Aktualności:

Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Re-volta.pl  |  Forum główne  |  Konie  |  Wątek: Konie wielkopolskie/trakeńskie

poprzednia następna
Strony: 1 ... 57 58 [59] Odpowiedz Drukuj
Autor Wątek: Konie wielkopolskie/trakeńskie  (Przeczytany 299376 razy)
Ramirezowa

Ania i Urania !

« #1740 : Luty 15, 2019, 08:52:16 »
Odpowiedz cytując
Candy Lover, piękny młodzieniec. Szkoda że wątek słabo żyje, a lubię podczytać i popatrzeć na wasze pociechy. Moja seniorka jest po czeskim ogierze trakeńskim i matce wlkp, ale sama została przypisana do SP.. więc szkoda gadać  emoty327
#link
ash

Sukces jest koloru blond....

Moje ogłoszenia
« #1741 : Luty 15, 2019, 09:20:02 »
Odpowiedz cytując
Nasza Wielkopolka z Kadyn wczoraj skończyła 17 lat. Z okazji urodzin bardzo dokładnie opanierowała się błotem na padoku uśmiech
#link

karolina_

« #1742 : Luty 15, 2019, 12:13:58 »
Odpowiedz cytując
Louisa, ciekawy no i ten Hancock z bardzo dobrej rodziny jest. Na mnie z Hoerem dobre wrazenie zrobił Dezember, 3ci na HLP w Schlieckau w zeszlym roku, chociaz tam Sezuan's Donnerhall od Schockemohle zdeklasowal cała stawkę.

Ogolnie w trakenach boli mnie maly wybor ogierow, jest duzo średnich a niewiele wybitnych w porównaniu z rasami polkrwi.
« Ostatnia zmiana: Luty 15, 2019, 12:17:56 wysłane przez karolina_ » #link
Ramirezowa

Ania i Urania !

« #1743 : Kwiecień 01, 2019, 10:37:06 »
Odpowiedz cytując
Macie jakieś opinie o potomstwie  ogiera Galantas? Lub może parę słów o nim? Pochodzenie Litwa, rocznik 1999, kasztanowaty. Na bazie koni widzę, ze jest kilka potomków od 2012-2017 roczniki, ale chodzi mi bardziej o zachowanie  coo??
#link
zabeczka17

Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow

« #1744 : Kwiecień 01, 2019, 10:43:54 »
Odpowiedz cytując
Dawno nie zaglądałam tutaj z tym moim osiołkiem wink
Takie o mi wyrosło, wielkopolskie po Silverze trk. i zaznaczam ze charakter ma BOSKI. ]Każdy mnie straszył, że koń po tym ogierze będzie pier@#$ty.
Chryste jej już 11 rok leci  8| a pamiętam jak wstawiałam fotki kiedy była dzieciakiem. zemdlal
#link
Konie nie są dla nas.... To my jesteśmy dla Nich....
RioBrawo

« #1745 : Grudzień 03, 2019, 12:28:46 »
Odpowiedz cytując
Kto był na aukcji 21.11.w SK Liski ? nieaktualne
« Ostatnia zmiana: Grudzień 14, 2019, 15:25:14 wysłane przez RioBrawo » #link
karolina_

« #1746 : Luty 27, 2020, 12:51:25 »
Odpowiedz cytując
Odkopuję wątek. Czy ktoś był w Neumunster jesienią albo w Münster na początku miesiąca i chciałby się podzielić opinią o młodych ogierach? Musze znaleźć plan B na ten rok bo klacz ma późny termin (początek lipca) i jak postanowi przenosić to upatrzony kawaler nie będzie już dostępny. Z ostatniej stawki korungowej po filmach bardzo mi się podobał Karim Dore, ale to niestety kucyk chyba? A może jakiś inny mlody ciekawy ruchowo ogier się pokazal?
#link
konikmorski

Moje ogłoszenia
« #1747 : Lipiec 09, 2020, 20:58:04 »
Odpowiedz cytując
Posiadam zdjęcia koni na sprzedaż z SK Liski. Tylko zootechniczne, kto chce to pisać do mnie na prv uśmiech sama właśnie kupiłam jednego wlkp po Etosie uśmiech
#link
Filmowe prezentacje ogierów rasy śląskiej z licencją na krycie https://www.youtube.com/playlist?list=PL20CC90AA306D31FA
Frans

« #1748 : Sierpień 23, 2020, 22:18:22 »
Odpowiedz cytując
Gdzie w państwowych stadninach PL używa się w hodowli trakenów? Wiem o SK Liskach i prywatnej SK Skrzypiec.
Przymierzam się do przeanalizowania użytkowania trk w sporcie  wink a zatrzymałam się na Oderze i Popradzie  icon_razz
#link
karolina_

« #1749 : Sierpień 24, 2020, 01:43:43 »
Odpowiedz cytując
Tylko Liski, ale konie są opisywane w wlkp. Zatrzymałas się dosyć dawno i z dużym rozrzutem w latach. Jeśli chodzi o hodowlę i użytkowanie historyczne, to wiem że miała być książka, pytaj w pomorskim OZHK. Bardziej współczesnie, masz na myśli sport w Polsce? To na pewno Czar, Bossier, Hipoidas, Hektoras, Adorator, All in One
#link
Frans

« #1750 : Sierpień 24, 2020, 09:48:33 »
Odpowiedz cytując
Po prostu przymerzam się do zakupu konia (bardziej jestem zmuszana przez męża i przyjaciół po stracie swego przyjaciela) i chciałabym aby był to koń do ambitniejszej jazdy (z ruchem ujeżdżeniowca ale małe skoki też bym chciała pojeździć). Nie chcę już kwpn czy hol myślałam właśnie o wlkp/trk bo kiedyś jeździłam parę Oderów i to konie bdb pod każdym względem  wink 

Zdziwiło mnie, że w rodowodach koni wpisanych jako trk są młp?

Ale to luźne plany
#link
karolina_

« #1751 : Sierpień 24, 2020, 11:17:48 »
Odpowiedz cytując
Wybrane angloaraby, tak jak xx i oo, są dopuszczone do uszlachetniania trakenow. W Polsce były to Emetyt i Grey. Obecnie też Huzar. Powodzenia w szukaniu, i jak coś zapraszam, mam dwa wałachy uśmiech
« Ostatnia zmiana: Sierpień 24, 2020, 11:22:40 wysłane przez karolina_ » #link
Frans

« #1752 : Sierpień 24, 2020, 14:15:42 »
Odpowiedz cytując
Dzięki za informacje  kwiatek
Na razie stajnia przydomowa w planach a potem konie ale na, początek mąż chce dwie kobyłki.
#link
Karla:)

« #1753 : Sierpień 24, 2020, 16:04:36 »
Odpowiedz cytując
Pojedyncze konie z pochodzeniem trak masz jeszcze w Rzecznej. Z prywatnych m.in.Sokolnik, Przeczewscy...
z tych uszlachetniających trakeny xo były jeszcze chyba Dinar (Denar?), Saganek, Burgund (te ostatnie u Romanowskiego).
#link
Polinezja, córka Ignama:)

nie udzielam porad wet  ani z zakresu żywienia i nutrigenomiki via net
Frans

« #1754 : Sierpień 24, 2020, 21:18:42 »
Odpowiedz cytując
Dziękuję za info kwiatek
Chciałabym celować w potomków odera bo pracowałam z oderkami i wszystkie były ambitne, odważne trochę krnąbrne ale z bdb głową i silne (tylko to były skoczki). Mam dużo czasu na rozmyślanie i chcę odświeżyć swą przedpotopową wiedzę  icon_razz

Podpowiecie na jakie linie zwrócić uwagę pod kątem predyspozycji ujeżdzeniowych?  wink
#link
karolina_

« #1755 : Sierpień 24, 2020, 21:53:52 »
Odpowiedz cytując
Jeszcze z dużych prywatnych hodowli Wojsiatowie w Szabruku. Poza Warmią/ Mazurami pan Krzysztof Kulik pod Łodzią a dalej juz raczej 1-2 klacze.
Co do linii ujeżdżeniowych to nie był to kierunek hodowli ani w Polsce ani na Litwie, ot pojedyńcze przypadki jak Damian, Damazy, Celbant, czy Adorator (który nota bene został szybko przerzucony na wkkw w DE). Raczej szukaj krzyżówek z rosyjskimi lub niemieckimi liniami. Ewentualnie dobrze (choć nie szałowo) rusza się potomstwo Cargo, ale MPMK nimi nie zawojujesz. Za to naprawdę są to ok konie, potomstwo po przodach w zakładzie, a ten którego mam po półtorej roku pod siodłem robi 65%+ w P.

Karla, zapomniałam o Burgundzie a jego potomstwo bardzo lubiłam  lol.

#link
karolina_

« #1756 : Październik 17, 2020, 12:04:17 »
Odpowiedz cytując
Ktoś z Was ogląda teraz transmisje z Neumünster? Jakie wrażenia?
#link
Strony: 1 ... 57 58 [59] Odpowiedz Drukuj 

Re-volta.pl  |  Forum główne  |  Konie  |  Wątek: Konie wielkopolskie/trakeńskie

poprzednia następna
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.7 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.018 sekund z 19 zapytaniami.