ABC formalności OZJ/PZJ i startów na zawodach

No zakładam oczywiście, że jesteście do tego C przygotowani  😉 🏇 i zdobycie II nie było przypadkiem
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
06 października 2009 10:21
To się okaże...pierwsze N-kowe oczka w liczbie 6 jakoś same się złapały...a potem zaczęłam je liczyć i to był błąd...ostatnie było najtrudniejsze 🤣

czy jestem gotowa?nie wiem,okaże się w praniu  🚫 na razie chcę sobie pojeździć N ki na większym luzie  😉
No to miłej zabawy życzę  😅 i kończę  🚫  😉
A ja mam takie pytanie odnośnie ujeżdżenia a właściwie dwa. Czy II klasa sportowa jest dożywotnia czy wygasa po roku? Czy jeśli teraz mam 3 oczka to w przyszłym roku będą mi się liczyły czy muszę dłubać od nowa? Nie mogę tego nigdzie doczytać  😡

Klasy sportowe nie są dożywotnie, dożywotnie są niektóre licencje, na pewno III.

Oczka zbiera się w ciągu roku kalendarzowego. Jeśli nie uzbierasz wymaganej ilości, od 1 stycznie zabawa zaczyna się od nowa 😉
Aktualnie tabela norm licencyjnych w skokach (linkowana przez koniczkę!) podaje, że do licencji II czy I wystarczy posiadanie II/I klasy sportowej w karierze , czyli kiedykolwiek w życiu. Ale ten zapis (jak wszystkie) może w przyszłości ulec zmianie.
opolanka   psychologiem przez przeszkody
06 października 2009 12:44
ale nie wszyscy moi znajomi posiadający kiedykolwiek II ją dostali.
Moze dotyczy to tylko tych, którzy mieli II aktualną podczas wejścia w życie przepisu??
Bo? Jaka była argumentacja, że nie dostali?
opolanka   psychologiem przez przeszkody
06 października 2009 12:50
Nie wiem, może to mój błąd. Patrzyłam na stronie PZJ i niektórzy mieli II kiedyś, a teraz jej nie maja...
Ale klasę, czy licencję?
opolanka   psychologiem przez przeszkody
06 października 2009 12:53
a - własnie, tego nie wiem... I tu pewnie jest pies pogrzebany.

A  czy moge prosić łopatologicznie jaka jest różnica?? Bo mimo tabelek itp. ja tego nie rozumiem 🙁
No właśnie sama się zastanawiałam jakie będą kryteria przydzielania tej II. Bo rozumiem, że kilka lat wstecz to nie problem,  ale jak ktoś miał II ponad 10-20 lat temu to będzie jeszcze po tym jakiś ślad w PZJ-cie.  ❓
opolanka   psychologiem przez przeszkody
06 października 2009 12:56
powiedzcie, czy ja dobrze rozumiem:

Przejeżdżając 8 razy N zdobywam II licencję, czyli niejako uprawnienie do startu w N i C. I teraz, jak przejade zaś 8 razy to zdobywam klase?
Tylko co mi to daje, skoro i jedno i drugie kiedyś zabierali, uprawniały też do tego samego.

W przypadku III licencji jest to dla mnie prostsze tym, tokiem - 3,5 pkta na licencyjnym - zdobywam III licencję, która mnie uprawnia do startów w P i N. Przejade kilka razy P i zdobywam III klase, dzięki której moge startować w N i zdobyć II klase i licencję.


Proszę o korektę...
Ale klasę, czy licencję?


Co do II to sprawa jest prosta: jeżeli ktoś miał II klasę to automatycznie miał II licencję, trochę inaczej jest z III bo normy na 3 klasę są wyższe niż na 3 licencję 😉

Opolanka:
8x N na "O" i zdobywasz równocześnie II klasę i II licencję z tym, że klasa jest ważna do końca roku kal. a licencja dożywotnia wg nowych przepisów
opolanka   psychologiem przez przeszkody
06 października 2009 12:59
no dobra - ale po co rozgraniczać licencje i klasy, skoro wg starych przepisów po roku, jesli nie donowiłam II zabieraja mi i klase i licencję?

Klasa i licencja uprawniaja do czegos innego?

edit: i widze, że najpierw zdobywa sie klase, a potem licencję (?). CZARNA MAGIA.
Opo II licencji skokowej Ci nie zabierają wg nowych przepisów. Teraz robiąć jednocześnie II klasę i licencję, licencji nie tracisz, tak jak napisała TA-KI.
no dobra - ale po co rozgraniczać licencje i klasy, skoro wg starych przepisów po roku, jesli nie donowiłam II zabieraja mi i klase i licencję?

Klasa i licencja uprawniaja do czegos innego?

No właśnie wg nowych przepisów zabiorą Ci tylko II klasę a licencję zostawią. Ważniejsza jest licencja bo to ona uprawnia Cię do startów wyżej niż w N. Klasa jest potrzebna w sumie tylko najmłodszym do szkoły do dofinansowań, rankingów itp
opolanka   psychologiem przez przeszkody
06 października 2009 13:03
wiem wiem, że nie zabieraja. Ale zastanawiałam sie zawsze, jaka jest różnica. I niby rozumiem, ale w dalszym ciągu wydaje mi sie, że to niepotrzebna komplikacja.
Przypuszczam, że ten przepis o zabieraniu klasy ma swoje podstawy w ustawie czy czymś takim bardziej odgórnym. W innych dyscyplinach sportu prawdopodobnie za zdobycie klasy są jakieś gratyfikacje a w jeździectwie ... no cóż
opolanka   psychologiem przez przeszkody
06 października 2009 13:07
aha rozumiem, dzieki. Troche mi to wyjaśniło 🙂
Klasę sportową się zdobywa (wyniki!) a o licencję - występuje (na podstawie klasy = wyników). I tu wyjaśnienie, co do "znajomych, którzy nie dostali". O licencje na 2009 występowało się jeszcze w grudniu nawet. Tabela licencji zmieniła się później - luty/marzec.
Część osób nie zwróciła się o aktualizację licencji, bo a) nie wiedzą, że mogą b) nie potrzebują, bo nie planują na razie startów w wyższych konkursach
opolanka   psychologiem przez przeszkody
06 października 2009 20:05
aha dziekuje bardzo 🙂
czy zarejestrowac konia w  wzj albo pzj moze odbyc sie w dowolnej porze roku?
No jasne  🙂 (gorzej z dniem tygodnia  :mad🙂
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
08 października 2009 08:06
czy zarejestrowac konia w  wzj albo pzj moze odbyc sie w dowolnej porze roku?

tak,ale w grudniu chyba już szkoda kasy - bo płacisz normalną stawkę ,a w styczniu za nową licencję...chyba że tylko zarejestrujesz,a licencję na starty wykupisz dopiero w styczniu 😉
opolanka   psychologiem przez przeszkody
08 października 2009 08:06
w dowolnej, ale radze to robic na poczatku roku niz pod koniec, bo licencja wazna jest nie rok, ale do konca roku kalendarzowego.
,,[quote author=Ktoś link=topic=9999.msg350768#msg350768 date=1254985589]
czy zarejestrowac konia w  wzj albo pzj moze odbyc sie w dowolnej porze roku?

tak,ale w grudniu chyba już szkoda kasy - bo płacisz normalną stawkę ,a w styczniu za nową licencję...chyba że tylko zarejestrujesz,a licencję na starty wykupisz dopiero w styczniu 😉
[/quote]
a czy pierwsza rejestracja nie jest rownoznaczna z wykupieniem licencji? co zarowno dotyczny konia jak i zawodnika?😁
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
08 października 2009 09:03
Nie,nie jest.zazwyczaj rejestruje się konia właśnie po to,by wykupić licencję,ale nikt Cię nie zmusi do wykupienia licencji,jeżeli tego nie chcesz....z drugiej strony,po co w innym celu rejestrować konia w PZJ?
dokładnie ,otóż to! 😉
Usłyszałam gdzies ze przy pierwszej rej. równoczesnie wykupuje sie licencje ,co roku potem trzeba juz oplacac sama licencje ..kurcze pogubilam sie przepraszam;/
gdzie jest dostępny cennik licencji? nie moge doszukac sie na pzj;/ tylko info o licencji dla konia
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się