Aparat fotograficzny

olciiik   `Dzień dobry, kocham Cię`
28 stycznia 2009 18:11
miał może ktoś do czynienia z sigmą 70-300 APO 4-5.6 Macro
da się ona przymocować do sonego alfy 200?
bo porzebuję obiektyw o mniej więcej takich parametrach do tego aparatu...
help meee... 😉
Condina   Charakter, Charisma, Klasse.
28 stycznia 2009 22:35
miał może ktoś do czynienia z sigmą 70-300 APO 4-5.6 Macro
da się ona przymocować do sonego alfy 200?
bo porzebuję obiektyw o mniej więcej takich parametrach do tego aparatu...
help meee... 😉


Mam ten obiektyw od ponad roku i nie narzekam 🙂  - tylko mam go do Canona, wiec nie umiem powiedziec, czy pasuje do alfy... Ale sam obiektywa jest ok i ma adekwatna cene do swoich mozliwosci.
m.indira   508... kucyków
29 stycznia 2009 12:19
Olciiik mam też tą sigmę ale do Nikona D60 , sprawdza się ok , poza awarią autofokusa (jak to stwierdzili w serwisie , między pierscieniami był piasek-trudno by go nie było skoro u mnie same piaski , ale , hmm przecież ja nie obsypuję obiektywu piaskiem , nie kładę na nim , itp... a co z ludźmi którzy wyjeżdżają na wakacje na plaże , tez maja nie robić zdjęć?)
sprawuje się ok , choć mógłby być cichszy ...
każda firma stosuje inne mocowanie obiektywu , więc obiektywy też są dostosowane do marek aparatów ...
Presja miała kupować taki , bo ma sonkę , lecz kupiła w końcu oryginalny ...

Aga , mnie zawsze brakowało przy 200 tego kroku do przodu , dlatego wziełam 70-300 , poza tym wartość min przysłony przy 300 to 5.6 , w użytkowaniu przy 200 łapie 4.5 - 5.0 a więc dużo mniej niż proponowane 200 , 6.3 , to zdecydowanie za ciemne obiektywy ...
plusem proponowanych  200 jest ich zakres i robienie zdjęć bez wymiany na kitówkę 18-55 ... dla mnie podkreślam to jeszcze raz , przy 18-200 , to górne 6.3 , jest hmm bardzo ciemne ...
Nikon Nikkor AF-S DX VR 55-200mm f/4-5.6G IF-ED
porównywalna cena , a cichszy i lepszy światłem  ...
olciiik   `Dzień dobry, kocham Cię`
29 stycznia 2009 16:59
m.indira dzięki 😉
a nie orientuje się ktoś.. - jaki obiektyw do Alfy 200 w podobnym zakresie cenowym i z podobnymi parametrami?
No niestety m.indira. Albo chcesz mieć szczelny obiektyw albo tani obiektyw. Dobre uszczelnienie zoomu jest trudne, tym bardziej plastikowego.

Olciiik, przecież wkleiłam Ci link do sklepu. Możesz sobie poszukać samodzielnie wybierając wszelkie możliwe parametry.
Orientuje się ktoś moze czy obiektyw od starych aparatów niszczy jakość zdjęć po podłączeniu do lustrzanki?
Bo ja mam Canona 400d i ostatnio znalazłam u rodziny stary, duży obiektyw.
Pasuje do lustrzanki idealnie, ale ... no własnie... czy jakość zdjęcia nie będzie gorsza?

Może ktoś miał z czymś takim do czynienia ? 🙂
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] za przemycanie ogłoszeń. wygasa 13 II 09

[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnmute.gif[/img] wyciszenie za nadmierną edycję swojego postu, która zmienia tok dyskusji. wygasa 1 III 09
Kartaginka, myślałam, że jesteśmy ''umówione" ?  🤔
Poza tym, to nie miejsce na ogłoszenia...  🙄
Jego niezwłoczną zaletą jest to
Co to jest niezwłoczna zaleta?  😂
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
01 lutego 2009 16:29
A ja mam pytanie odbosnie obiektywu.

Potrzebuje czegos na mecze pilkarskie - czyli duze zblizenia, dobre zdjecia w ruchu i szybki AF.

Może mi ktoś cos polecic?

http://allegro.pl/item539945617_sigma_70_300_dg_af_motor_dziala_z_d40_i_d40x.html

Myślałam o tej Sigmie, ale opinie sa podzielone. Czytalam co prawda wasze zdanie na jej temat - posty wyzej 😉 - ale moze ktos mi cos o niej powiedziec pod katem tego czego ja potrzebuje?

Z gory dziekuje!  :kwiatek:
Ciemny i wolny - zaprzeczenie wszystkich Twoich potrzeb.
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
01 lutego 2009 16:50
A Abre możesz mi coś polecić?
Martva, do sportów halowych potrzebne jest szkło jasne, o szybkim autofokusie i niekoniecznie bardzo długiej ogniskowej. Ale takie szkło kosztuje. Dużo też zależy od tego, jakie ISO jest dla Ciebie akceptowalne.
Mam Ci coś polecić to polecam - N AF-S 70-200 VR ale kosztuje nie 500 zł a 5 tys.
Napisz ile możesz wydać, czy robiłaś już halówki i jakich ogniskowych przede wszystkim używałaś.
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
01 lutego 2009 17:04
Tylko,ze ja nie potrzebuje szkla do robienia zdjecia w halach tylko na zewnatrz wlasnie 😉 Wydac w zasadzie moge niewiele, powiedzmy,ze tak do 600-700zł (wiem, wiem,ze troche kiepsko  🤔wirek🙂 teraz mam obiektyw 18-55 czyli KIT, a potrzebuje czegos na duze zblizenia stad to 70-300.
Przepraszam,ze nie pisze skladnie itd. ale prawde powiedziawszy raczkuje dopiero w fotografii 😉  :kwiatek:
Pozostają Ci do wyboru tylko szkła budżetowe.

Tu masz przykładowe szkła i ceny:
http://fotozakupy.pl/obiektywy-i-akcesoria/mocowanie-obiektywu-nikon-af,26k,387c,380d/sortuj/ceny
Ja ewentualnie zaintersowałabym się N AF-S 55-200 VR. Nie ze względu na VR ale na to, że jest to najnowsze dziecko Nikona w tym zakresie.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się