ABC formalności OZJ/PZJ i startów na zawodach

Halo, dziękuję. Miałam grubo ponad dwa lata przerwy od startów. Dzięki wielkie!
Pytanie może dziwne - czy zawodnik i koń którzy startują na licencji regionalnej mogą np. W połowie sezonu wykupić ogólnopolską? Pomijając fakt że zapłaci oczywiście jakby dwa razy (ogólnopolska upoważnia do regionalnych) czy jest to możliwe?
Pytanie może dziwne - czy zawodnik i koń którzy startują na licencji regionalnej mogą np. W połowie sezonu wykupić ogólnopolską? Pomijając fakt że zapłaci oczywiście jakby dwa razy (ogólnopolska upoważnia do regionalnych) czy jest to możliwe?


Oczywiście, możesz wykupić licencję kiedy chcesz. Po tej regionalnej i ogólnopolskiej jeszcze sobie możesz międzynarodową walnąć, nie żałuj sobie. :P
Forum poza zawodnikami którzy mają jasno sprecyzowane plany, zrzesza też amatorów, którzy obok jazdy konnej mają własne życie osobiste i zawodowe (trudny rok zadaniowy, ciąża, planowana operacja z różnym możliwym finałem zdrowotnym itp ), które może skutecznie utrudnić chęć rozwijania się i startów. Wyłożenie blisko tysiąca złotych na pierwsza rejestracje i licencje w PZJ a za 3 miesiące brak możliwości startowania to wyjątkowo rozrzutne posunięcie na który nie każdy może mieć ochotę - chyba są ciekawsze sposoby na przepuszczenie tej kwoty 🙂
shade, eee ale przecież nikt Cię nie zmusza do kupowania licencji ogólnopolskiej.

Sivrite, skąd ten sarkazm, pytanie było zwyczajne przecież 🤔
[quote author=_Gaga link=topic=9999.msg2755168#msg2755168 date=1517988385]
shade, eee ale przecież nikt Cię nie zmusza do kupowania licencji ogólnopolskiej.
[/quote]

Absolutnie nie, dlatego w momencie gdy uważam taka inwestycję za nierozsądna, bo brak luksusu pewników w ciągu najbliższego roku - pytam się czy jest możliwość rejestracji ogolnopolskiej mimo posiadania już na dany rok licencji regionalnej. (kwestia dostępności ZO w drugiej połowie sezonu i gotowości pary)
Zadaje to pytanie we właściwym wątku, posiadającym odpowiednią wiedzę ludziom.
Każdy właściciel konia , który ma duszę drobnego sportowca stara się ciągle doskonalić i rozwijać, a gdy dojrzeje do pewnych wyzwań i pozwoli mu na to czas i finanse - iść dalej.

Pytanie numer dwa - jeżeli zawodnik zmienił miejsce zamieszkania, zwierz stajnie, na inne województwo , klub został stary (Inne wzj) - wzj rejestracja tam gdzie meldunek czy barwy?

Edit : zostawcie proszę logikę postępowania, są pewne sytuacje które mogą uniemożliwic starty i odsunąć na później albo nigdy marzenia, dlatego chciałam się dowiedzieć jak to wygląda.
Rejestracja tam, gdzie klub.
Dziękuję za odpowiedź :kwiatek:
Kochane, przebrnęłam przez temat klasy sportowe kontra uprawnienia (licencje) w ujeżdżeniu i potwierdźcie mi proszę tylko czy dobrze skumałam... :kwiatek:

1) Mam odznake brązową i licencję wstępną Aw

2a) Jadę 4xP 58% w sezonie -> spełniam normy na III klasę sportową -> z wypełnioną kartą zdobywania norm licencyjnych składam wniosek i otrzymuję uprawnienia III stopnia (licencję A3)
III Klasa sportowa mija z końcem roku, licencja A3 zostaje.

LUB
2b) Jadę 4xP 62% -> spełniam normy na II klasę sportową -> z wypełnioną kartą zdobywania norm licencyjnych składam wniosek o przyznanie uprawnień II stopnia -> otrzymuję uprawnienia II stopnia (licencję A2)
II klasa sportowa kasuje się z końcem roku ale uprawnienia II stopnia A2 zostają.

Czy dobrze rozumiem? Można w ogóle przeskoczyć III klasę? Pytam czysto teoretycznie bo A2 mi nie jest potrzebne ale jak można i się uda to czemu nie? 🙂
No, raczej można.
Skoro uprawnienia III stopnia (licencja A3) dostaje się na podstawie srebrnej odznaki (a nie jest to równoznaczne z III klasą sportową), a potem można od razu robić II klasę,
nielogiczny byłby zakaz robienia od razu II.
No i ogólnie - tak jest w sporcie. jeśli wskoczysz do wody i wytniesz rekord świata - będziesz mieć mistrzowską międzynarodową 🙂
Małe pytanko
Jak daleko w tył sprawdzają na zawodach szczepienia ? Koń ma bazowe w 2008 roku później cały czas co 6 miesięcy, natomiast w 2011 jedno szczepienie spóźnione o 32 dni a drugie o 2 dni...później już cały czas w terminie
A ja teraz mam schizy że mi się ktoś doczepi do tego  🙁 😕 
Jak to wygląda od strony "formalnej" ?
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
22 lutego 2018 20:34
Żeby utrzymać bazę wystarczy szczepić co roku, jedynie na zawodach szczepienie musi być nie starsze niż 6 miesięcy (+21 dni marginesu błędu), także spokojnie, masz wszystko w porządku.
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
22 lutego 2018 22:36
Wpadam z malym pytaniem. Jest ktos mi w stanie wytlumaczyc jak to wyglada z ta licencja goscinna? W propozycjach ogolnopolskich z Leszna jest mozliwosc wykupienia jednorazowej licencji dla konia i jezdzca. Majac regionalna moge sobie na te jedne zawody wykupic ogolnopolska?
marci mnie w te wakacje jakiś służbista od Szpotańskiego złapał, że niby nie mam ważnych szczepień (na zawodach towarzyskich w Bobrowym Stawie). Byłam turbo zdziwiona, konia mam 5 lat, na niejednych zawodach już byliśmy i nikt się nie czepiał, koń szczepiony co pół roku z zegarkiem w ręku od urodzenia ... Okazało się, że nie miał zrobionej bazy, i dawki przypominającej po miesiącu, tylko po prostu był szczepiony co pół roku (jeszcze przez poprzedniego właściciela). Którego weta nie spytam - po takim czasie nie ma to różnicy praktycznej, jeśli chodzi o działanie szczepienia samego w sobie. No ale tamten wet się przyczepił, mimo, że kilku wcześniej (nawet w tym samym ośrodku) nie. Więc to chyba zależy jak kto patrzy...
domiwa, jednorazowa gościnna dotyczy cudzoziemców 🙁. I nie kosztuje mało.
macri, lek wet ma sprawdzać całą historię szczepień i wlepiać kary za nie naprawione uchybienia.
Matadorowa, służbista miał 100% racji i działał zgodnie z przepisami PZJ, nie gadaniem wetów.
Witam,czy ktos miał problem z badaniami lekarskimi sportowymi w tym roku przy wyrabianiu licencji w Pzj?
Doszły mnie słuchy że musi to być lekarz który znajduje sie w rejestrze lekarzy czy cos takiego. 👀 👀
Alicja, na 2 stronie aktualności PZJ masz długi tekst o badaniach. Ciężko mi to przekleić w telefonie :/
oki juz znalazłam,dzięki serdeczne  🏇
A jak to wygląda z papierami na Baltica? Muszę wyrabiać sobie i koniowi papiery fei?
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
26 marca 2018 20:34
Klami na 1* tylko licencje dla konia i jeźdźca, zmieniły się przepisy przy pierwszej rejestracji w FEI kilk
lusia722, dzięki za info.

Przy okazji, jakby kogoś interesowało to PZJ mnie poinformowało, że paszport potrzebny jest dopiero od 3* o ile koń startuje tylko na terenie naszego kraju.
Jak jest z ubezpieczeniem nw przy licencji regionalnej? Musi byc? Lokalny wzj nic nie wspominal, ale wybieram sie na zawody w innym województwie
karolina_, NNW musi być na towarzyskich, tym bardziej na regionalnych.
Dzięki Gaga
Gillian   four letter word
20 kwietnia 2018 10:52
Wiadomo Wam coś o tym, że zaostrzyły się przepisy odnośnie badań lekarskich? od 3 lat badania podbija mi lekarz dermatolog, który ma na pieczątce napisane, że jest uprawniony do badań sportowców. PZJ twierdzi, że lekarz nie na uprawnień. O co chodzi?
Wiadomo Wam coś o tym, że zaostrzyły się przepisy odnośnie badań lekarskich? od 3 lat badania podbija mi lekarz dermatolog, który ma na pieczątce napisane, że jest uprawniony do badań sportowców. PZJ twierdzi, że lekarz nie na uprawnień. O co chodzi?


Tak, zmieniły się. PZJ wydał komunikat (którego właśnie Ci szukam) na temat lekarzy sportowych, którzy mogą wystawiać badania. Cośtam gderali o ogromnej ilości badań wystawianych przez osoby bez uprawnień, albo w ogóle podrabianych. I od tego roku mieli zacząć to porządniej sprawdzać.

EDIT: Wyskrobałam z czeluści Messengera. Wyszukiwanie informacji na stronie PZJ to jakiś kosmos... Komunikat
Gillian   four letter word
20 kwietnia 2018 11:39
nie widzę z jaką datą jest to oświadczenie. Kwit mam wystawiony w lipcu 2017 na rok. Przejeździłam na nim cały sezon otwarty i halowy... a teraz nagle problem :/
nie widzę z jaką datą jest to oświadczenie. Kwit mam wystawiony w lipcu 2017 na rok. Przejeździłam na nim cały sezon otwarty i halowy... a teraz nagle problem :/


Oświadczenie jest z tego roku, z lutego lub marca.
Od zeszłego roku lekarze sportowi mają również obowiązek wystawiania badań na maksymalnie pół roku, wcześniej osobom dorosłym mieli prawo wystawić na 12 miesięcy.
Gdybym miała strzelać, to powiedziałabym, że Twój lekarz jest tym przypadkiem, który ma prawo wystawiać badania tylko osobom do 23 roku życia. Ma certyfikat, ale nie ma specjalizacji, przynajmniej to bym wnosiła po Twoim opisie jego pieczątki.
Gillian, przejeździłaś bo w zachpomie (i pewnie nie tylko) mało kto zwracał uwagę, że zaświadczenia wystawiane były niezgodnie z Ustawą o sporcie. Stąd oświadczenie PZJ. I nie ważne że prawo nie działa wstecz - przepisy się nie zmieniły, PZJ tylko nawołuje do ich przestrzegania.
Na kwicie z lipca, od dermatologa teoretycznie już nigdzie nie pojedziesz... praktycznie - sprzawdź się w bazie PZJ, jeśli masz tam badania ważne do lipca 2018 to może to przejdzie...
Z tym, że ja się dziś do BB też wybieram, a Ty chyba tam byłaś zgłoszona? U mnie to nie przechodzi :/
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się