Aparat fotograficzny

Wydaje mi się, że nie ma jeszcze fotograficznego wątku na re-volcie.


A mnie dopadł taki problem. Spadł mi wczoraj mu Canon i bardzo brzydko się zachowuje. Bez przerwy się wyłącza, rzadko kiedy udaje mu się wciągnąć obiektyw i nie wiem co zrobić. Do jakiegoś naprawiacza go oddać czy co? 🙁
dragonnia   "Coś się kończy, coś się zaczyna..."
27 grudnia 2008 20:14
Oddaj, jest szansa, że go naprawi. Mój tato rok temu naprawił Canona sąsiadki. zachowywał się tak jak Twój. Udało się i działa do dziś
Miałam coś podobnego dawno temu z Kodakiem (NIGDY WIĘCEJ!). Był jeszcze na gwarancji, serwis (skandaliczna obsługa, osobna historia), w końcu odzyskane pieniądze.
I tak też bym zrobiła na Twoim miejscu - serwis (na gwarancji mają bodajże miesiąc - dwa tygodnie na przesyłkę, dwa na naprawę?), potem albo ten sam, albo zakup nowego.
No tak, ale mam ten aparat już kupę czasu, na pewno nie ma już gwarancji. Na dodatek był kupowany w zupełnie innej części kraju. Kompletnie nie wiem gdzie są jakieś serwisy. W jakiś media markt'ach nie naprawiają aparatów?
dragonnia   "Coś się kończy, coś się zaczyna..."
27 grudnia 2008 20:27
Poszukaj lepiej takiej "złotej rączki". Aparat to kapryśna i delikatna zabawka. Niektórzy lubują się w grzebaniu w takich rzeczach. Ja mam to szczęście, że i tato i brat potrafią nad takimi rzeczami oczy psuć. Popytaj po znajomych. Zazwyczaj taka usługa niewiele kosztuje.

OT: Kilka razy brat i tato odkryli wady fabryczne w niektórych sprzętach. A to zabrakło jakiejś części, a to podkładki, a to znów nie dokręcone. Obecnie tato grzebie się w moim NOWYM< DOPIERO WYJĘTYM Z PUDEŁKA, samochodowym radio. Niestety przyjechało z Niemiec i nie chce mi się go wysyłać.
Ostatnio brat naprawiał Canona (ale na gwarancji). Serwis mają tylko w Warszawie.
Nie wiem gdzie zadać to "pytanie", a ten wątek wydaje mi się ok.

Moja siostra planuje zakup aparatu. Cenowo niestety ograniczona do 500 zł. Siostra zaczyna swoją "amatorską przygodę" - to nie będzie jej pierwszy aparat, więc szukamy już czegoś ambitniejszego, ale też bez przesady... Za 500 zł nie kupi nie wiadomo jakiego sprzętu 🙂

Ja się raczej nie znam na aparatach, dlatego prosze o jakieś propozycje 🙂
Moje propozycje to:
1. Panasonic Lumix DMC-LZ10
http://www.e-cyfrowe.pl/panasonic-lumix-dmc-lz10-czarny-p-7882.html
2. Canon PowerShot E1
http://www.e-cyfrowe.pl/canon-powershot-e1-bialy-p-8762.html
3. Canon PowerShot A1000 IS
http://www.e-cyfrowe.pl/canon-powershot-a1000-is-brazowy-p-8758.html
4. Samsung Digimax S1060
http://www.e-cyfrowe.pl/samsung-digimax-s1060-czarny-ladowarka-z-4-aku-2300-mah-p-8247.html


I to tyle...

Hmm... za 500zł ja mogę sprzedać Fujifilm. Tylko że taki duzy , podobny do lustrzanki, z duzym obiektywem. W razie co wszystko mogę podać na PM 🙂😉 Ja go kupiłam za 1400zł, ale mam już nowy aparacik więc tego chcę sprzedać.
Prześlij zdjęcia jak możesz 🙂  🙂 I parametry też - albo chociaz dokładniejszą nazwę, to sobie poczytam 🙂  :kwiatek:
deborah   koń by się uśmiał...
05 stycznia 2009 20:19
rewir gdzieś w trójmieście we wrzeszczu chyba albo na dworcu głównym w gdańsku naprawiają cyfrówki
a ja sobie pozwolę skopiować moje wypociny z drugiego fotograficznego wątku 😉


A ja od niedawna jestem szczęśliwą (jak na razie i oby jak najdłużej) posiadaczką nikona D40

Po dłuższym zastanowieniu i dogłębnym wymacaniu każdego ewentualnego aparatu doszłam do wniosku, że to TEN  😅
Co prawda na forum nikonowym sporo osób odradza ten model, ale z reguły argumentują to samym istnieniem  D80 czy D90. Porównując te modele ze sobą, jeżeli chodzi o parametry techniczne, D40 wypada raczej blado. Ilość pikseli akurat mnie zbytnio nie odstraszała, nie mam zamiaru moich zdjęć wywoływać w formatach 150cm x 200 cm 😉 Ubolewam jedynie nad systemem oczyszczania matrycy, ale jak zajdzie potrzeba pucowania czegokolwiek, to dam radę, dwóch lewych rączek nie mam  😀

D40 jest dla mnie idealna. Przesiadłam się na nią, z typowej małpki. Też Nikona. Miało to swój wpływ na wybór. W sklepie, bez czytania instrukcji mogłam już jako tako dogadać się z aparatem. Ma intuicyjne menu. BARDZO dobrze leżał mi w dłoni. A do tego Nikony, dały mi się już poznać jako aparaty całkowicie bezawaryjne.

Fortuny nie kosztuje, a w zespole z dwoma obiektywami (18-55mm i 55-200mm) powinien dać sobie radę w każdej sytuacji.

Moim zdaniem do nauki jest wyśmienity.
Wszystko Ci napiszę jutro 😉 Prześlę Ci zdjęcia, wszytskie parametry itp. ;D Ale to na PM 😉
cieciorka   kocioł bałkański
11 stycznia 2009 14:13
Wydaje mi się, że nie ma jeszcze fotograficznego wątku na re-volcie.

haha
http://www.voltopiry.pl/forum/index.php/topic,52.0.html
http://www.voltopiry.pl/forum/index.php/topic,67.0.html
😂
czy możecie mi polecić obiektyw do nikona
ze światłem 2,8 o dużej ogniskowej tak w okolicach 200 mm ?
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
16 stycznia 2009 12:05
NIkon 70-200 2.8 vr

http://www.ceneo.pl/68264
Pomocy  :kwiatek: Chcemy kupić lustrzankę cyfrową ALE nie wiemy jaką, prosimy o radę 🙂 Bardzo ważne jest, żeby robiła bardzo dobre zdjęcia w ruchu, nie tylko bowiem dresażuję, ale oboje też kolarzujemy (najgorsze, że zawodowo). Ponadto bardzo amatorsko lubię sobie porobić fotki 🙂 Do tej pory radziliśmy sobie cyfrówkami różnych firm, wszystkie "partaczyły" ruch  😕 Proszę o pomoc, co można kupić, w granicach rozsądku cenowego i łatwości obsługi?

Pozdrawiam
no tak ale czy to są obiektywy przez was przetestowane
czytam te recenzje i już sama nie wiem
czy "g" to typ mocowania ?

lets-go a jaki to rozsądny przedział cenowy
z reszta musisz pamiętać ze z reguły aparaty na automacie robią dobre foty jedynie w dobrym świetle
jak są już gorsze warunki pogodowe to niestety trzeba samemu kombinować

ja poleciła bym nikona np d 80 - tkę (dla mnie mieści się w rozsądnym przedziale cenowym)
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
16 stycznia 2009 13:38
lets-go, niemożliwe, żeby wszystkie partaczyły ruch ;] Radzę przeczytać trochę o ekspozycji, panoramowaniu, zamrażaniu ruchu, przetestować samodzielnie, a potem stwierdzić czy ruch partaczą ;]

777,
http://forum.nikon.org.pl/forumdisplay.php?f=74
okwiat   Я знаю точно – невозможноe возможно!
16 stycznia 2009 20:33
http://www.euro.com.pl/cyfrowe-lustrzanki/nikon-d-80-18-55-mm-af-s-vr-dx.bhtml

Ja bym chciała, żeby znający się na rzeczy powiedzieli mi co sądzą o przedstawionej ofercie w linku który podałam. Aparat wiem, że jest porządny, a jak z obiektywem? Totalnie nie znam się na tym. Czy ktoś jest w stanie powiedzieć mi coś o oiektywie Zoom-NIKKOR 18-55 mm AF-S VR DX ?
Brzmi groźnie ale to zwykły kit (obiektyw kitowy to amatorski obiektyw który można kupić w zestawie z lustrzanką za stosunkowo niską cenę).
AF-S oznacza że ma wbudowany silnik, VR to stabilizacja obrazu, DX oznacza że pasuje do lustrzanek DSLR czyli do Nikonów, które mają matrycę mniejszą niż analogowy standard (zaliczają się do nich np. D40, D80 czy D300).
Test możesz znaleźć na optyczne.pl.



777, jak do sportu to Tamron raczej odpada - zbiera opinie powolnego a tu szybki AF jest ważny.

lets-go, właściwie każdą lustrzanką zrobisz dobre zdjęcie w ruchu. Więcej zależy od Twoich umiejętności i dobrego szkła bo bez tego nawet fotoreporterskim D3 nie ustrzelisz wyścigu ślimaków wink
Napisz co potrafisz, czy wiesz co to ISO, WB, AF, priorytet czasu i przysłony, tryb manualny, ekspozycja. Jeśli nie znasz tych pojęć proponuję kupić książkę traktującą o podstawach fotografii i ją przeczytać. Kiedy już zrozumiesz dlaczego nie wychodzą Ci zdjęcia w ruchu proponuję przejść się do sklepu foto i pomacać aparaty wszystkich dostępnych na miejscu firm i sprawdzić, z którymi najłatwiej Ci się dogadać.
Wtedy zainteresuj się szkłami - czy w interesującej Cię cenie znajdziesz szkła odpowiadające Twoim wymaganiom (zakres ogniskowych - światło - ostrość).

Tak to już jest na tym świecie, że każdy pochwali swój wybór wink Ja Ci powiem, że polecam D700 ale co z tego, jeśli nie będziesz umiała zmienić w nim trybu AF ani trybu pomiaru światła.
***

dubel 🙂
Sigma 70-200 mm f/2.8 II EX APO DG MACRO HSM
kurcze czy wszystkie modele tej sigmy sa made in japan ?
Zadzwoń do Sigmy Polska to Ci odpowiedzą 😉
okwiat   Я знаю точно – невозможноe возможно!
17 stycznia 2009 20:50
Czy ktoś ma PANASONICA LUMIXA DMC-FZ28?
Co o nim powiecie?
Jak się sprawuje?
777 ja mam taka sigme i mi odpowiada, zadowolona jestem..

natomiast bardzo prosze bardziej rozeznanych odemnie o rade co do tamrona, konkretnie 17-50 2,8 (jesli nie myle z racji na pozna pore..) -mam oferte kupic za 900zl, z rozlozeniem przez osobe prywatna na raty, wiec bez prowizji.. uzywane szkielko oczywiscie. mialam je przez jakis czas i bylam zadowolona, ostrzylo jak na moj gust ok.. warto?
Sprawdź czy nie ma BF/FF. Jeśli nie, to bierz i rób zdjęcia 🙂
no wlasnie robilam nim foty (moze nie sprawdzajace wybitnie..) ale ostrzyl wydaje mi sie ze fajnie, na pewno latwiej niz sigma bylo no ale dluzszy czas przy krotkim szkle jednak inaczej lezy 😉
Witam, mam prośbę dotyczącą obiektywów. Nie jestem zbytnio 'obcykana' w tych sprawach a niedługo mam zamiar kupić obiektyw do Nikona D80. Oglądałam już dużo ofert i wiem na pewno że nie będzie to nic Nikona bo po prostu mnie nie stać. Zastanawiam się nad :

Sigma 18-200 mm F3.5-6.3 DC OS + Filtr UV
Sigma 70-300 mm f/4-5.6 APO MACRO DG + filtr UV
SIGMA 18-200 mm f/3.5-6.3 DC (mocowanie do Nikona z silnikiem HSM)

Czym one się różnią? Który z nich będzie najlepszy? Zależy mi na dość dużym zoomie i odpowiedniej jasności. No i nie wiem czy wszystkie da sie przymocować do Nikona.
Pomocy...  🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się