ABC formalności OZJ/PZJ i startów na zawodach

Dziękuję za odpowiedź 🙂 czyli jeśli mam tylko brązową odznakę to na ile procent i ile razy muszę przejechać P żeby zrobić uprawnienia III stopnia?  Tak jak kiedyś 4x P na minimum 58% czy coś się zmieniło?
krolik92, TU masz warunki uzyskiwania uprawnień sportowych. Aby mieć uprawnienia 3 stopnia (czyli 3 licencję ,nie 3 klasę) musisz zacząć od srebrnej odznaki. Mając srebro możesz startować do C klasy włącznie i robić klasy sportowe, zgodnie z normami uzyskiwania klas sportowych, które znajdziesz TU

Edit a tak łopatologicznie:
1. Brązowa odznaka daje Ci uprawnienia W - wstępne. Możesz startować do klasy P włącznie. I tyle
2. Srebrna odznaka daje Ci uprawnienia 3 stopnia, startujesz do C włącznie, masz otwartą drogę do uzyskiwania klas sportowych
3. Aby zdobyć uprawnienia 2 stopnia musisz zrobić 3 klas zgodnie z normami zdobywania klas (czyli np przejechać 4 x P na 58%)
4. Uprawnienia 2 stopnia pozwalają na starty w CDI oraz MP
W końcu wszystko rozumiem  😅  🙇
Po prostu wiele osób mi mówiło że można ominąć egzamin na srebrną odznakę robiąc 3 klasę poprzez przejechanie ileś tam razy P. Trochę mnie to zmartwilo bo jednak będę musiała nauczyć się skakać i to srebro zrobić.
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
20 marca 2017 18:41
_Gaga, trochę pomieszałaś. Uprawnienia III stopnia zdobywa się w ujeżdżeniu poprzez zrobienie srebrnej odznaki LUB poprzez zrobienie III klasy sportowej (4xP powyżej 58%). Czyli można bez skakania. Uprawnienia II stopnia zdobywa się robiąc II klasę sportową.
Czy zawodnik który był niezrzeszony teraz dołączył do klubu, musi robić opłatę za zmianę barw wykupując licencje w ozj na ten rok.  🤔
Czy zawodnik który był niezrzeszony teraz dołączył do klubu, musi robić opłatę za zmianę barw wykupując licencje w ozj na ten rok.  🤔


A byłaś kiedyś zrzeszona?

Jeśli tak:
Jeśli byłaś zrzeszona na czas nieokreślony, to musisz. Chyba, że klub został rozwiązany, wtedy nie płacisz.
Jeśli byłaś zrzeszona tylko na dany rok, to nie musisz.

Jeśli nie byłaś, to oczywiście nie ma żadnej "zmiany" i nie płacisz za zmianę.
Sivrite, jesteś pewna, że tak jest? Bo na stronie mojego wzj (kuj-pom), jest taki zapis

'10. Zmiana barw klubowych - 150 zł (dot. również zawodników niezrzeszonych)'
Sivrite, jesteś pewna, że tak jest? Bo na stronie mojego wzj (kuj-pom), jest taki zapis

'10. Zmiana barw klubowych - 150 zł (dot. również zawodników niezrzeszonych)'


Na 99% chodzi właśnie o to, że jeśli byłaś kiedyś zrzeszona na czas nieokreślony, to nadal jesteś. Wtedy płacisz.

Zmiana:
«zastąpienie czegoś czymś»

Nie można zmienić barw nie mając ich. Chyba, że Twój WZJ pierdzielnął sobie na stronie wybitny błąd językowy.

Już sprawdzam, co Wy tam macie...

EDIT: Ze strony PZJ:
3. Za zmianę barw klubowych uważa się również zaprzestanie reprezentowania barw dotychczasowego klubu i zarejestrowanie się jako zawodnik niezrzeszony.

Nie ma natomiast wpisu, że przejście z niezrzeszonego na zrzeszonego jest zmianą.

Mrowka, zadzwoń po prostu do swojego OZJ, bo każdy ma co innego... U mnie np. w ogóle nie ma opłaty za zmianę. A żeby zmienić, muszę mieć pieczątkę poprzedniego klubu, więc nie działa to, jeśli byłam niezrzeszona. Ale przykład Macbeth pokazuje, że jest to możliwe.
Właśnie wszyscy mówili że nie muszę robić opłaty i tak zrobiłam. Dostałam jednak maila z odpowiedzią że muszę zrobić dodatkowa opłatę. Jutro tam przedzwonię i się dopytam.
A może chodziło o opłatę za rejestrację? Bo chyba przy każdej zmianie przynależności trzeba się rejestrować od nowa, także wtedy, gdy zobowiązanie do reprezentowania barw było terminowe.
mrowka004, napisz potem jaką dostałaś odpowiedź. Bo ostatnio krążą takie interpretacje, że BPK jest traktowane jako jeden zbiorczy klub, więc wszystko możliwe.
Czy zapis B(III) w zestawieniu zawodników PZJ oznacza, ze mam III klasę sportową czy licencje IIIgo stopnia?
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
21 marca 2017 19:57
Licencje 3🙂
domiwa dziękuje.  :kwiatek: już się bałam, ze ktoś namieszał i będę musiała odkręcać przed AMPami.  😀
Zapłaciłam, ponieważ nie mam czasu na dochodzenie, potrzebuje licencje na zawody, ale...
Pani z PZJ mówi, że w takiej sytuacji jak ja nie robi sie opłaty za zmianę barw
Pani prezes OZJ mówi, że dostali przepisy z PZJ, które mówią że mają pobierać opłaty. Znajoma jakiś czas temu sie u nich rejestrowała i nie kazali jej płacić, bardzo nie wporzadku, jak wszyscy to wszyscy... a nie wybiórczo, czekam na maila z przepisami od Pani prezes i zobaczymy..
anetakajper   Dolata i spółka
31 marca 2017 11:48
Jak to jest ze zmianą barw klubowych. Zawodniczka chce się wyrejestrować z klubu. Niestety wł./prezes klubu nie chce podbić wniosku. Składki w klubie ma uregulowane. 
Myślałam, że po 2 tyg. od nadania listem poleconym można bez podbitego wniosku zmienić barwy klubowe.
Dziewczyna Dzwoniła do DZJ i ma mieć podbity wniosek  🙄 
Teraz już wiem dlaczego popularne się staje "niezrzeszony"  😵
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
01 kwietnia 2017 08:36
Jeśli po złożeniu pisemnej prośby o wyrejesrtowanie, klub w ciągu dwóch tygodni nie da żadnej odpowiedzi to można się przerejestrować. Ja tak miałam. Pisałam do PZJ (bo tam robiłam zmianę) pismo iż nie otrzymałam żadnej (pisemnej)  odpowiedzi i zacytowałam przepis na który się powołuję. Nie było problemu ze zmianą barw, tylko PZJ naliczył swoją opłatę bo zdobyłam klasę sportową.
A propos zmian barw. Jaka jest teraz stawka przy uprawnieniach IIstopnia? Dalej 600zł? 
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
02 kwietnia 2017 19:06
Zależy od ilości lat reprezentowania barw klubowych dotychczasowego klubu REGULAMIN.
Ten regulamin znam (stąd te 600zł 😉), ale miała byc zmiana od stycznia 2017. Tylko pomieszało się nam trochę z zarządem w pzj i nie wiem, czy wszedł ten nowy (tańszy) cennik.
taggi   łajza się ujeżdża w końcu
01 maja 2017 22:38
wpadam z kolejnym z cyklu moich błyskotliwych pytań z dziedziny ujeżdżenia  😉

czy do II klasy sportowej liczą się oczka zdobyte w zawodach halowych czy tylko te w sezonie otwartym?
Udało ci się mnie zastrzelić. Czemu miałyby się nie liczyć halowe?
taggi   łajza się ujeżdża w końcu
02 maja 2017 06:07
halo... rety... nie wiem. halówki mi się zawsze kojarzyly z taką "przerwą" między sezonami. i stąd wątpliwość, czy się liczą. Ale ja mam zawsze różne dziwne rozważania 😉
nie wiem, czy to właściwy temat, ale nie mogę tego nigdzie znaleźć... czy wiecie może, czy są jakieś oficjalne regulacje PZJ czy FEI (lub jakiekolwiek inne), dotyczące wymogu wplatania czerwonej wstążki w ogony kopiących koni?
Nie ma. Tradycja.
[quote author=_Gaga link=topic=9999.msg2657718#msg2657718 date=1488872803]
flygirl, jeśli chcesz startować w zachpomie, to na 99% LLka będzie towarzyska (na Osowie to na 100%)
Do startu w zawodach towarzyskich potrzebujesz (co było milion razy tu opisywane  😵 ):
a) ważne badania lekarskie od lekarza medycyny sportowej - załatwianie tego trwa najdłużej, warto już to ogarnąć
b) ubezpieczenie NNW - tu bardziej opłaca się kupić na rok jeśli planujesz kilka startów. Jeśli nie - można wykupić np na konkretny weekend, tylko 3 polisy weekendowe = polisa roczna
c) paszport konia z ważnymi szczepieniami na grypę, tj baza + szczepienia zgodne z harmonogramem szczepień (w okresie startowym co 6 miesięcy).

Jeżeli natomiast planuje się startować w konkursach regionalnych, to poza powyższymi dokumentami należy wykupić licencję dla siebie i konia. Tu również są 2 drogi:
a) rejestracja w klubie jeździeckim - wówczas licencja jest sporo tańsza, jednak wiele klubów wymaga jakiś składek (różnych)
b) rejestracja jako zawodnik niezrzeszony - droższa licencja

Rejestracja tuż przed zawodami może spowodować , że Związek nie zdąży dopełnić wszelkich formalności i licki nie będzie - co może różnie skutkować na zawodach włącznie z niedopuszczeniem do konkursu. Dlatego warto robić to wcześniej.

Bązowa odznaka nie jest potrzebna do rejestracji, jedynie do zdobywania uprawnień sportowych (w sumie i tu potrzebna srebrna, ale nie ma srebra bez brązu).
[/quote]


Czyli tak naprawdę aby startować w ujezdzeniu regionalne w klasie L I P nie potrzebna jest odznaka brązowa ważna jest wykupiona  licencja dla konia i jeźdźca ? 🙂
Nie. Aktualnie odznaka nie jest potrzebna do rozpoczęcia startów w zawodach regionalnych (i ja nigdzie o niej nie pisałam!). Ponownie napiszę zatem:
Potrzebne są:
- licencja regionalna jeźdźca
- licencja konia,
- badania jeźdźca (lekarz sportowy!),
- aktualne szczepienia konia
- w przypadku osób niepełnoletnich: zgoda rodziców na starty
- ubezpieczenie NNW.
[quote author=_Gaga link=topic=9999.msg2677591#msg2677591 date=1493985570]
Nie. Aktualnie odznaka nie jest potrzebna do rozpoczęcia startów w zawodach regionalnych (i ja nigdzie o niej nie pisałam!). Ponownie napiszę zatem:
Potrzebne są:
- licencja regionalna jeźdźca
- licencja konia,
- badania jeźdźca (lekarz sportowy!),
- aktualne szczepienia konia
- w przypadku osób niepełnoletnich: zgoda rodziców na starty
- ubezpieczenie NNW.
[/quote]

A mi wlansie wmzj odpisał ze potrzebna jest odznaka brązowa .
Moje zapytanie :
Witam,


Chciałabym się dowiedzieć czy aby startować w zawodach ujeżdzeniowych rangi regionalnej w klasie L i P musze posiadac  odznakę brązowa oraz licencje dla jeźdźca i konia czy tylko licencje ?


Pozdrawiam"

Odpowiedz:
"Witam

by moc wystartować w zawodach regionalnych do klasy P w dyscyplinie ujeżdżenia wymagana jest licencja wstępna. Licencja wstępna wydawana jest osobą które zdały egzamin na brązową odznakę jeździecką (dotyczy zawodników rozpoczynających karierę jeździecką od 2007 roku). Wszystkie wymagania uzyskiwania poszczegolnych uprawnień/ licencji znajdują się pod http://pzj.pl/sites/default/files/przepisy/Warunki_uzyskiwania_uprawnien_sportowych_w_Ujezdzeniu.pdf"

🙂
Mada, zgodnie z Regulaminem Rejestracji i Licencjonowania Polskiego Związku Jeździeckiego:

Od 01.01.2016 do dokonania pierwszej rejestracji zawodnika i uzyskania licencji wstępnej (wyłącznie), nie jest wymagane posiadanie odznaki brązowej PZJ.

Licencja wstępna uprawnia do startów w skokach do L1 , w ujeżdżeniu do klasy P włącznie. Nie wiem dlaczego Twój związek nie zna przepisów - może warto im je podsunąć?  🙄
[quote author=_Gaga link=topic=9999.msg2677750#msg2677750 date=1494049536]
Mada, zgodnie z Regulaminem Rejestracji i Licencjonowania Polskiego Związku Jeździeckiego:

[i]Od 01.01.2016 do dokonania pierwszej rejestracji zawodnika i uzyskania licencji wstępnej (wyłącznie), nie jest wymagane posiadanie odznaki brązowej PZJ.




Licencja wstępna uprawnia do startów w skokach do L1 , w ujeżdżeniu do klasy P włącznie. Nie wiem dlaczego Twój związek nie zna przepisów - może warto im je podsunąć?  🙄
[/quote]


Poczytałam i faktycznie napisane jest ze posiadanie odznaki brazowej nie jest konieczne . Napisałam do swojego wmzj - czekam na odpowiedz m.dziękuję 🙂
Nobelowa12345   Nobel - moje szczęście :D
07 maja 2017 17:55
Wychodzi na to, że ja tez muszę porozmawiać z moim związkiem (Warmińsko-Mazurski) co do pierwszej rejestracji i uaktualnic ich dane hehe  😀iabeł:  😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się