Saddle fitterzy, pasowacze siodeł, zaufani rymarze

Proti   małymi kroczkami...
17 lutego 2016 13:54
Jeżeli chodzi o x-horse (equipe) to bardzo polecam p. Beatę, która stacjonuje w Warszawie. Zarówno jeżeli chodzi o dopasowanie siodeł używanych, jak i nówek. Kilka osób już przerobiłam i dopiero w jej przypadku wszystko co mówi/robi przekłada się na odczucia i jeźdźców i koni (a słuchając niektórych "speców" zaczynałam tracić wiarę czy uda się kogoś sensownego znaleźć).
Moniqa Miałam ,,prawie" do czynienia z tą firmą, bo słyszałam dobre opinie o nich i właściciel sprawia wrażenie BARDZO obytego w temacie. Ceny ich usług jednak powalają.....  Mnie w każdym razie nie stać. Miałam ochotę na profesjonalne dopasowanie siodła i jego korekcję, zgodnie z potrzebami konia, nie wydam jednak takiej kwoty na hobby 🙂
kwagga - a jaka to jest "taka kwota"? Ja słyszałam o 1000 za konsultacje + dopychanie + łęk
Proti - kontaktowałam się bezpośrednio z p. Beatą, niestety byłam odsyłana do p. Sebastiana ze względu na miejsce zamieszkania... Ostatecznie więc zrezygnowałam 🙁 Bardzo żałuję, że nie ma opcji jej ściągnąć do siebie.
Pytałam na fejsie i Pan mi odpisał że cena dojazdu to 1.5zł za km, 100 zł za pomiar natomiast cena dopasowania to 800-1600zł w zależności od wypełnienia poduszek oraz potrzeby dogięcia łęku. Pytałam też o samo dopchanie paneli bez przyjazdu. Pan odpisał, że jeżeli siodło jest stare, samo dopchanie nie rozwiąże problemu, trzeba wymienić całkowicie wyściółkę- Koszt 800zł. Bez przyjazdu i pobrania pomiaru nie gwarantują że siodło będzie pasować. No i tak już liczyłam, że może warto byłoby ich zaprosić na pomiar i zamówić nowe siodło, bo w tej sytuacji nie opłaca się dopasowywać. Organizują też bezpłatne seminaria dotyczące dopasowania siodeł., takie 2 - 3 godzinne. Jeśli są zapraszani do stajni to płatny dojazd, jeśli u nich to gratis.
U nas w stajni dziś był pan z tej firmy. Bardzo fajny wykład, ceny już usług rzeczywiście, no duże. Pytanie kto ma jakie siodło i na ile się to po prostu opłaca. Ale wrażenie było pozytywne i ciekawe rzeczy mówił. Wiadomo, że chce sprzedać swoją usługę, ale też nie odniosłam wrażenia, że każde siodło złe i każde siodło trzeba dać jemu do remontu.

A posty robią wrażenie, ale widze że to sierpień 2014 był taki szalony 😀
Może się wyrobił nieco od tamtego czasu. Też kiedyś bylam na takim seminarium, no i jak się nie wie nic, to czegoś tam się można dowiedzieć, ale moje wrażenie było takie, że wszyscy inni oprócz tego pana (w jego opinii ofc) to hochsztaplerzy i oszuści, bo jedyną słuszną metodą jest ich metoda 😉 Także tak średnio to odebrałam. Ale może coś się zmieniło od tamtego czasu.
No trochę tak, w sensie no chce sprzedać siebie. I nic w tym dziwnego. Ale tak czy siak to było to po prostu ciekawe 🙂
My chcemy tego pana zaprosić wiosną na takie seminarium. Tu w okolicy jest sporo maleńkich stajni, których właściciele chętnie przyjadą. Narazie o dopchane siodła poprosiłam panią rymarz, która mieszka jakieś 25 km ode mnie. Zrobiła to bardzo solidnie i w przystępnej cenie. W razie draki jest na tyle blisko, że mogę poprosić o skorygowanie. Na szczęście nie było takiej potrzeby, chociaż różnicę w wyglądzie siodła widać na pierwszy rzut oka. Niestety nie dojeżdża do stajni, bo twierdzi, że o dopasowaniu nie ma pojęcia. Tak już rozpatrywałam wszystkie możliwości i za jakieś 2 lata poproszę o przyjazd i wykonanie siodła na zamówienie, którąś z firm z Pleszewa. Narazie to zbyt duży wydatek 🙂
Averis   Czarny charakter
21 lutego 2016 22:25
Pilnie potrzebuję kogoś, kto mi dopasuje siodło w Warszawie. Polecacie kogoś?
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
22 lutego 2016 05:36
Averis do mnie przyjechał Pan Ryszard z pasi-konika  😉
Livia   ...z innego świata
22 lutego 2016 10:17
Ja mogę polecić na Śląsku pana Fabiana z Sierakowic - zawsze miły, robi fachowo, porządnie i stosunkowo tanio 🙂
Livia właśnie ostatnio szukałam opini na temat tego pana. :kwiatek: Będę do niego dzwonić początkiem marca żeby się umówić na przymiarki i mam nadzieję, że uda się coś dopasować.
Livia   ...z innego świata
22 lutego 2016 12:50
Blondek, ja mam do niego blisko i mają też sklep jeździecki, więc często tam zaglądam - i niezmiennie polecam 🙂
Pilnie potrzebuję kogoś, kto mi dopasuje siodło w Warszawie. Polecacie kogoś?


Averis, a chodzi o sprawdzenie dopasowania czy korektę siodła? Jeśli chodzi o to pierwsze, to szczerze polecam Anię Chodkiewicz (Equilibrium). Sprawdzała mi już dwa siodła i jej uwagi zgadzały się dokładnie z tymi, które miała p. Beata Bodzek z serwisu Equipa.
Chodzi o kupno nowego siodła z opcją dopasowania-czy ktos korzystał z usług p.Piotra Koniecznego? Jakieś opinie? Bardzo proszę-sprawa dość pilna-moze być na PW..
NIE POLECAM
whisperer[b],dzięki![/b]
barbasia, u nas w stajni tez odradzali mi tego pana. Dwa siodla dopasowywal i dwa razy kompletne pudlo.
Jakoś dobry rymarza dojeżdżający do Poznania?  👀 Chodzi o dopchanie paneli.
Kto w mazowieckim dopasuje mi siodło ? Mam trudnego konia bo bardzo krótki, wykłębiony i szeroki. Ktoś z Prestige da radę ?
Komu oddalibyście siodło do naprawy? Najchętniej w Warszawie lub okolicach.
Chodzi o pozszywanie pęknięć głównie na poduszkach, Prestige....  🤔wirek:
Czy rymarz w Ursusie robi takie rzeczy i przede wszystkim czy ktoś naprawiał u niego siodła?
Czy i kto oddawał siodło do calkowitej renowacji? Wymiana skóry na poduszkach, dopchanie panelii itd.. jaki był mniej wiecej tego koszt
rybka   Różowe okulary..
15 marca 2016 14:20
Wygląda na to, że Paweł Kostrzewa wraca do pasowania siodeł i doradzania co do wyboru siodła  🙂
rybka, oo super! Jakis namiar masz moze? 🙂
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
15 marca 2016 18:28
510 110 080
Który sklep jeździecki sprzedaje siodła Kieffer i dysponuje DOBRYM pasowaczem?  😀iabeł:
Bodajże konik, ale trzeba uważać z pasowaczem. Koleżanka kupowała u nich nowego kieffera arlenę i musieli  zwęzić łęk, przez co doszło do skrzywienia całej terlicy. Także może sam pasowacz się zna, ale nie ufałabym im w kwestii zmiany rozstawu łęku.
Czy naprawdę w pomorskim nie ma NIKOGO kto dopasuje siodło...? Z usług p.Sebastiana nie chcę korzystać, a o nikim innym nie słyszałam.. :/
Windziakowa, ogólnie w Polsce jest ciężko. Serio. Ja jeszcze ostatnio rozważałam tą nową usługę pomiaru grzbietu co ma konik.com.pl, ale też różne opinie słyszałam.
Kogo próbować umówić z Wwy do sprawdzenia dopasowania siodła ? Z tego co piszecie :

- " x-horse (equipe) to bardzo polecam p. Beatę,"
- " to szczerze polecam Anię Chodkiewicz (Equilibrium). "
- " P. Kostrzewa" - ktoś korzystał już w ostatnich dwóch miesiącach ?????????
- słyszałam też od znajomej, że ktoś ze sklepu Karina zajmuje się pasowaniem .

Może jeszcze ktoś inny ? Potrzebuję opinii jak leży na żywo i ewentualnego skorygowania w możliwy sposób . Tak, żeby faktycznie koń miał bezpieczne plecy po takiej wizycie.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się