Formalności PZJ/OZJ startów w zawodach (B) do klasy L

Witajcie kochani 🙂

Miałabym do Was kilka pytań na temat (przepraszam jeżeli już taki wątek był) zawodów regionalnych w skokach do klasy L (włącznie). Chodzi mi dokładnie o wszystkie formalności i papiery z tym związane do wystartowania.
Wiem, że na pewno trzeba mieć dokument potwierdzający zaliczony egzamin na boj;
kserokopię dowodu lub legitymacji szkolnej;
dowód wpłaty na konto pzj opłaty rejestracyjnej (opłacanej w ozj)- płaci się za nią tylko raz, czy ma ona jakiś termin?;
w przypadku osób niepełnoletnich zgody rodziców na udział w danych zawodach oraz na ew. reprezentowanie klubu;
kartę sportową (lub ewentualnie tylko zgodę od lekarza sportowego);

jeszcze trzeba mieć kilka takich dokumentów do których mam kilka pytań do osób, które się na tym znają i mogłyby mi odpowiedzieć dokładniej na moje pytania mając pewność, że mówią dobrze i faktycznie mają w tym jakieś doświadczenie 🙂

A mianowicie:
karta zgłoszenia zawodnika (konkretnie chodzi mi o zawodnika niezrzeszonego), wiem, że ma być drukowana lecz nie wiem, czy jest na to jakiś szablon w PZJ lub gdzie indziej, czy można tak jakby tylko na jakiś wzór pisać ale samemu? (proszę nie piszcie mi żebym poszukała tego na pzj, bo szukałam ale najwidoczniej jestem w tym słaba i nie doszukałam się tego czego potrzebuję);

potwierdzenie ubezpieczenia zawodnika- czy ubezpieczenie to, musi być wykupywane w pzj czy może być to ubezpieczenie zwykle (oczywiście jako jeździeckie dla jeźdźca w razie wypadku) ale np w pzu/ergo hestia itd?

opłata za licencję roczną- wykonuje się w ozj kwotą w zależności od tego czy zawodnik jest zrzeszony czy nie? Czym się ona różni od licencji które zdobywa się np.właśnie w kl L? Skoro jest ona dożywotnia to jak się ją zdobędzie z odpowiednim wynikiem to już nie trzeba wtedy płacić ponownie za licencje roczne czy jak to wygląda? 🙂

Jeszcze co do zawodnika niezrzeszonego- czyli mam nadzieję że tak jak dobrze zrozumiałam 'zawodnika, który nie jest przypisany do żadnego klubu jeździeckiego? W mojej sytuacji jest tak, że jeżdżę w pewnej stajni ale jest ona prywatna i nie jest to klub, czyli to się nie liczy, czy jeżeli ma nazwę to można traktować, że jestem ich zawodnikiem i jestem jakby 'zrzeszona'?

A jeżeli chodzi o konia (a w moim przypadku nie należy do mnie) to za niego też trzeb płacić w pzj żeby też mógł brać jakby udział w tych zawodach czy akurat co do konia do nie ma żadnych formalności?

Jeżeli do danych dokumentów są na internecie lub pzj te dokumenty o których pisałam a nie wiem czegoś to prosiłabym o podsyłanie linków lub chociażby dawanie mi wskazówek gdzie dokładniej mam szukać, bo jak już pisałam nie udawało mi się tych plików znajdować.
Oczywiście będę równie wdzięczna jeżeli ktoś doda coś od siebie jeszcze na temat startów, opłat i innych związanych z tym rzeczy w zawodach skokowych do klasy L włącznie 🙂


Wątek "ABC formalności OZJ/PZJ..." jest przyklejony u góry pierwszej strony.
Ale tam właśnie nie ma wszystkich informacji na jakie szukam odpowiedzi.
ale tam zadaj te pytania, a nie zaśmiecasz forum nowymi wątkami. 😉


Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się