Nasza twórczość graficzna

smartini, dzięki. :kwiatek: przyszłam do Was z tym zapytaniem, bo własnie nie miałam zielonego pojęcia, ile coś takiego kosztuje. 🙂 teraz już mniej więcej zaczynam wiedzieć i wiem, czego się spodziewać i jak zareagować na podawaną kwotę.  😁
smartini   fb & insta: dokłaczone
20 listopada 2017 10:16
Kahlan, rozstrzał cenowy jest ogromny i to nie zawsze jest kwestia tego, że ktoś chce Cię oskubać. Duże firmy przeważnie obsługują dużych klientów, gdzie praca włożona w projekt + zyski jakie firma będzie miała z takiej oprawy graficznej windują ceny w górę. Z drugiej strony są też prości freelancerzy, którzy często dorabiają sobie takimi projektami, nie mogą sobie pozwolić na przebieranie w klientach z 10tysięcznymi budżetami na takie rzeczy.
Mi się zdarzało robić logo po kosztach ale to znajomkom, których zwyczajnie lubię wspierać a oni kiedyś może wesprą mnie. Stąd można usłyszeć że ktoś ma logo za 300 a ktoś za 3000 i jak się wczytać, to oba układy pewnie były fair dla obu stron 😉
może ktos mi doradzić...
planuję zakup tabletu - waham się pomiędzy
Lenovo Yoga tab pro
Samsung Galaxy S3
ipad pro 10.5

o ile przy tym ostatnim jestem pewna ze bdb się sprawdza jako tablet graficzny (czułość nacisku) i można uzyskać nim efekt rysunku ołówkiem jak również cieniowania przy rysowaniu piórem boczna krawędzią,  tak przy pozostałych pewna nie jestem.

Lenovo ma wbudowany rzutnik co jest kuszące😉
smartini   fb & insta: dokłaczone
13 lutego 2018 20:24
Trochę mi jednak zajmie ogruzowywanie 'ręki' i jednoczesne przyswajanie digitalu w illutratorze... na pierwszy ogień pan pies 😉 wyszedł trochę grubeł no i to tylko szkic do zabawy kryciem i brushami na początek. Do gradientow jeszcze dalleka droga...
Kastorkowa   Szałas na hałas
13 lutego 2018 20:28
Smartini wyświetliło mi się to już chyba wszędzie gdzie mogło no i muszę napisać, że to jest tak urocze, że nie mogę  😍.
Choć fakt taki grubszy krótkowłosy tu jest, ale nie mogę się doczekać co stworzysz jak już się znowu w to wczujesz  🙂
smartini   fb & insta: dokłaczone
13 lutego 2018 20:34
Kastorkowa, dziękuję :kwiatek:
Tą techniką nigdy w illustratorze nie robiłam, więc obrazek mocno eksperymentalny ale w sumie pasuje mi efekt na tym etapie więc będę dziergac i rozwijać 😀 a że robiłam na już mocno zmeczonym mozdzku i oczach to dopiero potem jak odpoczelam zauwazylam, ze przez niedoprscowanie szyi i klaty wyszedl jakos grubawo :P
No ale jestem mocno zielona w ilustracjach więc każdy feedback na wagę złota 😀!
Moon   #kulistyzajebisty
14 lutego 2018 07:25
smartini, whooaaaa, rispekt & szacun, ja w ogóle nie mam cierpliwości do AI!  👍
Jak sobie wymyśliłam, że narysuję z poligonów Kula, to zaraz żałowałam swej decyzji :P No ale miał iść na kubek, jako prezent, więc w bólach powstał:




U Cho mi tylko podbródek się taki płaski wydaje i trochę właśnie grubeł, ale może model tak ma  😉

smartini   fb & insta: dokłaczone
14 lutego 2018 08:19
Moon, o ja, świetne!! pokaż gotowy kubek 😀
no dolna linia jest winowajcą grubełowatego efektu bo szczerze się tu nie przyłożyłam aka narysował bazę a potem jej nie poprawiłam tylko zostawiłam jak było :P ale muszę pooaganiać skróty klawiszowe, bo niektóre klikania przy tym są tak częste, że szlag mnie już trafiał :P (np. zmiana obrysu na wypełnienie itp itd)
Moon   #kulistyzajebisty
14 lutego 2018 09:00
smartini, nie mam niestety fotki juz finalnego kubka, obdarowaną muszę poprosić o wizualizację :P

skróty klawiszowe jednak sporo ułatwiają, na szczęście! 😉

edit: a znalazłam w czeluściach telefonu kiepska fotę robioną ziemniakiem ofc :P

smartini   fb & insta: dokłaczone
14 lutego 2018 09:10
Moon, kurcze, chyba będę musiała sobie zrobić zestaw kubków z moim spożywczym zwierzyńcem... kiedyś, ogarnę illu i zrobię 😁
Skróty klawiszowe mam całkiem dobrze opanowane w PS (te, które faktycznie używam) i to zbawienie jest. Czas na AI
smartini!!!!!!!!!!!!!!! narysuj mi taką Tundrę BŁAGAM!  😀 Gdzie wpłacać pieniądze?? 😀 😍
smartini   fb & insta: dokłaczone
14 lutego 2018 13:35
amnestria  😡 :kwiatek:
Jak będę w wystarczającej dla mnie formie rysunkowej, to bardzo chętnie 😀

tym czasem moja odwieczna zmora: portret en face
[img]https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/28058467_189218071673552_6691183467719170764_n.jpg?oh=e6b2d474faa5a35670965c3f7de70d1b&oe=5B2471FB[/img]

kurcze, dobrze się bawię, dawno tego nie było 😀!

w sumie na kubek byłoby akurat  😂
Poza psim wątkiem zaglądam też czasem do innych :P
Między innymi tu bo lata świetlne temu coś tam sobie rysowałam (więc i prace graficzne mnie ciekawią) i wiecie co? Nie kumam. No normalnie gdzieś poza moim zasięgiem umysłowym to jest jak to się robi. Przecież ten ostatni Cho to jest kilka plam kolorowych nałożonych na siebie. Kul? Kilka figur geometrycznych pozlepianych. Niby takie banalne a jak to wygląda! Mega szacun! To już jest chyba coś z czym się trzeba urodzić 🙂
smartini, jak uznasz że już się rozkręciłaś to ja się chyba też do Ciebie zgłoszę po Czarosława na kubek!
smartini   fb & insta: dokłaczone
15 lutego 2018 09:39
FurryMouse, dziękuję bardzo :kwiatek:
W sumie racja, portrety Cho to 'bloby' wektorowe o różnym kryciu ponakładane na siebie + kilka pędzli artystycznych 😀
Dam znać!
Ja też się zgłoszę!
emptyline   Big Milk Straciatella
06 kwietnia 2018 11:00
Dziewczyny, czy ktoś może mi pomóc z przerobieniem zaproszenia na formę wektorową tak żeby nadało się to do graweru? :kwiatek:
smartini   fb & insta: dokłaczone
19 lipca 2018 10:22
Przemogłam się i zabrałam jak należy za grain texture i pędzle w PSie... po wstępnej frustracji - nie żałuję 😀 świetna zabawa!
Dziewczyny, nie do końca może to dobry wątek, ale może podpowiecie. Moje dziecię jest w klasie I LO. Jednym z poważnie rozważanych kierunków potencjalnych przyszłych studiów jest grafika komputerowa. Jako, że jest na profilu plastyczno- graficznym w rozszerzeniach ma j. angielski, geografię i historię sztuki. Do poniedziałku trzeba zdeklarować inne ewentualne rozszerzenia. Dziecię nie wie co może się przydać a co byłoby niezbędne (chyba jest w szoku w nowej szkole, nie dziwię się) ja tym bardziej, zwłaszcza, że systemu maturalnego nie ogarniam zupełnie... Podpowiecie?
Które wydziały polecacie? Wiem, że to jeszcze co najmniej 3 lata, ale wychodzi na to, że orientować się trzeba już teraz przez tą maturę...
mac, pewnie informatyka byłaby nie od rzeczy. Niewykluczone, że polski.
Warto zajrzeć na strony uczelni, które mają ten kierunek i spojrzeć jakie rozszerzenia są wymagane.
Z tym, że wstępnym wyborem rozszerzeń nie ma co się za bardzo przejmować. Będzie jeszcze czas, żeby to zmienić, jakby co.
majek   zwykle sobie żartuję
14 września 2018 08:43
mac, oczywiscie nie podwazam decyzji z grafika komputerowa, ale prawie kazdy wydzial ASP od 15 lat co najmniej produkuje grafikow komputerowych... Moze cos...szerzej?
Sama jestem takim przypadkiem - studiowalam wzornictwo, potem przez lata bylam `grafikiem komputerowym`, a teraz projektuje materialy szkoleniowe na uczelni technicznej (z czego zadne nie sa drukowane 🙂 ). Wiekszosc ludzi, z ktorymi kumplowalam sie na uczelni (nie tylko z mojego wydzialu) zajmuje sie grafika, produkowaniem reklam itd.
Jezeli syn jest bardziej humanista - to moze jakas socjologia? Kulturoznastwo?
A jezeli choc troche techniczny (nie musi byc dobry z matmy, czy z fizy, wazne ze `ogarnia jak cos dziala`) to moze jednak jakies podstawy kodowania by sie przydaly. Przyszloscia jest animacja 3D, VR (wirtualna rzeczywistosc), AR (rozszerzona rzeczywistosc) itd.
Informatyka - jak wspomniala halo - tylko tez sprecyzowac do czego.
BASZNIA   mleczna i deserowa
14 września 2018 10:23

czy ktos jest w stanie narysowac inne koty robiace inne kocie rzeczy w tym stylu? oczywiscie zaplace, o ile okaze sie to w granicach moich mozliwosci.
przepraszam za styl pisania, techniczny problem mam.
smartini   fb & insta: dokłaczone
14 września 2018 11:51
Matura z informatyki to programowanie a nie obsluga programow wiec na studia sie raczej nie przyda (zeby sie dostac, watie zeby ktorakolwiek uczelnia takie rzeczy wymagala)
Może UI UX? To bardzo pprzyszlosciowa branza, pilaczenie grafiki, socjologii i kodowania - sama chce isc w tym kierunku. Studiow 1 stopnia chyyyba jeszcze z tego nie ma (moze w wawie?) Ale 2 stopien juz owwszem, chociazby w krakowie.
Ja zaluje ze jak szuukalam sobie kietunku tona takich rzeczy jeszcze nie bylo

BASZNIA odezwij się do mnie na priv jeśli jeszcze potrzebujesz, mam kontakt do fajnego ilustartora 🙂
smartini   fb & insta: dokłaczone
03 października 2018 14:11
ruszyło u mnie trochę z kopyta 😀


taki psiurek jakś czas temu powstał, aktualnie kilka innych projektów 'in progress' 😀
behance
Martita   Martita & Orestes Company
03 października 2018 14:33
smartini Super! Masz rękę 🙂 ja nie umiem w Paintcie narysować prostej kreski  😂
smartini   fb & insta: dokłaczone
03 października 2018 14:46
Martita, dziękuję ^_^
A bo rysowanie prostych tresek to trudna sprawa, krzywe łatwiejsze 😀

już oficjalnie, logo dla forumowej flygirl - lubię tworzyć tego typu sygnety <3
[img]https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/43505833_2093062624066720_4589880185997754368_n.jpg?_nc_cat=107&oh=d0d3452343ff9e18ce3fdf460b1e1e79&oe=5C182B63[/img]
smartini, pomysł i kolorystyka cudowne, typografia przepiękn! Ale na tej linii od głowy (to głowa?) w dół po prawej coś nie gra i samo łączenie tego małego kółka z dużym 🙁 Wydaje się jakbyś miała tam za dużo punktów, albo źle dogięte krzywe? Lewa strona logo taka obła, a prawa kłuje w oczy szczególnie ten zawijas i prosta część pomiędzy zawijasem a kółkiem  :kwiatek:
Chciałabym nieśmiało przywitać się z moimi pracami graficznymi  👀 Grafiką komputerową zaczęłam bawić się dopiero niedawno, w sumie będzie ze 4 miesiące, więc nie mam zbyt dużo prac, ale wrzucam koniki  🏇 ! Bardzo chciałabym dalej w tym działać, przyznam, że naprawdę mnie wciągnęło i czasem cały dzień będąc w pracy w ogródkach myślę, co tu wieczorem porysować. Teraz planuję zrobić więcej takich tematycznych serii np. kilka różnych obrazków koni na pustyni coś jak ten ahałtekiniec, kilka takich bajkowych jak pegaz i seria "konie sportowce" czyli skoczek, ujeżdżeniowiec, rajdowiec, koń w zaprzęgu... zobaczymy jak to wyjdzie 🙂 Wszelkie uwagi techniczne mile widziane, bo jestem naprawdę nowa w temacie grafiki komputerowej :kwiatek:
To i również ja dołączę do wątku. Dopiero dziś go odkryłam 🙂
Pracuje na iPadzie pro 10,5” w Procreate i Sai’u z tabletem Bamboo. Od października jestem na 1 roku grafiki w CDV żeby się czegoś więcej nauczyć. Póki co wszystko hobbystycznie  :kwiatek:




Ale słodkie! 😀 zwłaszcza ten akita mi się podoba 😀 Fajne, bo oryginalne! 🙂 Mogłabyś zrobić całą serię takich rasowych psiaków i spróbować ją gdzieś umieścić (może jakiś tematyczny portal internetowy, sklep z artykułami dla psiarzy?) 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się