Wybory 2015 i to co po wyborach.

Pan Jaki to nie ma pojęcia o Warszawie, niestety. Fajnie, że teraz 24h na dobę stoi pod pomnikiem smoleńskim patrol policji 😀 Nie wspomnę o pochodach rocznicowych. Ja bym wolała, żeby w tym czasie zajęli się mandatami za ch*jowe parkowanie.

Szukasz mundurowych ??? Przecież wszyscy strajkują  🙄
Wreszcie ogłosili wyniki we Wrocku! Były błędy w liczeniu więc trzeba było od nowa... ale ostatecznie Sutryk wygrał, zdobywając 50,19% 😀 Bez drugiej tury się obędzie,na szczęście
Smok10, powiem Ci, że nawet byli!
Ciekawie sie to ma (odnośnie wygranej Sytryka) do tego, że część osób któa chciała oddać głosy nie oddała, przez ten problem z systemem epuap. Znam dwie osoby, co np na Różecką chciały oddać głos i nie miały jak oddać. Ja tam się cieszę, że chociaż w wyborach prezydenckich PIS u nas nie wygrał.

Do sejmiku mówią, że PIS stworzy koalicję z bezpartyjnymi i będzie rządzić. Kiepsko...
W rodzinnych Brzeszczach broszki PiS zdobył 23% głosów 😉
branka, też mnie to niepokoi :/ Mam nadzieję, że się opozycja nie zagapi i nie straci szansy na większość
Trusia,  proszę bardzo pierwsze z brzegu https://www.wprost.pl/kraj/10053401/Kukiz15-ujawnia-nowe-dokumenty-ws-afery-reprywatyzacyjnej-Gronkiewicz-Waltz-minela-sie-z-prawda.html

Źródło przypadkowe. Nie będę tu zarzucać linkami. Jak ktoś chce to znajdzie, a jak nie chce to nie.


Akurat przyklad ze „żródła przypadkowego” nie dowodzi tego, że za goniącymi się przekrętami stoi HGW. Może i przekręt goni przekręt, tego nie wiem, ale jak dotąd niczego jej nie udowodniono i oceniasz ludzi na podstawie pomówień. Co gorsza, już wrzuciłaś do tego samego worka człowieka, który jeszcze nie zdążył palcem kiwnąć i obarczasz go winami – prawdziwymi czy nie, czas pokaże – jego poprzedniczki.

"Jak ktoś chce to znajdzie, a jak nie chce to nie". Jak ktoś chce, to znajdzie nawet to, czego nie ma i tworzy czarny PR. 

Po przeczytaniu tego, co piszesz, oddycham z ulgą, że ci „ludzie, których znasz osobiście, którym zależy i działają lokalnie jak mogą, ale wyżej przebić się nie da, bo ludzie wolą wybierać między PO -PiS zamiast dać szansę komuś innemu” jednak wyżej się nie przebili.

Najgorzej mnie wkurza że ludzie nie nadają się do samodzielnego myślenia tylko łykają propagandę  😤
hahahahaha właśnie słuchałam przed chwilą wypowiedzi Adriana na temat żarówek  😂 😂 😂 😂 😂 że to wina Unii, że zakazała i szary człowiek nie może kupić teraz zwykłej żarówki, tylko energooszczędne  😂 😂 😂 😂 😂 😂 i on podejrzewa, że to pewnie jest przyczyna brexitu  😁 😁 😁 😁

żarówek ciąg dalszy ale obciach 😀

I komentarz Andrzeja Saramonowicza 😀

"Czytam, że pan Duda bywał w świecie i zasugerował tamże, iż choć tego nie wie na stówę, to jednak powie głośno, że brak zwykłych żarówek może być przyczyną brexitu.
A ja pomyślałem od razu, że najpewniej chodziło panu Dudzie o żarówki firmy OSRAM.

Ale dlaczego tak pomyślałem, też na stówę pewien nie jestem.

Tylko się domyślam."
Smok 10 i trusia
Przeczytaliscie w ogóle ten artykuł? Nie wiem jak można mieć takie klapki na oczach, ale spoko, Wasza sprawa 🙂  Jak dla Was to nie jest żaden argument tylko "pomówienie" to dalsza dyskusja chyba nie ma sensu. Wy macie swoje zdanie, a ja swoje, nikt nikogo nie przekona. Miłego dnia ☺
No.. dla mnie np. klapkami na oczach jest powoływanie się na cokolwiek co ujawnia Kukiz'15 więc....  😉
Agn90, ja przeczytalam ten artykul jak i zalaczniki. Nie wiem gdzie tu jest afera. Kontrole zawieszono jak do urzedu miasta weszlo CBA ze swoja kontrola. Z dokumentow wynika iz sa roznice interpretacyjne dot. Zastosowania Ustawy indemnizacyjnej z 1963 roku. Z dokumentow nie wynika ze te mimo tych roznic kamienice bedace przedmiotem zostaly zwrocone.
Gdyby PIS - owskie CBA znalazło cokolwiek na HGW to siedziała by już w kazamatach skuta łańcuchami. Szukają haków od długiego czasu , Na Tuska , HGW i resztę i jakoś mają wielki problem żeby znaleźć cokolwiek  🙄
Smok 10 i trusia
Przeczytaliscie w ogóle ten artykuł? Nie wiem jak można mieć takie klapki na oczach, ale spoko, Wasza sprawa 🙂  Jak dla Was to nie jest żaden argument tylko "pomówienie" to dalsza dyskusja chyba nie ma sensu. Wy macie swoje zdanie, a ja swoje, nikt nikogo nie przekona. Miłego dnia ☺


No właśnie przeczytałam, razem z załącznikami, i na tej podstawie napisałam, co napisałam. Natomiast mam wrażenie, że ty albo ograniczyłaś się do „słowa wstępnego” przystawki PiSu, albo nie rozumiesz, co jest w załącznikach, skoro to jest dla ciebie dowodem, że przekręt goni przekręt.

Poza tym ja nikogo do niczego nie chcę przekonywać, wystąpiłaś z zarzutami wobec HGW, więc chciałam się dowiedzieć, na jakiej podstawie je formułujesz, bo trzepać językiem każdy może, ale jak dochodzi do konkretów, to sprowadza się, że inni mają klapki na oczach, a ja wiem bo wiem, ale nie powiem, skąd wiem, sami sobie szukajcie i dyskusja z wami nie ma sensu.
Dokladnie, szukaja i nie nie moga znalezc. Wiec uwazam ze ta platforma nie jest taka zla, po tylu latach przy wladzy. Na tasmach tez nie ma nic za co mozna podac do sadu.

PIS zaprzagl caly aparat panstwowy do szukania zlodziei i do swojej kampanii wyborczej: CBA, CBS, policja, prokuratura, media publiczne i kosciol, a po reformie sadownictwa i sady tez. naprawde wynik opozycji nie jest zly w tym kontekscie.
PIS zaprzagl caly aparat panstwowy do szukania zlodziei i do swojej kampanii wyborczej: CBA, CBS, policja, prokuratura, media publiczne i kosciol, a po reformie sadownictwa i sady tez. naprawde wynik opozycji nie jest zly w tym kontekscie.


Dokładnie !!! Szukają winnych katastrofy Smoleńskiej , szukają haków nawet afera taśmowa dotyczy ich bardziej niż PO . Śmiem twierdzić że jeżeli cały aparat państwowy został zmobilizowany i zaprzęgnięty  do wyszukiwania przekrętów i nic nie znalazł , to ta PO była bardzo dobra.

Jedyne co im można zarzucić że troszkę odeszli od zwykłych ludzi , tego najbiedniejszego elektoratu i to ich zgubiło. Ale ogólnie politykę prowadzili bardzo rozsądną . Łatwo się rozdaje i przeżera to co innym udało się zgromadzić , tylko jak długo tak się da i co dalej ??  🙄

Ludzie tego nie zrozumieją ale przez ogólnoświatowy kryzys przeszliśmy obronną ręką praktycznie go nie odczuwają . Ba nawet pożyczyliśmy pieniądze upadającej Islandii  😉 Tylko kto by chciał rządzić krajem w którym za niegospodarność politycy szli by do paki  🤣

http://tomaszcukiernik.pl/artykuly/artykuly-wolnorynkowe/islandia-jak-wyjsc-z-kryzysu/

Wszyscy powinni brać przykład z Islandii

Politycy pod sąd

Jednak kryzys finansowy i gospodarczy na Islandii miał też inne dalekosiężne skutki. W wyniku protestów w styczniu 2009 roku centroprawicowy rząd premiera Geira Haarde’a podał się do dymisji. Z kolei w wyborach samorządowych w Reykiawiku jako wyraz protestu przeciwko politycznemu establishmentowi w maju 2010 roku aż 34,7 proc. głosów uzyskała nowo założona Partia Komików. Ponadto doprowadzono do powołania Zgromadzenia Narodowego w celu spisania nowej konstytucji.

Jednocześnie ponad 200 Islandczyków, w tym były premier i dyrektorzy wykonawczy upadłych banków, usłyszało zarzuty kryminalne dotyczące ich działalności. Decyzję o postawieniu tych osób przed sądem podjął Althing. We wrześniu 2010 roku były premier Haarde został postawiony przed sądem za to, że wpędził kraj w poważny kryzys gospodarczy. Według parlamentarzystów Haarde w okresie od lutego do października 2008 roku nie podjął żadnych działań, które mogłyby zapobiec rozwojowi kryzysu na Islandii.

– To incydent bez precedensu. Przez ostatnie dwa lata banki upadały, a gospodarki miały problemy. Oczywiście, w przeszłości głowy państw były oskarżane za zbrodnie wojenne, jak Slobodan Milosevic czy Charles Taylor, ale jeszcze nigdy nie były sądzone za nieudolność ekonomiczną – skomentował w 2010 roku Gudni Th. Johannesson, historyk z Akademii w Reykiawiku. W kwietniu 2012 roku specjalny trybunał do rozpatrywania odpowiedzialności polityków orzekł, że Haarde jest winny jednego z czterech stawianych mu zarzutów dotyczących przyczynienia się do krachu krajowego systemu bankowego w 2008 roku, ale nie zostanie za to ukarany. Trybunał obciążył go winą za to, że w obliczu zbliżającego się kryzysu nie zwoływał poświęconych tej sprawie posiedzeń rządu. – Miałem przekonanie, że Islandia może stać się międzynarodowym centrum finansowym, takim jak Luksemburg czy Nowy Jork – bronił się Haarde. – Nikt nie przewidział, że może nastąpić finansowa zapaść – dodał.

JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
24 października 2018 14:15
Chciała byś żeby ktoś zabrał twój dom , działkę pola , etc , to na co pracowały całe pokolenia i nie mogła byś tego odzyskać przez dziesięciolecia ???? Ciekawe jak byś wtedy myślała . !!! I na kogo byś głosowała !!!

Wiesz co? Wszystko zależy od punktu widzenia 😉 Bo wiadomo, że on zależy od punktu siedzenia 😉
Nie odnoszę się akurat do tematu działek czy kamienic, ale ogólnie to tematu jakiejś własności. Czyjejś własności czy to w pieniądzach, ruchomościach lub nieruchomościach.
Ostatnio było głośno o tym jak komornik zajął jedną z wytwórni filmowych, a ściślej mówiąc ruchomości należące do tej wytwórni. I wtedy nikt nie mówił "tak, wierzycielowi należą się pieniądze, bo to jego, ktoś na nie zapracował i należy je odzyskać". Wszyscy jadą po komorniku, bo przecież Miś Uszatek to dobro narodowe i absolutnie nie można tego ruszyć i że takie rzeczy tylko w Polsce 😉

Ja uważam, że jeśli ktoś jest właścicielem czegoś to mu się to zwyczajnie należy, bez względu kim jest i jak bardzo jest zasłużony.
Ale ty teraz piszesz co ciebie boli . A to przecież logiczne że jeżeli Miś uszatek jest dobrem narodowym , to powinno się nim zając państwo a konkretnie Ministerstwo Kultury  i odkupić eksponaty a nie scedować ponoszenie kosztów na osobie prywatnej . To samo jest z kamienicami i reprywatyzacją . Trudno żeby prywatny właściciel kamienicy nie mógł jej odzyskać i, swobodnie nią dysponować musiał ponosić koszty a ludzie mieszkający na krzywy ryj jeszcze mają pretensje  , to chore.  🙄
Edit bo ucielo
Z tel ucinało mi długą wiadomość. smok - trochę dziecinna ta Twoja złośliwość, ale o odnoszeniu się do wypowiedzi, a nie osoby to widzę, że nie ma co liczyć

Nie chce mi się czwarty raz rozpisywać, ale podsumowując
1. PiS nie wsadzi nikogo do więzienia, bo nie o to chodzi, żeby złapać króliczka tylko gonić go. Wojenka PO-PiS obydwu jest na rękę i za bardzo sobie krzywdy nie zrobią.
2. Rozumiem, że teksty w moją stronę o samodzielnym myśleniu, oddychaniu z ulgą, że ludzie o których kompletnie nic nie wiesz, nie przebili się wyżej itp. są ok, ale już klapki na oczach zabolały 🙂 ciekawe.
3. Kukiz przystawką PiS może i jest, ale wiecie że w sejmie PO częściej głosuje tak jak PiS? - pewnie też pomówienia 🙂
4. Dalsza dyskusja raczej nie ma sensu, bo przecież wszystko pomówienia, albo złe źródło. Zwracali kamienice już spłacone, ale przecież to nie ich wina, bo to kto inny, im myśleć i sprawdzać zabronili 🙂

Edit bo ucielo


A co ci ucieło , jakie haki zdobyłeś  ???   😎 To jakaś czcionka sympatyczna ?.  👀 Bo normalnie nic nie widać    😉

News z dzisiaj . Mamy problem  😤 !!!

https://www.tvn24.pl/prezes-tsue-ignorowanie-decyzji-trybunalu-to-proces-podobny-do-brexitu,878792,s.html
2. Rozumiem, że teksty w moją stronę o samodzielnym myśleniu, oddychaniu z ulgą, że ludzie o których kompletnie nic nie wiesz, nie przebili się wyżej itp. są ok, ale już klapki na oczach zabolały 🙂 ciekawe.

Nic nie wiem, to fakt, poza tym, że zwykle pasują nam ludzie, którzy myślą podobnie jak my.  Z tego powodu oceniam ich po tym, co sama piszesz. I dlatego uważam, że dobrze, że się nie przebili. Bo mamy już wystarczająco dużo polityków, których główna działalność polega na bezpodstawnym obrzucaniu błotem innych, czyli to, co prezentujesz w tym wątku. 

Dalsza dyskusja raczej nie ma sensu, bo przecież wszystko pomówienia, albo złe źródłoJak na razie tymi żródłami nie sypnęlaś  😀  Tak, jak na razie są to gołosłowne pomówienia okraszone argumentem "dalsza dyskusja nie ma sensu". 


hahahahaha właśnie słuchałam przed chwilą wypowiedzi Adriana na temat żarówek  😂 😂 😂 😂 😂 że to wina Unii, że zakazała i szary człowiek nie może kupić teraz zwykłej żarówki, tylko energooszczędne  😂 😂 😂 😂 😂 😂 i on podejrzewa, że to pewnie jest przyczyna brexitu  😁 😁 😁 😁

żarówek ciąg dalszy ale obciach 😀

Megane, dopiero przeczytałam, bo wcześniej mi się link nie otwierał. Myślę, że my jako naród możemy być dumni, że takiego wielkiego człowieka nasza ziema wydała. Nikt do tej pory nie zanalizował przyczyn brexitu tak dogłębnie, żeby dotrzeć do jądra problemu, czyli żarówek. Chwała mu! Nagrodę Nobla powinien dostać, tylko nową kategorię trzeba dodać, bo wyjątkowość tego odkrycia na to zasługuje.    😀



Smok, ja od dawna mówię, że PiS chce nas z Unii wyciągnąć, bo Unia ogranicza ich "hulaj dusza, piekła nie ma". 
Edit bo ucielo
Z tel ucinało mi długą wiadomość. smok - trochę dziecinna ta Twoja złośliwość, ale o odnoszeniu się do wypowiedzi, a nie osoby to widzę, że nie ma co liczyć

Zwracali kamienice już spłacone, ale przecież to nie ich wina, bo to kto inny, im myśleć i sprawdzać zabronil
i 🙂



agn90 - Zwracali kamienice już spłacone ?  To nie kwestia PO czy Ratusza ale sądu . Jeżeli sąd wydał prawomocny wyrok to tylko sąd wyższej instancji może go uchylić ,a do tego też trzeba mieć dokumenty. Ani PO ani Ratusz za czasów PO nie mógł tego zrobić bo działał w ramach prawnych .  Fakt że może zdarzało się czasem że zbyt pochopnie oddawano nieruchomości albo że stworzyła się grupa która wykorzystywała wiedzę o nieruchomościach by odkupić roszczenia , ale jak wiadomo sprawa jest arcytrudna bo większość dokumentacji została zniszczona . Wiadomo że jak się coś robi to można popełnić błędy , tyle że błędów nie popełnia ten co nic nie robi a w sprawie reprywatyzacji PIS nie zrobiło nic !!! . A do pilnowania porządku czy ścigania przestępców są organy ścigania a nie ratusz czy patia polityczna

Przede wszystkim , raz na zawsze trzeba oddać ludziom zagrabione przez państwo mienie !!!!

Nie koniecznie w naturze , można w formie udziałów w spółkach skarbu państwa ,czy obligacjach lub gotówce . Ale tylko PO się tego podjęło bo dla reszty było to niepolityczne  😤 😤 😤

Nie wiem czy wiesz że zaniechanie pewnych działań to też może być przestępstwo. Jeżeli państwo okradło obywateli to obowiązkiem państwa jest im te szkody wynagrodzić .  😤 Lech Kaczyński jako prezydent Warszawy też zwracał nieruchomości i już za tamtych czasów było wiele nieprawidłowości ale o tym szaaaa.


agn90 -  Specjalnie dla ciebie  😁 😁 😁 😁

http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,23991374,reprywatyzacja-komisja-weryfikacyjna-uniewaznia-zwrot-kamienicy.html

Nieprawdą jest to, co powiedział minister Dera, jakobym ja głównie zwracałam kamienice z lokatorami. W okresie 4 lat PiS-u, a ja jestem 11 lat, zwrócono 197 kamienic z lokatorami – włącznie z tym, że podpisywał osobiście te decyzje Lech Kaczyński, Andrzej Urbański i pan Kochalski – podkreśliła Hanna Gronkiewicz-Waltz.

I co ty na to ????

https://www.rp.pl/Reprywatyzacja-w-Warszawie/171019090-197-kamienic-z-lokatorami-zwrocono-za-czasow-PiS.html
Trusia Po prostu zwracam uwagę na rzeczy, których co niektórzy widzieć nie chcą. A co do Twoich domysłów to na przyszłość zalecam powściągliwość w wyrażaniu blyskotliwych opinii na ich podstawie
Smok. Jeżeli za Kaczyńskiego były nieprawidłowości to też powinien ponieść wtedy konsekwencje. Ale standardowy argument - po moze i robiło przekręty ale PiS też więc się odczepcie... gratuluję 🙂
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
25 października 2018 12:22
agn90, ja polecam edytowanie postów.
agn90 uwierz, wszyscy już się przyzwyczailiśmy do śpiewki "PO krętacze i złodzieje i afera za aferą" tylko za tymi słowami nigdy nic więcej nie idzie  😉 Jakie konkretnie afery? Jakie konkretne, globalne szkody dla państwa? Może coś więcej niż "PRZEKRĘTYYY!!!"  i "kto chce to sobie sprawdzi". Halo zamilkła w tym wątku od czasu wyborów, ale gdyby tu była to z pewnością byście się dogadały.
Różnica między PO a PiSem jest taka, że PiS jest partią niebezpieczną prowadzoną przez niestabilnych, niebezpiecznych ludzi.

Pragnę też przypomnieć o wielkiej aferze podsłuchowej w Sowa i Przyjaciele, gdzie to zostały nagrane takie 'straszne, potworne' rzeczy i ta kwestia za PO ciągnie się do dziś, mimo że na dobrą sprawę nic złego nie zostało tam powiedziane. Morawiecki mówi o zapier***aniu za miskę ryżu i sprawa przechodzi bez echa  😉

Dodam, że PO wcale nie jest 'moją' partią, bo zaraz będzie, że jestem ślepym wyborcą PO. Otóż nie, po prostu umiem spojrzeć bardziej obiektywnie na rzeczywistość.
Agn90 ale jakie powinien ponieść konsekwencje, jeśli to działanie zgodne z prawem, czyli na podstawie wyroku sądu.
Rozumiem, że jak PiS ma teraz większość w sejmie, mógłby spokojnie zmienić prawo i od dnia wejścia w życie ustawy zakazać tego, wg Ciebie nielegalnego procederu. W jakiś sposób wcale im się do takich zmian od 3 lat nie spieszy... lepiej jest przenosić sędziów w stan spoczynku, jakby po 65 roku życia byli ułomkami i przygłupami, tak raptownie z dnia na dzień... (*nie dotyczy prezesa) dopóki prawo się nie zmieni, reprywatyzacje będą, - a się nie zmieni, bo każdy ma prawo do odzyskania swojego mienia. Zrozum to w końcu, to nie jest trudne. Postaw się też w sytuacji, gdzie odzyskujesz kamienicę, miasto daje lokale, a lokatorzy Ci tam siedzą i nie płacą a na Tobie ciąży odpowiedzialność za to, aby się nic nikomu w ruinie nie stało, bo wtedy już tylko prokurator i odpowiedzialność karna.
Trusia Po prostu zwracam uwagę na rzeczy, których co niektórzy widzieć nie chcą. A co do Twoich domysłów to na przyszłość zalecam powściągliwość w wyrażaniu blyskotliwych opinii na ich podstawie


No tak, tylko o tych przekrętach piszesz i piszesz, a konkretów jak nie było tak nie ma. Skoro jesteś taka przenikliwa i widzisz czego inni nie widzą, dlaczego tak unikasz skierowania tych niewidomych na ścieżkę prawdy, dzięki której w przyszłości zagłosujemy na twoich znajomych, jedynych, którym zależy, ale nie mogących się wyżej przebić, bo szansy im nie dają tacy jak ja. 

Skąd wiesz, że nie widzą, bo nie chcą? Może nie widzą, bo nie ma?

Jak na razie jasno wynika, że zwracasz uwagę na rzeczy, których nie ma, skoro wolisz się przepychać niż zamknąć nam usta konkretnymi faktami - faktami, które udowodnią, że za przekrętami goniącymi przekręty stoi HGW, bo taką teorię głosisz. I że przez te jej przekręty Trzaskowski to dżuma lub cholera (to było streszczenie poglądów agn90, dla tych, którzy początków nie czytali). 

Powściągliwość w stosunku do jakich błyskotliwych opinii? Opinii na temat tego, co piszesz? Uwierz, gdybym nie była powściągliwa, ostrzej bym się wyraziła na ten temat.
U nich to jak z teorią zamachu ,jak mówią że był to znaczy że był


A w ogóle to ktoś się na nich strasznie uwziął  😲  https://www.tvn24.pl/kolizja-kolumny-rzadowej-w-samochodzie-beata-szydlo,878878,s.html

A te wybory to już farsa . Sami się siebie czepiają
https://www.tvn24.pl/sledztwo-w-sprawie-list-wyborczych-wolnych-i-solidarnych-kornela-morawieckiego,878839,s.html
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się