WAŻNE! ARABY petycja PRZECIW ODWOŁANIU A.Stojanowskiej, J.Białoboka i M.Treli

Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
01 lipca 2018 16:02
[quote author=Wieża Wiatrow link=topic=99140.msg2788606#msg2788606 date=1528137244]
Najgorsze jest to, że tak bardzo ukrywają jakie konie przeznaczone są  na sprzedaż. Przykro, że pójdą tanio, bo przecież są wystawione pod konkretnych kupców. Chyba nawet aukcji nie będzie, może fikcyjna, nie wiem, ale mamy tyle pereł w stajniach michałowskich i janowskich, Bambina to pikuś. Mam nadzieję, że na razie ocaleje Emandoria i Pustynia Kahila, ponieważ są w dzierżawie a inne? I nikt nic nie może zrobić.
[/quote]

Szkoda Bambiny
Widziałam plakat aukcyjny - na tle stajni 4 panie w strojach łowickich. Koni żadnych nie zauważyłam.
desire   Druhu nieoceniony...
10 sierpnia 2018 05:41
vicevers dziki, bo jeszcze troche i koni w Janowie nie będzie, stąd symboliczby plakat.. Przykre.
Hej! może pomożecie. szukałam wczoraj relacji ze Służewca (Araby 😉 ) ale oprócz migawek w "Pytanie na śniadanie" niczego nie znalazłam. Nie będą transmitować aukcji, czy po prostu dziadowsko szukam? Pozdrawiam!
Transmisję z pokazu robiło Arabian Essence, możesz zobaczyć na ich stronie. Nawet już zdążyli wrzucić trochę na swój kanał na yt. Aukcja raczej nie będzie transmitowana, chociaż nic nie wiadomo - może będzie na tym ich kanale. Trzeba liczyć na relację w komciach na fb 😉 Jestem w Janowie, ale na aukcji nie będę. Jestem za mało vipem 😉
byly jakies migawki w tvp, ale bez konretnej relacji
Czy będzie można gdzieś obejrzeć live z aukcji?
Czy będzie można gdzieś obejrzeć live z aukcji?

A po co ?...

"Tylko 12 klaczy będzie wystawionych na aukcji koni arabskich czystej krwi "Pride of Poland", która odbędzie się dziś w stadninie w Janowie Podlaskim (Lubelskie). Poprzedzą ją m.in. pokazy jeździeckie i koncert. W katalogu zamieszczonym na stronie internetowej aukcji "Pride of Poland" zaprezentowanych jest 11 klaczy ze stadnin w Janowie Podlaskim, Michałowie i Białce oraz jedna z hodowli prywatnej. (...) W poniedziałek odbędzie się natomiast Letnia Aukcja Koni Arabskich - Summer Sale, na którą wystawiono 20 koni - 19 klaczy i jednego ogiera. (...)

W ubiegłym roku na aukcji "Pride of Poland" spośród wystawionych 24 klaczy i jednego ogiera, sprzedanych zostało sześć koni za łączną kwotę 410 tys. euro. Natomiast podczas aukcji Summer Sale sprzedanych zostało osiem z 29 wystawionych klaczy, za łączną kwotę 144 tys. euro."
Będzie 11 koni, Wilda wycofana. Jak dotąd jakieś informacje są na fb Araby Magazine - Foggita sprzedana, za Palangę proponowali za małą cenę. Ogólnie okna hali są zasłonięte czarną folią, tylko na krótkim fragmencie filmu z lokalnej telewizji widać było wnętrze -  wystrój wręcz jak na jakiś spektakl światło i dźwięk, wszystko zaciemnione. No i zespół Tulia przed licytacją.
rollnick z czystej ciekawości? 😉
Znam również wszystkie dane, które przedstawiłeś 😉.

Jakieś przecieki zza zaciemnionych okien? Okropnie to brzmi, jak odcięcie od świata...  🙁
Wyniki są już na fb Araby Magazine o tutaj, mam nadzieję że link działa. 
Coriolania działa, dziękuję  :kwiatek:
Szkoda mi komentować...
Ktoś wie jak idzie dzisiejsza Letnia Wyprzedaż?
Wyniki podaje już Świat Koni . Prezes Michałowa w komentarzu zdążył tylko pokazać, jakim jest bucem,  jakby ktoś nie widział.

Idę sobie popatrzeć smutno przez okno, a jutro jadę do Białki i potem do Michałowa. Niestety też zanosi się na festyn zamiast koni.
Dla pisiorów bez znaczenia, dzisiaj uslyszalam ze 'daj im jeszcze dwa lata i beda sie sprzedawac za miliony', 'przeciez oni sie znaja na hodowli, skoro utrzymali stado' i 'to jest kestia koniunktury i mody'. zal...
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
14 sierpnia 2018 16:01
Już usłyszałam, że to wina poprzedników, PO i TVNu bo robili czarny PR  😵
desire   Druhu nieoceniony...
14 sierpnia 2018 16:19
Coriolania,  😵 😵 kultura wali drzwiami i oknami od tego pis'owskiego wybrańca..  😲 🙄
Obejrzałam ten "wywiad" z "prezesem"
🤔 😵
O matulu! Pijany? Czy taki brak ogłady?
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
14 sierpnia 2018 17:33
karolina_, halo pisze, że araby są w końcu polskie, a nie szejków 😀
karolina_, halo pisze, że araby są w końcu polskie, a nie szejków 😀


omg. przeciez wazne czyjej kon jest hodowli a tu nigdy nie bylo watpliwosci. A kupi ten kto sa wiecej. Jakos jak sie sprzeda jakis polkrewek za granice na aukcji to sie wszyscy chwala, a tu nagle zle?
No bardzo polsko się zrobiło, zwłaszcza jak doradza Simone Leo i sprowadza się kolejnych synów WH Justice'a oraz stanówki nim samym. Jak coś, to jego znakiem rozpoznawczym jest grzbiet wygięty w logo Nike. Jest też nosicielem choroby genetycznej. Dalej są tu "szejkowie", tylko inni. A moda na konie za dobrej zmiany została chyba taka sama. Postulaty "polskości" wywołują u mnie głównie uniesienie brwi, no ale nawet jak się jest ich zwolennikiem w jakimś sensie, to one nie są realizowane. 

Byłam w Białce. W końcu nie czułam, że komuś przeszkadzam. Na Służewcu ledwo wcisnęli nasze największe święto na śmieszno-tragiczny ring, w dodatku zalany wodą, i trzeba było przerywać pokaz, żeby konie przebiegły w wyścigu po drugiej stronie bandy. W Janowie tak się odgrodzili od ludu, że aż zamknęli aukcję, a zapowiedziany pokaz koni przed aukcją miał ponad godzinę opóźnienia. Zespół Tulia to oglądajcie, pokazy ułanów oglądajcie, ale od araba najlepiej trzymajcie się z daleka i się nie interesujcie. A w Białce miło, mało ludzi, dosłownie z dwadzieścia kilka - trzydzieści osób. Wszystkich zaprosili do namiotu z vipami i poczęstowali ciastem. Przybyła też m. in. nasza szanowna pani profesor i jakaś inspektor chyba z KOWR, którą widziałam znowu z dwie godziny temu, jak obie błąkałyśmy się już po Pińczowie  🤣 Zobaczymy, jak Michałów jutro.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
15 sierpnia 2018 08:49
karolina_, Jeśli chodzi ci o konie czystej krwi, popularnie zwane arabami, to wolę, żeby były tańsze a polskie, niż drogie i dobrze oceniane,
a w wyłącznym zarządzie przez szejków. Ale jasna rzecz, że można sądzić odwrotnie.
Byłam w Michałowie. Na festynie, zgodnie z nazwą. Tłumy, stoiska z mnóstwem rzeczy, popcorn, zespoły ludowe. Przed prezentacją koni na paradzie hodowlanej pani Sztuka wstawiła przydługi komentarz, że oni w stadninie pracują w bardzo ciężkich warunkach. Ludzie na pewno czytają media i internet, gdzie tak źle się mówi o tym, co się dzieje, a przecież michałowskie krowy dały ostatnio rekordowo dużo mleka, co mogą potwierdzić państwo z mleczarni! Konie wygrywają, nagrody z dzierżaw wpływają!

Na paradzie mało koni, dużo ludzi, największy aplauz wzbudziła nie czempionka USA, Pucharu Narodów i świata Zagrobla, tylko tarantowate małopolaki i kucyki.

Na koniec pokazali Ermitage'a, syna Emandorii, który jakiś czas temu nagle bez wyjaśnienia (ale czy z wyrobionym paszportem?) zniknął, by dopiero niedawno odnaleźć się w zagranicznym ośrodku treningowym. I tu kolejne wyjaśnienia, że ludzie opowiadają niestworzone historie, że ktoś go ukradł, a przecież on teraz tu jest, a matkę też pokażą w grudniu, jak wróci z platynowym czempionatem świata. Ogólnie były te wszystkie uwagi o mediach bardzo desperackie i takie w tonie "szach mat, niedowiarki", a żadnego prawdziwego problemu to nie wyjaśniało. Wracam lekko rozbawiona, lekko zniesmaczona.
Jeżdżę na kilkudniowe pokazy sierpniowe w stadninach od ładnych paru lat, więc coś tam niecoś widziałam i "za tamtych, i za tych". Jeżeli chodzi o Białkę, to tam zawsze jest mało ludzi, nawet za poprzednich prezesów było to max 30 osób. Zawsze kameralnie. Jeżeli chodzi o Michałów - ostatnio gościłam tam w 2015 roku, a obecnie wczoraj. Hmm... wg mnie festyn to porażka. Rozumiem stoiska z różnościami (tymi nie końskimi także). W końcu to promocja regionu, więc niech tam. Ale zespół disco-polo, ryczący przez trzy godziny (nie wiem, zakładam czas, bo tyle miał ryczeć - zabrałam się do domu zaraz po pokazie) oraz stoiska z balonami to wg mnie przesada. Byłam świadkiem pęknięcia kilku balonów w stajniach. Byłam też świadkiem skandalicznego zachowania tłuszczy - dzieci chciały nakarmić koniki, więc rodzic (czy dziadek), ku uciesze gawiedzi, poszedł do masztarni, wydobył stamtąd miskę, nasypał owsa i dał dumny potomkowi, aby nakarmił konika przy aplauzie reszty rodziny (oraz nieznajomych). Konik oczywiście pożerał ze smakiem większość tego, co było w misce, dopóki nie przybiegła zdenerwowana pracownica. To było w stajni przy hali pokazowej. Ludzie byli oburzeni zaborem miski dziecku. No bo jakże, dziecku zabierać?!? Konie wymęczone mizianiem, pchaniem do pysków wszystkiego, co w rękę wpada, błyskaniem fleszem po oczach, bo przecież trzeba małego pasożyta uwiecznić z konikiem... część obłędnie krążąca po boksie (koni, nie gawiedzi), część klaczy mająca dosłownie sraczkę z nerwów. A najlepsze komentarze ludzi - że to oburzające, że stadnina teraz jest dostępna dla ludzi tylko raz w roku, że powinna częściej robić imprezy takie fajne, ja ta obecna, itp. Mój mąż - od 39 lat zajmujący się końmi stwierdził - że taki jeden raz to też za dużo. Co do hali pokazowej - za "poprzednich" VIPów było o wiele więcej, teraz byli ludzie tzw. zwykli. Za poprzednich też tych ludzi tam bywało sporo, ale jednak było więcej krzesełek, teraz biedni musieli stać godzinę na własnych nogach. To po prostu była impreza, na której w większości byli ludzie widzący konia na zdjęciu i jeszcze dobrze, że odróżniającego go od krowy. Nie można wymagać zachwytów nad czempionką świata (swoją drogą, cóż z niej za zachwycająca, powalająca kondycją i wyglądem klacz!), bo ludzie siedzący koło mnie (tak tak, dopchałam się wraz z mężem do miejsca siedzącego, he he) nie wiedzieli nie tylko nic o arabach, ale w ogóle o koniach nic ponad to, że kuń ma cztery nogi, żre przodem, a wydala tyłem... To co się dziwić, że największy był aplauz przy kucykach, a Morion u pana siedzącego przy mnie wywołał komentarz "no ale jajca to ma, pani patrzy, hehe" i znaczące puknięcie mnie łokciem pod żebro...
Podobno nową dyrektorką Michałowa została Monika Słowik.
Czarno widzę przyszłość hodowli koni arabskich. Według Jerzego Białoboka potrzeba około 10 lat ciężkiej pracy żeby odzyskać renomę i utracone rynki zbytu . 10 lat pracy ludzi którzy znają się na hodowli i sprzedaży arabów , ale czy znajdą się tacy ludzie , starzy prezesi są w podeszłym wieku, nie mają już sił na taką walkę a następców nie widać,
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się