Wybory 2015 i to co po wyborach.

Rozmawiałam ze znajomą pracującą w Urzędzie Pracy. Wiecie jak się robi rekordowo niskie bezrobocie? A no tak: 1. nawet nieubezpieczeni są uprawnieni do leczenia w publicznych przychodniach/szpitalach, 2. tak jak normalnie było wzywa się bezrobotnych do podpisywania się na listach w Urzędzie Pracy, a oni w związku z tym, że obowiązuje punkt 1. mają to już gdzieś i nagle z list bezrobotnych wypada całe mnóstwo ludzi de facto nadal bezrobotnych albo pracujących w szarej strefie.
Dla pewności popytałam znajomych  z szarej strefy i potwierdzają, że to prawda.
PiS z rekordowym poparciem wg sondaży...
Już nawet nie kryją się ze swoimi planami powrotu do PRL-u:

Władza według Konstytucji RP należy do obywateli, czyli do Polaków. W związku z tym ta czwarta władza - która ma bardzo duży wpływ, bo komunikuje różne rzeczy, może zmieniać nastroje społeczne - też powinna należeć do Polaków - powiedział wiceminister Lewandowski. - Ponieważ media są też filtrem, to jedne opinie mogą przekazywać, a drugie - nie. Musimy mieć 100-proc. pewność, że wszystko, co dzieje się w Polsce, jest kontrolowane przez polskie władze. Czwarta władza też musi być polską władzą.

(wytłuszczenie moje)

Odwracanie kota ogonem, specjalizacja PiSu.

http://muzyka.onet.pl/newsy/jacek-kurski-opole-to-sukces-tvp/8htjjw?utm_source=fb&utm_medium=fb_detal&utm_campaign=podziel_sie

Ot..takie przykłady które każdy obywatel zna i słyszał
- Opole było sukcesem
- to wojska uratowały Pomorze a nie ludność cywilna
- prezesi stadnin kradli, ale ostatnia aukcja w Janowie BYŁA sukcesem

Po co tak kłamać? Oni traktują naród jak debili do tego stopnia debilnych, że łykną każdy debilizm, który im się sprzeda? No cholera...mnie to obraża!
Ja rozumem, że wiekszość polityków kłamie. Ale skoro oni AZ AK kłamią w takich prostych, nieistotnych dla kraju sprawach ( jak to że Opole bylo sukcesem) to jak bardzo kłamią w ważnych sprawach, których zwykły śmiertelnik nie jest w stanie zweryfikować?

Nie można to bylo powiedzieć " W sytuacji w jakiej się znaleźliśmy przy organizacji tegorocznego Opola jesteśmy bardzo zadowoleni z uzyskanych efektów", czy jakoś tak. I było by ok. Ale NIE! "Opole było sukcesem finansowym i artystycznym".  Jakie to kuźwa PiS-owskie    😵
27:1 też było sukcesem  😂
I twórczyni tego sukcesu na lonisku kwiatami została obsypana i łapki miała obcałowane przez naczelnika.
I tv publiczna pokazywała to dwa dni  😂
aby każdy napewno zauważył 😉
tak się opatrzyło widzom, że za pare lat będą mieli ten obraz przed oczami 😉 obraz sukcesu 😂
Tak patrzę na tytuł tego wątku i dotarło do mnie, że już prawie dwa lata z tymi baranami się męczymy. Ile jeszcze?
kolejne kilkanaście niestety
Niestety. PiS-owyznawcom podoba się wszystko, nawet to, że kłamią. 

Morawiecki chyba wczoraj stwierdził, że oni nie podnoszą podatków. Kolejne stwierdzenie dla  głupiego narodu, który wszystko kupi.  Bo jeśli zabiera się kwotę wolną od podatku, tym samym podatek się podnosi. 

No i czekający nas podatek od telewizji. Wmawiają, że będzie niższy niż obecna opłata abonamentowa. Tymczasem on ma być od osoby, a opłata abonamentowa była od gospodarstwa, czyli dla wielu rodzin będzie to podwyżka. 

Ciekawe, jak rozwiążą kwestię ludzi, którzy nie płacą PITu.  Jak z nich będą ściągać ten haracz?   
dea   primum non nocere
22 września 2017 09:08
Dziś słyszałam jednym uchem w samochodowym radyju, że reforma edukacji też jakaś fajna - mają polityczne stołki do obsadzenia gdzieś? Kuratorium? Szkoły? Ktoś coś wie? Albo jakiś materiał do poczytania co w tym zakresie kombinują?
Gowin pracuje nad reformą szkół wyższych, ale prezesowi to się nie podoba, ponoć dlatego, że nie skakał z radości po przegłosowaniu ustawy o sądach.
PiS bardzo mocno odcina się od projektu reformy Gowina.  A on sam nazwa ją "reformą inna niż wszystkie", z czym na sporo racji, bo była szeroko konsultowana ze środowiskiem akademickim. Rektor UJ ocenia ją np. na cztery z plusem w 5-stopniowej skali.
A on sam nazwa ją "reformą inna niż wszystkie", z czym na sporo racji, bo była szeroko konsultowana ze środowiskiem akademickim. Rektor UJ ocenia ją np. na cztery z plusem w 5-stopniowej skali.

I to jest powód, dla których pewnie ją utrącą. Dobra zmiana nie potrzebuje "reform innych niż wszystkie".  Reformy dobrej zmiany muszą być zaakceptowane przez prezesa, a nie przez jakieś konsultacje. Gowina się wyłamał pokazując, że coś można zrobić bez prezesa, czyli zademonstrował jakąś – większą lub mniejszą -  niezależność,  a to już zakrawa na bunt i trzeba ukrócić, zanim inny minister wpadnie na taki sam pomysł. Wystarczy, że pan podPiS się sprzeciwił, dlatego dla przykładu każdego „niezależnego” trzeba rozdeptać i pokazać mu jego miejsce w szeregu. 

Szereg ma szerzyć propagandę sukcesu – tak jak robi to Szydło czy Kurski.  A jak już udupią media, nic innego poza sukcesem typu 27:1 czy Opole do nas nie dotrze.     
madmaddie   Życie to jednak strata jest
22 września 2017 20:05
PiS bardzo mocno odcina się od projektu reformy Gowina.  A on sam nazwa ją "reformą inna niż wszystkie", z czym na sporo racji, bo była szeroko konsultowana ze środowiskiem akademickim. Rektor UJ ocenia ją np. na cztery z plusem w 5-stopniowej skali.

może dlatego, że UJ jest w klasie A+. Najwięcej hajsu dostaną. Jak również - ich przyszli doktoranci dostaną te "grube" hajsy, za bycie dobrym doktorantem.
Gowin-człowiek chorągiewka, podsuwa jakiś pomysł i zaraz się wycofuje. Ileż to już było wersji od grudnia? Kiedy to projekt przygotowywała m.in. komisja, której przewodził prof., którego badania finansowało kiedyś E&Y. Nic dziwnego, że był za tym, by uczelnie funkcjonowały jak korporacje.
Reforma tych struktur jest potrzebna. Ale wszystkie propozycje idą w dziwną stronę i mają jedną cechę wspólną - śmierć humanistyki, bo po co ją finansować?
A ja ta wczoraj siedziałam w pracy i myślałam i doszłam do wniosku, że skoro nie jesteśmy ( jeszcze) państwem wyznaniowym, i chrześcijanie mają prawo do krzyżyka w miejscu pracy nad drzwiami, i że skoro nie ma dyskryminacji pod kątem relligii i podobno jest taka wolność wyznania w naszym kraju, podobno "nikt nic nikomu przecież nie zabrania",  to ja TEŻ mam prawo do swojego znaku nad drzwiami w pracy, tak? No tak.





Ten był próbny, ale zamierzam wyprodukować mniejszy, okrągły, bardzo elegancki i domagać się tam jego pobytu na stałe!
dea   primum non nocere
23 września 2017 10:25
madmaddie - nie tylko humanistyki. Nasza Politechnika też się nie załapie. Mnie to wygląda na próbę elitaryzacji edukacji, żeby jak najmniej było ludzi myślących samodzielnie. Dofinansowanie trzech uczelni w skali kraju? powiedzcie, że źle słyszałam... to brzmi jak kpina. W sumie chętnie usłyszałabym opinię któregoś z pracowników PG.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
23 września 2017 11:13
sięgnęłam w internety, bo już się pogubiłam w ostatnich propozycjach.
Polityka:
Ponadto „ustawa 2.0” to legislacyjny gigant, który dotyka wszystkich aspektów życia akademickiego. Ustawa zwiększa autonomię uczelni, reguluje status „rady uczelni” i nowe zasady wyboru rektorów. Wbrew obawom nie będą oni wybierani podług partyjnego klucza. Wytypuje ich senat uczelni lub kolegium elektorów wybrane przez wspomnianą radę uczelni. Niepokój może budzić zapis mówiący o tym, że 50 proc. członków ma pochodzić spoza uczelni – ustawa jednak nie precyzuje, skąd.

Zostanie zastosowana nowa klasyfikacja dziedzin i dyscyplin, oparta na anglosaskiej klasyfikacji OECD. Ograniczy ona liczbę dyscyplin ze 102 (największa liczba w Europie) do 41. Być może ucierpi na tym taki kierunek jak choćby kulturoznawstwo, w którym nie da się wskazać dokładnego obszaru badań.

Przy przyznawaniu środków, będzie kryterium jakościowe, więc myślę, że finansowanie skupi się na paru ośrodkach, głównie stolyca i ex stolyca.
plus, są też takie propozycje:
http://www.rp.pl/Edukacja-i-wychowanie/309059913-Ministerstwo-Nauki-chce-zwiekszyc-uprawnienia-osob-ktore-nie-chca-sie-habilitowac.html#ap-4
Pan PodPiS pokazał, że jest nieodrodnym synem swojej partii.  Jak coś w ustawie jest niezgodne z konstytucją, należy zmienić konstytucję.  Proste? Proste!
Ile dni można przeżywać to, że Tusk szedł w marszu niepodległości??? Mój mąż notorycznie ogląda TVPiS, a ja mam już chyba mord w oczach, na słowo marsz...
Tym PiSotworom kompletnie szajba odbija. Pałac Kultury chcą zburzyć.  🤔wirek: 
Ale chyba boja sie Tuska i jego mozliwosci powrotu, bo tyle razy w kazdym programie nazwisko pada :-)
Podsumował PiS to się pieklą. Uderz w stół ...
Ciekawa jestem, czy PiS-owyznawcom, uwielbiającym PiS za wszystko (nawet za obłudę, jak kiedyś pewna wierna wyznawczyni  z tego forum przyznała ) da coś do myślenia dymisja Szydło. Mieliśmy najlepszą premier w całej Europie, pod jej mądrym przywództwem rząd sprawił, że mieliśmy same sukcesy, podnieśliśmy się z kolan i cała Europa nam wszystkiego zazdrości . I nagle bum bum – szefowa twórców tych sukcesów i sama twórczyni sukcesów (np. sukces 1:27) rzucona do kąta.

Jakoś zgrzytają odtrąbione sukcesy z wyrzuceniem Szydło do kąta. A te ubolewania, jak ją prezes potraktował, jak nie pozwolił z honorem odejść, jak ją upokorzył. No faktycznie, bidulka. Wiedziała na co się pisze i za darmo tego nie robiła.  Brala kasę za to, że zgodziła się być kukiełką na sznurku prezesa.  A prezes pokazał swoją kocią naturę – bawił się z nią jak kot z myszką, a z w końcu przememlał i wypluł.

Mówiła, że umówili się z prezesem na pełną kadencję.  Ha, ha o święta naiwności!  „Nie będę premierem jeśli mój brat zostanie prezydentem”,  „Odejdę, jeśli  w 2011 roku wyborów nie wygramy”. Honorowy gość, trzeba mu to przyznać.

Czy ta kukiełka nazywa się Marcinkiewicz czy Szydło czy Morawiecki – i tak rządzi prezes. O ile Marcinkiewicz jako pierwszy może mógł liczyć, że będzie premierem, a nie aktorem  grającym premiera, to kolejni, o ile są myślący, powinni wyciągnąć z tego wnioski. Jak ktoś nie ma szacunku dla siebie i daje sobą pomiatać dla pozycji i pieniędzy, to trudno się spodziewać, że inni będą darzyć go/ją szacunkiem. 
Morawiecki na pewno nie robi tego dla pieniędzy, ten człowiek zarabiał tyle, że teraz to co będzie miał to będą grosze na waciki 😉
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
12 grudnia 2017 20:13
Cierp1enie, dla tytułu 😉 przy tych zarobkach to kilka zer w jedną czy drugą nie robi różnicy

trusia , to jest pierwsze o czym pomyślałam - nie zmienia się takiego rewelacyjnego premiera z sukcesami i w kraju i na arenie międzynarodowej
Cierp1enie, napisałam dla “pozycji i pieniędzy”.  Morawiecki dla pozycji, ale podejrzwam, że Szydło dla jednego i drugiego, w końcu była takim Nikto, zanim ją prezes wyciągnął z niebytu. Zresztą podobnie jak wyciągnięty z kapelusza Duda, który po lipcowym zrywie znowu zamienił się w PodPis. Może dlatego, że sezon narciarski się rozpoczął i nie warto marnować czasu mało istotne sprawy?

Czytałam dziś wywiad z posem PiSu Karolem Karskim. Ubawił mnie do łez. „My z PiS nie jesteśmy w polityce dla stanowisk”. „Premier Szydło dobrowolnie i samodzielnie podjęła decyzję o rezygnacji z pełnienia urzędu premiera RP”.   Oni faktycznie chyba wierzą, że głupi naród wszystko kupi.

Ktoś kiedyś w tym wątku twierdził, że wolne media nie są zagrożone w PiSowskiej wersji demokracji. Ciekawe, jak oceniają karę nałozoną przez KRRiT na TVN za relację z wydarzeń w Seimie w grudniu zeszłego roku. "propagowaniu działań sprzecznych z prawem i sprzyjaniu zachowaniom zagrażającym bezpieczeństwu" – witaj PRL bis. W dodatku wcale się nie kryją, jaki jest cel tej kary- zastraszenie dziennikarzy:
Tak, to na razie wygląda jak delikatne napomnienie. Przypomnienie, że dziennikarz musi każdą sytuację wyjaśnić, nie epatować obrazem i bezczynnie czekać, co się dalej stanie. Czy eskalować i podżegać do jakiegoś tragicznego momentu. Tę karę traktowałabym jako symboliczną, która będzie czerwonym światłem ostrzegawczym dla wszystkich stacji i dziennikarzy - słowa autorki raportu, ekspertki Rydzykowej, na podstawie którego nałożono karę.  Dwie pieczenie na jednym ogniu: zastraszanie dziennikarzy i próba zniszczenia konkurencji telewizjii Rydzyka.

Edit: literówki w nicku.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się