Aktualności:

Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Re-Volta.pl  |  Forum główne  |  Konie  |  Wątek: ABC formalności OZJ/PZJ i startów na zawodach

poprzednia następna
Strony: 1 [2] 3 4 ... 122 Odpowiedz Drukuj
Autor Wątek: ABC formalności OZJ/PZJ i startów na zawodach  (Przeczytany 647365 razy)
TA-KI

« #30 : Październik 06, 2009, 10:14:59 »
Odpowiedz cytując
No zakładam oczywiście, że jesteście do tego C przygotowani  wink konik i zdobycie II nie było przypadkiem
#link
Ktoś

Dum pugnas, victor es...

« #31 : Październik 06, 2009, 10:21:23 »
Odpowiedz cytując
To się okaże...pierwsze N-kowe oczka w liczbie 6 jakoś same się złapały...a potem zaczęłam je liczyć i to był błąd...ostatnie było najtrudniejsze lol

czy jestem gotowa?nie wiem,okaże się w praniu  offtopic na razie chcę sobie pojeździć N ki na większym luzie  wink
#link

"Riding is not a sport, it is a passion. If you do not share the passion, you do not know the sport, and therefore are wasting your time"
TA-KI

« #32 : Październik 06, 2009, 10:23:19 »
Odpowiedz cytując
No to miłej zabawy życzę  hurra! i kończę  offtopic  wink
#link
reinko

« #33 : Październik 06, 2009, 12:29:01 »
Odpowiedz cytując
A ja mam takie pytanie odnośnie ujeżdżenia a właściwie dwa. Czy II klasa sportowa jest dożywotnia czy wygasa po roku? Czy jeśli teraz mam 3 oczka to w przyszłym roku będą mi się liczyły czy muszę dłubać od nowa? Nie mogę tego nigdzie doczytać  icon_redface

#link
Lena

« #34 : Październik 06, 2009, 12:31:26 »
Odpowiedz cytując
Klasy sportowe nie są dożywotnie, dożywotnie są niektóre licencje, na pewno III.

Oczka zbiera się w ciągu roku kalendarzowego. Jeśli nie uzbierasz wymaganej ilości, od 1 stycznie zabawa zaczyna się od nowa wink
#link
halo

« #35 : Październik 06, 2009, 12:36:18 »
Odpowiedz cytując
Aktualnie tabela norm licencyjnych w skokach (linkowana przez koniczkę!) podaje, że do licencji II czy I wystarczy posiadanie II/I klasy sportowej w karierze , czyli kiedykolwiek w życiu. Ale ten zapis (jak wszystkie) może w przyszłości ulec zmianie.
#link
Człowiek kulturalny musi dojść do najwyższego artyzmu w trzech rzeczach: chodzeniu po mieście, ujeżdżaniu konia i elokwencji.
L. Alberti.
Dużo, dużo łatwiej wyrządzić krzywdę człowiekowi czy zwierzęciu niż ją Naprawić.
opolanka

psychologiem przez przeszkody

« #36 : Październik 06, 2009, 12:44:54 »
Odpowiedz cytując
ale nie wszyscy moi znajomi posiadający kiedykolwiek II ją dostali.
Moze dotyczy to tylko tych, którzy mieli II aktualną podczas wejścia w życie przepisu??
« Ostatnia zmiana: Październik 06, 2009, 12:49:48 wysłane przez opolanka » #link
halo

« #37 : Październik 06, 2009, 12:49:01 »
Odpowiedz cytując
Bo? Jaka była argumentacja, że nie dostali?
#link
Człowiek kulturalny musi dojść do najwyższego artyzmu w trzech rzeczach: chodzeniu po mieście, ujeżdżaniu konia i elokwencji.
L. Alberti.
Dużo, dużo łatwiej wyrządzić krzywdę człowiekowi czy zwierzęciu niż ją Naprawić.
opolanka

« #38 : Październik 06, 2009, 12:50:39 »
Odpowiedz cytując
Nie wiem, może to mój błąd. Patrzyłam na stronie PZJ i niektórzy mieli II kiedyś, a teraz jej nie maja...
#link
Lena

« #39 : Październik 06, 2009, 12:52:30 »
Odpowiedz cytując
Ale klasę, czy licencję?
#link
opolanka

« #40 : Październik 06, 2009, 12:53:03 »
Odpowiedz cytując
a - własnie, tego nie wiem... I tu pewnie jest pies pogrzebany.

A  czy moge prosić łopatologicznie jaka jest różnica?? Bo mimo tabelek itp. ja tego nie rozumiem smutek
#link
TA-KI

« #41 : Październik 06, 2009, 12:54:08 »
Odpowiedz cytując
No właśnie sama się zastanawiałam jakie będą kryteria przydzielania tej II. Bo rozumiem, że kilka lat wstecz to nie problem,  ale jak ktoś miał II ponad 10-20 lat temu to będzie jeszcze po tym jakiś ślad w PZJ-cie.  ?
#link
opolanka

« #42 : Październik 06, 2009, 12:56:21 »
Odpowiedz cytując
powiedzcie, czy ja dobrze rozumiem:

Przejeżdżając 8 razy N zdobywam II licencję, czyli niejako uprawnienie do startu w N i C. I teraz, jak przejade zaś 8 razy to zdobywam klase?
Tylko co mi to daje, skoro i jedno i drugie kiedyś zabierali, uprawniały też do tego samego.

W przypadku III licencji jest to dla mnie prostsze tym, tokiem - 3,5 pkta na licencyjnym - zdobywam III licencję, która mnie uprawnia do startów w P i N. Przejade kilka razy P i zdobywam III klase, dzięki której moge startować w N i zdobyć II klase i licencję.

Proszę o korektę...
« Ostatnia zmiana: Październik 06, 2009, 13:00:41 wysłane przez opolanka » #link
TA-KI

« #43 : Październik 06, 2009, 12:58:09 »
Odpowiedz cytując
Ale klasę, czy licencję?

Co do II to sprawa jest prosta: jeżeli ktoś miał II klasę to automatycznie miał II licencję, trochę inaczej jest z III bo normy na 3 klasę są wyższe niż na 3 licencję wink

Opolanka:
8x N na "O" i zdobywasz równocześnie II klasę i II licencję z tym, że klasa jest ważna do końca roku kal. a licencja dożywotnia wg nowych przepisów
#link
opolanka

« #44 : Październik 06, 2009, 12:59:18 »
Odpowiedz cytując
no dobra - ale po co rozgraniczać licencje i klasy, skoro wg starych przepisów po roku, jesli nie donowiłam II zabieraja mi i klase i licencję?

Klasa i licencja uprawniaja do czegos innego?

edit: i widze, że najpierw zdobywa sie klase, a potem licencję (?). CZARNA MAGIA.
« Ostatnia zmiana: Październik 06, 2009, 13:02:25 wysłane przez opolanka » #link
Lena

« #45 : Październik 06, 2009, 13:02:00 »
Odpowiedz cytując
Opo II licencji skokowej Ci nie zabierają wg nowych przepisów. Teraz robiąć jednocześnie II klasę i licencję, licencji nie tracisz, tak jak napisała TA-KI.
#link
TA-KI

« #46 : Październik 06, 2009, 13:02:11 »
Odpowiedz cytując
no dobra - ale po co rozgraniczać licencje i klasy, skoro wg starych przepisów po roku, jesli nie donowiłam II zabieraja mi i klase i licencję?

Klasa i licencja uprawniaja do czegos innego?
No właśnie wg nowych przepisów zabiorą Ci tylko II klasę a licencję zostawią. Ważniejsza jest licencja bo to ona uprawnia Cię do startów wyżej niż w N. Klasa jest potrzebna w sumie tylko najmłodszym do szkoły do dofinansowań, rankingów itp
#link
opolanka

« #47 : Październik 06, 2009, 13:03:32 »
Odpowiedz cytując
wiem wiem, że nie zabieraja. Ale zastanawiałam sie zawsze, jaka jest różnica. I niby rozumiem, ale w dalszym ciągu wydaje mi sie, że to niepotrzebna komplikacja.
#link
TA-KI

« #48 : Październik 06, 2009, 13:06:08 »
Odpowiedz cytując
Przypuszczam, że ten przepis o zabieraniu klasy ma swoje podstawy w ustawie czy czymś takim bardziej odgórnym. W innych dyscyplinach sportu prawdopodobnie za zdobycie klasy są jakieś gratyfikacje a w jeździectwie ... no cóż
#link
opolanka

« #49 : Październik 06, 2009, 13:07:20 »
Odpowiedz cytując
aha rozumiem, dzieki. Troche mi to wyjaśniło uśmiech
#link
halo

« #50 : Październik 06, 2009, 14:27:22 »
Odpowiedz cytując
Klasę sportową się zdobywa (wyniki!) a o licencję - występuje (na podstawie klasy = wyników). I tu wyjaśnienie, co do "znajomych, którzy nie dostali". O licencje na 2009 występowało się jeszcze w grudniu nawet. Tabela licencji zmieniła się później - luty/marzec.
Część osób nie zwróciła się o aktualizację licencji, bo a) nie wiedzą, że mogą b) nie potrzebują, bo nie planują na razie startów w wyższych konkursach
#link
L. Alberti.
opolanka

« #51 : Październik 06, 2009, 20:05:00 »
Odpowiedz cytując
aha dziekuje bardzo uśmiech
#link
dressagenaturally

« #52 : Październik 08, 2009, 07:53:48 »
Odpowiedz cytując
czy zarejestrowac konia w  wzj albo pzj moze odbyc sie w dowolnej porze roku?
#link
halo

« #53 : Październik 08, 2009, 08:02:15 »
Odpowiedz cytując
No jasne  uśmiech (gorzej z dniem tygodnia  zły)
#link
L. Alberti.
Ktoś

Dum pugnas, victor es...

« #54 : Październik 08, 2009, 08:06:29 »
Odpowiedz cytując
tak,ale w grudniu chyba już szkoda kasy - bo płacisz normalną stawkę ,a w styczniu za nową licencję...chyba że tylko zarejestrujesz,a licencję na starty wykupisz dopiero w styczniu wink
#link

"Riding is not a sport, it is a passion. If you do not share the passion, you do not know the sport, and therefore are wasting your time"
opolanka

« #55 : Październik 08, 2009, 08:06:51 »
Odpowiedz cytując
w dowolnej, ale radze to robic na poczatku roku niz pod koniec, bo licencja wazna jest nie rok, ale do konca roku kalendarzowego.
#link
dressagenaturally

« #56 : Październik 08, 2009, 09:00:54 »
Odpowiedz cytując
,,
tak,ale w grudniu chyba już szkoda kasy - bo płacisz normalną stawkę ,a w styczniu za nową licencję...chyba że tylko zarejestrujesz,a licencję na starty wykupisz dopiero w styczniu wink
a czy pierwsza rejestracja nie jest rownoznaczna z wykupieniem licencji? co zarowno dotyczny konia jak i zawodnika?hihi
#link
Ktoś

Dum pugnas, victor es...

« #57 : Październik 08, 2009, 09:03:09 »
Odpowiedz cytując
Nie,nie jest.zazwyczaj rejestruje się konia właśnie po to,by wykupić licencję,ale nikt Cię nie zmusi do wykupienia licencji,jeżeli tego nie chcesz....z drugiej strony,po co w innym celu rejestrować konia w PZJ?
#link

dressagenaturally

« #58 : Październik 08, 2009, 09:13:07 »
Odpowiedz cytując
dokładnie ,otóż to! wink
Usłyszałam gdzies ze przy pierwszej rej. równoczesnie wykupuje sie licencje ,co roku potem trzeba juz oplacac sama licencje ..kurcze pogubilam sie przepraszam;/
gdzie jest dostępny cennik licencji? nie moge doszukac sie na pzj;/ tylko info o licencji dla konia
#link
TA-KI

« #59 : Październik 08, 2009, 09:16:39 »
Odpowiedz cytując
O tu:

http://www.pzj.pl/index.php?module=subjects&func=viewpage&pageid=59 hurra!
#link
Strony: 1 [2] 3 4 ... 122 Odpowiedz Drukuj 

Re-Volta.pl  |  Forum główne  |  Konie  |  Wątek: ABC formalności OZJ/PZJ i startów na zawodach

poprzednia następna
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.7 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.059 sekund z 19 zapytaniami.