Ślązaki - kącik oddanych miłośników rasy :)

Pozdrawiamy z Reganem

Kawał konia z niego.

Moje grubasy z jesieni



Na razie tylko jeden pracujący, bo młoda za młoda 😉



I młoda z całej krasie

Nasz Matrix

Fota gigant! I sio z linkami reklamowymi.

elita17 ale z pyska podobny do mojego 😀 piękna parka
anil22 ładniutki 🙂
elita17 super parka, młoda totalnie w moim typie, jakie pochodzenie? :kwiatek:
elita piękna młoda, brałabym.  😎
Miło mi, że się podoba  :kwiatek:
Młoda to 2-latka Persja od Piramida/Lokan po Jarsen hodowli Jacka Bakalarza
Starszy to prawie 8-letni wałach Intruz od Izara/Derkos po Awans

W planach ma być z nich para jak się uda, na razie się przyzwyczajają do siebie




i jeszcze zdjęcie od pupy-strony  😉



Ale super parka  😍
Mam do was pytanie czy wasze ślązaki mają wąsy??
Mój ma brodę jak koza 😀
Mój ma wąsy  🙄
Moje tylko bród jak kozy dostają, ale takiego dostojnego wąsa żaden nie ma 🤣
W tamtym roku nie miał  😲 skąd to się bierze haha
Mój ma raczej bródkę, a ganasze i resztę od spodu pyska golę 🙂 tak samo i "pędzelki" na pęcinkach też 🙂
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
01 marca 2018 07:45
elita17 ale będziesz miała piękną parę 🙂

To jeszcze ja wcisnę się z moją ciężarówką 🙂
iwona9208 mam taką nadzieję, póki co młoda pierze kopytami w kolegów,  więc trzeba czasu żeby się na dobre zaprzyjaźniły.
Na szczęście na kumpla upatrzyła sobie właśnie Intruza i z nim najczęściej chodzi, co nie wyklucza, że go też ustawia  😜
Taki małpiszon z niej   😉

A Twoja jaki papier i czym kryłaś?
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
02 marca 2018 20:12
Elita17 wiadomo, że kobieta będzie rządzić z tej parze 😀 Moja pokryta Elvito, jest po Aragonie od Amory/Amor.
Co sądzicie o ogierze Biegun po Szwadron ? Elvito swoją drogą jest obecnie jednym z lepszych ogierów śląskich, ale jakie potomstwo będzie zobaczymy....
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
03 marca 2018 19:46
Jakie godne polecenia ogiery z Lakmusem i Glocknerem w rodowodzie można znaleźć w dolnośląskim?
Elvito piękny i pięknie się rusza. Widziałam go na żywo. Potomstwo po nim jeszcze młode bo chyba dwulatki i roczniaki, ale już pokazały się z sukcesami na wystawach, np. w Garwolinie ogierki p.Gancarza pod matkami zajęły 1 i 3 miejsce.
Kilka można zobaczyć w linku, zdjęcia kiepsko zrobione, ale coś tam widać
https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/1vZ9h/
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
04 marca 2018 14:21
Charakter też ma dobry, dał prowadzać się jak piesek 🤣

Co do potomstwa niedługo się okaże, patrząc po przychówku właściciela ogiera złe nie jest 😉
elita17 Twój Intruz to z moich okolic? Chyba kojarzę go 🙂

Piękny jest!
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
04 marca 2018 18:11
Ktoś może szepnąć słówko o Arlo (Lokan Ara)? Temperament, jak się sprawuje pod siodłem, co przekazuje potomstwu...
iwona9208 chodził w zaprzegach u  p.Jerzego Grzeli. Pewnie stamtąd go znasz? A wyhodowany pod Opolem.
A Ty z jakich okolic?  🙂

iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
04 marca 2018 19:12
O, właśnie kojarzę go od p.Grzeli, a jestem z okolic Sierpca 😉
U nas w tym roku będą się źrebić kobyły po Libanie https://www.bazakoni.pl/liban-arsena-latria
Sama jestem ciekawa, co z tego wyniknie. Na razie pierwsza urodziła się klaczka. Jestem oczarowana. Jeszcze tylko 9 😉
Jeśli ktoś chce powspominać ostatni ogierowy ZT to zapraszam - http://www.peckiel.pl/slazaki/ksiaz-6-7-pazdziernika-2017/
[hr]
Ogier DJANGO (Ramzey - Dama po Lothario), ród XX, ur. 2015-04-14, hod. i wł. Tadeusz Cieślak (ŁD), bonitacja: 14-4-13-7-7-7-7-8-14=81 pkt, wymiary: 164-193-24,0, typ stary, wynik: 83,75 pkt, ocena wybitna, miejsce: 1/26
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
12 marca 2018 14:26
W końcu sama pojechałam obejrzeć Arlo. Trochę z przekory, zdjęcia w internecie średnio mi się podobały. Ach ten fotograf 😉
Na żywo i parę lat starszy bardzo mi się podoba. Harmonijnie zbudowany i zgrabny. W kłębie ok. 167. Ruch na duży plus.
Potomstwo w większości malowane. Co z budowy przekazuje po źrebakach nie umiem ocenić  😡
Tylko jak nosi się nie dowiem, bo pracuje tylko w zaprzęgu.
Rozszerzę pytanie: Jak się sprawują pod siodłem konie po Lokanie? Czy w ogóle ktoś jeździ na nich wierzchem?  😁  😉
Ja jeżdżę na koniu po Lokanie. Co prawda nie bezpośrednio, bo po Lozercie, a jego ojcem jest Lokan. Dla mnie liczy się przede wszystkim charakter, a konie po Lozercie mają charakter 10/10, jeździłam również na dwóch innych braciach po Lozercie i to samo. Mój jest bardzo przyjemny do jazdy, bardzo szybko się uczy i uwielbia się uczyć. Gdybym miała możliwość kupiłabym drugiego takiego 🙂 Na zdj. koń 3 letni, dokładnie 2 miesiące po zajeżdżeniu w programie dla 4 latków. Jeżdżony oczywiście max. 3-4 razy w tyg. ze względu na wiek
.
On ma coś z przodami czy na zdjęciu tak kiepsko wyszedł?

Mam pytanie laika:
Czy ogiery śląskie "dają" ciężki poród lżejszym klaczom?

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się