Wybory 2015 i to co po wyborach.

Program kosmiczny rozwinęli dzięki nazistom . Pierwszym dyrektorem NASA był Werner von Braun twórca rakiet V2. 😁
No, ale nie umniejszaj zasług Kopernika!  🙂
A może jeszcze Hewleliusza. Będziemy mieli siłę. 😉
[quote author=bobek link=topic=97161.msg2817218#msg2817218 date=1539855692]
[quote author=trusia link=topic=97161.msg2817159#msg2817159 date=1539847394]
Gdyby ten program wszedł w życie i bym się wybierała do Stanów – bym wystąpiła o wizę.   

No to byś miała wybór, teraz nie masz.
[/quote]

Nie kapuję. Ta jakiś argument czy co?  Uważasz, że wybór to wartość nadrzędna? Nie, nie jest nadrzędna.

Akurat brak wyboru mnie nie martwi, ale mój czy czyjkolwiek wybór nie ma tu nic do rzeczy.  Polityk uważa, że inne państwo powino naginać prawo, bo nam się należy, bo nasi żołnierze w Iraku, a Kościuszko walczył o ich niepodległość, a dzięki Kopernikowi rozwijają program lotów kosmicznych. Spełnimy warunki programu – trafimy do tego programu, a dopóki tak się nie stanie, wszelkie apele i wyciąganie naszych zaslug to czysta demagogia.

Myślałam, że poważnie pytasz, dlaczego ten program nie jest jakąś atrakcją dla osoby planującej wyjazd do USA.  Ale widzę, że chodziło o to, żeby pokazać, jak o nas politycy dbają. Wobec tego przekreślam moją odpowiedź, bo sens straciła.

[/quote]
Meliska bo do wyborów wykorkujesz. Zapytałam bo mnie zaintrygowało w całej twojej politycznej wypowiedzi tylko jedno słowo, że uważasz obowiązek uzyskiwania promesy za niekorzystny bo tak napisałaś. Stąd i tylko stąd wynikło moje pytanie. Wg mnie mieć wybór nie jest niekorzystne, co też ci odpisałam. Reszta to twoje bardzo już emocjonalne nadinterpretacje.
Korzystny to jest ruch bezwizowy , tak jak na terenie Unii. W przeciwnym razie nie masz pewności że lecąc do USA  wyjdziesz z lotniska i cie nie odeślą z powrotem do Polski.  🙄
Najbardziej korzystny dla nas jest ruch bezwizowy, potem taki gdzie mogę sobie wybrać czy ubiegam się o promesę czy nie, a najmiej korzystny obowiązek uzyskania promesy dla każdego obywatela Polski, czyli to co mamy dzisiaj.

edit: a odesłać przecież mogą cię i dzisiaj, co sam zdaje się napisałeś post wcześniej?
Korzystny to jest ruch bezwizowy , tak jak na terenie Unii. W przeciwnym razie nie masz pewności że lecąc do USA  wyjdziesz z lotniska i cie nie odeślą z powrotem do Polski.  🙄


A wiesz dlaczego ciągle jest ruch wizowy do Stanów?
Bo nie spełniamy wymogów ruchu bezwizowego. Za dużo Polaków dostaje odmowy wjazdu do USA 🙄 zbyt dużo odrzuconych podań  o wizę
Tak, ale większość z tego są to najdurniejsze błędy formalne, a nie dlatego, że pracownicy ambasady się na nas uwzięli. Możemy podziękować Grażynom i Januszom. Stąd jest tak duży procent ciągle.
Meliska bo do wyborów wykorkujesz. Zapytałam bo mnie zaintrygowało w całej twojej politycznej wypowiedzi tylko jedno słowo, że uważasz obowiązek uzyskiwania promesy za niekorzystny bo tak napisałaś. Stąd i tylko stąd wynikło moje pytanie. Wg mnie mieć wybór nie jest niekorzystne, co też ci odpisałam. Reszta to twoje bardzo już emocjonalne nadinterpretacje.


Szkoda tylko, że nie rozmawiamy o tym samym. Ja mówię, że posługiwanie się argumentem „bo nam się  należy” i „nasi żołnierze giną w Iraku” w celu nakłonienia obcego państwa do obejścia ich prawa jest kompromitujące, pod publiczkę i jest utrwalaniem wizerunku narodu wybranego, a ty że dobrze mieć wybór.  Pewnie, że dobrze, też bym chciala np. mieć wybór płacić podatki – nie płacić, tyle że nikt nie chce nad moim życzeniem się pochylić. Wybór musi mieścić się w granicach prawa i jakiejś normalnej ludzkiej przyzwoitości. Stawianie na jednej szali wprowadzenia ruchu bezwizowego z życiem żołnierzy w Iraku wg mnie w normalnej ludzkiej przyzwoitości się nie mieści. „Niekorzystne” wtrąciłam po to, żeby podkreślić, że program visa waiver nie jest to aż tak atrakcyjną opcją, żeby uzasadniała ona ciągłe upominanie się i granie ludzkim życiem. 

Za radę typu meliska bardzo dziękuję. Ja z kolei polecam, żebyś najpierw przeczytała, zrozumiała, a potem się wypowiadała. Tylko nie wiem, czy na to są jakieś ziółka. 
Z visa waiver bywają kwiatki. Co prawda sam formularz jest smieszny, zaznacza sie np ze nie jest sie terrorysta.. bo przeciez terrorysta sie przyzna?
Ale jedna babka z pracy miala pecha, to samo imie i nazwisko co osoba poszukiwana listem gonczym. Secondary check miala za kazdym razem a latala czesto sluzbowo.

Mnie osobiscie koniecznosc wyrobienia wizy wkurza bo trzeba na nia czekac, przy szybkiej decyzji kto jedzie na konferencje ja odpadam w przedbiegach przez formalnosci. Chcialam wyrobic paszport angielski zeby miec spokoj, ale oni maja straszny balagan i nic z tego nie wyszlo.
[quote author=Smok10]Najpierw trzeba naprawić to co popsuliście oddając swoje głosy na PIS . Czyli zagłosować na tych którzy mogą odsunąć  PIS od władzy  a potem może pojawi się opcja na którą będzie można zagłosować ze spokojnym sumieniem. [/quote]
I to jest wielka tragedia, że znów, po raz kolejny od sam nie wiem ilu lat trzeba głosować nie tyle "za", co "przeciw".
Do rzyci taka demokracja.
Wystarczyło poprzednim razem zagłosować przeciw PIS żeby teraz móc głosować za alternatywą. Głos to zbyt ważna sprawa żeby oddawać go na kogoś kto jest niewiarygodny. W 2006 rozpisali przedterminowe wybory bo byli pewni wygranej i przegrali , musiało minąć 10 lat żeby ludzie zapomnieli i dali się znowu nabrać. 😉
[quote author=Smok10]Wystarczyło poprzednim razem zagłosować przeciw PIS [/quote]
Nie. To też wtedy było wybieranie między dżumą a cholerą.
Demokracja to jest system chory, bo z założenia wybiera większość. A większość ?

Większość jest kiepawo wykształcona i mało zainteresowana sprawami publicznymi.
Większość jest zmęczona pogonią za środkami na życie i w dupiu ma wszystko inne poza zasiłkami.
Większość jest ogłupiała reklamami i serialami - i to jest żądnym władzy kreaturom na rękę, bo głupimi łatwiej manipulować.
Większość jest łasa na kiełbaski wyborcze bez względu na ich realną "kaloryczność".
Większość idzie nie za tym, kto mądrzej mówi, tylko kto głośniej ryczy albo kto zabawniej p..li. To się dzieje zawsze i wszędzie, od ogólnopolskich wyborów aż po... fora dyskusyjne.

Więc ja też idąc na wybory czuję się jak głupek, bo - bądźmy szczerzy - i tak z mojego głosu summa summarum niewiele będzie. Wbrew teoriom i światłym ideom demokracji.
A temu, że 3 lata temu tysiące nie poszły na wybory, wine są nie te tysiące, tylko ówcześni włodarze z PO. Bo za swojej 2-szej kadencji robili wszystko, żeby nic nie robić, a tylko zeżreć resztki z koryta, które jak wiadomo nie jest wieczne.

Pewien polityk znany z głupoty, chamskości, męskiego szowinizmu  i specyficznej ozdoby pod szyją kiedyś jedną mądrą rzecz powiedział:  ustrojem idealnym jest monarchia oświecona.
I choć ja go "z góry na dół serdecznie...", to z biegiem lat jestem coraz bardziej skłonny przyznać mu w tym jednym rację. Oczywiście warunkiem jest, by była NAPRAWDĘ oświecona.

No trochę racji masz . PO dostało czerwoną kartkę bo odjechało od zwykłych ludzi. Nieprawdą jest za to  to że nic nie robili a przeżerali to co było bo bardzo wiele zbudowali a czego nie dokończyli to teraz ci oddają . Podczas swoich rządów trafili na  jeden z największych światowych kryzysów i przeprowadzili nasz kraj bez praktycznie większych konsekwencji. Łatwo się rządzi jak jest wspaniała koniunktura i jest kupa kasy , tyle że ci wydają na prawo i lewo nie myśląc o tym co będzie jak znowu przyjdzie jakiś krach , a wszyscy ekonomiści go zapowiadają. Ci obsadzają swoimi spólki skarbu państwa ludźmi bez żadnych kwalifikacji nawet na kilka dni po to żeby wypłacić im krociowe odprawy , o Misiewiczach już nawet nie wspomnę , za co się nie wezmą to wszystko niszczą nawet stadnin nie zostawil w spokoju. Unia ma już nas dosyć z tymi naszymi antyunijnymi pomysłami , a zwłaszcza tą destrukcję wymiaru sprawiedliwości , jeszcze trochę i nas wyp.....ą

Ale żeby dać wam do myślenia to ministra edukacji Giertycha PO. uczniowie uwielbiali bo dał im dłuższe wakacje . Dziś minister Zielińska PIS zapowiedziała że uczniowie będą chodzić do szkoły w soboty  😁 😁 😁
eeee... nooo ale poniedziałki mają być wolne 🙂 to taki "dzień konia" 😀
Wątpię. Po ,, reformie " edukacji szkoły są przepełnione i stąd ten następny durny pomysł jak na szybko zlikwidować skutki tej ,,dobrej" zmiany. 😵 Co jedna dobra zmiana to lepsza  😁
poważnie, założenie jest aby szkoła była od wtorku do soboty i za cholerę nie mogę pojąć dlaczego? Chyba tylko po to, aby rodzice mieli w sobotę dzień wolnego od pracy i od dzieci  😂
Edit: a ok, rozumiem... jedni będą mieli szkołę od pon. do pt. a inni od wtorku do soboty, tylko nauczyciele będą mieli przerąbane bo czeka ich praca 6 dni w tygodniu 😉 no ciekawe 😉

Ale żeby dać wam do myślenia to ministra edukacji Giertycha PO. uczniowie uwielbiali bo dał im dłuższe wakacje . Dziś minister Zielińska PIS zapowiedziała że uczniowie będą chodzić do szkoły w soboty  😁 😁 😁


Giertych byl ministrem w pierwszym rzadzie pis a nie w rzadzie PO. I z tym uwielbianiem bym nie przesadzala, 3 miesiące przed moja matura wpadl na pomysl wprowadzenia "wychowania patriotycznego" jako obowiazkowego przedmiotu maturalnego. Od zaraz. Ludzie srali po gaciach bo zapowiadala sie obowiazkowa matura z połączenia wosu i z historia. Na szczescie nie przeszło, bo np moje plany by to zrujnowalo doszczetnie - na studia liczyla mi sie m.in. srednia ze wszystkich zdawanych przedmiotow.
Przeszedł z PIS do PO i został ministrem edikacji. Ale co innego pomysły a co innego realizacja. PIS od razu realizuje swoje durne pomysly bo z definicji się nie myli.
Nie byl ministrem w rzadzie PO a PiS na 100% (i wikipedia sugeruje ze jednak mam racje https://pl.wikipedia.org/wiki/Roman_Giertych  😉 ), akurat dobrze go pamietam - byl strasznym oszolomem, ale teraz mu jakby przeszlo. Ciekawe czy na dobre, czy do czasu nastepnej rundy przy korycie
Z tą sobotą to nie wszystkie szkoły, a jakaś część w Warszawie, i nie zarządzenie minister, tylko indywidualny pomysł niektórych warszawskich dyrektorów, który ma być rozważany przez kuratorium. I tak, jedne klasy pn-pt, a inne wt-sb, ponieważ tydzień nauki może być jedynie pięciodniowy.
Jak coś piszemy, to piszmy prawdę, bo tak to wychodzi jak w starym dowcipie o rozdawaniu rowerów. 😉
(nie, nie bronię PiS-u, bronię prawdy i rzeczowości :P )
Nie do końca , bo jest to skutek genialnej reformy PIS. 😁
W czasach rynkowej hossy ??? 😲 Ciekawe co by było w czasach kryzysu. No tak , dadzą 500 + a 5000 + pójdzie na ratowanie budżetu i podwyżki. 😵
Dlatego prąd dla firm drożeje o 70%.
prąd podskoczy o 30% dla indywidualnych po nowym roku. Teraz miały być podwyżki ale to nie byłoby dobre przed wyborami. Niestety podwyżki i tak będą i tak. Dopóki będziemy sprowadzać droższy węgiel z Rosji, koszty będą wzrastać. Jak do tej pory zamiast korzystać z własnych zasobów, to bogacimy Ruskich.
Ale za to gaz będziemy mieć z USA ,  nieważne że 2 razy droższy ale nie damy zarobić ić ruskim 😁
Smok10 z tego co jedynie słuszne wiadomości podają to gaz amerykański jest podobno tańszy od ruskiego , a węgiel polski droższy od ukraińskiego . 👀 ale ja tam się nie znam . 
No i to jest kuźwa myślenie rządzących... tzn niemyślenie. Wpędzanie w wyższe koszty i w długi. Zamykają kopalnie, bo nie rentowne, górnicy jeżdżą do pracy do Czech, bo tu pracy brak a wydobywać się nie oplaca  😂
Po wyborach jeszcze paliwo skoczy o kilkanaście groszy, bo obecnie olej sprzedawany jest poniżej kosztow zakupu, aby wyborców nie gorszyć.
Powiem tak... w 2015 zwykły pszenny chleb w wiejskim sklepie kosztował 1,8 dzis 2,9. Zobaczymy ile zapłacę po nowym roku.
Niesobia, sam gaz może być tańszy, ale transport i wszelkie akcyzy kosztują..
Węgiel polski jest tani, w zeszłym roku był sprzedawany po niecałe 400 zlotych za tonę za granicę. U nas u odbiorcy koncowego w tym roku 850
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się