Problemy z klacza

Mam 8 letnia klacz rasy pełnej krwi angielskiej, jej problem to to ze nienrosnie jej grzywa i ogon.
Grzywa jest rzadka i krótka, a ogon jest jak u roczniaka.
Klacz napewno jest z dobrej rodziny, albowiem jest to kon z hodowli mojego taty. Jego konie sluza do wyścigów na torze Służewiec.
Ale to jest nieważne, czy da sie temu jakoś zaradzić?
wątek zamknięty
Masz dwa wątki: Ogon i Końskie Fryzury - postudiuj sobie.
wątek zamknięty
Hodowla Twojego taty gwarantuje dobrą rodzinę? Hmm. Aha.
wątek zamknięty
To rzeczywiście straszny problem z klaczą! Jeszcze wałach jakoś by przeżył fakt, że jest łysy, ale kobitka?

Ja bym zapytała taty 😎 W końcu predyspozycje wyścigowe z dobrych rodzin na pewno mają związek z owłosieniem (aoerodynamika) 😎
wątek zamknięty
quanta, zrobiłaś mi dzień tą aerodynamiką. 😂 Pora zacząć selekcjonować konie ze względu na bujność owłosienia, skoro ono tak wpływa na dzielność wyścigową - ależ byłby postęp hodowlany!
Czemu w takim razie taranty nie biegają?... Albo rzadko, nie wiem, nigdy nie widziałam, ale nie śledzę wyścigów - ale w takim razie powinny biegać same taranty, nie? 😎
wątek zamknięty
sumire, no właśnie, jak klacza jest z dobrej rodziny wyścigowej, to powinno wyjaśniać ten brak włosów. Po pierwsze mniejsze opory powietrza, a i odpadają dodatkowe kilogramy do przeniesienia. Amerykańscy naukowcy eksperymentują już z całkiem łysymi folblutami, tylko póki co siodło się ześlizguje.

Taranty na tory!!!!!!!!!11

🤣
wątek zamknięty
A to one dożywają do momentu założenia siodła? 🤔 Bo przecież jest jakaś wada genetyczna (?), która powoduje brak sierści, chyba głównie (tylko?) u tekińców. Tylko że jest właściwie letalna, bo są problemy z termoregulacją, i raczej te konie nie dożywają wieku dorosłego...

Btw właśnie znalazłam argument, żeby przekonać właścicielkę konia, żeby mu pozwoliła przerwać jego busz (w końcu). Nie dlatego, że mi się wodze plączą, nie nie nie (i wygląda jak Tarzan). Dlatego, że go spowalnia... 😜 I już wiem, czemu mi za bardzo nie kicał po kontuzji. Ciężko mu było po prostu. 😂
wątek zamknięty
Amerykańscy naukowcy eksperymentują już z całkiem łysymi folblutami, tylko póki co siodło się ześlizguje.

Butaprenem?  👍
wątek zamknięty
Ktoś chyba gdzieś wrzucał zdjęcie łysego konia, który bierze udział w gonitwach? Chyba amazonka to wyszperała w wątku o maściach, ale głowy nie dam.
wątek zamknięty
Ta łysa klacz wyścigowa miała grzywę i ogon (ale jak to tarantowi jednak musiało jej czegoś zabraknąć - ogon i grzywa całkiem bujne, za to sierści brak...). Ale jakoś jej się siodło najwyraźniej trzyma. 😉 A te z mutacją genetyczną to nawet grzywy i ogona nie miały, więc to chyba nie to samo.
wątek zamknięty
Ulubiony sport - darcie łacha. Zamknijcie wątek, a nie lecicie dalej z tymi bzdurami.
wątek zamknięty
Wedle życzenia
wątek zamknięty


Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.