Saddle fitterzy, pasowacze siodeł, zaufani rymarze

Chciał bym założyć wątek, w którym spiszemy zaufanych saddle fitterów i rymarzy, będziemy dzielić się ze sobą opiniami na temat ich usług. Jeżeli taki wątek już istnieje, bardzo przepraszam i proszę o skierowanie mnie do tego wątku (wprawdzie przeczytałam połowę wątku o dopasowaniu siodeł, ale o saddle fitterach było tam tyle co kot napłakał  😜 także mam nadzieję, że uda nam się stworzyć spis z opiniami na temat fachowców  😉 )
abbigail   jak konia kocham... już nigdy się nie będę nudzić
25 listopada 2015 20:14
Ja polecam zdecydowanie Bogdana z HB contact. W ogole bylam w szoku jak przyszlo mi nowe siodlo, jak bardzo niedopasowane mialam stare, jak bardzo sie różnią . Nowe cudeńko lezy w rownowadze, stabilnie i wreszcie mam wygodne pusliska. Nawet taka mala rzecz cieszy 🙂
Dzwoniłam do Bogdana i niestety na chwilę obecną jest tak zawalony zamówieniami na nowe HB, że już nie zajmuje się dopasowywaniem używanych siodeł  🙁
A taki mały off - jak się ceni Pan Bogdan za nowe siodło?
Wczoraj dzwoniłam i usłyszałam, że to zależy od siodła, modelu, ect. Ponieważ nie wiem czy Bogdan życzy sobie, aby upubliczniać jego ceny, odezwij się na priv to Ci powtórzę, co mi powiedział.
W temacie pasowaczy czy ktoś może wie co z Pawłem Kostrzewą? Zmienił numer czy znów "wsiąkł"? Telefon, który był ostatnio aktualny wyłączony od dłuższego czasu.
Wiem, że gdzieś koło Wrocławia jest jakiś Pan co wybebesza siodło i pasuje bardzo dokładnie, ale nie mam do niego kontaktu niestety, polecała mi go dr Olga Kulesza, kojarzy ktoś?  👀
Pewnie chodzi o firmę travelling saddler (można ich znaleźć na fb), dzwoniłam do nich i niestety cena usługi (wymiany wypełnienia paneli i dopasowanie siodła) prawie przekroczyła jego wartość  😵 Większego kontaktu z nimi nie miałam, także niech się wypowie ktoś, kto korzystał z ich usługi.
nagana Z tego co wiem Paweł Kostrzewa nie zajmuje się siodłami od dobrych kilku lat. Doszły mnie wręcz niepokojące głosy z n-tej ręki, choć bez konkretów.
lillid, Paweł Kostrzewa zniknął na jakiś czas, ale w zeszłym roku wrócił i zajmował się pasowaniem siodeł. W zeszłym roku dwa razy był u mnie w stajni i robił mi korektę wypełnienia, ostatni raz chyba w grudniu albo nawet styczniu tego roku. A teraz znów brak kontaktu i się zastanawiam, czy numer zmienił, czy znów przepadł. Szkoda by było, bo był na miejscu i robił w stajni. Jakoś nie ufam w wysyłanie siodła i pasowanie na odległość przez kogoś kto konia na oczy nie widział.
Widać w niesprzyjających okolicznościach zniknął ponownie... a wielka szkoda.
nagana- ale wraz z siodłem wysyłasz pomiary końskiego grzbietu. Bardzo dokładne. No chyba, że niedokładnie je wykonasz, wtedy faktycznie lipa.
Ja tam siodeł nie polecam wysyłać kurierem - miałam z tym styczność może 4 razy, z czego w 2 przypadkach otrzymałam siodło z uszkodzoną terlicą - ułamany nosek/liść/wąs (jak zwał tak zwał, mam nadzielę, że wiecie o co mi chodzi) terlicy  😵
Pewnie chodzi o firmę travelling saddler (można ich znaleźć na fb), dzwoniłam do nich i niestety cena usługi (wymiany wypełnienia paneli i dopasowanie siodła) prawie przekroczyła jego wartość  😵 Większego kontaktu z nimi nie miałam, także niech się wypowie ktoś, kto korzystał z ich usługi.


Dzięki  :kwiatek: Słyszałam, że drogo, ale czasem lepiej dołożyć i dopasować dobrze, niż później płacić za leczenie. Ale to by musiał się wypowiedzieć ktoś, kto korzystał z ich usług, ja tylko słyszałam, że dopasowują bardzo bardzo dokładnie 🙂
Zuzanna Sakwerda, a jaki koszt takiej usługi, że wartość siodła przewyższył?
nagana- ale wraz z siodłem wysyłasz pomiary końskiego grzbietu. Bardzo dokładne. No chyba, że niedokładnie je wykonasz, wtedy faktycznie lipa.


Wiem, ale nie ma możliwości sprawdzenia od razu na grzbiecie i pod jeźdźcem czy jest ok i ewentualnej korektyw trakcie. Uwierz mi, że przy koniu histeryku plecowym, któremu dosłownie 1 mm w tą czy w tamtą robi dużą różnicę jest to bardzo pomocne. Pomijam już fakt, że robiąc na miejscu oszczędza się kupę czasu i nie zostaje człowiek na kilka dni, jak nie dłużej bez siodła.
Chodziło o wymianę wypełnienia w starym prestige + załatanie kilku dziurek, a że siodło było raczej w gorszym stanie, stary model, etc. i kupiłam je bardzo tanio to koszt takiej usługi dorównał wartości siodła.
z tego co kojarzę najdroższe są w tym wszystkim dojazdy  i wysyłki, ponieważ oni wysyłają siodła do Niemiec. Koszt około 1500 zł.
whisperer13, dzięki za informację.
Jeśli robią dobrze to na pewno warto, zawsze to taniej niż rehabilitacja konia :-)
Ja polecam Piotra Ząbczyka. Robi mi siodło już ze dwa lata i konio ma się dobrze i ja jestem zadowolona  😀
Piotr Ząbczyk z Hidalgo? A masz na niego jakieś namiary? Jakie rzeczy potrafi zrobić - wymiana wypełnienia paneli, zmiana rozstawu łęku, rekonstrukcja terlicy? Zajmuje się handlem siodłami używanymi?
Jest dostępny w Hidalgo 🙂 wymienia wypełnienia, jeśli jest to możliwe zmienia  rozstaw łęku, handluje siodłami używanymi
[quote author=nagana

Pomijam już fakt, że robiąc na miejscu oszczędza się kupę czasu i nie zostaje człowiek na kilka dni, jak nie dłużej bez siodła.
[/quote]

Jak chcesz na miejscu zmieniać wypełnienie?

Travelling saddler są godni polecenia. Wymiary jakie im się przesyła są naprawdę dokładne, siodło potem leży dobrze. Koszt wymiany wypełnienia i ogarnięcia łęku to ok. 1000zł.
A czy Traveling Saddler to nie jest czasem pan, który tu, na forum, skompromitował sie brakiem podstawowej wiedzy 🤔
kamykokrowka,  nie pisalam o wymianie całego wypełnienia, a korekcie wypełnienia. Wymiany nigdy nie robilam, bo nie było takiej potrzeby. Odepchanie, dopchanie czy przepchanie paneli można zrobić od ręki. Wystarczy mieć wełnę i narzędzia oraz kawałek stołu lub innej powierzchni roboczej. Rozkreca się siodło, od strony terlicy w panelach są otwory przez które można wsadzic/wyjąć wypełnienie. Na koniec sie jeszcze wypelnienie uklepuje. Więcej czasu zajmują pomiary i przymiarki nóż sama robota.
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
27 grudnia 2015 09:44
Pawła Kostrzewe widuję często jak jestem na spacerze , chwile pogadamy ale tez nie zawsze...no i raczej aktualnie siodlami i niczym konkretnym się nie zajmuje. Szkoda bardzo bo to fajny facet i znał się na rzeczy ale niestety życie mu trochę zawirowało  🙄 

Edit. Literówki bo pisze z telefonu,  który ma nieco odmienne zdanie co do niektórych słów  😉
CIACH
Tak, i macie na tym fb super profi zdjęcia. Takie ładne obrazki, że nic, tylko skorzystać z usług...
ciach
[quote author=zduśka link=topic=98546.msg2471266#msg2471266 date=1451209449]
Pawła Kostrzewe widuję często jak jestem na spacerze , chwile pogadamy ale tez nie zawsze...no i raczej aktualnie siodlami i niczym konkretnym się nie zajmuje. Szkoda bardzo bo to fajny facet i znał się na rzeczy ale niestety życie mu trochę zawirowało  🙄 

Edit. Literówki bo pisze z telefonu,  który ma nieco odmienne zdanie co do niektórych słów  😉
[/quote]

No to szkoda, bo muszę pilnie dobrać siodła na 2 konie, a tak kupować w ciemno to bez sensu :/
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się