Konie wielkopolskie/trakeńskie

zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
13 maja 2009 13:40
Jak dla mnie bomba 🙂 Dziękuje przeogromnie ;] :kwiatek:
Moje wlkp/sp
A dlaczego?
A dlatego, że ojciec jest wlkp. Matka była najpierw wlkp, ale jak zmienili warunki wpisu klaczy do KS to ją przekwalifikowali na sp.

Tak więc najpierw był niby wielkopolakiem, ale jak matkę przepisali to i jemu wydali paszport sp.

A jego rodowód to 50% wielkopolaki, 50% hanowery.

M: Cyrlica; hod: SK Żołędnica; Od matki Celta wlkp po: Róż wlkp; Po ojcu Dakar han
O: Kontrgalop; MO: Kreacja wlkp po Arak; OO:Grand As han



zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
13 czerwca 2009 19:08
Tak mnie korci i korci...  🙂 Ale raz się żyje 🙂  Moja Wielkopolka 🙂 prawie dwa latka .

Laguna śliczny koniś 🙂 Normalnie kocham takie gwiazdeczki  :kwiatek:
Asik   Najwazniejsze to sie konsko realizowac :D
14 czerwca 2009 14:12
Laguna mamy spokrewnione konie w takim razie. Ojciec mojego tez po Dakarze han  🤣 tyle ze moj to jeszcze straszny małolat

http://www.allbreedpedigree.com/elfas2



devila polonez twój koń jest bombowy   daj więcej fotek

:kwiatek:
a proszę bardzo



Asik, oooo..... no to jest śliczne! Tylko czekać aż zacznie przypominać konia, nie małolata 🙂
asior   -nothing but eventing-
15 czerwca 2009 18:44
Hila wlkp (Hesja wlkp/ Herbatnik wlkp) Ktos nawet wrzucil czesc jej rodowodu na strone http://www.allbreedpedigree.com/hila7





ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
15 czerwca 2009 19:16
Ładna konia 🙂, Asior.
Ja nawet ostatnio oglądałam jej rodowodo  w kierunku trk ale nic z tego 🙁
Asik   Najwazniejsze to sie konsko realizowac :D
15 czerwca 2009 20:35
Asik, oooo..... no to jest śliczne! Tylko czekać aż zacznie przypominać konia, nie małolata 🙂


Sankarita dziekuje w imieniu Małolata  😀 Duzo jeszcze czekania przed nami bo on ma dopiero roczek i 3 miesiace 🙄
asior   -nothing but eventing-
15 czerwca 2009 20:45
ms_konik - ktos mi kiedys mowil, ze Herbatnik byl kiedys wpisywany jako trak., ale moze to i nieprawda. A tak z ciekawosci, czemu sprawdzalas akurat jej pochodzenie? 🙂
Pursat   Абсолют чистой крови
15 czerwca 2009 21:15
A ja myślałam, że Hila to xo jest. 😁 Co nie zmienia faktu, że jest z niej kawał niezłej lasencji. 😜
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
15 czerwca 2009 21:16
asior,
Herbatnik jak najbardziej pasuje, dlatego zagłębiłam się w stronę mateczną, a tam dziura w postaci NN 🙁.
A sprawdzałam ją , bo śledziłam ostatnio wyniki wkkw-owskie, starając się wyłuskać wlkp. o pochodzeniu trk./wschpr., coby je potem umieścić na Trakeńskim Forum w wynikach 🙂
asior   -nothing but eventing-
15 czerwca 2009 21:21
ms_konik - przeskanuje Ci w weekend jej pelny rodowod, to zobaczysz, czy pasuje pod trak.  🙂

Pursat - a widzisz, jedni mysla, ze to xx, drudzy, ze xo, a to zwykly wlkp  😉  :kwiatek: Kawal to z niej jest szczegolnie teraz, jak sie padokuje na trawce od rana, do  treningu.  😁
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
15 czerwca 2009 21:55
asior, -z chęcią rzucę okiem 🙂
Pursat, -z tą lasencją to masz świętą rację!
A jak łapki składa w skoku, mniaaammm!
Poszukuję informacji o ogierze EMIS trk. Od klaczy Ema po Helerisie 🙂 szukam wszystkiego, zdjęć, opinii, przydatności do ujezdzenia🙂
Asik, wybacz off top, ale Twój młody jest przecudny! I powtarzam to za każdym razem! Kurka aż zaczynam żałować, że ja się na niego nie skusiłam 😁 😉
Ja jestem szczęśliwą posiadaczką dwóch koni trakeńskich, czyli klaczy
Andoria, ur. 2000, hod. SK Liski (nie mam żadnych zdjęć luzem, niestety)
rodowód: http://www.allbreedpedigree.com/andoria



oraz jej syna, wałacha Amator Classic Go, ur. 2004, hod. Magda Gołowkin (mojej).
rodowód: http://www.allbreedpedigree.com/amator+classic+go



ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
17 czerwca 2009 14:48
Żolka, - fajnie widzieć nowe fotki Twoich zwierzaków 🙂
Amator super!!!
On chyba nie za duży jest, co?
ms_konik, no niestety, natura go ani wzrostem ani grzywką nie obdarzyła. Nie wiem, ile dokładnie ma wzrostu, bo dawno go nie mierzyłam (nie mam możliwości), ale ma około 158 cm. Myślę, że max. 159, ale nie wydaje mi się 😉.
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
17 czerwca 2009 15:02
Wzrostu mu poskąpiło ale za to super technikę skoku w zamian dostał 🙂
Ja tam wolę taką opcję 🙂
Mam pytanie głównie do hodowców:
Co myślicie o dzieciach Banity (Arcus /xx/ - Banicja / Łowicz) w hodowli trakeńskiej i wielkopolskiej? Zostawił coś ciekawego? Jakie cechy przekazywał?
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
17 czerwca 2009 15:56
Żolka: Andoria chyba się sporo umięśniła bo ją pamietam ze zdjęć sprzeda paru lat. Ile ma wzrostu?
ElaPe, trafne spostrzeżenie, zapraszam do wątku o wpływie treningu na wygląd, żeby tu już nie robić offtopu 😉. Wzrostu ma 161 cm.
Asik   Najwazniejsze to sie konsko realizowac :D
21 czerwca 2009 21:38
Asik, wybacz off top, ale Twój młody jest przecudny! I powtarzam to za każdym razem! Kurka aż zaczynam żałować, że ja się na niego nie skusiłam 😁 😉


🤣 Elfas naprawde jest cudowny, choc ostatnimi czasy zaczyna pokazywac rozki i robi sie nieznosny. Mam nadzieje ze to tylko przejsciowe zachowanie mlodzienca. Strasznie jestem ciekawa na jakiego konia wyrosnie.

A zalowac nie masz czego bo Twoj mlody tez jest wspanialy, a poza tym juz mozesz sobie z nim pracowac  😜
Asik, pewnie przejściowe, ale zupełnie lekceważyć też nie wolno. Młody, musi się wyszumieć.😉
Też jestem ciekawa, co z niego wyrośnie, ale za jakieś 2 lata, jak już powoli powoli nabierze tych "właściwych" proporcji może być z niego naprawdę ładny koń!
Pursat   Абсолют чистой крови
22 czerwca 2009 09:51
Mamy w stajni jedną wielkopolską babeczkę. Rodowód wygląda na "państwowy" - Dobrzyniewo? Nie znam jej przeszłości. Trochę w życiu podobno przeszła, bardzo poczciwa, kochana kobyła.











Paradna ur. 1990 (Banita - Powaga xx po Dargin xx).
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
22 czerwca 2009 13:50
Bidne nóżki...🙁
16 to Dobrzyniewo, więc strzał w dziesiątkę, Pursat 🙂
Pursat   Абсолют чистой крови
22 czerwca 2009 14:08
Słoniowacizna tej jednej tylnej nogi podobno jest skutkiem poważnego zranienia, jakiś pręt wbił się jej w tę kończynę. 🤔 Na przestrzeni kilku ostatnich lat miała ciągłe przeboje z nogami, poważnie kulała. Udało się ją wyprowadzić z tego, teraz wiedzie życie statecznej emerytki. Czasem wychodzi na lekką jazdę i jest wtedy nie do zatrzymania. Gdy usłyszy słowo "galop" startuje od razu. 😉

ms_konik, masz może zdjęcie Banity?
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
22 czerwca 2009 14:24
Pursat,- zdjęcia nie mam, nigdy nawet nie słyszałam o tym ogrze, musiałam go obejrzeć na bazie pzhk 🙁
Asik mogę nie mogę 😉
Tylko teoretycznie mogę, bo fakt 3 lata skończone ale w praktyce raz, że on jeszcze dla mnie za młody budową, szkieletem dwa nie jesteśmy na tyle w dobrym związku cobym mu sie na plecy ładowała 😉😉
Elf przecudny naprawdę!
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się