R.I.P

Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
12 marca 2015 16:33
" – Nie ma sprawiedliwości.
Śmierć westchnął znowu.
NIE, przyznał, wręczając kielich paziowi, który ze zdumieniem stwierdził,
że trzyma nagle puste naczynie. JESTEM TYLKO JA."
Bardzo smutno...nie wiedzialam  😕
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
12 marca 2015 18:04
Czuję się jakbym straciła jednego z najlepszych przyjaciół
Nie mogę uwierzyć  🙁
Wspaniała literatura, cudowne poczucie humoru.
Oprócz Świata Dysku na samym czubku książek do których uwielbiam wracać zawsze był i będzie - Kot w stanie czystym, obowiązkowy element półki każdego kociarza  😉
Terry Pratchett
- nieodżałowany.  😕 - przyłączam się do smutku.
kujka   new better life mode: on
13 marca 2015 19:43
Dokladnie Tania, nieodzalowany... 🙁
Myślę, że trzeba i tutaj, i na końskich  😕
http://boskawola.blogspot.com/2015/03/nie-ma-juz-lepszej-poowy.html?spref=fb
😕 😕 😕
Boże,  straszne 🙁 Jacku, najszczersze wyrazy wspolczucia. Pisz na forum gdybys czegos potrzebowal, na pewno pomozemy...
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
20 marca 2015 06:08
Bardzo mi przykro 🙁
Przykra wiadomość. Jacku trzymaj się!!
Napisałam Jackowi na facebooku, jednak przez internet to strasznie głupio się składa kondolencje, szczególnie, że dla kogoś ta śmierć jest taka wstrząsająca. Jest ktoś, kto mieszka blisko niego? Czasami sam fakt, że do domu przyjdzie ktoś, zagada, zapełni choć kawałek tej pustki bardzo pomaga. Gdybym tylko mogła, to przyjechałabym chociaż na herbatę.
Jacku, wiem, że nic nie ukoi bólu ale musisz teraz żyć dla Waszych wspólnych marzeń, dla tego co razem zaczęliście, zbudowaliście i czego Ona była częścią.

"...i znów upór żeby powstać
    i znów iść i dojść do celu..."

safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
21 marca 2015 09:05
Panie Jacku, współczuje z całego serca. To niesprawiedliwe, jak życie Cię doświadcza.
I tutaj składam najszczersze wyrazy kondolencji. Bardzo mi przykro 🙁
Ale... Jak to...
Jacku dziwnie tak przez internet, ale składam szczere kondolencje.  🙁 Przykro czytać takie wiadomości... Bardzo współczuję.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
01 kwietnia 2015 18:45
Robert Leszczyński podobno nie żyje.
Niestety na pewno, wciąż młody człowiek  🙁
Zmarła Barbara Sass.
Günter Grass - szkoda. 🙁
Eduardo Galeano 😕
slojma   I was born with a silver spoon!
19 kwietnia 2015 17:36
Jonathan Crombie  🙁 jako nastolatka wzdychalam na jego widok.
Zmarł Władysław Bartoszewski
Słyszałam w drodze ze stajni.
Wielka strata 🙁
Nie to, żeby być kontrowersyjnym, ale.... Jakos dziwne mi sie wydaje zwolnienie z Aushwitz z powodów zdrowotnych (?), gdyby Niemcy tacy miłosierni byli to by obozy puste stały, poza tym żyli niedawno jeszcze świadkowie potwierdzający jego kolaboracje z Niemcami ( stad wydostanie sie z obozu), jego siostra jawnie współpracowała z Niemcami, chyba nawet wyszła za mąż za SSmana, a sam Bartoszewski blokowal pośmiertne odznaczenie rtm Pileckiego Orderem Orła Białego.. Coś za dużo rys na tym "krysztale"..
kujka   new better life mode: on
24 kwietnia 2015 21:01
Zmarł Władysław Bartoszewski


A jeszcze kilka dni temu przemawial podczas rocznicy powstania w getcie... 🙁
Bischa   TAFC Polska :)
25 kwietnia 2015 09:06
Carmina, o zmarłych mówi się dobrze, albo wcale! 🤔 Masz jakieś ale do uczciwości prof Bartoszewskiego, to w innym wątku!
Averis   Czarny charakter
25 kwietnia 2015 09:13
carmina, a podasz może źródła tych informacji? Bo to, co tu napisałaś jest prawie kropka w kropkę skopiowane z tego samego tekstu, który w 10 odsłonach pojawia się po wpisaniu w Google  "Bartoszewski kolaborował z Niemcami". Chętnie poczytam skąd czerpiesz wiedzę. Chyba że bezrefleksyjnie kopiujesz i jedno źródło (bez podanego autora) to dla ciebie rzetelne źródło -  wtedy nie musisz się wysilać  :kwiatek:
carmina, co za czlowiekiem trzeba byc aby wlezc w ten watek z jakimis sensacjami/domyslami/brudami.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
25 kwietnia 2015 20:36
carmina, a jak się nazywała jego siostra?
Carmina, o zmarłych mówi się dobrze, albo wcale!


Serio..?! O Hitlerze czy Stalinie tez tak będziesz mowić? Żeby nie było, NIE porównuje Bartoszewskiego do Hitlera, bo zaraz ktoś z tym wyskoczy, czego jestem pewna

Averis- a Ty skąd bierzesz źrodła swych informacji? Opierasz sie głownie na wiedzy przekazywanej w TVN jak podejrzewam... Jako "rzetelne źródło"...

Ech, wystarczy trochę posłuchać, poczytać historyków, RÓŻNYCH opini, z przeciwstawnych stron... Ale u nas króluje jakieś lenistwo intelektualne...nie chce ciagnąć tematu, każdy może łatwo znaleźć wypowiedzi samego Bartoszewskiego, które są dla Polaków obraźliwe, kontrowersyjne nagrody (np Stresemanna), które ochoczo z rąk Niemców przyjmował,itd,itd że juz kwestia jego "profesury" to przy tym pikuś..
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się