Choroby tarczycy - wszystko o :)

Gillian   four letter word
06 września 2020 07:51
Dokładnie. Na sorze nie dostaniesz recepty 🙂 poza tym teleporada z obecnym rodzinnym.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
06 września 2020 08:27
Dziewczyny, z ciekawości zrobiłam badania i takie wyniki z wczoraj:
TSH - 3,99 (norma 0,38 - 5,33)
ft3- 3,47 (norma 2,5 - 4,3)
ft4 - 0,83 (norma 0,65 - 1,48)

Chyba dość wysokie mimo, że w normie?  👀
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
06 września 2020 18:22
Ale nie mam obecnie żadnego rodzinnego, bo nigdzie nie mogę się zapisać do przychodni! A z ostatniej przychodni, do której składałam deklarację, ktoś wycofał moją deklarację i tyle. Zaś z tym SOR-em to mi w przychodni, do której chciałam się zapisać, powiedział lekarz rodzinny. I że mnie nie zapiszą, bo mnie nie znają i ich to nie obchodzi, bo teraz są tylko teleporady, ale mnie nie znają więc nie mogę z nich korzystać.
Gdyby nie odciągali mi składek na nfz, sama zadbałabym o swoje zdrowie lepiej, niż przez ten ch*****y fundusz, z którego nie mogę i tak korzystać.
Dziewczyny, z ciekawości zrobiłam badania i takie wyniki z wczoraj:
TSH - 3,99 (norma 0,38 - 5,33)
ft3- 3,47 (norma 2,5 - 4,3)
ft4 - 0,83 (norma 0,65 - 1,48)

Chyba dość wysokie mimo, że w normie?  👀

Tak, teoretycznie powinno być ok 2. Ja mam bardzo podobne bez leczenia.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
11 września 2020 07:52
Wczoraj byłam u lekarza i mam przepisany letrox 50, a za 5-6 tygodni powtórka badań

Dementek, a próbowałaś w innych, albo na nowo złożyć deklaracje w starej przychodni? Ja bym dociekała, jakim cudem wycofali twoją deklaracje

edit: Dementek, jest coś takiego, jak przychodnia online dimedic - koszt konsultacji z e receptą to 60 zł. Nie za bardzo wiem jak to działa, ale może warto poczytać?
Gillian   four letter word
11 września 2020 09:03
Ale po co, jak można ponarzekać, rzucić leki w dużej dawce i czekać na cud.
Jak uważają Wasi lekarze? Czy samo tsh musi być pobrane na czczo?
Mój lekarz uważa, że nie musi być na czczo.
majek   zwykle sobie żartuję
12 października 2020 09:56
Ja zawsze robie te badania na czczo.
W moim labie wisi rozpiska co i jak należy pobierać. TSH nie musi być na czczo, musi być natomiast rano ze względu na rytm dobowy wydzielania hormonów.
Dokładnie. Nie na czczo. Ale rano i bez hh tarczycy jeśli takowe łykamy.
Dziękuje Wam  :kwiatek:
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
14 października 2020 16:40
Ale nie bierz tabletki  😉
[quote author=Gienia-Pigwa link=topic=97937.msg2948157#msg2948157 date=1602690048]
Ale nie bierz tabletki  😉
[/quote]
Hehehe dzięki! Na to wpadłam :-))) już po badaniach. Tsh 1,8 ft4 1,33
Ft4 w górnej normie - co to oznacza?
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
15 października 2020 16:36
ng/dl? 1,95 Jakos jest górny granica...
Gienia_pigwa, ale ja w ciąży. Górna granica dla mojego trymestru to 1,33, dokładnie tyle, ile mam. Co to oznacza?
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
24 października 2020 16:35
Po 6 tygodniach na letroxie:

TSH - 1,6 (było 3,99)
FT4 - 0,97 (było 0,83)

Tylko to kazał mi lekarz zbadać.
Czujesz się lepiej?
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
24 października 2020 19:07
Teodora, skończyła mi się straszna senność. Potrafiłam się z pracy zwolnić np. 2 godziny wcześniej, żeby się położyć. I codziennie musiałam się położyć na jakieś 3 godziny, bo nie byłam w stanie funkcjonować. Jakoś po tygodniu na tabletkach już nie miałam takich zjazdów.
Dobrze słyszeć 🙂
Siedem lat nieświadomości i dodatkowy rok walki z lekarzami o badania ( gdzie z dnia na dzień puchłam jak piłka plażowa) stwierdzone Hashimoto. Dostałam Euthyrox. Teraz pytanie, co dalej? Czy mógłby ktoś polecić sprawdzonego dietetyka z konsultacjami online? Da się wrócić jakoś do normalności i normalnej wagi? 🙁
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
13 listopada 2020 19:19
Safie- trochę drogo by ten Euthyrox kosztował, bo się zastanawiałam. 5x więcej przy recepcie bez refundacji.
Ale po co, jak można ponarzekać, rzucić leki w dużej dawce i czekać na cud.


Dzwoniłam po ostatnich przychodniach (przerobiłam 3) i nic. Deklaracja się rozpłynęła. A receptę na Euthyrox dostałam od lekarza weterynarii. Takie czasy  😉

Czy TSH i pozostałe parametry tarczycowe powinny być badane w określonym dniu cyklu czy nie ma to znaczenia ? Słyszałam gdzieś taką plotkę  🙄
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
07 grudnia 2020 17:12
kolebka, mój lekarz nic takiego nie mówił, a to ginekolog i endo w jednym.  👀
Na pewno musi być z rana.

Witam. Bardzo proszę o szybką odpowiedź. Jestem w drugim dniu cyklu menstruacyjnego. Ginekolog endokrynolog zlecił mi wykonanie następujących badań: testosteron wolny, androstendion, TSH z odczynnikami, DHEAS, OB, prolaktyna, LH , FSH oraz glukoza i insulina. Chcę się dowiedzieć czy wypisane wyżej hormony bada się w konkretnych dniach cyklu czy nie ma to znaczenia?


Witam-badanie FSH i LH obowiązkowo w 2-3 dniu cyklu, TSH insulina i glukoza-dzień cyklu nie ma znaczenia, pozostałe w II fazie cyklu, choć niekoniecznie.

źródło
Zrobiłam badania tarczycy:

TSH: 3,3
ft3: 3,52 (norma 4,40)
ft4: 1,07 (norma 1,71)
antyTPO: 42 (norma 34)

Wygląda na niedoczynność tarczycy ? Generalnie poszłam na badania z uwagi na obniżony nastrój i wahania jak na permanentnym PMS, pozostałych typowych objawów typu tycie, problemy ze skórą itp nie mam
Siostra ma Hashimoto, wiec pewnie też mam predyspozycje  🙄
efeemeryda   no fate but what we make.
07 stycznia 2021 10:31
kolebka
podaj zakres górny i dolny, bo różne laboratoria różnie podają  😉
efeemeryda

Normy:
tsh 0,270-4,40
ft3 2,04 - 4,40
ft4 0,93 - 1,71
anty TPO  0,00-34,00
efeemeryda   no fate but what we make.
08 stycznia 2021 11:42
Myśle ze można już mówić o niedocyznnosci, ale oczywiście endokrynologiem nie jestem. Na pewno bym zrobiła USG tarczycy  :kwiatek:
Umówie się oczywiście do endokrynologa, z dwa lata temu miałam wszystkie badania krwi w normie, ale w USG tarczycy wygląd świadczący o niedoczynności  🤔wirek:
No i tak sobie to kontroluję co roku, leków nie jem żadnych.
kolebka ja mam niedoczynność i ważę 63 kg przy wzroście 180 cm, ważyłam jeszcze mniej przed rozpoczęciem leczenia, więc to żadna reguła z tym tyciem. Twój wynik mnie by już mocno zaniepokoił. Nie daj sobie tylko wmówić, że skoro norma do 4 to jest ok  😵
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się