Aktualności:

Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Re-Volta.pl  |  Forum główne  |  Konie  |  Wątek: Ślązaki - kącik oddanych miłośników rasy :)

poprzednia następna
Strony: 1 ... 132 133 [134] Odpowiedz Drukuj
Autor Wątek: Ślązaki - kącik oddanych miłośników rasy :)  (Przeczytany 574750 razy)
Bestia

« #3990 : Listopad 19, 2019, 19:11:38 »
Odpowiedz cytując
Mnie by jeszcze interesowały takie analizy i opracowania , które powiedziałyby mi jakie rody lub indywidualnie który ogier dają fajne kopyta, fajną nogę, kłodę super ruch najlepiej w rozbiciu na stęp i kłus wtedy łatwiej by był dobrać ogiera do klaczy. Tu już pare takich informacji znalazłem szyja głowa Nefryt, ruch La Paz. I jeszcze wrzucę jak to w moim zwyczaju kamyczek do ogródka komisji księgi stadnej a chodzi o ogiera Lord Udo bo z tego co wiem to sprowadzenie tego konia to był ich pomysł i jak czas pokazał chyba nie było to najlepsze posunięcie jak wyniki zakładu pokazują. Lotnego ktòrego komisja też mocno promowała też nie ma za co pochwalić jego syn na zakładzie szału nie zrobił ledwie się przecisnął. Może to jeszcze za wcześnie żeby go przekreślić ale startu rewelacyjnego nie ma. Za to jak hodowcy chcą jakiegoś ogiera uznać do krycia w rasie śląskiej to już jest problem nie do przebrnięcia z tego co słyszałem.
« Ostatnia zmiana: Listopad 19, 2019, 22:17:57 wysłane przez Bestia » #link
elita17

Moje ogłoszenia
« #3991 : Listopad 20, 2019, 08:30:21 »
Odpowiedz cytując
Dinar, Bestia bardzo pomocne  kwiatekkwiatek  kwiatek
Na opracowanie czy analizę Związku w ogóle nie ma co liczyć. Mam takie wrażenie, że oni są dla siebie, a nie dla hodowców.
Więcej dadzą własne obserwacje i rozmowy z hodowcami (dobrymi i doświadczonymi), którzy chcą się tą wiedzą podzielić.
W moim rejonie ("prawie" Mazury) dostęp do ogierów śląskich jest żaden. Wycieczka w klaczą to kilkaset km. Ja na szczęście zdążyłam się załapać (no, nie ja tylko moje klacze  wink ), jak Team Kwiatków trenował w Łącku i w efekcie czekam na potomka Fromborka i Rubensa. Już przedeptuję z nogi na nogę, bo to za jakieś 2,5 miesiąca.

#link
Ramirez

« #3992 : Listopad 22, 2019, 12:17:58 »
Odpowiedz cytując
Ktoś wie gdzie się podział Lancelot po Lothario bo wielkie miałem nadzieje z nim związane a gdzieś zaginął w akcji
#link
borkowa.

silesian team

« #3993 : Listopad 22, 2019, 12:23:46 »
Odpowiedz cytując
Ramirez swego czasu stał w Godzieszowej, teraz nie ma go nawet na wykazie, dziwna sprawa
#link
elita17

Moje ogłoszenia
« #3994 : Listopad 22, 2019, 13:18:15 »
Odpowiedz cytując
Wcześniej widziałam gdzieś ogłoszenie, że jest na sprzedaż.

Edit jest ogłoszenie stanówki
https://www.olx.pl/oferta/ogier-slaski-lancelot-CID103-IDCcBmd.html#fa6961c27e

« Ostatnia zmiana: Listopad 22, 2019, 13:23:17 wysłane przez elita17 » #link
Ramirez

« #3995 : Listopad 22, 2019, 14:46:29 »
Odpowiedz cytując
Widzę że znalazłaś ofertę stanówki i jest aktualna więc pewnie tam teraz stacjonuje. W łódzkim jest więc kto z tamtych rejonów to polecam świetny rodowód i super ruch. A ty elita17 jak jesteś z okolic mazur to już nie jest tak daleko jak na śląsk czy dolnyśląsk więc rozważ tego konia w planach hodowlanych.

Z tamtego zakładu treningowego zapadł mi jeszcze w pamięć Hejnał po Bułat ale też chyba poszedł gdzieś w Mazowsze i nie wiem co się z nim dzieje a też bardzo ciekawy koń z niezłym rodowodem super ruchem i super szyją i głową ale to już wcześniej tu pisaliście że konie z Evento w rodowodzie ten element budowy mają na 5 punktów (Bułat syn Evento, Nefryt syn Evento)
« Ostatnia zmiana: Listopad 25, 2019, 23:36:38 wysłane przez Ramirez » #link
Reyline

« #3996 : Listopad 22, 2019, 15:04:30 »
Odpowiedz cytując
Coś w tych "świecących" zdjęciach jest nie tak. Nie wiem, ale wygląda trochę pokracznie. Może to tylko kwestia zdjęć, ale nie ma on spuchniętego pyska?
#link
"Świat się zmienia, słońce zachodzi, a wódka się kończy"
Dinar

« #3997 : Listopad 22, 2019, 18:59:24 »
Odpowiedz cytując
Lancelot zwycięzca zakładu treningowego w 2016 roku
Ja bardzo kibicuje temu ogierowi. Jak dla mnie jest to jeden z lepszych ogierów ostatnich lat. Dla znawców rasy i świadomych hodowców nie pisze tu nic nowego ale dla tych co mniej się orientują i dopiero zaczynają  się wdrażać w tajniki tej rasy spróbuje trochę objaśnić rodowód Lancelota  i wyjaśnić co mnie w tym koniu tak intryguje. Zacznę może od strony żeńskiej rodowodu tego konia. Matką Lancelota jest klacz Lansada która dopiera zaczyna karierę hodowlaną bo dała dopiero 3 źrebaki pierwszym z nich był właśnie opisywany Lancelot ale rodzina żeńska tej klaczy należy do jednej z bardzie znanych i utytułowanych - rodziny klaczy Lizbona A by to bardziej zobrazować wymienię w tym miejscu najbardziej znane konie pochodzące z tej rodziny żeńskiej a są to klacz Laroga,Łubnica, Łupawa, Lokana, Lizyna. Lawenda ogiery Largis, Lansjer, Liton, Lokan, Literat, La Paz.  Matka klaczy Lansada klacz La Scala to córka ogiera Nomen wielokrotnie tu opisywanego i wychwalanego więc nie ma co więcej się o nim rozpisywać i klaczy La Strada matki 5 klaczy z licencją.  Zajmę się teraz ojcem matki Lacelota ogierem Santiago następny bardzo dobry koń w rodowodzie wystarczy wspomnieć że ogier Santiago to ojciec La Paza który w ostatnich latach daje potomstwo które odnosi wiele sukcesów na wystawach i zakładach treningowych. Przejdźmy teraz do ojca Lancelota i tej strony jego rodowodu. Ojcem Lancelota jest ogier Lothario zwycięzca Polagry z 2010 roku ojciec 4 ogierów z licencją i 26 klaczy. W ostatnich latach Ogier Lothario święcił wiele sukcesów dzięki swojemu potomstwu klacze Arabella, Palestra, Emila, Dolina, Dama, Rosie. Werina, Preria, Elwira, Dalia, Dominacja, Wenecja, Dama, Precyzja, Daglez. Wszystkie tu wymienione klacze albo zwyciężały albo były w czołówce wystaw hodowlanych i zakładów treningowych niezaprzeczalnie świadczy to o dużej wartości ich ojca. Również ogiery po Lothario odnosiły sukcesy na wystawach hodowlanych i zakładach treningowych wymienić tu należy ogiera Zento, Wulkan, Rubin, Diament de Paulo I opisywany tu Lancelot. Ojcem Lothario czyli dziadkiem Lancelota jest ogier Hutor również wielokrotnie tu opisywany więc jego klasy nie trzeba potwierdzać.  Natomiast matką Lothario i babką Lancelota jest bardzo ceniona i zasłużona klacz Łupawa po Palant matka 4 ogierów z licencją  ogiera Lars, Lothario, La Paz, Luby i 3 klaczy z licencją. Więc jak się analizuje ten rodowód wszystkie konie w tym rodowodzie to bardzo znane i zasłużone konie śląskie. To tak pokrótce opisałem dlaczego uważam że Lancelot to koń z perspektywami a jak będzie to zobaczymy za parę lat.
« Ostatnia zmiana: Listopad 22, 2019, 19:03:37 wysłane przez Dinar » #link
elita17

Moje ogłoszenia
« #3998 : Listopad 22, 2019, 21:37:23 »
Odpowiedz cytując
Rodowód bardzo ciekawy. Na tych fotkach rzeczywiście ma jakieś zgrubienie nad chrapami.
Widziałam tego ogiera na żywo na pokazie w Łącku. Mimo ogólnych zachwytów,  to muszę powiedzieć, że jakoś akurat do mnie nie przemówił ten ruch w czasie tego pokazu. Zwłaszcza praca grzbietu. Miałam wrażenie sztywnego, bujającego się w galopie jak konik na biegunach przód- tył. Być może to kwestia , że był spięty w nowym miejscu i nie był ładnie pokazany.

Mam nawet krótkie filmiki z telefonu:

https://photos.app.goo.gl/fqLBqByB4N6bMNpcA
https://photos.app.goo.gl/Hea8No9L8uHDDRAa9

Nie pamiętam,  czy był pokazany w Partynicach.

« Ostatnia zmiana: Listopad 22, 2019, 21:41:25 wysłane przez elita17 » #link
borkowa.

silesian team

« #3999 : Listopad 23, 2019, 08:46:47 »
Odpowiedz cytując
elita17 był na Partymicach, a my doczekaliśmy się po nim źrebaka wink
#link
elita17

Moje ogłoszenia
« #4000 : Listopad 23, 2019, 09:26:42 »
Odpowiedz cytując
Masz tego źrebaka,  czy sprzedany? Chętnie bym zobaczyła jak się rusza
#link
Strony: 1 ... 132 133 [134] Odpowiedz Drukuj 

Re-Volta.pl  |  Forum główne  |  Konie  |  Wątek: Ślązaki - kącik oddanych miłośników rasy :)

poprzednia następna
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.7 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.058 sekund z 18 zapytaniami.