz cytując
Ja mam na rok i tak są wpisane w systemie. Fakt, że licencję mam tylko regionalną, nigdy ogólnopolskiej nie kupowałam.
#link
Perlica

« #3710 : Czerwiec 08, 2020, 08:37:16 »
Odpowiedz cytując
anai, czyli dr ma rację jednak  smutny
#link
Pocahontass

« #3711 : Czerwiec 08, 2020, 11:56:11 »
Odpowiedz cytując
Perlica mi pani dr w międzywojewódzkiej przychodni sportowo-lekarskiej we Wrocławiu wpisała (po raz pierwszy, a chodzę tam od kilku lat) zdolność na rok. Jak teraz rzuciłam okiem w Artemora, to sporo jest osób ze zdolnością do 2021.
#link
Perlica

« #3712 : Czerwiec 08, 2020, 12:45:44 »
Odpowiedz cytując
Pocahontass, jasne, że są, bo też znam takie osoby,stąd ja też chciałam mieć na rok :-)
 Tylko jeśli PZJ wpadnie na pomysł żeby egzekwować prawo, to będzie słabo. Już raz był pomór jak się obudzili, że ludzie mają książeczki podbite przez lekarzy sportowych , którzy orzekać nie mogą powyżej 21 roku życia....

#link
Pocahontass

« #3713 : Czerwiec 08, 2020, 14:54:56 »
Odpowiedz cytując
Kurczę, pani dr mówiła coś o zmianie w przepisach i uwierzyłam jej na słowo... Cóż, mam nadzieję, że jak pzj te badania przyjął, to nie będzie potem problemów robić.
#link
anai

« #3714 : Czerwiec 08, 2020, 17:34:21 »
Odpowiedz cytując
Zdarzyło się już, że pzj samodzielnie pozmieniał ludziom termin badań, tzn Ci którzy mieli w książeczce na rok mieli pozmieniane terminy przez pzj w artemorze.
#link

Perlica

« #3715 : Czerwiec 08, 2020, 18:10:26 »
Odpowiedz cytując
anai, dobrze, że mówisz  kwiatek  wynika z tego że musze się pogodzić z łażeniem tam co pół roku i tyle.
#link
halo

« #3716 : Czerwiec 09, 2020, 00:33:15 »
Odpowiedz cytując
Z tym jest trochę bałaganu, bo były co 1/2 roku, potem co rok - i to było obligatoryjne, potem cofnięto to rozporządzenie - stąd gwałtowna zmiana terminów,
i jest nowe, w którym to od lekarza zależy, czy pow. 23 roku życia  da na rok czy na 1/2 (czy na krócej).
#link
Człowiek kulturalny musi dojść do najwyższego artyzmu w trzech rzeczach: chodzeniu po mieście, ujeżdżaniu konia i elokwencji.
L. Alberti.
Dużo, dużo łatwiej wyrządzić krzywdę człowiekowi czy zwierzęciu niż ją Naprawić.
Perlica

« #3717 : Czerwiec 09, 2020, 07:12:36 »
Odpowiedz cytując
halo, możesz podać link do dokumentu który to potwierdza?
#link
anai

« #3718 : Czerwiec 09, 2020, 11:48:54 »
Odpowiedz cytując
Zarówno rozporządzenie jak i przepisy PZJ pozostawiają tu pewną dowolność- decyduje lekarz.
PZJ Przepisy ogólne 2020 : " minister właściwy do spraw zdrowia w porozumieniu z ministrem właściwym do spraw kultury fizycznej określa, w drodze rozporządzenia, kwalifikacje lekarzy uprawnionych do wydawania orzeczeń lekarskich, a także zakres i częstotliwość wymaganych badań lekarskich, uwzględniając specyfikę współzawodnictwa sportowego,  orzeczenia lekarskie wydane na podstawie obowiązujących przepisów pozostają ważne przez okres na jaki zostały wydane."

https://swiatkoni.pl/jak-to-jest-z-badaniami
#link

flygirl

Ciężkie słowa ciężko mówić.

WWW Moje ogłoszenia
« #3719 : Lipiec 01, 2020, 19:52:56 »
Odpowiedz cytując
Powiedzcie mi, czy dobrze rozumiem. Klasy sportowe nabywa się tylko na rok, czyli jeżeli muszę w jednym sezonie przejechać 3 razy klasę P w ujeżdżeniu, żeby móc startować w N, to de facto nie jest zwyczajnie łatwiej i szybciej zdać srebro, które jest ważne zawsze? Czy mi coś umyka. coo??
#link
Baza główna: Szczecin.
13.01.2019 - 29.02.2020: Stavanger/Norwegia

FotoFacebook
Strony: 1 ... 122 123 [124] 125 Odpowiedz Drukuj 

Re-volta.pl  |  Forum główne  |  Konie  |  Wątek: ABC formalności OZJ/PZJ i startów na zawodach

poprzednia następna
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.7 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.126 sekund z 18 zapytaniami.