WAŻNE! ARABY petycja PRZECIW ODWOŁANIU A.Stojanowskiej, J.Białoboka i M.Treli

]
Coriolania a co mają podać ,

Ależ oni nie fatygują się podawać uzasadnienia 👿 a okoliczności ( niestety - nie przyrody i nie piękne) tej decyzji aż nadto wyraźnie wskazują o co chodzi....
Już wkrótce usłyszymy o nowej genialnej decyzji odnośnie czempionatu i aukcji...
A samorządowcy z Podlasia to sobie mogą....
No wiem, że się nie przyznają, że coś nie wyszło  😉, sam prezes raczej też nie. Zastanawiam się głównie, czy oni sami mają świadomość, jak źle się działo i to też przyczyniło się do zwolnienia, czy uważają, że wszystko fajnie i nie trzeba było nic zmieniać, tylko prezes się stawiał, to ma.
A jakie to ma znaczenie, czy mają świadomość, czy nie mają, skoro i tak od dwóch lat jest to równia pochyła i szybkie tempo zjazdu. Nawet gdyby ją mieli, to nie robią nic, żeby zmienić stan rzeczy i powstrzymać ten proces.
Nie wiem, może mam nadzieję, że zamiast wybrać nowego stałego prezesa na zasadzie "Ej, to niech Marian pójdzie, bo to fajny facet!" zauważą, że z tych Marianów lepiej wziąć takiego, który będzie chciał zadbać o zwierzęta, a może nawet będzie wiedział, jak to robić (poza dojeniem krów na praktykach). Chociaż w sumie Pietrzak był trochę ruchem w tą stronę, bo przynajmniej był związany z końmi, a wyszło, co wyszło.
Jakby wystarczyło "być związanym z końmi", to na re-volcie niejedna osoba by się nadawała.  😉 A to nie wystarczy. A co gorsza, dla nich chyba nawet nie jest niezbędne.
No pewnie, umiejętność hodowania koni jest wystarczająca do hodowania koni, a nie do prowadzenia stadniny, i to jeszcze tak, żeby nie zbankrutowała  😉 Tylko marzy mi się, żeby postawili tego swojego Mariana czy Zenka, jak muszą, i niech nawet Marian czy Zenek nie zna się kompletnie na koniach, tylko niech zarządza, akceptując, że konie mają takie i takie potrzeby, które tyle i tyle kosztują, że NIE ZNA się na tyle, żeby się mieszać do tego czy do hodowli. Po prostu za każdym razem, kiedy wybierają prezesa Janowa, mam irracjonalną nadzieję czy pragnienie, żeby to był ktoś "dobrej woli", żeby starał się nie przeszkadzać, i że może dobra zmiana milcząco pójdzie na układ "nasz prezes, wasz główny hodowca"  🤣. Ale już widzieliśmy, że długo takie osoby nie zostaną w tym systemie  🙁 Więc w sumie najbardziej to mi smutno, nie mam recepty na tą sytuację, nie wiem, kto powinien zostać prezesem i nie wiem, co się stanie. 🙁
Co się stanie, to raczej wszyscy wiemy, ale jakoś chyba na zasadzie zaklinania rzeczywistości staramy się nie mówić tego głośno.  🙁
Ciekawe, czy za nowego prezesa zmieni się to:

http://www.dziennikwschodni.pl/biala-podlaska/stadnina-w-janowie-zamyka-brame-stroz-nie-wpusci-kazdego-mieszkancy-to-jest-uciazliwe-i-krepujace,n,1000209449.html

A jeśli tak, to w którą stronę ? Czy otworzą bramę, czy raczej postawią jeszcze ochroniarzy, a każdy wchodzący będzie musiał zaliczyć rentgena bagażu ?...

A przy okazji odwołania: "Zgromadzenie wspólników w postaci jednej osoby wicedyrektora podpisuje odwołanie i koniec kropka, nie ma żadnych uzasadnień" - a mnie się zawsze wydawało, że prezes stoi w firmie najwyżej... 😀

I ostatni news: potwierdzono przeniesienie czempionatu na Służewiec

http://www.tokfm.pl/Tokfm/7,103454,23118926,narodowy-czempionat-koni-arabskich-przeniesiony-z-janowa-do.html#Z_Czolka3Img
Ciekawe, czy za nowego prezesa zmieni się to:

http://www.dziennikwschodni.pl/biala-podlaska/stadnina-w-janowie-zamyka-brame-stroz-nie-wpusci-kazdego-mieszkancy-to-jest-uciazliwe-i-krepujace,n,1000209449.html

A jeśli tak, to w którą stronę ? Czy otworzą bramę, czy raczej postawią jeszcze ochroniarzy, a każdy wchodzący będzie musiał zaliczyć rentgena bagażu ?...


Przecież to jest szukanue dziury w dupie ta awantura z bramą. Mieszkańcy powinni absolutnie mieć piloty - ciekawe czy ograniczanie im dostępu do własnej nieruchomości jest w ogóle legalne? Plus rozumiem, czemu Pietrzak nie chciał przelotowej drogi przez stadninę - wystarczy, że koń ucieknie i nieszczęście gotowe. A co do samej bramy, to w wielu stadach i stadninach jes brama, która jest na noc zamykana, np. w Łącku, i awantury nikt nie robi. W innych miejscach na teren stajni można wejść, ale pracownicy czujnie obserwują zwiedzających. W Janowie byłam kilka razy, najpierw za czasów Treli, potem Pietrzaka. I za każdym razem niestety dziecko mogło wejść i nakarmić konie na wybiegu lub w stajni gumami do rzucia, bo teren stadniny jest ogromny i budynki są mocno porozrzucane - realnie pracownikom byłoby ciężko upilnować zwiedzających, zwłaszcza, że z racji tego, że na terenie stadniny jest restauracja, ludzi kręci się dużo więcej niż po innych stadach czy stadninach. I nawet jeśli jak twierdzą niektórzy brama była postawiona żeby nikt się za bardzo nie przyglądał co tam się dzieje, to akurat myślę że wyjdzie koniom na plus, natomiast brak dostępu dla mieszkańców to przegięcie.
https://swiatkoni.pl/news/13747,narodowy-czempionat-na-sluzewcu.html

Potwierdzono: wieloletnia tradycja poszła się... rozmnażać.
Ułani śpiewali kiedyś: "Kto tradycji nie szanuje, niech nas w d...pę pocałuje !"
No ale aukcja odbędzie się w Janowie. Szczerze, chętnie pojadę na czempionat do Warszawy
Aukcja po pokazie zawsze dawała przez te trzy dni atmosferę oczekiwania, obserwowania, który koń dobrze wypadnie, czy klacz aukcyjna będzie sprzedawana jako matka dekorowanego kilka godzin wcześniej czempiona, jako siostra czempionki, kuzynka Top Five, albo nawet czy sama będzie licytowana jako medalistka. Pokaz za każdym razem wyciągał konie na widok, był takim potwierdzeniem, że te linie są warte tych pieniędzy. A tak... aukcja, jak rozumiem, aukcja dalej ma być tydzień po czempionacie narodowym, czyli w ten sam weekend, co szejkowski pokaz w podwarszawskich Nowych Wrońskach? Wystawcy na pewno nie przepuszczą takiej okazji i przywiozą tam konie na sprzedaż, skoro do Polski w ten konkretny weekend na pewno przyjadą ludzie, którzy a) chcą kupić araba, b) mają przygotowane pieniądze. Czy kupujący zdecydują się akurat na konie aukcyjne, czy jednak poza aukcją kupią konie od zagranicznych wystawców i prywatnych hodowców, to wcale nie jest teraz niestety oczywiste. Poza aukcją przynajmniej mogą prywatnie negocjować z właścicielem i nie ryzykują, że ściana ich przelicytuje.

Też mam bliżej do Warszawy, łatwiej się tam dostać itp., tylko dlaczego w takich okolicznościach to wszystko  🙁
A ja podejdę do tematu z innej strony - kto po doświadczeniach  ostatnich dwóch lat  przyjedzie na aukcję do Janowa? Jaka musiałaby by być oferta aby przyciagnąć  poważnych kupców? Nie mówiąc już o tym , ze nawet wystawienie topowych koni z najwyższej półki(co w przypadku Janowa znajdującego się na krawędzi nie jest takie nie prawdopodobne) nie gwarantuje sukcesu samej aukcji - liczący się klienci mogą uznać, że skoro konie i tak są na sprzedaż to równie dobrze będzie można je korzystnie kupić później ze stajni jak to ostatnio bywało...
Moim zdaniem utrzymanie razem pokazu i aukcji było ostatnią szansą dla tej imprezy w Janowie -pooglądać konie , rywalizację przyjeżdżało jednak trochę osób, a na sama licytację.... Pytanie też na ile Janów jest w stanie przygotować w aktualnej sytuacji dużą grupę swoich koni do wyjazdu na zewnątrz - to w końcu też są dodatkowe koszty....
Też tak myślę.. konie z najwyższej półki to w sam raz oferta na 100-lecie niepodległości...  i desperacki krok, by wzbudzić zainteresowanie aukcją..
A te z najwyższej półki w Janowie to praktycznie dwa imiona  😕
Zresztą...czas, gdy pisory zaczną wyprzedawać konie " nietykalne" zbliża się wielkimi krokami.. jak nie ten rok to następny, a gdyby zdarzył się cud, że ich pozycja zacznie słabnąc, to wyczyszczą stajnie ze wszystkiego, co wartościowe...
No ale aukcja odbędzie się w Janowie. Szczerze, chętnie pojadę na czempionat do Warszawy
Do tej betonowej wiochy to ja mogę co najwyżej na delegację pojechać :P
A Służewiec - cóż, już kilka lat tam nie byłem, ale w przeszłości nie robił na mnie  żadnego specjalnego wrażenia.
Rollnick ja za to chętnie pojadę na Służewiec. Byłam w Janowie tylko 2 razy, oczywiście zrobił na mnie wrażenie, ale tam to już wyprawa najlepiej z noclegiem 😉 Do Wawki wyrwę się choćby na 3,4 godzinki i pojade na 99%. Do Janowa wybieram się kilka lat i jakoś dotrzeć nie mogę po raz kolejny
Janów miał swój niepowtarzalny klimat. Kiedyś jeździłam tylko na sobotę,  później już na cały weekend. Koszt wyjazdu szczerze mówiąc mniejszy niż wypad na Mazury i każdy mógł znaleźć coś na swoją kieszeń.  A Warszawa, zobaczymy. Ciekawe, gdzie na Sluzewcu zorganizują pokaz.
To są decyzje polityczne i żadne petycje nie pomogą.
Pocieszeniem jest to że ceny Arabów będą spadać i więcej zostanie w Polsce.

Jak kupcy będą mogli wybierać dowolne konie z stadniny , to wiadomo że powybierają te najlepsze . Jeżeli pozbędziemy się najlepszych ogierów i klaczy zarodowych to będzie koniec profesjonalnej hodowli koni arabskich w Polsce .
żenujące
Co to ma być?! Czy to jest film reklamujący Pride of Poland 2018?!  Czy oni poszaleli ?!  🤔
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
03 czerwca 2018 11:59
FurryMouse, ale jesteś zaskoczona? Przecież do tego to zmierzało. Zorganizują kilka "Janów Podlaski Auction & Summer Arabian Horse Sale", na które zaproszą VIPów (nawet nie trzeba się bardzo zastanawiać kogo) i powyprzedają konie. Ogłoszą, że za PO wyprzedano wszystkie dobre konie i oni są zmuszeni zlikwidować stadniny, bo nie ma materiału hodowlanego.
[quote author=Gandalf Biały link=topic=99140.msg2788244#msg2788244 date=1527977703]
Co to ma być?! Czy to jest film reklamujący Pride of Poland 2018?!  Czy oni poszaleli ?!  🤔
[/quote]

Nie to jest promo jakiejś nowej aukcji ogrodniczej - wyprzedaż liści z Janowa Podlaskiego...
:/
Wiewiórka, bocian i koń to tylko przerywniki.
Wiecie co... może i dobrze, że nie używają nazwy Pride of Poland, bo tu już żadnej dumy nie ma...
Letnia wyprzedaż...
🙁


Najgorsze jest to, że tak bardzo ukrywają jakie konie przeznaczone są  na sprzedaż. Przykro, że pójdą tanio, bo przecież są wystawione pod konkretnych kupców. Chyba nawet aukcji nie będzie, może fikcyjna, nie wiem, ale mamy tyle pereł w stajniach michałowskich i janowskich, Bambina to pikuś. Mam nadzieję, że na razie ocaleje Emandoria i Pustynia Kahila, ponieważ są w dzierżawie a inne? I nikt nic nie może zrobić.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się